Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2010.11.29. 21:38:57
Ha valaki ennyire szőrszálhasogató, az ne kvízezzen, mert gyomorfekélyt kap...

Egyszerűen ki lehet cserélni a kérdésben "milyen"-t "melyik"-re, és máris a leírt négy válaszra szűkülnek a lehetőségek. (A léghajót persze nem ártana lecserélni, mivel nem vízi jármű.)

Ha valami a vízben van és nem mozog, az lebeg.
De az állni szó jelenti azt is, hogy "nem mozdulni". Tehát vízben állhat egy jármű.

A kérdés simán felfogható, de hát tudjuk, hogy bele lehet kötni még a villanydúcba is...
Nálunk pajzán megjegyzéseket tett.
Dátum: 2010.11.29. 10:21:14
Szerinted hogyan fogja tudni bárki is, hogy miről beszélsz, ha nem írod le?

Se a kérdés, se a válaszok nincsenek leírva, csak a te reakciód.
Dátum: 2010.11.28. 23:23:46
Melyik NEM vámpírokről szól?
Darren Shan
Drakula
Sötét erdő*
Maszkabál

1. Darren Shan egy író. Egy író nem szól vámpírokról, legfeljebb ír.
2. vámpírokrÓl.
3. Sötét erdő-re a goggle kidobja Fankadeli és Nádasdi László videóit a youtube-ról
4. Maszkabálra pedig Gyrillus Vilmost, és az Operaház fantomját is.
5. SPEC!!!!

Ha már egyszer regényekről van szó, legalább legyen az írója is feltüntetve, hogy kikereshető legyen. (Ez a leendő hasonló típusú kérdésekre vonatkozott inkább. Ezt törölni kérném.)
Dátum: 2010.11.28. 22:02:50
Milyen a közös ló háta a mondás szerint?
Nyerges
Kényelmetlen
Túrós*
(a negyedikre nem emlékszem)

Már volt itt róla szó korábban, de úgy tűnik makacsul tartja magát az a nézet, hogy a lovak háta túrósodni szokott. Nos, nem.
Túros (= sebes, feltört), nem pedig túrós.


Az Oroszlánkirály című rajzfilmben milyen fajta állat a főszereplő, Szimba két legjobb barátja?
vaddisznó és mongúz
víziló és flamingó
ugróegér és nyársas antilop
szurikáta és varacskos disznó*

A szurikáta, az a négyujjú manguszta. Timón maga nevezi rókamangusztának magát, ami más néven sárga mongúz. NEM szurikáta.


Ausztrália és Óceánia országai közül mely ma (2010) a legkisebb területű?
Ausztrália
Nauru*
Új-Zéland
Tonga

Miért kell minden piszlicsáré kis országnak tudni a területét?


Melyik NEM magyar lófajta?
nóniusz
gidrán
kisbéri félvér
salerno*

Széchényi István utódaitól eltekintve másnak miért kellene betéve ismernie a magyar lófajtákat?


Melyik város nem Ausztriában található?
Salzburg
Linz
Bremen*
Graz

Bréma egy fokkal jobban hangzana. Bécset sem Wien-nek hívjuk.


Ki NEM volt a Deep Purple gitárosa?
Ritchie Blackmore
Steve Vai*
Joe Satriani
Steve Morse

Általános műveltség... Peeeeersze....
Nekem 23.
De 10 nap alatt összejött 32, szóval nem aggódom.
Majd 20 napod van még, ember.
Ez mondjuk tényleg ganyé egy viselkedés.

Engem csak az zavar a megfogalmazásban, hogy pl. licitálok az első tételre, de ha valakinek több dukátja van, és elviszi előlem, akkor én a többire már nem is licitálhatok... (elvileg)
Az élő aranydukát árverés szabályai:
...
Egy JÁTÉKOS csak egy tételre licitálhat, akkor is, ha több világon van karaktere (ez a TF talis átverések 15 éves szabálya, a lényege, hogy minél több játékos tudjon tárgyhoz jutni).


Gondolom ez alatt azt kell érteni, hogy egy JÁTÉKOS csak egy tételt nyerhet meg a licitáláson.
Idézet: Birka - 2010.11.25. 13:12:33
Az inspirátor műkodik a vf-eseknek! A VF nem működik, ha inspirator van nálad!!! (kb 2 hete...)


Ha jól értjük, akkor az Inspirátor működik, csak kinyírja a VF-et.
Dátum: 2010.11.25. 10:14:41
Idézet: Devid3000 - 2010.11.24. 21:46:05
1 rossz értékelést kaptam és már le is tiltot "Sajnos te már nem írhatsz újabb kérdést. Megértésedet köszönjük!"

Nem értem,hogy most mi van


Sztem írj Miklósnak. Fura, hogy letiltanak 1 rossz értékelés miatt.

Edit: Bár fentebb azt írták, hogy csak időlegesen.
Dátum: 2010.11.24. 13:29:09
10 kHUF az kb 700 őskő. (a csekkes módszerrel élve)

A gyorsítások sem kerültek többe egyenként 50 őskőnél. Nem irreális a dolog, hogyha engem csak a kód érdekel?

Kell, hogy olcsóbb legyen az alternatív lehetőség, mivel (remélhetőleg) ahhoz nem fog járni x pakli kártya. Gyakorlatilag annyi a termék előállítása, hogy elindítasz egy véletlenszám/karakter generáló programot. Se dizájn, se anyagköltség, se előállítási költség.
Az (volt) a gáz, hogy ki kellett volna fizetnem azokat a paklikat, amivel az érdeklődésemet akarták felkelteni.

"HA nem lenne mas modja a beszerzesnek, akkor tudnam, hogy ez biza ennyibe kerul."

Előbb-utóbb mindig lesz más mód, ha nem lehet eladni valamit "ez biza ennyibe kerül" forintért.
Dátum: 2010.11.24. 11:38:14
Idézet: Morzkod - 2010.11.24. 11:27:17

Egy pillanatra ha megallnatok belegondolni, hogy a Kft egy uzleti vallalkozas, aminek nem tisztessegtelen nyereszkedes a celja, hanem az, hogy tisztes munkabol korrekt megelhetest adjon nehany embernek, akkor rogton atlatlnatok, hogy mennyire lehetetlen dolgot akartok.


Az üzleti vállalkozás elesne nagyon sok pénztől, ha nem venné figyelmbe azok igényét, akik a HKK-t illetve a véletlen eséllyel pottyanó kódot a hátuk közepére se kívánják.
A 20 csomagos 4 kódos dologról ne beszéljünk. Te megvennél 20 ezer forintért x évad Népszabadságot, hogy kapj mellé egy 4 darab PC Gurut? [PC Guru helyett kedvenc sajtótermék behelyettesítendő.] Kb. ennyi értéke van a szememben a HKK-nak.
Szerencsére Miklós is látja ezt, és valamennyi késéssel de lehetővé fogja tenni, hogy őskőért is kódhoz lehessen jutni. (lásd fent)
Dátum: 2010.11.24. 00:03:46
Á, neeeem. Én nem veszek. Nem akarok birkózni senkivel sem. Ha a JV-re nem tudom rátukmálni a pénzem, akkor meghajlok az akaratuk előtt, és megtartom.
Dátum: 2010.11.23. 21:34:01
Idézet: Tiha - 2010.11.23. 21:08:58

Erre a gondolatomra nem reagált senki, pedig valahol egy kis elégtétel lehetne, illetve a Miklós által kitalált koncepciót erősítené:
Lehetne azért olyan, hogy mondjuk x hétnyi prémium tagság után (pl 26 heti tagságonként) postán küldenének egy speciális lapot, amit CSAK a VU-sok kapnak. (a "beállításoknál megadhatnál egy címet, ahova postázzák. Egye fene a postaköltés díját őskőben levonnák) Így azt el lehetne cserélni a HKK-sokkal kódokra. (vagy eladni) Lenne kontaktus. De így csak én tejelek annak, aki amúgy is veszi a paklikat. Legyen "vica-verza" is!


Sajna az ötlet nem küszöböli ki azt, hogy seftelni/találkozni kelljen HKK-sokkal. Ebből következőleg külföldieknek, vidékieknek, HKK-s tartományokon kívül esőknek ez továbbra is probléma.

Edit:
DeDoom: Hogy a túróba HKK-zzak, ha az ismerőseim/környezetem nem HKK-zik?
Dolgozom, és a hétvégéket nem azzal akarom tölteni, hogy 30 éves fejjel 11 éves gyerkőcökkel mérkőzök meg izzasztó HKK csatákban. Azért maradjunk a realitás talaján...
Edit2:
Hovatovább amikor a biztosítónál befizeted az éves Casco-t, akkor mit csinálnak? Megpörgetik a rulettkereket, és ha piros, akkor kapsz a pénzedért Casco-t, ha fekete akkor nem, 0 esetén meg újat pörgetnek?
Dátum: 2010.11.23. 17:17:33
Van itt egy bizonyos különbség.

A topper/Azúr/meg tudomisén milyen lobbi az ő szűk rétegük érdekeit védik.

Itt egy általános problémáról van szó. Arról, hogy egy szolgáltatáshoz már nem elég a forint, hanem random is kell, hogy megkapja az ember. Ez pedig a betelefonálgatós műsorokra jellemző:
"Sajnos nem sikerült adásba kerülnie, próbálkozzon újra, hátha szerencséje lesz..."

Nem egy szimpatikus hozzáállás. Ezeket az állatkákat mindenképpen pénzért lehet megvenni. Mi csak a közvetítő csatornát nehezményezzük az első körös relikviák tapasztalatai alapján.
Dátum: 2010.11.23. 16:17:44
Idézet: Impero - 2010.11.23. 15:58:44
de ha a készítők szabálya az, hogy nem lehet, akkor ezen mit nem lehet érteni? Én meg ezt nem értem.


Ezek szerint pápák alkotják a JV-t? Minden szabály amit meghoznak az garantáltan exploitmentes, korrekt, és mindenki számára egyenlő lehetőségeket biztosít?

Most komolyan. Nem te vagy az, winnie?
Dátum: 2010.11.23. 16:09:24
Az első körös relikviák nem tetszettek, kihagytam.
Van köztük táp is, mégsem vettem kódot, mert nem vonzott a dolog.
Nem költök ősköves italokra, és nem veszek meg minden elérhető új ősköves cuccot.
Azt hiszem valami ilyesmit szerettél volna hallani. Voilá.

Az egyik familiáris viszont megtetszett [nem azért mert táp vagy nem táp, egyszerűen jó a kép], és szeretnék hozzájutni, de nem lutrival.
Ha ilyen élményre vágynék, akkor kaparós sorsjegyet vennék. Ha meg alkudozni támad kedvem, akkor kimegyek a piacra.

Szeretném megszerezni, de nincs rá garancia. Nincs minden pakliban kód, és írtak ide olyanok is, akiket átvágtak használt kóddal. Egy ésszerű megoldást kérünk, semmi mást.

És nem, nem lesz végem, ha nem tudom megszerezni. De kissé keserű a szám íze, amikor Miklós azt írja, hogy szeretnék megismertetni a VÚ-sokkal a HKK-t, viszont amit csinálnak, az kényszerítés, de olyan kényszerítés, ami nem ad garanciát az eredményre. Ez pedig nem korrekt. Sajnos.
Dátum: 2010.11.23. 14:06:35
Hát, ezzel csak az a gond, hogy a kód már beváltható HKK-s lapra is.
Egy HKK-snak szerény véleményem szerint a HKK-s feature élvez prioritást, nem az, hogy VÚ-sokkal alkudozzon.
Dátum: 2010.11.23. 13:57:21
Idézet: Miklós - 2010.11.23. 11:58:17
Az akció célja most is, korábban is az volt, hogy kedvet csináljunk ahhoz, hogy a VU-sok más játékainkat - pl. a HKK-t - is kipróbálják. A kóddal kapott előny - akárcsak a korábban kapott - nem jelentős, nem olyasmi, amiért kötelező lenne kódot szerezni. Akinek van kedve, vásároljon HKK-t, próbálja ki, a kódot váltsa be. Ezt egyébként millió más cég is csinálja, nem mi találtuk ki a dolgot... Lesz, aki a kód miatt megveszi a HKK-t, kibontja, aztán rájön, hogy jé, ez is egy milyen jó játék.


Erre itt a válasz:

Idézet: Bergkamp - 2010.11.23. 13:25:16
én gondolkodom egy pakli megvásárlásán. A kód jól jön, a kártyák szépek, az ára korrekt!


Elmondom hogyan kezdtem VÚ-zni. Láttam egy linket egy játékról. Végzetúrnak volt nevezve. Volt kis színesítő szöveg, ami felkeltette az érdeklődésemet. Rákerestem, megtaláltam a wiki-jét, és megtetszett a játékrendszer. ÉS elkezdtem játszani.
Senki nem nyaggatott, a Tescoban nem mondták, hogy csak akkor kapok Tesco gazdaságos kenyeret, ha befizetek őskőre, egyszerűen láttam benne fantáziát, lévén egy erősen energiatakarékos (lusta) személyiség, aki csak azt csinálja, ami felkelti az érdeklődését.
És a HKK nem kelti fel, ahogy a Magic: The Gathering és a Yu-Gi-Oh sem keltette fel.
Az Álommanó viszont felkeltette, és szívesen adnék érte kavicsot, de mivel úgy érzem, hogy rám akarják erőltetni a HKK-t, úgy, hogy még a kód sem biztos [kivéve marha nagy tétel esetén], ezért nem veszek paklit.

Hm. Lehet mégis. Benne van valaki egy rituális HKK-pakli égetésben a Láng mögött szombaton?