Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Casey6692 - 2009.08.14. 12:03:12
Melyik a kakukk tojás?

Tér-idő befolyás szakértelmek
Harci szakértelmek
Egyéb szakértelmek
Fertőzés elleni szakértelmek(ez a jó)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
ez vajon miért nem jó?nem elég egyértelmü?csak a r**** szakértelemek menüpontba kellene bemenni,erre irja vmi cs****ka h egy speciális réteg,ez kb már egymás után kb a 4ik ilyen kérdés és nem tudom azt a küldit megcsinálni.....csak egyszerüen ilyenek az emberek,h csak azért se legyen neked jó,szivjál kö***g...ez mi?sokadik alkalom ez a többi világban is ez van.am csak 1et fogadjatok el többet ugyse irok mert nem szoktam


Ilyen stilusra ne remelj valaszt itt. Majd ha tudsz emberi hangon kerdezni. (Azt mar mondani sem merem, hogy olvasni.)

Modositok, meg ilyen hangvetel mellett is vannak olyan vegtelen turelmu emberek, akik segiteni akarnak. Le a kalappal elottuk.
Dátum: 2009.08.14. 11:16:00
Nagyjabol minden szerver 7%-ot halad elore a legutobbi helyzetjelentes ota.
Dátum: 2009.08.14. 10:40:21
Idézet: Ariel - 2009.08.14. 10:33:34
Engem csak a csp költsége zavar. Biztos, hogy megéri folyamatosan bemenni ? Alacsonyabb szinten nincs maxos spektrális, csapdakészítés, sajtolás, arányaiban kisebb a költsége a csp fogyasztásának, talán jobban megéri minimális töltés mellett minél többet manózni. Magasabb szinten, ha a szakik már maxosak, talán jobb inkább teletölteni a kínzókamrát, vagy ütni a KH-t, erre fordítani az ÉP-t és az így befolyt LE-t egy adagban belenyomni a manapilonokba. Nekem egy bemenetel kb 3 csp-be kerül, így 16x tudnék egy nap bemenni és benyomnék kb. 60k LE-t. Vagy helyette elvadászom a csp-ket, portyázok, ütöm a KH-t és egy manót leütve benyomok 160k LE-t. Már csak az a kérdés, hogy a +15 bemenetel jelent-e annyi pluszt mint a +100k LE töltés és az a tp mennyiég amit a portyák kiesésével veszítek.


Hat ez az ami sztem nem fog kiderulni amig vege nincs.
Idézet: Blazek - 2009.08.13. 22:15:52
eddig azt hittem, h a kvíz lényege a helyes válasz megtalálása. úgy tűnik tévedtem, és az a lényeg, h megfeleljen az ínyencek, és minden passzoljon, és odaillő legyen. csak kérdezem, az nem a "melyik nem illik a többi közé, azaz melyik a kakukktojás?" kvíz kérdés lenne?


A kviz fwjtest es a kviz irast kevered ossze. A fejtesnek az a lenyege amit te gondoltal.
A kakukktojasos dolgot nem ertem, hogy jon ide.
Idézet: Blazek - 2009.08.13. 21:44:57
miért is? jah, mert így "túl könnyű"?
látom kisebbfajta hiba volt játékosokra bízni a kérdezést, és az értékelést is.


Azert mert rozsaszin lathatosagi mellenyben rikito hulyesegrol van szo. Egyebkent is tucatkerdesrol van szo (tematikajaban) de ha 4 normalis valasz lett volna hozza, akkor azert sztem atmegy. Salgotarjan sajnos nem ilyen.
Dátum: 2009.08.13. 22:44:09
Idézet: Ariel - 2009.08.13. 21:35:06
A KH tegjai alig lennének üthetőek, folyamatosan 0% és 20% között ugrálnának, köszönhetően a nagy mennyiségű játékosnak.


Ez nem igaz, hiszen, amennyivel tobb az eszkimo annyival lenne tobb a foka is pontosan.

Így max 100-200 LE-t adnának csatánként, ráadásul nem is kamrázhatók. Csak háború mellett lenne értelme támadni őket. Mivel sok szövi üzen majd nekik hadat, gyakorlatilag 3 naponta el fognak tűnni, ezzel megszűnne a gyengébb karakterek esélye a legyőzésükre.


Erre javasoltam, hogy csak egy elo haboru lehessen egyszerre kristalyok ellen. Ha tul gyorsan eltunnek lehet novelni a szukseges veresegek szamat.

Mivel a toplista alapján generálódnak a tagok, ha nagyon vissza mennénk szintben, jó eséllyel vagy pókok, vagy VF-et használó karakterek klónozódnának le, tehát sokaknak még nehezebb lenne legyőzni ezeket az ellenfeleket, mint eleve.


Jam, hat valasztananak olyan ellenfelet, aki nem pok vagy VF kl0on. A pok meg VF kariknak viszont lenne komoly kihivas.

Jópár dolog van még amin változtatni kellene, hogy életképes legyen alacsonyabb szinten is a dolog, de persze a fő kérdés, hogy akarja-e a többség, illetve, hogy Miklós megváltoztatna-e ennyi mindent rajta.


Szerintem egy kicsit elebe szaladtunk a dolognak. Egyreszt azt hiszem, hogy az ilyen szintu problemakat se nem nekunk kell eszlelni, se nem nekunk kell megoldani. Erre majd az erintettek fogjak ugyis felhivni a figyelmet, es valoszinuleg a legjobb megoldast is ok mondjak majd.
Dátum: 2009.08.13. 22:38:41
Nyilvan egy ember nem 30 hanem akar 100 KH-st is latna, es a KH-sok kozul is tobben latnak ot. Hogy ez elony vagy hatrany nem tudnam egyertelmuen megmondani. Nyilvan van elonye is, meg hatranya is.
Dátum: 2009.08.13. 20:32:48
Idézet: winnie - 2009.08.13. 19:44:16
és, ha már egy ilyen elit társaság (mármint az irigykedő 6x. szintűek) is sír amiatt, hogy "hú, a top1-es emberke még top1-esebb lesz a kh-tól", akkor mi lenne a hatása egy kiterjesztésnek ? a VU-fórumnegativitással bélelt felhasználók még jobban sírnának. mert páran erősödnének.


Ketsegtelen, hogy paran erosodnenek, DE. Ez a portyazasra is igaz, csak ott van valaki a szopooldalon is. Tehat minden nyereseg valakinek vveszteseg. Es ez nem jelentkezne a KH-nal. Az ollo nyito effekt csokkenne, mert a KH-zas is portyazas, tehat egy KH veres egy jatekosverest helyettesit.


Idézet: winnie - 2009.08.13. 19:44:16
engem sosem zavart, hogy más erősödik, de SEMMI ÉRTELME újabb hisztiseket generálni.


Te ezzel az egy kijelenteseddel a vilag oszes fejleszteset megtorpedoznad. Nem?
Dátum: 2009.08.13. 20:30:37
Idézet: Darah - 2009.08.13. 19:19:44
Magyarul a második KH 67-63 szintű 35 karakterből állna, azokból, akik jelenleg a TOP 36-70. helyén állnak, ha most jelenne meg éppen?
És a későbbi eljövetelek?
A játékospiramis lefelé szélesedik, egyre nagyobb szintűek férnének csak bele a következő megjelenésbe, annál az egyszerű oknál fogva, hogy még nem fogynának el, mivel többen vannak a szinteken.
Vagy teljesen félreértem?


Szerintem felre. Az en elkepzelesemben ahany 35-os szovi kijon a 61+ szintekbol, annyi KSZ lenne. Tehat en a szintet fixalnam le es a KSZ-ek szamat rugalmasan ehhez igazitanam.
Idézet: Kundi - 2009.08.13. 13:37:06
Én tisztában vagyok vele hogy a kvizadminoknak is vannak karaktereik és ezzel is előnyre tesznke szert ha más nem kap LE-t a kérdés feltevésért, de akkor is csak simán "rossz" indoklás nélkül ?!


A kvizadminok siman lemaradasban vannak a kerdesekkel. Van aki csak kicsit, van aki meg nagyon.

A kerdesed szerintem mar szerepeltet erdemelt volna, nem ertem az indoklas miert maradt el. Illetve ahogy Cirip is irja a talalos kerdes es a kvizkerdes nem ugyanaz.
Erre a stilusra ne varj itt valaszt.
Dátum: 2009.08.13. 20:14:38
Idézet: winnie - 2009.08.13. 19:45:26
a mondandóm lényege: lehetne csinálni végtelen számú gépi játékost, de minek, azzal a játék lényege veszne oda. az ember az ember elleni harc. ilyen alapon legyenek csak BOT-ok. a KH nem színesítő esemény, hanem portyalehetőség a topnak, nem több.


Petur anno jol levezette, hogy az ember ember elleni harc 99% vesztest termel es 1% nyertest hosszu tavon. A gepi ellenfelekkel ez az arany lenyegesen javithato. De ez csak az en velemenyem, beszeljenek a szamok.
Dátum: 2009.08.13. 19:03:03
Idézet: Darah - 2009.08.13. 18:55:51
És hogyan történne a megjelenésük?
Egyszerűen megjelennének mondjuk 61-es szinten, az akkori ottani TOPkarakterek klónjaiként?
És ők is több szinttel nagyobbakként jönnének elő a következő eljövetelkor?
És hozzájuk képest mikor érkezne a harmadik generációs KH?
Amikor kiért szintből az előző generáció?


Most, hogy igy rakerdeztel, en azt mondanam, hogy elso megjelenes: ha az adott szint feletti nem klonozott karakterek szama eleri a 35-ot. Adott szint praktikusan mukodhetne a legenda alapjan.

Nyilvan minden ilyen esetben a toplista szerinti 35 meg nem klonozott kari klonjaibol allna a szovi.

Kizarnam, hogy egy szovetseg tobb kristalyos szovivel is haboruban legyen.

Az ismetelt megjeleneskor az n-edik KH (n-1)*35+1 es n*35 kozotti topslitas embereket masolna. Igy persze elofordulhat a topslitas mozgasok miatt, hogy egy kari ket szoviben is klonozva van, de ezzel szerintem semmi baj nincs.

No es hogy tapoljunk is: a regebbi szovetsegek lelekutja egy elore rogzitett mertekben megnone minden egyes uj szovetseg megjelenesevel. Bar nyiulvan ennek nagy jelentossege nincs.
Dátum: 2009.08.13. 18:47:54
Idézet: winnie - 2009.08.13. 17:40:17
aki alacsony szintű, az a nála 20-30 szinttel magasabbtól nem irigyli a pluszt, hiszen elvileg soha nem fognak találkozni a játékban.


Miert ne irigyelhetne? Egy plusz jateklehetoseg, egy plusz erdekesseg. Mindenki szeretne erdekesebb jatekot es tobb sikerelmenyt, nem? Nem azert irigyli, mert a masik taposabb lesz tole, o meg nem, hanem mert a masiknak van ilyen lehetosege is, neki meg nincs.
Dátum: 2009.08.13. 17:34:37
Volt mar rola szo, szerintem itt lenne az ideje, hogy az alacsonyabb szintueknek is legyen. De lehet, hogy aki erintett, az ugy erzi tobb hatranyat latna, mint hasznat. Nyilatkozzatok!

Javaslom, hogy akit a tema nem erint, vagy ugy gondolja, hogy nem erintene, az inkabb a mindegy opciot valassza.
Dátum: 2009.08.13. 12:23:34
Idézet: Almási Viktor - 2009.08.13. 08:56:59
Alacsony szintűként esély sincs versenyben lenni ebben az eventben, mert a magas szintű közel másfélszer több CSP-t termel naponta az elementáris fúzió szakértelemmel. LE-t meg arányaiban is vagy 3-szor annyit az egyéb, maxos szakikkal.


Emiatt a 20. szint alatti karik tovabbi kompenzaciot erdemelnenek.
Idézet: Zsurepi - 2009.08.12. 18:56:51
Mennyi az értéke 5+5X2
10
15*
20
25
Akkor ez valószínűleg irodalmi kérdés volt. Ráadásul a válasz is helytelen volt amit elfogadtatok. Ugyanis az eredmény 20 mert nincs zárójel, ezért sorrendben kell a műveleteket elvégezni.


A valaszt te adod meg, nem az ertekelo.
Idézet: Sznoopy - 2009.08.12. 20:52:08
sziasztok,

a lefutóbb feltettem 4 kérdést, full lexikális tudást igényelt, még a wikipédiából is nehezen lehet kibogarászni és mind a 4et elfogadták, ezzel nincs is gond, gondoltam felteszek egy olyat amit az utolsó kisebbség is látott általános suliban, legrosszabb esetben 8-9év után, ideális esetben 6-ik osztályban....

íme:
A Kisalföld teljes, mintegy 9000km²-es területéből, mennyi tartozik jelenleg Magyarországhoz?

4000km²
7500km²
1500km²
9000km²

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

no comment


A lexikalis tudas alatt azt ertjuk, amikor egy szaraz, tobbnyire szamszeru adatra kerdezel ra.
Mennyi, mekkora, hany stb.
Ide sorolhatoak meg az evszamos kerdesek (csaknem kivetel nelkul).
Lelkes resztvevoje meg ennek a melyik megyeben van Piripocs telepules es hol halt meg Kun Bela.

Fenti kerdesed az elso kategoriaba tartozik.

Idézet: Sznoopy - 2009.08.13. 09:28:13

Mire is használják a formaldehid vizes oldatát?

tartósításra, élelmiszerekben is megtalálható E240 néven
űrhajók hajtóanyagának hűtésére
katalizátorként, különböző iparágakban
szinte semmire, mivel igen ritkán előforduló vegyület

A kérdésre eddig 14 jó és 4 rossz válasz érkezett.


Ezek kozul egyik sem lexikalis, viszont a formaldehidben van egy tagado valasz, ami megint nem igazan elfogadott.
Dátum: 2009.08.12. 23:42:41
V3: 229.524 LE (800K, 28,6%)

V1: 801.323 LE (2M, 40,1%)

V2: 627.505 LE (1,2M, 52,3%)
Dátum: 2009.08.12. 18:59:17
Idézet: Darksol - 2009.08.12. 16:48:31
Hogy ti miről beszéltek, az őszintén szólva kevéssé érdekel és nem az én, hanem a MI topikunk... (ez utóbbi halmazba ne értsd bele magad)

Jók a debattív képességeid Kocos, de én meg ebből élek...


Lehet, hogy az a gond, hogy ez a munkad, kulonben reg beismerted volna, hogy valamit felreertettel. Talan kevesbe lenne izzados.

Kicsit azt erzem, hogy meglattad az AL-EH betukombinaciot, es leereszkedett a voros kod. Amit egyebkent en nem ertek, nem tudom hol artottunk neked.
Pedig meg csak nem is elleneztem amit szerettetek volna elerni.

A munkad soran mindenaron egy allaspontot kell vedened, vagy van mod arra is, hogy a vitapartner erveit is atvedd valamilyen szinten?

---

De ha mar igy belemelegedtunk: az eredeti elkepzelest nem tamogatom, hiszen a 35 fole kuszok szovetsegek (igy akar az AL is) meg az eddiginel is nagyobb elonyt elveznenek a kisebbekkel szemben. Ugyanakkor maga a gondolat, hogy a szovetsegbe tobben mint 35-en szeretnenek tartozni es ezt lehetove kene tenni, teljesen akceptalhato.

Miklos ellenervet, hogy szerinte tul szemelytelen azzal lehet elharitani, ha olyan modszert vetunk be, ami az elonyt teljes mertekben annullalja, ezzel a nagy szovetseg nem valna tapolasi kenyszerre. Aki nagyban szeretne jatszani, az nagyban jatszana, aki kicsiben szeretne az kicsiben.

Az alap elkepzelesem az, hogy a szovetsegnek lenne egy aranyszama, ami egy bizonyos letszamhoz merne. Praktikusan ez a jelenlegi elerheto maximumon, a 35 alapulna. Az elmult 14 napban elert legnagyobb szovetsegi letszamnak -elkerulendo a ki-be lepkedos trukkozest - es a 35-nek a hanyadosa adna meg a szovetseg tobblet erejet. Ezzel a szammal kene beszorozni az epuletek koltseget, meg az epikus szornyek EP-jet.
De ez meg tulzas lenne, a forditott aranyossagok, mint azt Zarknod is jol tukrozi nem mukodnek, ebbe meg egy enyhito faktort be kene epiteni. Mondjuk azt, hogya 36., 41., 46. stb. tag ingyen van, tehat nem szerepel a fenti kepletben.

Igy egy 53 tagu szovetsegben 4 ingyenes tag lenne, az aranyszamuk 49/35 lenne, azaz az elso keplet szerinti 1,54 helyett 1,4. Erre peldaul azert van szukseg, mert feltetelezheto, hogy az uj tagok a szovetseg egy fore eso potencialjat csokkentik, es a cel a kiegyenlites es az elony megszuntetese nem hatrany generalas.

Erdekes kerdes meg a haboru, ahol en nem adnek semmilyen modositast, hiszen tudjuk, hogy a tobb tag inkabb hatrany.

Namost az ellenervek:
- ez igy egy egesz komoly fejlesztesnek tunik elsore, sok helyen kell a kodba nyulni
- jelenlegi ismereteink szerint szuk reteget erintene a fejlesztes.

Na ebbe mar erdemes belekotni. Peldaul kezdheted azzal, hogy hogy jovok ahhoz, hogy a topikotokba irjak. Az meggyozo lesz.

---

Pityu: mit sirt ki az AL-EH? Szintcsokkenes a HT-n? (Szerintem ez nektek sem lett gond.)
Mesteri epiteszet? (Ez inkabb az en felelossegem, nem a szovetsege, de en egyenileg eleg sokmindent "sirtam" ki, es meg tobb mindent nem.)
Mas hirtelen nem jut eszembe. Kisegitenel?