Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gau84

Dátum: 2009.01.14. 10:43:31
Én pedig erre írtam, hogy szvsz ezt hiba volt bennhagyni, mert túl speciális

No off, nem ellened szól, egyszerűen csak efölött a kérdés fölött valahogy elsiklottak szerintem. Viszont a nagyobb baj, hogy akadnak ennél sokkal rosszabbak is amik bennmaradtak.

(Amúgy meg ne fogadj rá, h olyan sokan válaszoltak rá. Mivel random adja a kérdéseket az egyre bővülő adatbázisból, megeshet az is, hogy alig 30-an válaszoltak rá. Ahogy persze megeshet ennek az ellenkezője is )
Dátum: 2009.01.14. 10:33:31
Anno már egyszer érveltem amellett, hogy miért is speciális egy-egy fantasy-s kérdés, akármennyire egy fantasy világra épülő játékkal játszunk. Most megteszem újra, igaz, valamivel rövidebbre zárnám.

Hogy kinek mi az általános műveltség (mert ugyebár a kvízkérdésnek az általános műveltség kategóriába kell esnie a készítők szabályai szerint), az szubjektív, mindenki maga dönti el, neki épp mi esik ebbe a kategóriába. Ha valamennyire megpróbáljuk objektíven megközelíteni - már amennyire lehetséges persze -, akkor javaslom, hogy egy-egy kérdés feltevése előtt gondolkodjanak el a kérdések kiagyalói valamin. Mivel társasházban lakom, tökéletes felmérési alap, hogy ha az éppen feltenni készült kérdést feltenném a ház lakóinak, nemre, életkorra, társadalmi helyzetre való tekintet nélkül, vajon hány százalékuk tudná a helyes választ? Ha erre azt kapjuk, hogy a válaszadók több, mint 50%-a, mondhatjuk hogy a kérdés az általános műveltség kategóriába esik. Minden más esetben túl speciális.

Az általad feltett kérdés, Mortimer, egy fantasy szerepjáték szabályrendszeri kérdés. Szerinted ha Te megkérdezed a szomszédaid - kisebb település esetén falubelieket, stb. -, hogy milyen színű sárkányka köp savat az AD&D szabályai szerint, legalább a fele az embereknek tudni fogja? Maradjunk annyiban, hogy erősen kétlem.

A Végzeturas kérdésekkel pedig szerintem sincs semmi baj, persze csak akkor, ha azt egy első szintű karakterrel játszó játékos is tudhatja. Minden más abból is kuka.
Dátum: 2009.01.14. 10:03:11
Akkor ez szvsz hiba, ugyanis rég ki kellett volna szedni, mivel enyhén szólva is speciális a kérdés.
Dátum: 2009.01.14. 09:24:13
Milyen ásványi nyersanyag nem található meg Namibiában nagyobb mennyiségben?

platina
gyémánt
réz
vas

Namíbiai (igen, hosszú í) lévén evidens, hogy tudnom kellene, de azért nálam is van egy határ, pláne kvízolimpián.
Akkor arról még szó sem esett, hogy melyik nem Depeche Mode nagylemez és hasonló társai.
Azért könyörgöm, az efféléket legalább kvízolimpián mellőzük.
Dátum: 2009.01.06. 11:50:46
Idézet: Szasz89 - 2009.01.06. 08:45:03
Milyen alak van a 20Ft-os érme hátoldalán?
Virágalak
A magyar címer
Arckép
A lánchíd

Ez nem rossz, de legyen inkább liliom. Csak precízen. Bár egy régi ezüst 200ason jobban elgondolkoztam volna...


Zárójelben jegyezném meg, hogy nekem van egy olyan 20Ft-os érmém, amely hátoldalán Deák Ferenc található...
Dátum: 2009.01.04. 12:57:29
Csak azt felejted el, hogy a Citadellarács egyezmény azt is magában foglalja, hogy aki használja bármelyik tagszövetség ellen a PC-t, azonnal visszakapja a Citadellarács ÖSSZES szövetségétől a csapást. El lehet gondolkodni, hogy megéri-e
Dátum: 2008.12.27. 20:24:21
Kaptam egy olyan kérdést értékelésre, hogy (nagyjából csak)
"melyiknek nincs felsővezetékes áramszedője?"

Villamos
Trolibusz
Metró
HÉV

Rossz értékelést adtam, mivel igen, kicsiny hazánkban ugyan nem, de azért nem egy városban felsővezetékes metro van. Csak a kérdést kellene kicsit átfogalmazni/pontosítani, és szvsz teljesen jó volna.

(pardon először kétszer írtam villamost )
Dátum: 2008.12.27. 17:27:13
Idézet: Blazek - 2008.12.27. 17:09:23
"Cristiani Ronaldo meik clubcsapattol érkezet a Manchester Unitedbe?
Arsenal
Celtic
PSV Eindhoven
Lyon"

ez konkrétan átment a rostán? azt hiszem ez vicc, vagy vmi ilyesmi. jah, és a celtic volt a jó, remekül tippeltem!


öööö.... a helyes válasz a Sporting CP lenne amúgy.... igaz, a Celtic Glasgow is zöld-fehér, mindkettő hasonló szerelésben játsza a hazai meccseit, de azért Portugália és Skócia pöttyet nem ugyanott van...
A helyesírás meg... hm... az mi?
Dátum: 2008.12.25. 14:42:49
Ízlések és pofonok.
Moon, a megnyilvánulásodra részben nem reagálnék ha nem bánod.
Csupán annyit tennék hozzá, hogy senki sem tudhat fejből mindent. Ám akadnak olyan neves magyar költők és művek, amiket, ill. akik munkásságát tényleg ismerni illik. És egyetértek Dell-el is, aki írta, hogy több helyről, műből, stb ismerhetjük az 'ipam' szót. Én egyet mondtam a sok közül, remélve, hogy egyik legnagyobb magyar költőnk, Petőfi szavai meggyőznek.
Ne azon akadjunk ki, mikor egy szép régi magyar megnevezésre - sőt, néhol ma is használatos, ha jól tudom - kérdeznek rá...
Dátum: 2008.12.25. 12:11:27
Idézet: Moon - 2008.12.25. 11:14:41
Hogyne, minden Petőfi, Ady, Arany és sorolhatnám még verset "illik" ismerni. Az összeset. Egytől egyig. Gratulálok.


Hogy Te nem ismered, az nem nekem ciki, hidd el

Amúgy csak a kedvedért:

"Azon áldásnak súlya,
Amellyel engemet
Ipam s napam magoktól
Eleresztettenek. "

by Petőfi
Dátum: 2008.12.25. 10:46:31
Dell-nél a pont...
De mondhatok olyan verset is (pl Petőfi), amiből kitalálható... az irodalmat meg ugyebár "illik" ismerni...
Dátum: 2008.12.25. 09:50:15
Idézet: Moon - 2008.12.25. 09:38:10
Mit jelent az ipa szó?

após *
ember
asztal
feleség

Könyörgöm, milyen nyelven? magyarul csak tájszólásban? Vagy inuitul? Vagy szuahéliül? Különben se nyelvi vetélkedő!!!!!

TÖRÖLJÉTEK LÉGYSZÍVES!


Az ipa régi magyar szó (elsősorban vidéken használták). Ismerni illik, ahogy például a halotti beszéd szövegét is
Dátum: 2008.12.24. 21:56:09
A Katana mint szó, magyarul azt jelenti, hogy kard (csak így egyszerűen). Szóval egyetértek Roseprincess-el abban, hogy a kérdés pontosítása enyhén szólva is szükséges...
Dátum: 2008.12.24. 21:43:46
Idézet: Sir Ny - 2008.12.24. 21:38:49
Idézet: Jucus - 2008.12.24. 21:34:51
A wiki megint hülyeséget írt. Fentebb leírták a 44 betűt, olvass vissza...
vagy olvasd el ezt:

http://www.nemzetismeret.hu/?id=3.12

elég szépen leírja a dolgokat.

nem, a wiki sok esetben pont, hogy pontosabb mint az oktatás. az oktatás lényege az, hogy a gyerek azt tanulja meg ami kell, ami nem kell, azt ne.


Na most azért azt tegyük hozzá, hogy a 44 betű várhatóan nem sokáig fogja megállni a helyét, hiszen a dz, illetve dzs kombinációt szinte biztos, hogy kiveszik, valamint a 'j' és 'ly' betűkkel is szeretnének dűlőre jutni a magyar nyelvtudorok. Ám még azon megy a vita, hogy milyen érdekesen festene a következő megnevezés: "Lajos kiráj."
Dátum: 2008.12.01. 07:46:27
Idézet: Gloria - 2008.12.01. 06:37:50
Hol rendezték az 1954-es labdarugó VB döntőjét?
Genf
Bern
Lausanne
Zürich

Hibás kérdés: helyesírási hiba, túl speciális, érdektelen lexikális tudás. De legalább szerepel a sportág, nem pedig azt is nekünk kell kitalálni.


Az érdektelen lexikális tudás címszó ez esetben nagyon, de nagyon nem állja meg a helyét. Azon az ominózus VB döntőn ugyanis minden idők talán legerősebb nemzeti válogatottja, a magyar Aranycsapat szerepelt. Ezt azt hiszem, mindenképp illik tudni.
Dátum: 2008.11.22. 07:26:22
Ez mondjuk túl nagy munka lenne szerintem, de tény, hogy egy versenyen nem fér bele olyan kérdés, ami csak egy bizonyos réteget érint(het), pl HKK, stb.
A többivel, mint földrajz, zene, művészet, stb, szerintem ha nem túl speciális, nem lehet gond, lévén manapság már a túlnyomó többség járt iskolába. Kicsiny hazánk oktatási rendszere által pedig az általános iskolában való túlinformálásban élen jár..
Dátum: 2008.11.22. 07:08:04
Még minfig kicsit elbeszélünk egymás mellett. Normál helyzetben engem sem zavarnak az efféle kérdések. Sőt, M.A.G.U.S.-ról talán még tudnék is olyat mondani, ami meglepő lehetne. De egy kvízolimpián nincs helye a szerepjátékos dolgoknak, akármennyire ilyen típusú az oldal.

De sarkítsunk picit. Ha ebből indulunk ki, akkor összességében webprogramozással, a hardware-k készítésével kapcsolatos, valamint akár marketing- és reklám (ezen belül akár felsőfokú pszichológia), és még egyéb témákban is lehetne gazdagon feltenni kérdéseket. Mert habár nem alapműveltség, mégis használod (jelen pillanatban is, miközben olvasol ).
Maga a kvíz-rendszer szerintem nem rossz így ahogy van, minden hibája ellenére. De ha kvízolimpiáról beszélünk, akkor igencsak meg kellene szűrni a kérdéseket. Nálam ez a tézis.
Egy ilyen versenyen maradjunk a kaptafánál, és csak általános műveltség játszon. Ennek pedig nem része a szerepjáték, mint már sokadszorra írom le, függetlenül attól, hogy hol vagyunk épp.

A feltevésedre az idézettel kapcsolatban pedig annyit, hogy Te most épp azt kérdőjelezted meg, hogy a készítők éppenséggel mennyire hűek önmagukhoz - teszem hozzá, teljes joggal
Dátum: 2008.11.22. 06:35:29
"Olyan kérdést tegyél fel, amelyre a választ bármely művelt és intelligens játékos tudhatja.
Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). "

Épp ezért válik tárgytalanná, hogy melyik cég, és milyen játék... maguk a szerkesztők kérték, ill kérik ezt. Az általános műveltségben pedig nincs olyan hogy szerepjáték, és olyan sincs, hogy Beholder termék...
Dátum: 2008.11.22. 06:21:05
Azért azt tegyük hozzá, hogy akármennyire hasonszőrű is ez a játék, maga a szerepjáték NEM tartozik az általános műveltséghez, és jó ideig nem is fog - hogy miért, az is megér egy külön anekdotát, de szerintem felesleges most kifejtenem. Az, hogy melyik író mit írt, egy külön dolog, hiszen az az irodalomhoz, és azon belül a fantasyhoz tartozik, amit lehet alapműveltségnek tekinteni. Na de hogy melyik játékban milyen istenek, szereplők, fajok, stb-k vannak, nagyon NEM felelnek meg a szabályoknak.
Az meg, hogy ki nyerte meg a HKK bajnokságot, különösen érdektelen. De ennyi erővel fel lehetne tenni, hogy Kaszparov egyik-, vagy másik világbajnoki döntőjében a második körben milyen lépéskombinációval lepte meg aktuális ellenfelét. (Ja, ha valaki nem tudná, sakkról van szó)

Rendben, hogy alaphelyzetben átcsúszhatnak efféle kérdések. Na de egy kvízolimpián azért lehetne jobban szűrni, és szigorúan az általános műveltséghez tartozó kérdésekkel versenyeztetni szvsz...
Dátum: 2008.11.03. 15:04:20
nem vagyok benne biztos hogy rövid, ám valójában lövésem sincs. Maga az asszír, tuti hosszú. De assziriológia terén készséggel hiszek neked

Viszont a hosszú 'Sz' legalább stimmel