Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Benőke

Oldal: 1234
Dátum: 2009.03.09. 10:30:36
Tételezzük fel, bekerül pár küldetés a játékba ezek közül. Mire elérhetővé válnának a játékban, már 99,99%-a a játékosoknak 60. szint felett lenne.
Egy 60. szintű szövetség nélküli karakternek pedig már gyerekjáték egy kúttöltés, és egyébként is ha nem akar vészesen lemaradni a játékban, ajánlott a szövetségi tagság.
Dátum: 2009.03.09. 10:27:16
Idézet: Meszy86 - 2009.03.07. 19:42:12
Ha ilyen küldetések lennének akkor szinten minden küldetés több nap lenne. De akkor ezt, hogy teljesíted?

"27. Teljesíts 24 órán belül 3-5 küldetést"

Ezt viszont úgy gondolom rosszabb lenne mint a 10 döntetlenes.

"Legyen kiégett ősköveid száma legalább 100-250"

Ezeknél viszont pontosíts:

"Ne használj tudatturbót 3-7 napon keresztül" Alapból rajt van valamin tehát használod javaslat: Ne válts tudatturbót 3-7 napig.

"Vásárolj magadnak pajzsot/fegyvert/akármit, aminek a szintje 10 szinttel magasabb a tapasztalati szintednél" Javaslat vásárolj magadnak egy tárgyat aminek a szintje 10-l magasabb a te TP szintednél.

Olyan küldetéseket úgy sem raknak be, hogy ne játsszál:

"Bújj el a katakombákba 5 napra"


Nekem viszont ez a kedvencem:

"Kvízolimpián a helyes válaszaid száma legyen minimum 40"

Biztos vagyok benne, hogy sokan kibuknának rajta.



Szépen sorban:

Azért nem csak több nap alatt teljesíthető küldetéseket írtam, bár van egy jó pár belőlük.
Némi előre tervezéssel a több küldetés teljesítését akár napi 4 * 5 perc játékkal is simán lehet teljesíteni idővel.

Az ősköves küldetés az egy tipikusan idővel megvan, csak a jutalmat kell érte felvenni. Ráérne mindenki akkor aktiválni, amikor már megvan a sok-sok kiégett ősköve, ezért talán még könnyebb is volna, mint a 10 döntetlen.

Tudatturbó 3-7 napig. Köszönöm, hogy figyelmeztettél és javítottál. Ez bizony pontosításra szorul, amit meg is tettél.

Katakomba: Vadászni lehet még azért közben.

Kvízolimpia: Sokan kibuknának, ez biztos. Őszintén bevallom, nem vagyok benne biztos, hogy nekem pl. elsőre sikerülne.
Dátum: 2009.03.09. 10:19:38
Megnyugtatlak, szoktam aludni.

Ezek az ötletek a hirtelen felindulásom szüleményei voltak. A lassításba némi változatosságot szerettem volna csempészni, illetve a gyorsan teljesíthető küldetéseket sem ingyen adnám. Próbáltam belevenni az állatcserére való ösztönzést is.
Nem agyaltam rajta túl sokat. Akkor kevesebb hiba csúszott volna közbe.
Dátum: 2009.03.07. 12:09:20
Biztos maradt még benne a szűrés után is pár rossz/hibás, ennyire telt tőlem.
A 24 óra alatt teljesíthetők többségét nem vettem ki, mert egyrészt viszonylag ritkán kerülne rájuk a sor, másrészt nem igényelne tényleges 24 órás jelenlétet.
Ezen túl persze sok múlna azon is, hogy melyik küldetés hányadik helyre kerülne a sorban. A számadatokat pedig inkább "x"-ként értelmezzétek mindenhol.
Remélem akad benne pár normális. Akár csak egy, és akkor már megérte.

Íme:

1. Legyen 10 befogott állatod, vagy legyen a kronokompenzáció szakértelmed 50-es
2. Szerezz egyetlen nap alatt minimum 75.000-150.000 LE-t
3. Cselekvéspontjaid száma legyen minimum 250
4. Cselekvéspontjaid száma legyen pontosan 0
5. Legyen legalább 75 pp-d
6. Portyázz egy nap legalább 50x
7. Ne portyázz egyszer sem 3 napon keresztül
8. Szövetséged háborúban érjen el döntetlent
9. Vásárolj magadnak pajzsot/fegyvert/akármit, aminek a szintje 10 szinttel magasabb a tapasztalati szintednél
10. Vesd le magadról a fertőzést, vagy hagyd, hogy uralma alá hajtson
11. Legyen kiégett ősköveid száma legalább 100-250
12. Okozz egy epikus lénynek összesen minimum 7.000-10.000 sebzést (akár több harc alatt is, de ugyanannak)
13. A maximális ép-d/vp-d legyen minimum 5.000-7.000
14. Kvízolimpián a helyes válaszaid száma legyen minimum 40
15. Állatod maximális életereje haladja meg a 1.000-2.500-at
16. Egyetlen vadászattal szerezz legalább 5.000-8.000 LE-t
17. Építs egyszerre 250.000-500.000 LE-t a szövetséged egy épületébe (építés szakértelem számít)
18. Ne költs egyetlen LE-t sem, miközben elhasználsz 100-200 csp-t
19. Ne pihenj 3-7 napon keresztül
20. Ne használj tudatturbót 3-7 napon keresztül
21. Sebezz ellenfeled állataiba egy csatában legalább 300-500-at
22. Sebezz ellenfeled állataiba egy harci körben legalább 100-150-et
23. Befogott állatod lépett szintje legyen magasabb, mint az alapszintje-alapszintjének a 2xese
24. Veszíts egyetlen portyázással 5.000 LE-t, hogy te támadsz
25. Hurcold kínzókamrába 5 egymást követő napon ugyanazt a végzeturat
26. Sajtolj egy állatból minimum 25.000 LE-t
27. Teljesíts 24 órán belül 3-5 küldetést
28. Legmagasabb tulajdonságod növeld meg 25-tel
29. Tulajdonságösszeged legyen min. 1.000
30. Egy nap használj 10 különböző varázslatot
31. Sebződj egy támadó portyában legalább 3.000-5.000-et anélkül, hogy elájulsz
32. Helyes kvíz válaszaid száma érje el a 7.500-10.000-et
33. Mostani legmagasabb tulajdonságodnál legyen alacsonyabb a jelenlegi legkisebbnél (szerencse nem számít)
34. Légy láthatatlan 5 napon keresztül, vagy vadássz láthatatlanul 100x
35. Bújj el a katakombákba 5 napra
36. Legalacsonyabb szakértelme(i)d (amit növeltél) legyen(ek) 10(-esek)
37. Legyen olyan szakértelmed, melynek alapértéke legalább 80-100.
38. SZÖ-d legyen legalább 1.000
39. Költs el 24 órán belül 100 csp-t
40. Ne küzdj térkapus lény ellen 3-5 napon keresztül
41. Legkisebb és legmagasabb tulajdonságod között legyen min. 100 a különbség (szerencse nem számít)
42. 24 órán belül nőjjön a TÖ-d 30-50-nel
43. Legyen a szinted magasabb, mint legtapasztaltabb állatod lépett szintje
44. Költs el 200.000-500.000 LE-t egy órán belül
45. Legyen a LE-d 100.000 felett folyamatosan legalább 3-5 napon keresztül úgy, hogy nem bújsz katakombákba, vagy válaszolj helyesen 500-1.000 kvízkérdésre
Dátum: 2009.03.07. 11:33:19
Igyekszem következő alkalommal letisztultan, a játékidőt és a számokat is ténylegesen átgondolva leírni az ötleteimet, szelektálni a javaslatok között. Sok mindennek elejét venné, az biztos.
Természetesen minden segítő és építő jellegű kritikát örömmel látok.
Dátum: 2009.03.07. 11:00:23
Köszönöm Byzon, hogy indoklást is írtál.
Több szem többet lát...
Lehetne alternatívája: vagy válaszolj helyesen 500 kvízkérdésre
Dátum: 2009.03.07. 10:58:10
Akkor egy pár új ötlet:

1. Szerezz portyázásból 50 tp úgy, hogy te támadsz
2. LEgyen 10 befogott állatod
3. Lépj 6 szintet
4. Győzd le az ellenség egy harcosát
6. Ejts el 30 nagyobb lényt vadászatok során
7. Igyál meg 50 gyógyitalt
8. Legyen minden felszerelési tárgyad szintje pontosan 4 szinttel magasabb a tapasztalati szintednél
9. Legyen 200.000 LE-d, amikor belépsz a küldetések menüpontba
10. Összes építésed legyen legalább 1.000.000
11. okozz kritikus varázslatsebzést legalább 30x
stb...

Ötletek, javaslatok nélkül kb. így fognak kinézni a jövő küldetései. ***A számok nem feltétlen a valóságot türözik.***
Dátum: 2009.03.07. 10:52:34
Szerintem inkább az az ostobaság, amit te írtál. Szerintem a 10 napig 100.000 LE birtoklása igenis jó. 100.000, igen a számoknál néha túlzásba estem, mint azt írtam is, de azok változtathatók, de erre is kitértem egy későbbi hsz-emben...

De mire az általad kinézett küldetések bekerülhetnének a játékba, már bőven 100 felett lenne a küldetések száma, ahol 100.000 LE nem olyan nagy cucc. Vagy szerinted visszamenőleg kerülnek be a küldetések a játékba?

Könyörgöm a számoktól vonatkoztassunk már el, azok testre szabhatók! Az ötlet javaslat alapját tekintsük kiindulási pontnak.

A játékban kemény második szintű vagyok, ami nem is fog változni, mert kifejezetten a fórumozás miatt regeltem újra. Előzőleg pedig elég jó helyen álltam szintemhez képest a játékba, és Wurgolxot (a régit) is elég jól ismerem személyesen. Nem Ravenwood reinkarnációja vagyok, mielőtt bárki fantáziálni kezdene.
De számít ez?

De Szabinho. A fikázás helyett állj elő hibátlan ötlettel, de akár csak valamilyen ötletbázissal (értsd: ahol a számok a hibásak), és akkor hiteles lesz, amit írsz. Nem kell, hogy a 100%-a használható legyen, de ha csak 1-2 ötlet átgondolásra érdemes, akkor már építően járulsz hozzá a játék előrehaladásához.

Elnézést, amiért konkrétan rád irányult mindez, de a többi véleményező (pl. Kocos, Mortimer, krishy) már bőven sokat tettek le az asztalra, és ők be is látták, hogy a sok buta ötlet ellenére akad a számok megváltoztatásával néhány továbbgondolásra érdemes.

Miért van az, hogy általában dolgok rossz oldalát nézik az emberek. Abból maximum a lényegi résztől való eltérés következhet...

De nem fogom még egyszer ezt leírni és elmagyarázni. Remélem a többség érti mire gondolok.
Dátum: 2009.03.06. 12:46:56
Ez nem csak neked szól, hanem úgy általánosságban egy-két észrevétel, megjegyzés.

Először is, "ostoba" küldetések már most is vannak a játékban, ami felesleges LE pazarlás. De a felhozott példának számoljunk egy kicsit utána. Napi 6 térkapu pont van, nulláról indulva 3 nap megy veszendőbe, egészítsük ki fél nappal. Az összesen 3,5 nap, ami 21 térkapu pont. Ha a 100. helyre kerülne be a küldetés, és 55. szinten kezdené valaki végrehajtani, akkor a jutalom valószínűleg kompenzálná az elvesztegetett tápot.
De különben hol is van az leírva, hogy egy küldetés teljesítéséért semmilyen áldozatot soha nem kell hozni, csak és kizárólag nyerstápot adhat befektetés nélkül? Szerintem sehol.

A 12 állatos küldit benéztem, de ez nem más, mint szőrszálhasogatás, akkor legyen 11.

A számok minden esetben variálhatók, nem szentírás egyik esetben sem. Bár a 24 óra alatt 250 csp erősen túlzott, ezt is lehetne (kellene) csökkenteni. Sok hasonló esetben az első számot pötyögtem be, ami az eszembe jutott. Nyilván pontosítást igényelnek.

A 24 órán belül teljesítendő küldetések sem feltétlenül szögezik az embert egész napra a gép elé. Pl. 50 portya egy nap alatt. Gyógyitalokkal, előzetes szervezéssel (van mindkettőre példa az eddigi küldetésekben is) 5, óránkénti belépéssel megoldható.
A szervezkedés, tervezés pedig a játék szerves részét kell képezze, egy küldetés miatt bizonyos időközönként ez belefér. Nehéz? Igen. Kivitelezhető? Igen. Azonnal? Nem valószínű. Ez baj? Szerintem nem.

1.000.000 LE 10 napig. Itt is csökkenthető a szám. Vagy a küldetést kell olyan sokadjára betenni, amikor az egymillió LE, már egy napi termés. EZ belátható időn belül nem következik be. Igen, elszaladt a ló velem, amikor ezt s számot leírtam. A 100.000 LE jobban tetszik olyan időzítéssel, hogy mikor eléri valaki ezt a küldetést, addigra mondjuk a szintje 70-75? Mindjárt másként fest. Szívnának vele sokan? Bizonyára. Vannak kiskapuk, amivel el lehet kerülni a hatalmas vámolásokat? Nem is egy.

Félreértés ne essék! Nem pedálozni akarok, hogy ezek igenis hibátlan küldetések. Mikor utólag visszaolvastam, már rájöttem, hogy oopsz, itt bizony aránytalanul gondolkoztam sok esetben. Viszont sokukban alapvetően igenis van fantázia, és némi módosítással akár még színesebbé is tehetné a játékot.
Szerintem.
Dátum: 2009.03.06. 10:56:15
Az csak három nap. A számokat pedig lehet variálni.
Pont azokat szelektáltad ki többnyire, amelyek LE-t (és izgalmat) is vinnének a portyázásba, vagy kevésbé felesleges LE pazarlás lenne, mint a mostaniak.
Nekem az 50. pl. a személyes kedvencem.

* És persze a többsége nem a 40. szint környékére szól, hanem sokkal későbbre.
Dátum: 2009.03.06. 10:35:20
Akad benne jópár. De ha 5-6 már átgondolásra érdemes, és némi változatosságot jelentene, akkor már megérte.
Dátum: 2009.03.06. 10:28:18
Ez inkább a te szerencséd szerintem.
Dátum: 2009.03.06. 10:14:17
A kronokompenzáció módosításának bevezetése sokrétű megoldást kínál a játékidő csökkentésére, amiért így is köszönetet érdemelm Miklós, hogy bevezette - bármennyire is szükséges volt. Itt hívom fel a figyelmet Miklós egy régebbi postjára, mely szerint ha bevezet valamit, akkor x idő elteltével újabb nyafogás veszi kezdetét, hogy még egy kicsit változtasson, utána még egy kis könnyítés, stb. Aki olvasta, tudja mire gondolok.
Mondjuk egy olyan lehetőség, hogy lehessen a tudatturbót egy órán belül újra használni erőforrás feláldozása nélkül, de dupla (3x, 4x, stb..) vp-ért lehet nem lenne rossz.
A játékidő csökkentésére jópár lehetőség kínálkozik így is, azt pedig senki nem várhatja el, hogy áldozatok nélkül ugyanakkora lehetőségei adódjanak a játékban, mint annak, aki napi sok órát rá tud szánni. Aki sok időt tud szentelni a játékra, és/vagy nem sajnálja az áldozatot mindig sikeresebb lesz, és ez így rendjén is van. Már csak a portyázás miatt is szükség lehet a napi többszöri belépésre, ami szintén időt igényel, portya nélkül pedig esélytelen, hogy a legjobb legyen valaki.
Huh, elég zavaros, szétszórt amit írtam, de a lényeg remélem kibányászható belőle.

De hogy valami ötlettel is előrukkoljak a küldetések terén, akkor már legyen mondjuk egy ilyen. 1. Legyen 12 befogott állatod, vagy legyen a kronokompenzáció szakértelmed 50-es
2. Lépj 3 (semmiféleképp ne növekedjen!!!) szintet, minden 20. küldetés..
3. Szerezz egyetlen nap alatt minimum 150.000 LE-t
4. Cselekvéspontjaid száma legyen minimum 250
5 Cselekvéspontjaid száma legyen pontosan 0
6. Legyen legalább 75 pp-d
7. Portyázz egy nap legalább 50x
8. Ne portyázz egyszer sem 3 napon keresztül
9. Szövetséged háborúban érjen el döntetlent
10. Győzz le egy minimum 50-60. szintű végzeturat
11. Vásárolj magadnak pajzsot, aminek a szintje 10 szinttel magasabb a tapasztalati szintednél
12. Vesd le magadról a fertőzést, vagy hagyd, hogy uralma alá hajtson
13. Legyen kiégett ősköveid száma legalább 250
14. OKozz egy epikus lénynek összesen minimum 10000 sebzést
15. A maximális ép-d/vp-d legyen minimum 7000
16. Kvízolimpián a helyes válaszaid száma legyen minimum 45
17. Állatod maximális életereje haladja meg a 2500-at
18. Egyetlen vadászattal szerezz legalább 8000 LE-t
19. Ugyanazon a napon ejts el 5 apró és 5 óriási jelzőjű lényt
20. Építs egyszerre 500.000 LE-t a szövetséged egy épületébe
20. Ne költs egyetlen LE-t sem, miközben elhasználsz 200 csp-t
21. Ne pihenj 7 napon keresztül
22. Ne használj tudatturbót 7 napon keresztül
23. Sebezz ellenfeled állataiba egy csatában legalább 500-at
24. Sebezz ellenfeled állataiba egy harci körben legalább 150-et
25. Befogott állatod lépett szintje legyen magasabb, mint az alapszintjének a 2x-ese
26. Veszíts egyetlen portyázással 5000 LE-t, hogy te támadsz
27. Hurcold kínzókamrába 5 egymást követő napon ugyanazt a végzeturat
28. Sajtolj egy állatból minimum 25000 LE-t
29. Teljesíts 24 órán belül 5 küldetést
30. LEgmagasabb tulajdonságod növeld meg 25-tel
30. Tulajdonságösszeged legyen min. 1000
31. Egy nap használj 10 különböző varázslatot
32. Sebződj egy portyában legalább 5000-et anélkül, hogy elájulsz
33. Helyes kvíz válaszaid száma érje el a 10000-et
34. Mostani legmagasabb tulajdonságodnál legyen nagyobb a jelenlegi legalacsonyabb (szerencse nem számít)
35. Légy láthatatlan 5 napon keresztül, vagy vadássz láthatatlanul 100x
36. Bújj el a katakombákba 5 napra
37. Legalacsonyabb szakértelmeid (amit növeltél) legyen 10
38. Legyen olyan szakértelmed, melynek alapértéke 100.
39. SZÖ-d legyen legalább 1000
40. Költs el 24 órán belül 250 csp-t
41. Ne küzdj térkapus lény ellen 5 napon keresztül
42. Legkisebb és legmagasabb tulajdonságod között legyen min. 100 a különbség.
43. 24 órán belül nőjjön a TÖ-d 50-nel
44. Legyen a szinted magasabb, mint legtapaztaltabb állatodé
45. Győzz le egy végzeturat, aki bajnoki medált visel úgy, hogy a csatában ketten összesen legalább 5000-et sebeztek
46. A jelenleg legmagasabb tulajdonságod legyen a legalacsonyabb
47. Érj el 10 döntetlent.
48. Költs el 500.000 LE-t egy órán belül
49. Ne legyen az életerőd 50% felett 120 órán keresztül
50. Legyen a LE-d 1.000.000 felett folyamatosan legalább 10 napon keresztül

Van köztük lassító, szopató és izgalmas egyaránt.
"Ha csak a fogorvosokat nézzük egy normális korona megcsinálása elérheti 250 ezer forintot és lehet, hogy keveset mondtam vagy egy hasonló sebészeti eljárás.":

Az utóbbi részét nyugodtan a többszörösére szorozhatod. A határ a csillagos ég gyakorlatilag...
Dátum: 2009.03.04. 22:06:02
Miklós, a 25. szintnek mindenféleképp tolódnia kell a játék előre haladtával, mert idővel (hamarosan) sokan lesznek 25. szint felett, akiknek a csp továbbra sem erőforrás. Talán már vannak most is. Igaz szűk réteg, de semmilyen módon nem kompenzálható előny ez számukra.
Szerintem már ebben a pillanatban is indokoltabb lenne a 30. szint, mint korlát.
Dátum: 2009.03.04. 14:31:53
Szerintem az olcsósító szakértelmekre gondolt.
Nem kizáratni, csak egy rövid zárolást neki.
És a zárolás leteltét követően azonnal LE-re váltani az összes csp-jét, amit attól a pillanattól kezdve lehet tőle rabolni, nem csak onnantól, mikor következőnek belép.
Dátum: 2009.03.04. 14:06:52
Ez csak idő kérdése...
Dátum: 2009.03.04. 14:06:29
A csp beváltása legyen meg, mint eshetőség, de akkor lehessen pp-t is beváltani, csak mondjuk 3* annyit kelljen belőle feláldozni, mint csp-ből.
Vagy/és esetleg: javaslom még, hogy a 25. szinttől való részvétel emelkedjen a játék előrehaladtával mondjuk a játékban található legmagasabb szintű karakter szintje/2+5 legyen ez az érték. Az ez alatti szintűek pedig dukátot se szerezhessenek addig, amíg el nem érik a limitszintet. És amint valaki a limitszint alá esik, addig amíg ismét el nem éri azt, szintén ne szerezhessen dukátot.
Ez utóbbiak bevezetésével ki lehetne védeni az ingyen dukát szerzését a csp-t veszni hagyó játékosoknál. Aki pedig használja a csp-it, úgyis a limitszint felé kerül idővel.
Azzal pedig ne jőjjön senki sem, hogy még egy ilyen limit feletti szinten is jövedelmezőbb a portya a vadászatnál, mert jelenleg 30. szinten szerintem senki sem szerez annyi LE-t csak portyából, mint amennyit vadászatból lehet. Még ha LE/TP-re lebontjuk sem túl sokan vannak. De ez igazából lényegtelen, mert a visszafogott fejlődés szakértelem ezt is orvosolja idővel.
Természetesen a számokat finomítani kell.

Halkan jegyzem meg, a "kicsiket" egyik módosítás sem hozná hátrányos helyzetbe.
Dátum: 2009.03.04. 13:54:43
A bajnoki medálokat jó eséllyel mindig ugyanazok a karakterek nyerik, mint előzőleg. Ez nem minden esetben van így, de nézd meg hány medálja van pl. TrueBloodnak, Sharpának, Nephilának és Galmuszknak jelenleg összesen, és mennyi lenne 3 hónap elteltével, ha nem lehetne beváltani. Ráadásul még akár meg is érheti elpasszolni, mert a viadalokon a hatása negatívan érvényesül. ÉS bizony Endyr nagyon jól látja, hogy ez durván 70 csp előny medálonként. És valószínűleg megéri majd eladni, mert Miklós emlegetett durván tápos cuccokat is, amit csak az aukciós házban lehet majd beszerezni.
Oldal: 1234