Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rafkós

Dátum: 2010.05.03. 16:31:56
"A Végzetúrban semmi sem történik, ha néhány napig nem tudsz játszani, a lemaradásodat utólag könnyedén behozhatod. Épp ezért nem szükséges, hogy ha egy napig nem tudsz belépni, akkor rögtön valaki más lépjen helyetted."

Pont a helyettesítésnél van. Abban igazad van, hogy ez nincs egyértelműen megtiltva, véges világokon eléggé felesleges is lenne, pl az építés miatt. Érzésem szerint v4en viszont ez egy exploit, amit kihasználni szintén tilos. Ne érts félre, engem ugyan nem bánt a dolog, aztán akinek fáj, az majd kiharcolja a pontosítást.
Dátum: 2010.05.03. 16:23:17
Elrejtettél a mondatban egy dupla tagadást, de ettől még a multizás oda-vissza szabályellenes a játék kezdete óta. Hagy ne keressem ki, de ugyanúgy szabálytalan többen vinni 1 karit, mint 1 játékosnak többet
Dátum: 2010.05.01. 02:46:59
Drága lelkem, kérlek szánj csak egy pillantást a karakteremre, v1en ugyanezen a néven vagyok, Nekem ugyan nem táp a script, hisz pókként nem vadászom! Nyilván nem ennyi helyes válaszom lenne másfél év aktív játék után, vagy nemhogy nem vezetnék a szintemen, sehol sem lennék. Maxoltam a szakikat, mert a küldetések miatt megérte, válaszolok amennyire csak tudok, ha vadásznom kell, de nem ebből él a karakter. Ez a script nem kiskapu, ha egy kicsit értesz hozzá, nyisd meg, nézd meg, direkt ki van benne kapcsolva az automatikus válaszolás, ami szabályellenes lenne. Saját felelősségre lehet aktiválni, a progi tudja, de a jelenleg publikus verzió teljesen szabályos. Vannak viszont kérdések, amik ha tetszik, ha nem nyilvánvalóan félnótásoktól származnak, nem lehet rájuk ép ésszel helyesen válaszolni, a google meg megszakadna a röhögéstől, ha képes lenne rá. Viszont a 10% LE ezekre is jár annak, aki képes hozzájutni a válaszhoz. A helyesírásról meg ne is beszéljünk, Nekem ebből a főiskolán vizsgát kellett tennem, sajnos itthon úgy kaphat bárki érettségit, hogy gyakorlatilag analfabéta (ezt csak a "Rafkóst politikusnak" észrevételre)! A küldetésekről inkább ne is beszéljünk most, amik kvízfüggők, elenyésző tápértéke van, mert aránylag hamar teljesíthető, de eszméletlenül bosszantó tud lenni, amikor helyesen válaszolok egy kérdésre, és nem fogadja el, mert valaki egyszerűen rosszul tudta, egy másik elfogadta, egy harmadik meg azóta is bent hagyta. A 10% ezekre is jár. Az adatbázis nem titkos. Belinkeljem? Bízom benne, hogy megtalálod magadtól is. A scripteket meg a google segítségével találtam, azt sem tudtam, hogy léteznek, viszont evidens számomra, hogy amennyiben egy játék, vagy bármi hosszabb távon érdekel, annyiban időnként próba-szerencse alapon rákeresek, hátha van valami újdonság. Sokadik oldalon volt, de kiadta, megtaláltam, kockáztattam, mivel egy ismeretlen program bármit tartalmazhat, és nyertem. Megértem a JV álláspontját is ezzel kapcsolatban, nyilván nem lenne jó hasraütésre engedélyezni scripteket, mostanra tényleg globális kérdéssé vált, meg kell húzni a határt, de az olimpiára hivatkozni elég gyenge. Az új V4 mint kifogás már elfogadható, de ezzel is inkább a kvíz mint táp és jutalom a baj, nem a válaszok kikeresésének módja. Mit javasolsz? Ne használjam? De hisz nem lehet bizonyítani, nem lehet látni, és megéri. Vagy ne valljam be? Utálok hazudni, ráadásul ez csak egy játék, ha már itt sem lennék őszinte, megnézhetném magamat! Sokszor egyébként gyorsabban adtam választ, mint a script, ha meg nem tudtam, akkor figyeltem, mi a helyes. A kérdések jó fele vagy speciális, vagy hibás. Húzzam alá mindben, hogy hol? Játszani vagyok itt, nem dolgozni, de eredetileg ez a szakmám, ha szeretnéd, eláraszthatlak hibás kérdéssel. Amíg ennyire rossz minőségű a játék kvíz része, nem tartom jogosnak az adatbázis bármilyen használatának kifogásolását. A többi nagyon sokat fejlődött, remélhetőleg ez is fog, de jelenleg úgy érzem, hogy a kvíz szégyenfoltja a játéknak, ettől függetlenül a 10% viszont nem elhanyagolható.
Dátum: 2010.04.29. 19:30:23
Csak egy kérdés, ha a prém tagság havi 25 őskő, akkor a csak vadászatra járó kvíz néhány %a ér 100at? Nem a pénz mennyisége miatt kérdezem, csak már alapból irreális a szám, amit írsz. Ennél a lélekkutat kisütni is sokkal jobban megéri. 10 őskőért sokkal több lé. Egy egyszeri költség még talán oké is, de akkor lenne jogos pénzt kérni érte igazán, ha a fejlesztők fejlesztése lenne. Vagy azzal semmi gond, hogy más ötletét és munkáját szeretnéd elvetetni és pénzért árultatni? Erre a kérdésre inkább ne tippelve válaszolj, és a google sem fogja tudni. Megtiltani lehetne a dolgot, teljesen feleslegesen, mivel eddig egyetlen ésszerű érv sem volt a kvízes dolog ellen, de azt mondani, hogy ez ugyan nem szabályos, de aki fizet, annak lehet, hát döntsd el magad, hogy biztos ezt szeretnéd-e?
Dátum: 2010.04.29. 19:09:04
A script készítőinek munkájától bizony jobb lett a játék minősége. Ha nem így lenne, nem lenne ez a vita sem. Mindenesetre kikapcsolom a scriptet, amíg le nem zárul a dolog. Aki esetleg mobilnettel és forgalomkorlátozással játszik, megköszönheti a kidobott többszáz megát havonta, amit ez a lehetőség eddig megspórolt.
Dátum: 2010.04.29. 12:36:51
A kvízes script igazából nem a játékot automatizálja, hanem a válaszok keresését. Semmilyen a játékban lévő funkciót nem lát el, semmi köze a becsülethez, csak adatot hív le az adatbázisból, amit bármilyen böngészőből meg lehet tenni manuálisan is. Ennyi erővel operát használni alapból csalás, mert tartalmaz periodikus frissítést? Ha meg az olimpia miatt van vele gond (bár már rég nem működik közben), akkor az összes eddigi kvízmedált törölni kellene, legalábbis ami olimpián lett megnyerve. Nyilván ennek sincs sok értelme, mint ahogy a scriptek üldözésének sem. Van erre a játékszabályban egy vonatkozó rész, aztán akinek nincs jobb dolga, az most ezt veszi elő. Senkinek nem okoz kárt, hasznot is csak időben jelent, de már ezt a pár perc életet is sajnálni kell a másiktól A játékot befolyásoló, károkat okozó automatizálásért meg törlés jár, Miklós leírta, nem igazán értem, ezek után mi baj van még. Az, hogy script a neve? Scriptek, nyilván "hekkerek" írják őket, ugye hazánkban ennek a szónak sem az lett a jelentése, ami eredetileg, szóval ők írják a scriptet és azért, mert utálják a többi játékost
Dátum: 2010.04.29. 02:38:39
A kvízolimpia már nagyonnagyon rég óta nem a fejből tudáson alapszik, a script ráadásul nem működik közben, mivel az adatbázis sem, akinek meg van sajátja, az akkor is előnyben lesz, ha a script el lesz lehetetlenítve. Ha lehetne másra használni, mint az idő/google megspórolása, már megtettem volna, de nem lehet. Semmi másra nem jó. A scriptek írói ráadásul még közzé is tették őket, nyilván ha oltári tápot jelentene, megtartották volna maguknak. Inkább az olimpia sántít, nem új a probléma, script nélkül is ugyanaz volt vele a baj, mint ami most. A legtöbb játékos megszokta már, hogy van kvíz, szeretjük, de nem mindig mindenki akar vele foglalkozni, a 10% léről lemondani pedig nem jó ötlet. Abban meg végképp nem vagyok biztos, hogy ha a válaszadás módja más lesz, nem lehet majd ugyanúgy automatizálni, legfeljebb az már nem lesz publikus, aki kap kap, aki nem az meg nem. Sokkal jobb ez a nyíltan kitett verzió.
Dátum: 2010.04.28. 14:26:53
Nem tudom, Nektek mennyire tűnt fel, de a scriptek közül a kvízes még az egyik legkevésbé szabályellenes. Nem automatizálja a játékot, pedig ez van megtiltva, egyszerűen csak megkönnyíti a válaszadást és időt spórol. Mindenki számára elérhető, szabadon letölthető, egyszerű használni, aki foglalkozik a játékkal, az pontosan tudja, hogy létezik. Aki a fórumot nem olvassa, annak sem okoz egetverő hátrányt, 1-2% LE max, amit jelet, mivel a kérdések többségére meglehet találni a választ. Most mégis erről van kérdőív? A támadás automatizálásáról meg szó sem esik benne, pedig elég nyilvánvaló, hogy mekkora különbség van a kettő közt, mindenféle kielemezgetés nélkül is. Azt nem kell kiirtani? Persze megnyitja az oldalt 1000szer, ketyeg a pénz a reklám után, viszont terheli a servert, automatizál és a játékosok többségét is bosszantja. Ha adok 100ezret maradhat a kvízes is? De most tényleg kb itt tartunk...
Dátum: 2010.04.06. 15:28:52
Kvíz scriptet sokáig használtam, használom most is ha tehetem, egyszerűen az idő miatt, és még ha élvezem is a kvízelést, akkor is jobban járok, ha valahol máshol játszom ilyesmit, ahol egy hibás/idióta kérdés nem fog 10% lémbe kerülni. Nem sok, de ha nem muszáj nem fogom kidobni.

Sebgyógy, támadás, leveretés és a többi ilyen jellegű tevékenységet automatizáló script szerintem nem sokat árt a játéknak, előnyt annyira nem jelent, mint hátrányt azoknak, akik nem férnek hozzá. Azt, hogy helyettem tegyen meg valamit egy progi egyszerűen nem lehet megakadályozni, amíg a kábel különböző végein vagyunk. Megoldásként nem lenne jó egy a játékba beépített automatizáló? Nem túl sok, mondjuk 5 feladatot ellátó (tetszés szerinti) lista értelmetlenné tenné a scriptelést.
Dátum: 2010.04.02. 13:03:04
Ez máris jól kezdődik, gyűjtögeti mindenki a lét
Dátum: 2010.04.01. 00:04:55
loooool
Dátum: 2010.03.27. 17:20:37
20 szinttel lejjebb játszom, itt van célpont, megy is a portya, épp ezért nem akartam elhinni, hogy ott nincs. Kipróbáltam, úgy, ahogy itt portyázom, ott csak bukni lehet, bár szerintem ha transzcendális nem lenne, akkor sem hagynának azok a játékosok maguknál rabolható lét, de legalább nem végezne a nyertes fél -5000ben. Nameg így akarjon az ember szintet léptetni... még hagyján, hogy erősebbek az ellenfelek, de, hogy tamagocsivá válik a dolog, az már sok.
Dátum: 2010.03.27. 17:12:50
Felejtős és a 40tp-s közt van az 50 portya, ezért nem akartam így megcsinálni, de lehet, hogy jobban járok, mintha 0léért csapkodok max szintet felfelé.
Dátum: 2010.03.27. 17:04:49
Kössz, akkor ez lehet az oka. Az a pár szint nekem pár hónap (sajnos), de hajnalban ezek szerint tudom teljesíteni, vagy megkérek valakit, hogy üsse le a kiszemeltet, akkor nem tudják támadni, és 100%ra kerül, amikor felgyógyul.
Dátum: 2010.03.27. 17:00:05
Állat a barátiért is lép szintet, 0 tp-vel, és még ki sem szívják közben. Szint*200 léért a kritvari megintcsak gyengébb, mint a vadászat, kábítás megéri akkor, ha végigmegy a csata, jóval kisebb szintű, nem 100%os célpont ellen, viszont sokkal kevesebbszer fordul ez elő. Térkapu küldivel, lélekszívással, állatos, meg hozzá valami azért sokkal erősebb le/tp arány, dukát meg ugyanúgy jár érte. Portyázással teljesítve elég, ha egyszer bebukik, egyszer leszívják, és még ő fizet rá, nemhogy nyerne. Olyan magas szinten nem úgy megy, mint nálunk, hogy tudunk 1000 csatát nyerni zsinorban kezdeményezőként, ha akarunk.
Dátum: 2010.03.27. 16:45:07
Szerezz egyetlen portyázásból legalább 40 tapasztalati pontot!

Ez a küldim, 58. szinten próbálkozom vele, 65. szintű 100%os kariért kapok 39 tp-t, fejlesztettem 1 szingut, turbóztam, azóta a 65. szintű ugyancsak 100%os karikért 25 tp-t kapok. Pókként nagyon örülök ennek, csak a küldetésen nem segít, meg nem is így kéne működnie. Esetleg valami ötlet? Ja, a 39es meg a 25ös karik közt semmi különbség nem volt, csatában sem, szóval elég érdekes... vagy maxoljam a szingut, örüljek és kussoljak?
Dátum: 2010.03.27. 13:20:10
Azért ez erős túlzás, hogy kétesélyes. Azon a szinten igaz, kicsit lejjebb már akár szinten belül is több, mint 1000 tö különbségek vannak, -70%al is esélytelenek a védekezők sokszor.

Transzcendálist legtöbb esetben vagy a lélekszívásos védekezésre használják, vagy pl. Én a többi erős játékos elől rejtem el vele a portyákhoz szükséges indulótőkét. Az igazán gyenge játékosoknak még az ennél sokkal fontosabb szakijai is hiányosak, ráadásul a 15% alatti elköltést ez sem válthatja ki. Arra lenne mondjuk jó, hogy a térkapuhoz szükséges lét lehessen tartogatni, de mivel ennyire meg lett erősítve, védekezésnél nagy hasznot hozhat.

Energiahasznosításom volt, el is felejtettem gyorsan, jobban járok egy vadászattal, mellé egy kihívással az állatoknak, mint egy EH-s portyával. Vagy a legyőzött karakterből sikerült már valakinek sajtolni? És nem is a visszafogottal állítom most szembe, csak egy sima vadászattal, és még így sem állja meg a helyét.

Esetleg védekezőként ha nem lehetne az elrejtett lé alapján szívni? Ugyanúgy védi a projekció, nem lehet elrabolni, de védekező csatában egyáltalán nem játszana szerepet? Akkor választani kéne, a biztos védelem és a lehetséges szívás közt, és még mindig nagyot lehetne akasztani, ha valaki megnyeri a csatát. Sajna ahogy néztem a toplistát, azokon a szinteken a célpont is kevés, a játékosok is jók, a felszerelések is sokféle lehetőséget biztosítanak, lehet, hogy a transzcendális már túl erős? Mindenesetre Én meg sem próbálnék ott portyázni, ha csak nem a tp gyűjtése a célom...
Dátum: 2010.03.26. 12:59:33
A leállások óta éjfél után nemsokkal kapjuk meg a kamrából a lét, a kamra viszont nem ürül ki. Az éjfél és a kiürülés közt esetleg elhurcolt karakterek után kapunk egyáltalán, és ha igen, akkor mikor? Kreatív affinitás is éjféltől számolódik? Ezek elvileg mind a "nap végén" történnek, de mostanában elég sok vége van a napoknak.
Dátum: 2010.03.22. 16:13:31
Kössz, így már érthető.
Dátum: 2010.03.22. 16:03:34
Megvárom, hogy átnézzétek a rendszert, jobb lenne előbb stabilizálni mindent, ez utána is ráér, de megkérdezem majd Miklóst akkor, hogy mit gondol az ügyről.