Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ddyy

Dátum: 2009.08.16. 21:34:38
Csak a V3 toplistáját látom.
Dátum: 2009.08.16. 21:32:24
Figyelem! A következő sorok hangulatkeltésre alkalmasak lehetnek. Gyenge idegzetűek ne olvassák el. Köszönöm.
________________________________________________________________________________ ___________

Régebben szerepjátszottam, - mint gondolom itt sokan mások is - s volt egy kedvenc mesélőnk. Rohadt nagy random volt mindig h mi történik s hogyan, s igazán soha nem lehetett kiszámolni azt h mi lesz a végeredmény. Akárcsak az életben. Imádtuk. A legjobbaknak több esélye volt a sikerre, de elég volt egy apró hiba, s annyi. Akárcsak az életben. Neki volt egy kevésbé kedves szokása még a panaszkezelés terén az h ha ostoba módon, avagy kesés infó birtokában nyirvogtál neki, akkor büntetett. Egymás közt lehetett anyázni, s szídni a mesélőt (még a jelenlétében is), de ha hozzá fordultál feleslegesen ienekkel, akkor nem volt jó vége. Megtanultuk pikk-pakk.
Rátok is rátok férne.
A döntés a tiétek volt, s most is az. Az a pénz, amit becsengecc nem azért van, mert a feneketek fényesre nyalása a cél.
Nem ti vagytok a játékmesterek.

Ugyan mondja már meg nekem valaki, h melyik az a történet, eposz, mítosz vagy bármilyen elbeszélő költemény, írás, amelyben a szereplők előre tudtak mindent, s aképpen cselekedtek, ahogy épp a legtöbbet tudták kihozni az ismeretekből? Ez egy szerepjáték forma "valami". Ha nem tudod elfogadni, nyirvogj, de szarul néz ki mocsokmód. Nincs infó? Találgass, beszélgess, hőbörögj, csapkodd a fejed a falba, röhögd szembe a melletted állót vagy ami most talán a legjobb: igyál egy kellemesre hűtött sört/limonádét. Csak egy a lényeg, gondolkozz úgy, mint aki egy játékot játszik, s nem pedig egy sírós kis kurvaként kattog az Excel táblájának bugyraiban, könnyesre áztatva billentyűzetét az optimalizáció pislákoló fényében. És tedd amit jónak látsz. Fantáziátlan? Lehet. A nagy események utókorra maradt történeteiben is elhalványodik lassan a beteljesülés felé vezető út, illetve annak minden nehézsége.
Ha emiatt törölni akarsz, akkor neked nem is volt itt a helyed, már korábban meg kellett volna tenned. Bajnoki esélyeid elszállnak? Ugyan, te is nagyon jól tudod, mi az a "bajnoki". Itt az idő: törölj. Kétszer! Mutasd meg nekik!
Beleöltél ezen eseménybe többszázezret? Légy büszke magadra karakterszinten, mert jobb vagy, több vagy, mint a töketlen, semmittevők lusta bandája, akik várják, h az a bizonyos közhelyes sültgalamb (lehetőleg megrágva) beépüljön a szervezetébe. Lehet, hogy nem jön be, de te megcsináltad, s mégha gyengén is szállsz ki, a világ aktív résztvevője vagy.
Csak a napi manaregen miatt teszed a manógyilokot reggelente? Légy büszke magadra, h az a sok hataloméhes barom tologatja befele a LE milliókat, pedig te tudod, h igazából semmi értelme sincs. S örvendj, h ha nem jön be nekik, mert akkor fel tudtál kicsit zárkózni. Meg ugye a káröröm. :/ Ha viszont bejön nekik, akkor szavad ne legyen! Légy a világ résztvevője.

S még valami. Baromira nem tudom mi sül ki belőle, de nem vagyok optimista. Ebben sem hiszek, mint ahogy a fertőzésben sem. Miért? Mert így döntöttem. Ez az egész egy kitaláció, bizonyos körök érdekét szolgálja, h pazarolj. Hülyeség? Lehet, viszont gondolatmenetem illeszkedik a világba, bár összeesküvés-elméletgyártásban nem vagyok jó.

Ronon, D.E., Mort, Tseby, Vassfanni és a többek: bármi lesz ennek a vége, ti maradtok a hősei ennek a világnak, s nem a szájtépő optimalizátorok.

Jah és még valami. Tudom, tisztában vagyok vele, h ezzel az eseménnyel mi a gond. Megértem a felháborodásokat is, nekem is van véleményem (nem túl jó ), csupán egy újabb szemszöget szerettem volna behozni a beszélgetésbe. Legfeljebb lepontozok
Csak hogy épp ezért olyan a kérdésfeltevés amilyen. A tanult szöveg szerint ezüst, mivel ez van a törvényben is.
Az tény azonban h nem a fehéret kellett volna mellé tenni...

Idézet: Awenhai - 2009.03.30. 21:24:01
Szervusztok!

Ddyy: A kérdésed jogosan bukott ki... pont azért, mert az egészen alapszintű heraldikai ismereteim alapján (ismerem a címerszíneket) két jó válasz van: a fehér, és az ezüst, ugyanis az ezüstszínt használják a gyakorlatban fehérként. Ezért van az is, hogy a magyar állam hivatalos zászlója vörös-ezüst-zöld, ám mindenki piros-fehér-zöldként ismeri, mert a gyakorlatban ez a megoldás él.
A Magyar Köztársaság jelenleg hatályos címerében (Kiscímer) a törvény szerint milyen színű a hármas halmon álló kettős kereszt?

fehér
piros
ezüst
arany

Gyorsan kipottyan e kérdés (4/15). Ha nem így teszem fel, akkor meg azért esik ki, mert -ha máshogy nem is, de kizárásos alapon-mindenki tudja. Ehh! Mindenhol csak dilemma...
Bár többre számítottam, de azért örülök annak a négy embernek is.
Dátum: 2009.03.28. 18:54:38
Valóban spec ez vitathatatlan. Én nem ismerem igazán a Forma 1-et, viszont ez a kérdés -mikor megkaptam- felkeltette az érdeklődésemet, h vajon miért? Kigugliztam. Szóval azért valamit elért.

Idézet: Magusocska - 2009.03.28. 16:17:21

A balszerencsésnek tartott 13-ast hagyományosan a FIA nem adja ki a Forma 1-ben. De volt 2 kivétel. Melyik év volt?

1992 és 1993
1985 és 1996
1980 és 1983
1963 és 1976 *
He-he helyesnek tartanám az ilyen speceket kivenni.
Dátum: 2009.03.28. 18:37:51
Medtől meddig uralkodott István király?

990-1038
1000-1057
997-1038
1000-1038

Medtől...
Dátum: 2009.03.19. 23:01:04
Idézet: Vikimanóci - 2009.03.19. 22:29:10
Mi ez: Nyaktekerészeti mellfekvenc (nyelvújítás korabeli)?

sál
mellény
garbó
nyaklánc

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Na ezzel mi a baj?


Az, hogy a fentemlített dolog az a nyakkendő. S az nincs a válaszok közt.

S nem vettem észre, h már válaszoltak. Bocsi.
Dátum: 2009.03.19. 22:06:40
Miért szól a déli harangszó?

Dél van.
Papok déli pihenőidejének kezdete.
Nándorfehérvári diadal.
Ebéd van.


Egyrészt egy ugyanilyen, csak más szórenddel bíró kérdés már akad, másrészt azért is szól, mert dél van.
Dátum: 2009.03.05. 00:42:28
Idézet: Zelinda - 2009.03.04. 23:02:48
Mik azok a korallok?

A csallánozók osztályához tartozó tengeri orgazmusok.
Vegyiparban használatos szakkifejezés.
Sivatagi állat faj.
A Római gladiátorok egy jól képzett hadtestét hívták így.

Csalánozók törzse


Tengeri orgazmusok Istenem... Talán organizmusra gondolt a költő, de igaza van, így mókásabb.
Tudom, h kissé spec (kissé nagyon), viszont úgy gondolom egy kvíz nem árt ha adni is tud, ha mást nem, érdekes ismereteket.
Elfogadták.
Egy napot élt meg a kérdés, teljesen érthető okokból. Azért picit sajnálom...

Hogyan halt meg Semmelweis Ignác az "anyák megmentője"?

Elismert orvosként fejezte be életét egy soproni kis házban. Végelgyengülés végzett vele.
Egy boncolás során vérmérgezést kapott.
Az elmegyógyintézet ápolói annyira összeverték, hogy belehalt sérüléseibe. (*)
Tanait életében nem ismerték el, s félrevonultan (számkivetettként) belehalt bánatába.


Iszonyat szutyok érzés lehetet az, h megtalálod a megoldást arra, h a szülő nők addigi 18%-os (!!!) halálozási arányát 1% körülire viheted, és a kortársaid nem hajlandóak elismerni igazadat a statisztikák ellenére sem. Ha amúgy nem egy fertőzés miatti leépülés okán került volna elmegyógyintézetbe, sztem akkor is ott kötött volna ki. Az emberi butaság és gőg határtalan.
Dátum: 2009.02.19. 09:51:34
Hogy hivják pókembert a Pókember című filmben?

Peter Parker
Meri Jean
Egyik sem
Delhusza Gjon

Gyönyörű. S átment.