Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
népszerűPDaniFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1001. hozzászólás - 2009.03.30. 09:56:43
Orosz küzdősport, űzője volt és Világszövetségének tiszteletbeli elnöke Vlagyimir Putyin. Melyik ez?

szambó*
karate
judo
baranta


A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból

Nem ismerek más hagyományos orosz küzdősportot, mint a judo és bírkózás keverékeként is tekintett szambót. Másvalaki esetleg tud ilyenről?
Pontszám: 3.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1002. hozzászólás - 2009.03.30. 10:27:30 (Válasz Kagemusha #1000 hozzászólására.)
Többek között azért, mert a kifogásolt betűtévesztős részt át lehetett volna írni értelemesen. Te pedig épp nem arról teszel most tanúbizonyságot, hogy ezt tetted volna, hanem odab****tad ezt a diszleksziás sz**t.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
fórumozóKantos KanFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1003. hozzászólás - 2009.03.30. 12:41:44 (Válasz Craslorg #993 hozzászólására.)
Tényleg nem vagyok még 9 éves, csak április végén leszek!

Köszike!
A hozzászólást Kantos Kan módosította 2009.03.30. 12:42:02-kor
Pontszám: 5
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1004. hozzászólás - 2009.03.30. 13:15:03
A Magyar Köztársaság jelenleg hatályos címerében (Kiscímer) a törvény szerint milyen színű a hármas halmon álló kettős kereszt?

fehér
piros
ezüst
arany

Gyorsan kipottyan e kérdés (4/15). Ha nem így teszem fel, akkor meg azért esik ki, mert -ha máshogy nem is, de kizárásos alapon-mindenki tudja. Ehh! Mindenhol csak dilemma...
Bár többre számítottam, de azért örülök annak a négy embernek is.
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1005. hozzászólás - 2009.03.30. 14:17:01 (Válasz CaveMaN #1002 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.03.30. 10:27:30
Többek között azért, mert a kifogásolt betűtévesztős részt át lehetett volna írni értelemesen. Te pedig épp nem arról teszel most tanúbizonyságot, hogy ezt tetted volna, hanem odab****tad ezt a diszleksziás sz**t.

Te vagy a második, aki képtelen értelmezni az olvasottakat... hát ezért került bele, hogy "tartalmi diszlexiások kedvéért"!
Fájhat az igazság, de ha olvasni is képtelenek vagytok -helyesírásról nem is beszélve!-, akkor ne osszátok itt az észt!
A kérdés eredeti változatában sem volt semmi hiba, tehát semmit sem kellet volna átírni benne értelmesen, mivel eredetileg is értelmes volt, csak képtelenek vagytok értelmezni!
Innentôl pedig: ..I.. ..I..!
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 3.17
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1006. hozzászólás - 2009.03.30. 14:37:35 (Válasz Kagemusha #1005 hozzászólására.)
Látom te is az általad kreált csoportba tartozol. Akkor lefordítom magyarra:

Mint jeleztem nekem személy szerint az első változattal semmi bajom nem lett volna/volt. Viszont másoknak igen, erre jelezték azt amit te zokon vettél. Ezen a ponton jön képbe amire az előző hozzászólásomban céloztam (helyesírási hibásan, bár úgy látszik másba már nem sikerült belekötnöd), hogy neked semmibe nem telt volna átfogalmazni úgy, hogy nekik ne legyen problémájuk és a kérdés is változatlan maradjon, ami helyett inkább nagyképűen "tartalmi diszlexiásokat" emelgetsz. Aztán még jössz és köpködsz. Légy boldog vele.

Van az a mondás, ami úgy kezdődik "Okos enged..."

(A hozzászólásban több helyesírási hibát is elrejtettem, kérlek emeld ki őket külön hozzászólásban. Köszönöm!)
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.03.30. 14:47:19-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 3
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1007. hozzászólás - 2009.03.30. 19:17:48
Kagemusha: Ne haragudj, de kezeltesd magad és tűnj el a fórumról, ha csak baszogtatni tudsz másokat. Amíg nem írtál, addig teljesen normálisan el lehetett beszélgetni itt. Volt, hogy jó kérdést dobtak vissza, jeleztük, nem kellett volna. Értelmesen, mint ahogy felnőtt emberek között illik. Nem szidtuk a női felhasználókat, mert ez egy alapvetően intelligens viselkedés (a férfiakat sem, de náluk ez könnyedebb dolog, jobban beszólnak egymásnak). Te meg idejössz és úgy beszélsz Awenhai-jal, aki téged, mint játékost nem emlékszem, hogy sértegetett volna az elején a válaszaiban, mint ahogy egy útszéli kurvával se szoktak beszélni.
Nem látod a változást a kvízben? Mikor kezdtél játszani? Mit nézel? Végigolvastad a kvíz, kvíz 2, kvíz 3 topikok több 10000 hozzászólását, hogy a játékosok miket találtak és mi minden lett kigyomlálva?
Nem. Akkor miről pofázol? Ha nem tetszik, nem kell vele játszani. Nem kell dobálózni a felengzős dumával, hogy bíró urak, ha még azt sem tudtad értelmezni, hogy mi is ugyanolyan játékosok (nem, nem ugyanolyan játékosok, ezek után inkább nem) vagyunk, mint te.
Nem kötelező játszani a játékkal, ha nem akarsz és nem tetszik. Ha viszont játszol vele, fogadd el ilyennek és fogadd el azt, hogy veled ellentétben sok játékos tesz azért, hogy jobb legyen, nem csak a száját tépi.
A többiek az elmondhatói, hogy nem szoktam kiakadni, ha valaki értetlen vagy nem úgy gondolkozik, ahogy én, hanem megbeszéljük és eddig mindenkinél azt éreztem, hogy értelmesen elfogadta az érveimet, vagy én fogadtam el az övét és nem néztük egymást hülyének.
Lehülyézhetsz mindenkit, de ha az egyirány úton szembe mész a többi kocsival, akkor nem a többi autós a hülye...

Remélem, meg tudják oldani a BEHOsok, hogy lehessen ignorálni.

Awenhaitól meg kérj bocsánatot, mert sokkal többet tesz ő már azért a játékért naponta, amivel te játszol, mint te az egész ittléted alatt. Az, hogy te ezt nem látod, nem az ő (és a többiek) hibája.
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.03.30. 21:40:33-kor
Pontszám: 6.50
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1008. hozzászólás - 2009.03.30. 21:24:01 (Válasz Ddyy #1004 hozzászólására.)
Szervusztok!

Ddyy: A kérdésed jogosan bukott ki... pont azért, mert az egészen alapszintű heraldikai ismereteim alapján (ismerem a címerszíneket) két jó válasz van: a fehér, és az ezüst, ugyanis az ezüstszínt használják a gyakorlatban fehérként. Ezért van az is, hogy a magyar állam hivatalos zászlója vörös-ezüst-zöld, ám mindenki piros-fehér-zöldként ismeri, mert a gyakorlatban ez a megoldás él.

***

Craslorg: Köszi a kedves támogatást, de a neten semmin nincs értelme megsértődni, lehetséges, hogy Kagemusha a fiam lehetne, a stílusa legalábbis korban oda teszi. (Egyébként elgépelted a nickemet az utolsó mondatodban, bár ez előferdül néha. :-D)
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.33
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1009. hozzászólás - 2009.03.30. 23:06:42 (Válasz Awenhai #1008 hozzászólására.)
Csak hogy épp ezért olyan a kérdésfeltevés amilyen. A tanult szöveg szerint ezüst, mivel ez van a törvényben is.
Az tény azonban h nem a fehéret kellett volna mellé tenni...

Idézet: Awenhai - 2009.03.30. 21:24:01
Szervusztok!

Ddyy: A kérdésed jogosan bukott ki... pont azért, mert az egészen alapszintű heraldikai ismereteim alapján (ismerem a címerszíneket) két jó válasz van: a fehér, és az ezüst, ugyanis az ezüstszínt használják a gyakorlatban fehérként. Ezért van az is, hogy a magyar állam hivatalos zászlója vörös-ezüst-zöld, ám mindenki piros-fehér-zöldként ismeri, mert a gyakorlatban ez a megoldás él.
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1010. hozzászólás - 2009.03.31. 08:31:00 (Válasz Awenhai #1008 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.03.30. 21:24:01
Craslorg: Köszi a kedves támogatást, de a neten semmin nincs értelme megsértődni, lehetséges, hogy Kagemusha a fiam lehetne, a stílusa legalábbis korban oda teszi. (Egyébként elgépelted a nickemet az utolsó mondatodban, bár ez előferdül néha. :-D)


Vagy az apad. Marmint korban.
En egyre jobban azt veszem eszre, hogy akik igazan trollkodnak a neten, ez halalosan meg vannak gyozodve igazukrol, azok sokszor nem a tizeneves vagy meg fiatalabb ifjusag (lasd Kantos Kan), hanem a korban benne jaro ferfiak. Naluk a valo eletben is sokszor megfigyelheto az az effektus, hogy egy ido utan mindenhez ertenek, es mindig igazuk van.
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1011. hozzászólás - 2009.03.31. 08:44:01 (Válasz Awenhai #1008 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.03.31. 08:44:13-kor
Pontszám: 5.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1012. hozzászólás - 2009.03.31. 08:45:29
Szervusztok!

Kócos: Igazad van, elméletben lehetne így, de az a két I betűs alakzat, amit beírt, nem azt definiálja, azt én még nem láttam érettségi felett. Amúgy pedig, ha valóban idősebb nálam, akkor valaki letörheti a beintésért az ujját, mert az a taplóság magasiskolája, amit bemutatott. A jelet keresd az ő hozzászólásában (1005. számú), én még privátban sem vetemednék arra a fórumon, hogy azt leírjam.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.03.31. 08:47:26-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.33
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1013. hozzászólás - 2009.04.03. 16:27:34
A Gyűrűk ura c. film zenéjéből állt össze Howard Shore "Gyűrűk Ura szimfóniája. Az alábbi zeneművek közül melyiknek nincsen köze Tolkien regényéhez?

Led_Zeppelin "Misty Mountain Hop" című dala
Cross Borns zenekar "Kalandozások Középföldén" című albuma
Annie Lennox "Into the West" dala
Richard Wagner: A gyűrű - tetralógiája
A kérdésre eddig 3 jó és 10 rossz válasz érkezett.


Még nem esett ki, de abba az irányba gurul. Sajnálom.
Ifjúság (Kantos Kan)!
Neked mennyire problematikus 5 perc alatt (alap) - esetleg Wiki és Gugli segítségével?
Persze lehet, hogy én is abba a Kocos által definiált csoportba tartozom, aki egy ido utan mindenhez ert, es mindig igazuk van.
De hát az álszerénység tényleg nem tartozik az alaptulajdonságaim közé!
Pontszám: 5
kedvelt tagWildFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1014. hozzászólás - 2009.04.03. 17:43:12
Egy játékosnak maximum hány kvíz medálja lehet ?

25 ez a jó válasz
50
15
100


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Valaki időközben átírta a játékszabályt mert én igy tudtam:
Minden egyes kvíz medál +1% lélekenergiát jelent, ha egy vadászatnál helyesen válaszolsz a kvízkérdésre. Egy játékosnak maximum 25 kvíz medálja lehet (az olimpián ezután is részt vehet, csak nem állhat a dobogóra).


Valószinüleg majd mostjön a magyarázat, az volt a baj hogy nemírtam a számok után azt hogy kvíz medál.



Üdv wild
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1015. hozzászólás - 2009.04.03. 19:09:00 (Válasz Wild #1014 hozzászólására.)
Nem, az volt a baj, hogy ez alapján odaírtad a jó válasz mellé, hogy "ez a jó válasz". Emellett, aki újonnan regisztrál, nem tudja, mi is az a kvíz medál, mert ekkor még nem szerepel neki a kvíz menü alatt, ha jól emlékszem, de majd regisztrálok és megnézem.
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.04.03. 19:09:10-kor
Pontszám: 7.50
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1016. hozzászólás - 2009.04.03. 19:27:12
Szerintem az "ez a jó válasz"-t nem írta oda csak most egészítette ki
Pontszám: 5
kedvelt tagWildFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1017. hozzászólás - 2009.04.03. 20:41:02
Így van csak most írtam oda hogy ez a jó válasz.

már csak azt nem értem hogy ilyen esetben miért nem lehet feltenni új kérdést.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1018. hozzászólás - 2009.04.03. 21:15:00
Rossz kérdés helyett újat akkor írhatsz, ha az értékelés szerint "már szerepelt" vagy "helyesírási hibás". Előbbi esetben kitalálsz egy másikat, utóbbi esetben javítod és újra felteszed. A többi esetben az LE-t buktad és 100 helyes választ kell várni az újabb kérdésfeltevés lehetőségére.
Természetesen valószínűleg a második indokom miatt dobták el, viszont akkor az indoklás nem megfelelő.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1019. hozzászólás - 2009.04.03. 21:38:04 (Válasz Wild #1014 hozzászólására.)
Ez a kerdes mar szerepeltet kellett volna, hogy kapjon.
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1020. hozzászólás - 2009.04.04. 21:44:49 (Válasz Wild #1014 hozzászólására.)
Már szerepeltet kellett volna kapnia, de úgy tudom Miklós már változtatni is akar rajta, 25-ről 12-re csökkentve (legalábbis nekem ezt mondta).
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!