Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.04.02. 20:05:35
Istenem!!!

Ki nézi még ezt a marhaságot? Quest Világa megy a Jetixen. Ez komolyan fáj. Fizikailag

Egyébként ajánlom az aláírásom megtekintésre
Dátum: 2009.04.02. 19:41:21
Erre hogy a francba akadtál rá?
Dátum: 2009.04.02. 19:20:46
Szia Byzon!

Mondjuk a Ponyvaregényt tudtam volna, de hogy mikor...

Szerk: http://www.youtube.com/watch?v=x0YDuh1aGyY&NR=1
Dátum: 2009.04.02. 15:45:54
Minek az elfogyasztása után csökken az emberi test hőmérséklete?

kávé
tej
alkohol *
tea
Szerintem meg teszteljuk. Én vállalom az egyiket. Kéne még pár ember. Ki csatlakozik?
Az italokat meg majd csereljük.
Én tökéletesen igazat adok Neked, de a bezzegelést hagyjuk. Egyébként szerintem az értékelő inkább a feheroroszt kereste...
Sziasztok!

Elore bocsajtanek ket dolgot. Az egyik, csak egy elnezest az ekezettelen betukert, remelem elnezitek nekem, de igy kb. feleannyi ido alatt tudom leirni, mit is gondolok (ha ugy gondoljatok, akkor utana kijavitom).
A masik, amit mar tobbszor is emlitettem, hogy en a felvidekrol irok, tehat szervesen pontosabban kozvetlenul nem erint az, ami Magyarorszagon van, DE:
Kedvesem pesti es magyar allampolgar.
Tervezunk egy kozos eletet, amit minthogy kettonk kozul csak en beszelek szlovakul, a hatar feletek eso oldalan kene "elkovetnunk".

Tovabba van meg par velemenyem, amit szinten szeretnem, ha tudnatok, meg mielott erre a temara konkretan valaszolnek.
Csak annak a politikusnak hiszek, akinek lo legel a sirjan. Tekintet nelkul korara, nemere, vallasi hovatartozasara.
Epp ezert nem vagyok se fideszes, se mszpes, se mdfes, se...

Volt itt par otlet (tobbek kozt ez a SZAVAZZ RAM level), ezzel kapcsolatban inulnek el, aztan majd meglatjuk hol lyukadok ki.
Le volt irva, hogy a rendoroknek tobb jogot, amivel visszacsaphatnak. Igen. Alairom. Lenyegesen tobbet. Reszemrol a legritkab esetben vonnam ketsegbe egy rendor szavat. Persze ehhez olyan rendorok kellennenek, szoval kellen Hozzajuk egy felugyelo testulet.
Tudom ezzel tobb lenne az allami alkalmazott, de ki nem hiszi el azt, hogy ha 2006ban az oszodi beszed utan ugy ahogy kell szetverik a rendorok a randalirozokat (hangsulyozom, nem a tuntetoket, hanem azokat, akik a pl. TV ellen mentek, ill. szetvertek az Andrassy utat) a kello brutalitassal, akkor oktober 23.n nagyobb lett volna a nyugalom. Esetleg a katonasaggal egyutt.
Jahogykerem, ez mar tulzas? Lehet. Nalunk, mikor bevezettek a Bokros-csomag itteni megfelelojet, akkor keleten zavargasok voltak. Kikuldtek a rendoroket, akiket megvertek. Masnap ott volt a katonasag (vizagyukkal, viperakkal gumilovedekkel), harmadnap hajnalban nyugalom volt. A focidrukkerek is meglepodtek Szerdahelyen, de arrol mar nem szol a fama, hogy elotte mit csinaltak (petardak a kocsik alatt), illetve hogy egy masik vagokep szerint a slovan drukkerek elott allnak a rendorok es a gumibotokat nem azert emelgetik, hogy mutassak "Ezzel fogjuk verni a magyarokat". (Megjegyzeskent csak annyit, hogy ha en ott vagyok 15.-n a Kossuth teren, akkor most nem beszelgetunk, mert a zaszlofevonas alatt bekiaballokat, ami alatt a Himnusz szol, kimeletlenul agyonverem, es ezt most lehet szo szoros ertelmeben erteni.)
Apropopo Bokros-csomag. Miutan bevezettek, Magyarorszag megelozte az osszet posztkommunista orszagot, es miutan a nepi elegedetlenseg lemondott, a vilagbank ket kezzel kapott utana:
Miniszteri posztjáról való lemondását követően rövid időn belül külföldre távozott: a Világbank Európáért és Közép-Ázsiáért felelős igazgatója lett, többek között Horvátországban és Lengyelországban dolgozott kormánytanácsadóként. 2009 februárjában a Nemzetközi Valutaalap tanácsadójaként járt a krízis sújtotta Ukrajnában.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy mint kozgazdasz elott, le a kalappal.
Nemreg volt Vele egy riport, akkor azt mondta, hogy a nyugdijrendszer megreformalasaval mar O is elkesett, es azota 10 ev telt el.
Talan ott a gond, hogy senki sem mer hozzanyulni a nyugdijakhoz, mert az egyenlo egy politikai ongyilkossaggal, marpedig (mint ahogyan azt itt paran mar elmondtak), parlamentben terpeszkedo politikusok ennel hatalomehesebbek.
Mar ha epp ott terpeszkednek, es nem vonulnak ki. Egyebkent milyen rendszer az, hogy kivonul, ha nem tetszik Gyurcsany felszolalasa? Konyorgom, Neki ott a munkahelye, es barmennyire is nem birja, Gyurcsany a fonoke (volt). Ez nagyjabol azzal lenne egyenerteku, hogy kimegyek, a terembol mikor nem tetszik, amit a fonok mond. Azt hiszem, abban a pillanatban kereshetnek egy uj allast. O ezzel szemben csak nevet az egeszen. Tovabba a gondokat nem sajtotajekoztatok keretein belul kellene megtargyalni, hanem bent az ules alatt.
A kovetkezo ilyen szamomra nehezen emesztheto, hogy most mar a politikusoknek el kell szamolni, mire koltottek a penzuket. Van itt gondolom olyan, aki ceges autot vezet. Mi lenne, ha egyszer azt mondana, hogy tankoltam 15.000 forintert, kerek annyit. Valoszinuleg kirohognek, ellenben kedves politikusaink (itt is ez van) ezt megtehetik. Mi az, hogy valakinek immunitasa van, ha elut egy embert reszegen? Miert tobb O mint en?
Phuuu. Elnezest kerek (vagy lenezest, ha ha ugy gondoljatok, hogy sok hulyeseget irok), de egy kicsit begyemben van a felsobb vezetes. Amolyan incompleto.
Visszaterve. Az egyetlen helyes megoldas, egy olyan kormany, aki tenyleg tenni akar, es ert is hozza. Sajna vagy az egyik, vagy a masik nem fog osszejonni, es nincs annal rosszabb, mint amikor a hulyeseg akaraterovel parosul.
Salx narval, igazat adok Neked tobb dologban, de abban nem, hogy a nyugdijasokat 13. havi es egyeb nyugdijakkal tamogassak. Ha mar annyira segiteni akarnak, akkor annak a penznek a felet osszak szet a kisnyugdijasok kozott...
Ha nyakadig er a trutyi, ne mozogj, mert hullamzik. Erre par alak elkezd ugralni. No comment. Gyurcsanynak egy dolgot irok a szamlajara mint pozitivum, hogy rajott, hogy itt mar nem lehet politikai csatarozasokat vivni, ezert megszervezte a nemzeti csucsot. A baj, hogy igazan egyik fel sem vette komolyan.
A ket jo jelolt kozul az egyik azert nem vallalta, mert nem volt meg a teljes tamogatottsag, a masik meg azert, mert nem a sajat programjat csinalhatta.
A Fidesznek most mindegy, csak kormanyon legyen, az Mszpnek ezzel szemben mindegy, csak kormanyon maradhasson. Viszont ha az egesz bandat ugy ahogyan van kisoporjuk, akkor semmi sem fog mukodni, ami most jelen pillanatban nem megengedheto...
Igazan nem tudom, hogy lenne-e helyes megoldas. Az biztos, hogy akarmit is fog csinalni a kormany az ellenzek szerint az nem lesz jo (szandekosan nem irok partokat) es a is, hogy a vegen a masik part megoldasat fogja mindenki kivanni, mert az elohuzza a csokkenteni kell az adokat, es emelni a nyugdijat kartyat.
Lenne meg rengeteg minden, amit elmondanek (akar az is, hogy mi az itteniek velemenye a fideszrol mint kormanypartrol) de reszint 40 oldal lenne, reszint elfaradtak az ujjaim, reszint dolgozni is kene, amig meg van hol...

Tovabbi kellemes napot
Le a kalappal. Egyébként sub rosa?
Dátum: 2009.04.02. 12:30:32
Idézet: Kaoraku - 2009.04.02. 12:21:16
Egyébként elég sok olyan kérdést sérelmeztek itt, ami általános műveltség, és csak mert mondjuk 2 ember nem tudja 50ből még nem kell kivenni
Mint például?
Dátum: 2009.04.02. 12:07:44
A felsorolt nevek közül ki műsörvezető a VIVA tv-ben?

Zola
Niki
Béla
Réka
Nem tudom, nem érdekel, és a műsörét sem akarom megkóstolni. Sírok.

Milyen színt kapsz ha pirosat és kéket összekeversz?

barnát
zöldet
lilát
feketét
Fénykört, vagy festéket?

Melyik szám egy film címe is?

1
300
200
100
Lesz ez még rosszabb is? Nem beszélve a Jet Li, Jason Statham féle "The One" c. filmről, ami ugye megint csak egy (mégha a fordítók által Az egyetlen címet is kapta).

Ki született a legkésőbb?

Vörösmarty M.
Petőfi S.
Csokonai V. Mihály
Kölcsey F.
Most még csak helyesírás. Ha mégegyszer meglátom, azonnal törölni lesz. Engem sértenek meg vele.

Ha lemondok a kérdés feltevéséről, akkor mennyi LE-t kapok?

500
630
600
530
megazanyád...
Mennyé kapáni Rezső (ha már észrevetted azt a gombot, de nem használtad...)
Röpke matek után tudom, hogy 630 (28. szint), ha találkozik vele valaki.

Melyik megye székhelye Pécs?

Somogy
Tolna
Baranya
egyik sem
Nem jelöltem, mi a hiba, hátha jön érdeklődni.

Csak becsukott szemmel láthatjuk, mi az?

semmi
sötétség
ámor
álom
Ezek miért mindig a 17. 18. kérdésként jönnek a 20 helyes válasz küldetésnél?
Idézet: Tosca - 2009.04.01. 23:23:16
Hol rejtőztek el a galetkik az ezeréves száműzetéskor?

A hegyek mélyén.
A fák lombjában.
A felhők felett.
A tenger mélyén.


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.




Tudom, hogy egyre kevésbé tolerálja mindenki a végzeturas kérdéseket, mert ált. a feltett kérdés olyan szintű, hogy nem tudhatja kezdő, szövetségben nem lévő játékos rá a jó választ, de ezt spec a Játékleírásban olvastam, ami mindenki számára elérhető...
Ennek ellenére kiváncsi vagyok a véleményetekre.
Előre is köszönöm!
Idézet: Lanmandragoran - 2009.04.01. 23:27:12
És ebben igazad is van, első szintű számára játékban elérhető információ. Az nem kifogás, hogy lusták a kezdők olvasni. Én amondó vagyok, hogy ez szigorú ítélet volt, 99% hogy már szerepelttel kellett volna visszaküldeni.
Tévedsz, 100%, ( ) mert én nemrég (2 hete) egyet elfogadtam más válaszokkal.
Dátum: 2009.04.01. 15:38:58
Ez jó. Ez tetszik
Dátum: 2009.04.01. 15:29:06
Meglepődnél. Crécy az. Ott is volt ugyan fekete, de az Fekete herceg volt (III. Edward fia)
Mátyás korában ugyan még voltak páncélos lovagok, de nehézpáncélt felváltotta az egyszerű mellkasi páncél.

Mindenesetre a Crécy csatában meghalt 1542 nemes és kb. 20-30 000 "egyéb" (ijjászok, gyalogosok, stb.) köztük I. János cseh király, aki vakon, két kísérője által támogatva ment csatába.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Cr%C3%A9cyi_csata
A lovagok egész életükben ilyen csatákra készültek, a dicsőség volt életcéljuk, a menekülés, vagy akár csak az ésszerű visszavonulás erkölcsileg elfogadhatatlan volt legtöbbjük számára. A vezetők ebben a korban csapataik élén harcoltak, tényleges irányító tevékenységet nem tudtak végezni mást, mint előrevágtatni és példát mutatni - a halálban is.Nnah itt buktak meg...
Dátum: 2009.04.01. 15:14:00
Melyik tartod a legvalószínűbbnek? És a legvalószínűtlenebbnek?
Dátum: 2009.04.01. 15:01:02
Köszönöm.
Gilgarat a 4.

Szerk: Az utolsót elcseszte a kérdező. Szóval előlről...
Itt a párja
A Gyűrűk ura c. film zenéjéből állt össze Howard Shore "Gyűrűk Ura szimfóniája. Az alábbi zeneművek közül melyiknek nincsen köze Tolkien regényéhez?

Led_Zeppelin "Misty Mountain Hop" című dala
Cross Borns zenekar "Kalandozások Középföldén" című albuma
Annie Lennox "Into the West" dala
Richard Wagner: A gyűrű - tetralógiája
Ez is könnyű, bár majdnem bedőltem.
Dátum: 2009.04.01. 14:49:51
Mikor ért és miért értek véget a lovagok csatatéri bevetése?
1456-ban Nándorfehérvár külterületein a törökök ágyúkkal és könnyűlovassággal szétverték a magyar lovas páncélosokat.
1346-ban Crécynél az angolok kb. 70 hosszúíjász halála árán öltek meg megközelítőleg 20-30 000 lovagot.
A X. század elején a lovagi tornákon szerzett tapasztalatok szerint a lovagoknak a páncélból több hátrányuk származott, mint előnyük.
1526-ban Mohácsnál II. Lajos a páncélja miatt nem tudott kiúszni a Csele patakból, és lovagok tanulva a történtekből levették azt.
Dátum: 2009.04.01. 13:54:03
Nem, ez nem kürtőskalács. Az csak egy nagy lyuk tesztával körbevéve.

Ezt valahogy úgy képzeld el, mint a bejglit, de cca. 15 cm széles, es jóval vastagabb a tésztája. Ha otthon készul belőle egy adag, hát lefényképezem, aztán hirdetem...
Szerk. Itt találtam eléggé közeli utánzatot
Dátum: 2009.04.01. 13:36:06
Ok, tudom, hogy nem egyedül felénk sütnek ilyet, de:
A bodak-böde azért közel jár egymáshoz hangzatilag, én erre gondoltam
ad2 jelentkezzen az, aki már evett paprikás tekert kalácsot!
Tudom lesznek páran...
Szerk: én nem akadtam a nyomára... Lehetséges, hogy bodakot máshol egyáltalan nem sütnének?
[/OFF]

Ki írta a Páluca fiúk című magyar ifjúsági regényt?

Molnár Ferenc
Móricz Zsigmond
Jókai Mór
Verne Gyula
Nem volt szívem helyesírással visszaküldeni.
Dátum: 2009.04.01. 12:41:02
Szép hajnalt és jó étvágyat!

Lenne is egy kérdésem a 20 helyes válasz miatt...
"Kevanaar melyik tanítványa volt halott Leon Silver Cherubionra érkeztekor?"
19. kérdés, most leállítottam a vadászatot.

Tudja valaki a választ?
Dátum: 2009.04.01. 12:04:39
Idézet: Magusocska - 2009.04.01. 11:45:35
Mákos bögrés sütemény előfordult ilyen néven emlékeimben északmagyarországi (felvidéki) hivatkozásként.
Biztosan nem a "bodak"kal kevered? Mert felénk (felvidék, Gúta) így hívják a különböző ízesítésű (mákos, diós, kakaós, sőt paprikás) tekert kalácsot (receptet nálam lehet elkérni )