Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.05.19. 13:54:45
Viszont több mint félmillió kidobott LE is nagyon kiábrándító tud lenni. Tehát az sem megoldás, hogy minimális a plusz.
Dátum: 2009.05.19. 10:04:43
Idézet: Shurikan - 2009.05.18. 21:02:02
A következő kérdésem remélem már elég egyértelmű:

"Melyik állat tud repülni?

Elefánt
Bálna
Cinege
Mókus"
Az volt. Túl könnyűvel került vissza Hozzád. Azért köszönjük. ha javasolhatok valamit, akkor ott van a Baromi ötletes kérdések minisztériuma, vagy az Elfogadják a következő kérdésemet topik. Fejből írom, szoval a nevek nem pontosak, de azért sejthető.
Más:

Milyen szinekből áll a Magyar zászló?

piros,fehér,kék
lila,sárga,kék
piros,fehér,zöld
fekete,piros,lila
Azon kívül, hogy x+1 példányban szerepel, kérnék minden érintettet, hogy jegyezze meg, a heraldikaban (és így a zászlókon sem) nem használnak fehér színt. Az, amire Te gondolsz az az ezüst.
Én szeretnék a dolog nemcsak rajtam múlik (anyagiak, stb.)
Az, hogy nagy író, én elismerem. Nem szoktak csak úgy jobbra-balra irodalmi Nobel-díjat és egyéb kitüntetést osztogatni. De azért azt is figyelembe kell venni, hogy:
- Az ő jelenlegi helyzeti jelentős mértékben köszönhető a sznoboknak (kihangsúlyoznám, hogy nem mindenki sznob, aki olvassa, de aki sznob, az nagy valószínűség szerint kézbe veszi), akik most azért veszik meg, mert az a trendi.
- Ami a valószínűbb, hogy amennyiben a kérdésedet Hemingwayről teszed fel, ugyanúgy speciális lesz nem azért, mert Hemingway (Coelho) az, hanem mert a kérdés maga az. Tübbet tudnánk esetleg mondani, ha látnánk, mit is kérdeztél.
Dátum: 2009.05.14. 13:46:33
És mi volt a kérdés?
Dátum: 2009.05.14. 12:43:49
Idézet: Zsefen - 2009.05.14. 06:38:09
Helló

kérdésem az lenne hogy mért kell egy pillanat alatt rásütni egy kérdésre hogy spec ha egy picit gondolkodni kell rajta

Kérdés?

A felsorolásból melyik számrendszereket használjuk nap mint nap (nem is gondolnád)?

2,8,10,16
10,12,24,60 jó válasz
2,8,12,60
8,10,12,24

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a válasz


Ez csak sajnos egy szegénységi bizonyítvány hogy nem tudja az aki értékelte hogy a 10 számrendszerben számolunk a 12, 24 és a 60 számrendszer pedig az óra használja. Nem tudom mia véleményetek erről de várom hogy osztjátok ki a fejemet ez pedig csak egy kis gondolkodást igényel semmi speciális nincs benne.

U.i: Várom a kioktatást ja és kiváncsi vagyok hogy mikor kapom vissza másik szerveren a kérdésemet

Üdv Fillip
Szia!

Nem kioktatás, (részemről), DE: Vegyük csak a 16-s számrendszert. Miből is állnak a számjegyek (mert először azt kell tisztázni)? Ha nem kopott meg a matematikai és informatikai ismeretem akkor 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, A, B, C, D, E, F. Ez tizenhat. Ha a 16 számrendszerben le akarod irni a 16-t akkor azt írod, hogy 10. és ez minden számrendszerre érvényes (8-s számrendszerben a 8 10, 3-sban a 3 10, stb...) Innentől kezdve a 60-s számrendszerhez:
- kell a 0-9 számjegyeken kívül még 50 számjegy
- ha azt írod, hogy 10 perc akkor annak 60 percet kell jelentenie vagyis egy órát, nem 10 percet
Értem én, hogy mit akarsz mondani, de remélem Te is, hogy így ebben a formában a 60-s számrendszer nem (sem) elfogadható és ezáltal a kérdésed is billeg.

És itt van pár másik kérdés kommentre:
Idézet: Magusocska - 2009.05.14. 08:13:52
Melyik zenekar adott már koncertet szimfónikus kísérettel?

Metallica
Dire Straits
egyik sem
Jackson 5
Ha "egyik sem", akkor a kérdés ide sem való!
És csak mellékesen, a Trans-Siberian Orchestra a Savatage nevű progresszív metálzenekarral "kicsit" hamarabb kezdte el ezt a műfajt.

Hány gólt lőtt az Aranycsapat az Angoloknak a félidőben(6:3)?

2
3 *
4
5
Angoloknak -> angoloknak , és talán spec ......
Ha szabad, idézném Hobo 6:3 c. dalából a refrén utolsó sorát:
4:2 a félidőben,
A végén 6:3

Melyik az ember allati rokonja?

majom
hal
madar
kutya

allati -> állati
rokonja -> rokona
madar -> madár
Nekem a kutyám. A kérdést én pontatlannak találom. Javításra illetve törlésre küldeném.
Mármint a kérdésfeltevőé. Bár főemlős és emberszabású állat a csimpánz és az ember is, genetikailag a disznó lényegesen közelebb áll az emberhez, ezért lehet disznóbőrt használni a plasztikai sebészet során.


A hét melyik napjára esik 2009 január elseje?

Hétfő
Csütörök
Kedd
Péntek
Csütörök -> Csütörtök
Csak halkan kérdezem meg: És 1982-ben mi volt a helyzet?
Dátum: 2009.05.13. 14:20:08
Idézet: Apollonoid - 2009.05.13. 13:41:52
Hányszor nyert olimpiát a férfi vizilabda -válogatott?
2
3
4
1

És ha a londonit is megnyerjük? Egy dátummal jó kérdés: "Hányszor nyert olimpiát a férfi vizilabda válogatott 2009-ig?"
Amire a helyes válasz nincs itt. Legyünk már büszkék:
Ezüst Amszterdam, 1928
Arany Los Angeles, 1932
Arany Berlin, 1936
Ezüst London, 1948
Arany Helsinki, 1952
Arany Melbourne, 1956
Bronz Róma, 1960
Arany Tokió, 1964
Bronz Mexikóváros, 1968
Ezüst München, 1972
Arany Montréal, 1976
Bronz Moszkva, 1980
Arany Sydney, 2000
Arany Athén, 2004
Arany Peking, 2008
Ami 9!!! arany-, 3 ezüst- és 3 bronzérmet jelent

Szerk: Ha én találkozom vele, akkor azonnal töröltetem a helyesírás, időtlenség, és pontatlanság miatt
Dátum: 2009.05.13. 12:23:15
Cirip! Tetszik az uj titulusod
Dátum: 2009.05.13. 09:18:39
Hogy diplomatikus legyek, a gyemantot gyulolom, nem a kepviseloit...
Dátum: 2009.05.13. 09:04:39
Telk, en mint smaragd a gyemant gyuloletre kezdtem el gyurni. Akarhogy is nezzuk, 50 smaragra nagyjabol 50 rubin, 50 zafir es 150 gyemant jut. A haboruink nagy szazaleka gyemantok ellen megy (mi tamadunk, ok tamadnak) Ha netan gyemant ellen kuzdunk, akkor a szinten feljebb tolt kritikus varazslatot turbozom.
Továbbá:
Minek kell egyáltalán az a "kb."?
Valamint 1993 nincs ott.
1990 áprilisában a Csehszlovák köztársaság átalakult Cseh és Szlovák Szövetségi Köztársasággá, majd 1993 jan. 1-n lett külön Csehország és Szlovákia.
Most viszont én kérdezek. Lefordítaná ezt valaki magyarra nekem? Így 4 óra magasságában már nem tudok fogalmazni:

Hol nyitották meg a Föld első nyilvános közterületi parkját?
Nem nehéz kikeresni, de nem hiszem, hogy el lenne fogadva...
Mondhatnók 99%, hogy kiesik. Szerintem. De ha a többiek mást mondanak, akkor kapsz még egy szavazatot részemről, ha hozzám kerül.
Inkább a Föld melyik részét nevezzük....

Egyébként szerintem jó nagyon
Dátum: 2009.05.12. 15:17:51
Továbba a Babetta csak moped (tudom, mert itt gyártották a jelenlegi cégünkkel szemben), és helyesen Jawa-nak irják.
Idézem magam nemrégről:
Az általad leírt kérdéssel 3 okból találkozhattál.
1. Nem találkozott vele még kvízadmin, kiértékelés alatt van. Ez idő alatt is lehet rá válaszolni, sőt, az is lehet, Te felelsz rá utoljára, mert mire lenyomod a készgombot, már ki is esett a rendszerből. Hidd el, ha belefut, megkapja a maga azonnal törölnijét.
2. Nem találkozott vele kvízadmin, és nem is fog, mert mások értékelték, akik a "legyen másnak jó napja, nekem is elfogadták a béna kérdésemet" alapon értékelnek. (Sajnálatos módon ennek fordítottja is előfordul, azaz minden kérdésre azonnal törölnit ad az illető egy rosszra értékelt kérdés után)
3. A legelején lett feltéve amikor még boldog-boldogtalan értékelhetett kénye kedve szerint.

Én az első pontot tartom legvalószínűbbnek. Mindenesetre, ha nem tetszik egy-egy kérdés, akkor légyszíves jelezd ezt az aktuális Kvíz topikban, de előtte jelentkezz Kocosnál, van a számodra egy kis ajándéka.
Ez most teljesen érvényes Rád is, azzal a különbséggel, hogy a Tigrisre (ha jól tudom, megtörtént, hogy az ellefél mikor meglátta a tigriseket egyszerűen elmenekült) nem azonnal törölni lesz az értékelés, hanem a speciális.
Dátum: 2009.05.12. 13:29:18
Idézném Bródyt, aki egyszer így nyilatkozott: A boldogság csak egy átmeneti állapot a reménytelen szerelem és a beteljesült csalódás között.
Idézet: JoeEnder - 2009.05.12. 10:23:18
Ki játszotta Tordát, a sámánt, az 1984-es előadású István a király című rockoperában?

Deák Bill Gyula
Vikidál Gyula
Nemcsák károly
Bódi László "cipő"
Dátum: 2009.05.12. 10:17:23
Ööööööö

És mi volt a kérdés?
Végzeturas kérdés. de szerintem nagyon jó:
Miért különleges az őskő?

Koncentrált varázsenergiát tartalmaz.
Több drágakő ritka egybeolvadása miatt komoly értéke van.
Mivel homogén drágakő, értékes.
Hihetetlenül koncentrált lélekenergiát raktároz.
Azt hiszem, ez még nem volt, szóval (ős)kövezzetek meg érte, de én elfogadtam.