Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.07.23. 09:15:45
Ugyan hangom itt meloban nincs, de a kepek magukért beszélnek.

Lökött lengyelek.
Dátum: 2009.07.22. 14:55:50
Mennyi életpontja van az első epikus szörnynek?

25000
10000 *
15000
20000
Én már, valaki még nem tudja
Első ránézésre a kérdésben a kérdőjel előtti szóköz.
Dátum: 2009.07.22. 09:38:25
Ha egy téglalap minden csúcsa illeszkedik egy gömbre, akkor mi a kör sugara?

a téglalap éleinek átlaga
a téglalap kerülete
a téglalap átlója
a téglalap átlójának fele
Márminthogy körre, ugye?
Nem 100%, de mintha már szerepelt volna...
Idézet: Szurilo - 2009.07.22. 08:48:02
Szevasztok!

Az éjjel lett kiértékelve egy kérdésem. Rákerestem a Jeriko féle adatbázisban. Ott nem találtam, de tudom, hogy az nem a teljes adatbázis. Kérdés: Valóban szerepelt volna már ez a kérdés? Nem keverték össze Veres Pétert valaki mással?

Mikor élt Veres Péter Kossuth-díjas író, politikus, honvédelmi miniszter?

1897–1970
1714-1755
1559-1659
1953-2002

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Igen, valószínűleg szerepelt. Ha más lenne a hiba, de a kérdés jó lenne, helyesírással kapod vissza.

Idézet: Jaelithe - 2009.07.22. 09:01:38
NAh ne má,h azé nem lett jó,mert azt írtam,h nincs ilyen szó?.....
Milyen anyag a tufa?

Vulkáni porból,és hamuból kialakult kőzet
Üledékes kőzet
Nincs is ilyen szó
Víz által kialakított különleges forma
De már, azért nem fogadták el. Egyébként jótanács az eljövendő időkre, a vessző után szóközt kell tenni.
Idézet: Atomant - 2009.07.22. 08:40:59
Üdv ismét!

A következő kérdéssel van problémám:

Mi a közismert rajzfilmben szereplő Mézga Gézáné Paula leánykori neve?

Rezovits Paula
Hufnágel Paula
Győri Ilona Paula
Földessy Paula Krisztina

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Na ez az igazi érdektelen lexikális tudás!!! Az értékelő pedig úgy gondolja hogy csak egy speciális réteg tudhatja rá a választ. Nem tudom pontosan az itt játszó játékosok hány százaléka látta az egyik legsikeresebb magyar rajzfilmsorozatot de szerintem az ország lakosságának 18 éves kor fölötti része igen nagy százalékban találkozott legalább néhány epizóddal. Úgy gondolom sokkal szélesebb azok köre akik a Mézga Családot ismerik mint akik Narutora, Songokura vagy épp a Pokemonra csorgatják a nyálukat mégis valahogy ezekkel kapcsolatos kérdésekkel naponta találkozhatunk az oldalon. Azok se nem érdektelenek se nem rétegkérdések.
Atomant
De, ez sajnos egy mű részleteibe való belekérdezés, ami eléggé speciális. Az, hogy kinek adott kosarat jó kérdés lenne, de már feltették. Akárcsak az, hogy mi volt a neve köbükinek.
Mondom mindezt úgy, hogy bőven emúltam 18, és imádom Mézgáékat (bár Paula leánykori nevével újat mondtál nekem).

Idézet: Atomant - 2009.07.22. 08:28:42
Üdv mindenkinek!

A következő kérdéssel van problémám:

Melyik megyében található Baktalórántháza?

Heves
Pest
Szabolcs-Szatmár-Bereg
Békés

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


Azt hiszem egy magyar város elhelyezkedésének ismerete legalább megye szinten, semmivel sem érdektelenebb mint névtelen fantasy írók elfeledett hőseinek, tömeggyártott televíziós sorozatok szereplőinek, vagy épp a Hawaii szigetek vulkánjainak ismerete. Véleményem szerint Magyarország földrajza az általános műveltség kategóriájába tartozik.
Az "érdektelen lexikális tudás" kategóriát szerintem meg kellene szüntetni hiszen a kvízkérdések természetéből adódóan, azok talán egyik legnagyobb csoportjára a helyes válasz ismerete nélkül a bolygó népességének 99,9999%-a teljes és boldog életet tud élni.

Atomant
Erre könyebben válaszolok: Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Kvíz: az értékelés szempontjai
Kiegészítés:
- Melyik megyében található XY település? - Erre a kérdésre Rossz kérdés - érdektelen lexikális tudást fogsz kapni. Ha valami nagyobb város az XY, akkor pedig Rossz kérdés - már szerepelt lesz az értékelés.
- Mikor van XY névnapja? A fentiekhez hasonlóan, ez nem műveltségi kérdés, és már van épp elég az adatbázisban, erre rossz kérdést fogsz kapni.
- Autóversennyel, focival, fővárosokkal, zászlókkal, születési dátumokkal kapcsolatos kérdésünk már van elég, köszönjük! Az ilyen kérdések, ha minden szempontból jók és hibátlanok, akkor Rossz kérdés - már szerepelt értékelést fognak kapni.
Dátum: 2009.07.22. 08:30:35
Idézet: Blozbang - 2009.07.22. 08:19:44
Mi a Flying Squizzel?
Egy Yo-yo Fajta *
Egy Autó Márka
Egy Ételfajta
Egy Italfaja

20 percig böngésztem a netet, aztán inkább tippeltem, mert egy nyamvadt infót nem találtam sehol. Másrészt minden, amit nagybetűvel írtál, mehet kicsibe (kivéve a Mi).
Ezek alapján azt hiszem, megválhatunk ettől a kérdéstől is.
Ez az "Én megtanultam írni, Te tanulj meg olvasni" tipikus esete. Flying Squirrel az, amit a kérdező tudni szeretne.

Szerk. Nem mellesleg, ha valaki megeszi a repülő mókust akkor Neki ételfajta is, tehát nem elég, hogy spec tele helyesírási hibával, de még nem is egyértelmű.
Dátum: 2009.07.22. 08:04:20
Idézet: Awenhai - 2009.07.22. 06:48:21
Ki játsza a főszerepet a 22 évente sötétség című filmben?

Orlando Bloom
Vin Diesel
Brad Pitt
Vigo Mortensen

Játssza, és Viggo Mortensen tudtommal hosszú g-vel írja a nevét. A helyes válasz pedig Brad Pitt, azoknak, akiknek nem élvezet a stáblistákat lesni.
Már ezért megérdemelné a törlést, ugyanis Vin Diesel a helyes válasz.
Megszólítottak többen is, akartam válaszolni. Nem teszem. Ott a pont.

U.i.: Mondtam én, hogy Lanmandragoran szemétségben a kanyarban nincs Craslorghoz képest (bocs Lan)
Idézet: Tomreptile - 2009.07.21. 14:08:57
Ide az emberek panasszal jonnek,mert ugy erzik meltanytalanul jartak el veluk szemben.Na mar most egy ilyen helyen semmi keresnivaloja egy harcos tipusnak!!!
Senkinek nincs arra szuksege,hogy amikor valami problemaja van lehulyezzek.Lan pontosan ezt csinalja!!!Minositi a ceget,hogy ilyen ember segitseget igenybe veszi!!!!
Hadd válaszoljak Helyette. Lanmadragoran csak az első világon 7.349 helyes kvízválasszal szeritnem tudja, melyik a jó kérdés, és melyik nem. Ergo, a véleménye szerintem valamilyen szinten etalonnak számít.

Továbbá azt mondod, hogy nincs szükség harcos típusra. Ugyanakkor azt is írtad, hogy
Egyebkent a kezdoknek elarulom,hogy a kiertekeles az adatbazisban levo kerdesek szamatol fugg...Ha sok van akkor felteheted a vilag legjobb kerdeset is,mesz a levesbe,ha pedig eppen kitakaritottak a szemetet es van hely akkor azt is megkerdezheted,hogy kivel fekudt le ukanyad 1922 aprilis 17en este fel 9kor,Te leszel az Asz!!!!
Szar a rendszer es kesz!!!Mindenkinek melegen ajanlom,aki nem akar LE-t vesziteni az ne tegyen fel kerdest,mert a rendszer aldozata lesz.

Erre Te hogy reagálnál. Az emberek itt a szabadidejüket áldozzák arra, hogy valamilyen színvonala legyen a játék ezen részének. 41 hozzászólásod során 16 kérdést jeleztél. A kérdezők jelentős részét leparasztoztad, anyáztad, stb.. példákat tudnék mondani, de nem akarok. Ezek után, én vettem a fáradtságot, és végigolvastam a "párbeszédeteket". Tény ami tény, idegesebben válaszolt a kelleténél és a szokásosnál, de hidd el, hogy még mindig finoman fogalmazott. Gyakorlatilag semmibe veszed a munkánkat, a fáradtságot, Azzal szintén egyet értek, hogy a lassan 200.000 kérdésből álló adatbázist esélytelen, hogy bárki ismerje kérdésről kérdésre.

Ne haragudj, nem fogok tudni érdemben válaszolni minden problémára, fáradt is vagyok, meg otthon is vár a munka. Csak erre akartam még válaszolni:
Nos,ha szabalymodositas tortenik akkor az mindenre vonatkozik,nem csak a mai naptol feltett kerdesekre!
Igaz. Ezért jelezzük a régi rosszakat a Kvíz 4. ben
A rendszer kezeloinek uzennem,hogy eloszor takaritsak ki a ganet az adatbazisbol,utana dobaljak vissza a kerdeseket!!!!
Nem fog menni. Párhuzamossan csinálják a kettőt, hogy új gané ne kerülhessen a régi helyére.
Lanmadragoran harcoc? Akkor még nem láttad Craslorgot rossz napján :-D

Idézet: Tomreptile - 2009.07.21. 07:17:24
Hat ez itt a problema,hogy olyan emberek ertekelnek akik ossze-vissza kattingatnak!!!
Csak súgok, lehet elkerülte a figyelmed. A "félrekattintott" rész úgy értendő, hogy nem érdektelen lexikális, hanem speciális volt a kérdés. Vagy fordítva. Akárhogyis, a kérdésed rossz, ezen változtani nem tudsz. ha megvan a 100 helyes válasz, akkor irj egy hozzászólást a Vajon elfogadják a kérdésem topikban, addig is olvasgasd az aláírásomban szereplő linket. Vagyis azt az oldalt, ahova az mutat.

És csak egy jótanács de tényleg egészen halkan. Fogj vissza a stílusodból. Más helyeken kevesebbért is bannolnak.
Dátum: 2009.07.21. 13:55:33
Idézet: Miklós - 2009.07.20. 21:38:41
Ha jól értem, a javaslat akkor az lenne, hogy a kronokompenzáció és spektrális manipuláció esetében nem 5-tel nőne a turbózhatóság, hanem ezeknek a maximuma megnőne 5-tel. Ennyi talán még belefér, még átgondolom hogy ez mennyire egyszerűen implementálható.

Idézet: Mong0ose - 2009.07.20. 22:09:22
Ugyan legtöbbször a spektrális lett felhozva példának, de sokan például a sajtolást, ultraspecet, transzplantációt is maxolták a kényelem miatt. Így majd ezeket ugyanúgy turbózni kell, mintha nem lenne maximumon.
Ööööö, lehet hulyének néztek, de mi lenne, ha az lenne a jutalom, hogy 3 vagy 4 (esetleg 5) szabadon választott (tubózható) szakértelmet az eredeti maximum fölé fejletszthetsz 5 szinttel.

A másik, ami az eszembe jutott, hogy nem konkrétan 5 szintről és 4 szakértelemről lenne szó, hanem teszem azt 20 pontról. Ha valaki akarja, akkor mindet "elköltheti" a spektrálisra, ha másként szeretné akkor 3 menne belőle a spektrálisra (így emelné 103-ra), 8 a kronokompenzációra (58), és 9 az építésre (49). De ha úgy érzi a delikvens akár 20 különböző szakit is továbbfejleszthet.

Remélem eléggé érthető voltam.
Dátum: 2009.07.21. 13:02:20
Idézet: Magusocska - 2009.07.20. 21:04:46
Milyen szerkezet a rotor?

esztergapad
légcsavar +
fúrószár
forgószárny *
Sztem két jó megoldás is van. A légcsavar és a forgószárny.
És ha valaki villamossági szakembert kérdezel akkor azt mondja, hogy a generátorokban/motorokban a forgo rész (az álló a sztator). Legalábbis felénk.
Megtudhatnánk a pontos kérdéseket? Lehet, hogy tudunk segíteni.
Dátum: 2009.07.17. 12:52:36
LoWs köszönjük, hogy jelzed a hibákat, de kérlek ezt egy hozzászólásban tedd.
Dátum: 2009.07.17. 11:51:14
Én a feliratok.hu-n láttam még szeptemberben. :-D
Idézet: Jaelithe - 2009.07.16. 11:39:49
Egész héten nincs operátor,akinek panaszkodjak a kvízkérdése(i)mről!
Nem akartam ideírni,mert úgyse történik itt semmi!
Ez még haggya ám,h ezt nem fogadták el:
Melyikük játszott a Bübályos boszorkák c. sorozatban?
Alyssa Milano
Elisha Cuthbert
Sharon Stone
Christina Aguilera
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
JAh a herkules és a többi sorozatbeni szereplőkre vonatkozik,az bekerült....
Akkor játszunk kórboncnokost: Bübályos = Bűbájos, c. = című, valamint tényleg speciális. Mondjuk azt azért el kell ismerned, hogy Pl. a Xena Lucy Lawlesse vagy Herkules Kevin Sorboja ismertebb mint a Alyssa Milano. Most, hogy látom a neveket, ki tudom szűrni a helyest, de egyébként fogalmam sem lenne róla. De teszem hozzá, hogy a Xena/Herkules sorozatokból ezzekel a kérdésekkel 99,5%-ra kimerítettük a jó kérdéseket.
De hogy ERRE a kérdésemre csak simán ez jött?????:
Ki volt az első ember aki a Holdra lépett?
Neil Armstrong
Michael Collins
Edwin Aldrin
Jim Carry
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Csak úgy rossz értékelés?????ÉS mire?????
Itt a helyesírással a következő gondok vannak: ember után vessző kéne, Carry helyett Carrey, és értem én, hogy játszott az Ember a holdon-ban (nem is akárhogy), de azért jobb lett volna valaki az űrkutatásból negyediknek. Még akár Chuck Yeager is rendben lett volna. De már többször is szerepelt, jobb válaszokkal.
Dátum: 2009.07.16. 10:10:16
Idézet: Ricardo - 2009.07.16. 09:36:07
Ezek alapján én azt mondom semmi változás ne legyen benne, aki kimaxolta a szakikat így járt. "Felelősségteljes" döntést hozott, vállalja a következményeit.
Jelenleg azért maxolom a spektrálist, mert jó. Azért van hasonló úton a hordagyűlölet, az építés, a manakonstruktció, mert egy esetleges nap végi építeskor nem kell fölöslegesen elhasználni a CSP-t. Majd mindennap számolgatok, melyiket éri meg jobban turbózni a két építés szakértelem közül. És ha most nekem valaki azt mondja, hogy a jelenleg 29%-n álló fertőzésem legyőzése után az a jutalom, hogy ezeket megint turbózhatom, akkor köszönöm szépen de nem kérek belőle. Kiábrándító a dolog. Nem is kicsit.
Dátum: 2009.07.16. 09:00:46
hány részből áll a tyúktojás?

3
1
2
4
Akkor számoljunk csak: 1 mészhéj, 2 külső héjhártya, 3 belső héjhártya, 4 jégzsinór, 5 külső híg fehérje, 6 középső sűrű fehérje, 7 háromrétegű szikhártya, 9 csírakorong, 10 sárga szik, 11 fehér szik, 12 légkamra.

De ha csak a egyszerű, "paraszti" nézőpontot vesszük (és nem a felsőfokú biológiát) akkor is a tojásnak van: héj, fehérje, "sárgája", (főtt tojásnál látható) levegő, (híg tojásnál látható) bigyusz a fehérjében ám annál sűrűbb, mintha csak valami ín lenne. Ez is 5 és nem három, ahogy a kérdező mondta.

A helyesírásról meg ne is beszéljünk.