Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Viskos

Dátum: 2011.02.06. 21:29:50
A mérések szerint a 135 -ös xenonak ugyan annyi az ÉPje, mint a 125-ösnek volt. 34 millió +- 1 millió.
Dátum: 2011.02.05. 12:18:03
Idézet: Isten Kardja - 2011.02.04. 21:50:54
Idézet: Viskos - 2011.02.04. 21:36:38
A jutalmak növelését én csak úgy látnám reálisnak, ha nem lineárisan nőne tovább az igény, hanem exponenciálisan.
Pld. csatajutalom: 100/200/300/400 után 600/900/1300
pld. építés: 400/800/1200/1600 után 2200/3200/5000


Az építéssel egyetértek, nekem már most 5000 felett van, de a csatajutalom legmagasabb fokát amit bekalibráltál - 900/1300 - extra magasnak tartom egy olyan karakternek mint én, akinek nem volt extra CSP/PP erőforrás tartalékolva az eseményre. A 400-at is elég úgy teljesíteni hogy a V5-ön 2-3 nap múlva nem lesz egy élő Xenó Királynő sem.

Akkor aztán izmozhatok a napi PP/CSP-vel, ha nincs mit ütni a Xenócsaládból


A csatákat direkt úgy lőttem be, hogy a legmagasabb jutalmat csak az tudja megkapni, aki rákészült az eseményre és tartalékolt. Ezzel is jutalmazzuk azt, aki ténylegesen első akar lenni a toplistán. Viszont ha 3 héttel számolsz, akkor napi 40 csp és 30 pp termelés mellett 1470 -szer támadhatod a királynőt. Szóval ha mindent beletolsz akkor is meg tud lenni tartalékolás nélkül az 1300 győzelem. Más kérdés, hogy eltart-e 3 hétig az esemény ilyen paraméterek mellett. És ezzel vissza is kanyarodok a tartalékolás jutalmazásához.
Dátum: 2011.02.04. 21:36:38
A jutalmak növelését én csak úgy látnám reálisnak, ha nem lineárisan nőne tovább az igény, hanem exponenciálisan.
Pld. csatajutalom: 100/200/300/400 után 600/900/1300
pld. építés: 400/800/1200/1600 után 2200/3200/5000
Ezért járna egyel nagyobb kategóriájú jutalom. Én 8. kategóriát már nem csinálnék.
Ezeket nehéz teljesíteni, viszont jobban ösztönzi a toplistáért küzdőket, hogy megérje hajtani a nagyobb jutalomért.
Valószínűleg így hamarább érne véget az event. Jobban jutalmazná emiatt azokat a játékosokat is, akik többet tudnak a gép előtt ülni. Akik nem tudnak olyan sokat odaülni a gép elé, 400 csatáig és 1600 pontig ők is el tudnak jutni. Főleg mióta minden szintű xeno verhető.
A kifejezetten építő karaktereknek a mostani jutalmazás nem kedvez, nekik +2,4,6,8,...% építés fél/egy évig típusú jutalom miatt érné meg bekapcsolódni az eseménybe.
Dátum: 2011.02.04. 21:18:00
V3-on sikeresen leesett a 115-ös. Köszönönet érte a "kicsiknek". A 125-ös a következő (Yashratgh), kb. 34 millió ÉP-ről indult, most van neki 86.97 % (29,5M) ÉP. Előbb-utóbb ez is elfogy. A nehézség mindig az utolsó 20% -al lesz. Ott megint rush kell.
Dátum: 2011.02.01. 21:26:21
Úgy látszik túl magas szintű vagyok, mert nálam alig sebződik az állat, pedig bőven 100 alatt van a vastag bőröm. Simán lenyomtam 50 csatát úgy, hogy alig csökkent az ÉP-je az állatoknak. A KH lényegesen többet vert bele az állatomba utána az első csata során...
Az egyik jelentős tétel, hogy magasabb az IQ-m, mint a királynőmanónak, a másik pedig, hogy az 500 fölötti varázslatelnyelés rendkívül hasznosnak bizonyul.
Ja és én ennek örülök, mert nem izgat az elájulós toplista.
Dátum: 2011.02.01. 21:21:20
Idézet: Nabil - 2011.02.01. 21:11:57
Őszintén megvallva lusta vagyok elolvasni a topicot.
De legyetek olyan kedvesek válaszolni kérdésemre.
Ha CSP-ből támadom a xenót akkor turbóznom kell az spm-t, hogy maximális Le-t kapjak, vagy nyugodtan rakhatom másra is?


Olvasd végig ezt:
http://vegzetur.wikidot.com/xeno
Dátum: 2011.02.01. 11:48:52
Idézet: Tiha - 2011.02.01. 11:31:30
1500-1800 LÉ-s CSP-s bemeneteleim nekem is vannak bőven. Mindehez 82 TP-t kapok. (nincs VF-em)
Az apró vadászratra többet kapok...


Nem csináltam statisztikát, de a legtöbbször 2700 fölöttiek egy kicsivel 79 tp-ért (nincs VF), majd 4400 körüliek, végül 8600 körüliek. Ennél kisebből túl kevés van, hogy emlékezzek rá. Nekem ez még kicsivel jobb is, mint vadászatkor. (Vagy csak pechesen vadászok.)
Dátum: 2011.01.31. 22:55:34
Akkor ezt csúnyán félreértelmeztem. Mindenki mindig felfelé fog ütni.
A topot nem a top fogja leverni. Nincs az az acélos keménységű harcos, aki egyedül képes többet verni a királynőbe, mint amennyit regenerál óránként alacsony életerőn.
Dátum: 2011.01.31. 22:39:34
Idézet: Craslorg - 2011.01.31. 22:23:16
Olvass már!

Rakat helyen le lett írva (itt Miklós által is), amelyik szinten kipurcan a királnyő, akor az ottaniak az egyel magasabb, majd még magasabb, stb szintű királynőket püfölik. Ha már mind meghallt felfelé, akkor jön lefelé ugyanez. Azaz előbb-utóbb mindenki ugyanazokat fogja püfölni.


Azon a rakat helyen nem olvastam. Az event leírásban meg nincs benne. A 656 hozzászólást meg nem fogom átolvasni. Miklós szomszéd királynőkről beszélt, de örülök, hogy szomszéd a 60 szinttel fentebbi is.
Arról is győzz meg, hogy ha mindenki letudta a 400 csatáját és az 1600 pontnyi építését, akkor marad még elég elszántság, hogy elfogyjon a top királynő és felépüljön az ő csapdája is.
Dátum: 2011.01.31. 22:07:40
Idézet: Yaksee - 2011.01.31. 21:56:37
Idézet: Eliteninja - 2011.01.31. 21:45:36
Okozott sebzésed: 8502477

Mégis mennyi élete van egy ilyen dögnek?


Ezek szerint ennél több


Túl kevés. Van amelyik még 99% fölött van és van olyan, amelyik halott. 100 és 400 millió közti élet lett volna reális, de sajnos ennél kevesebbel születtek. Senki sem vette figyelembe a népsűrűséget, ami érdekes helyzetet eredményez az eventben.
Dátum: 2011.01.31. 22:04:34
Miklós:

Ha három héten belül nem sikerül az összes xenomorf királynőt elpuszítani és testüket csapdába zárni, akkor a világotok történetében sötét korszak köszönt be.


V3-on az első királynőt 1 ember tudja megütni, a második királynőt 1 ember tudja megütni, a harmadik királynőt 7 ember tudja megütni. Én beletoltam a 3.-ba az 1600 pontnyi építést. Ezzel kb. 2,5% -ot nőtt a csapda felépítettsége. Ez 9 emberre 22,5%, amivel a 300%-ot kellene elérni. Ugyan ez a helyzet a királynőkkel. Ma még a 115-öst ütöm, de 1 hét múlva szintet lépek és már a 125-öst fogom ütni. Ha nem sikerül leölnünk határidőre a királynőnket, akkor a világon senki sem fog jutalmat kapni vagy csak én, mert nem vertem le a királynő(i)met?
Elvileg manócsatás az event. Ezek szerint az 50. szintű is eséllyel gyilkolhatja majd a 135-ös ellenfelet, hogy kapjon jutalmat?
Idézet: Craslorg - 2011.01.28. 10:18:02
Néhány befektetési alap tavalyi teljesítménye:
Ezek két biztosító sok alapjainak a hozama. A tavalyi 4,9%-os inflációt elég szépen meghaladják. Úgy gondolom, hogy infláció feletti 12%-os hozam nem olyan kemény becslés.

Most pedig mutasd meg szépen, hogy a pénzügyi válság idején hány alap teljesített legalább 12% -al az infláció felett. És nyílván mindenki oda tette a pénzét és a többi csödbe ment, mert nem volt benne tőke...
Csináltam egy kalkulációt az egyik kalkulátorral ami azt mondta, hogy jobban járok, ha maradok magánnyugdíjpénztári tag. Csináltam egy másik kalkulátorral egy kalkulációt, az meg azt hozta ki, hogy sokkal rosszabbul járok ha maradok magánnyugdíjpénztári tag.
Vértes András azt mondta vagy 5 évvel ezelőtt, hogy 2015 (vagy 2025? nem emlékszem) -ig a nyugdíjrendszer fenttarthatatlan. Várható, hogy a nyugdíjkorhatárt 70 évre kell kitolni (ami szerintem a magánnyugdíjpénztárasokra is vonatkozik), a nyugdíjkifizetést pedig harmadolni kell a megváltozó befizető, kifizetett arány alakulása miatt. Van aki szerint elég lesz 30%-os csökkentéssel számolni. Tehát mégiscsak megéri magánnyugdíjpénztári tagnak maradni?
Ha megnézem a magánnyugdíjpénztári törvényt, akkor azt látom, hogy meghagyták a magántulajdont, azaz a pénz továbbra is az enyém. Összesen 0,2% -át fordíthatja a pénztár a vagyonnak vagyonkezelésre. Ebből nem tudom mennyire jön ki a tőzsdei jutalék. (Magyarán betesszük a pénzt valamibe és reménykedünk, hogy emelkedni fog.) A törvényt, mint ahogy eddig is tették ezentúl is bármikor módosíthatják. Elég egy olyan apró változtatás, hogy nem tulajdonod többé a pénzed, vagy hogy csak az lehet magánnyugdíjpénztár, akinek legalább 200.000 tagja van. Persze ugyanígy meg lehet szüntetni a nyugdíjkifizetést is az államiaknak. Ilyen törvénymódosítás az EU soros enökség ideje alatt nem várható.
A kérdés most is ugyan az, mint ami mindig ugyan az lesz: Képes leszel-e abbahagyni a munkát mielőtt meghalsz?
Ha a válasz nem, akkor mindegy, hogy kitől várod a nyugdíjat.
Dátum: 2011.01.21. 22:20:25
Let.:

A portya, mint erőforrás minden világon megvan. Az EH-val korrigálva lett V3-on mindenkinek a portya lehetősége. Aki meg VF-ezik az ugye nem kapott semmit, csak célpontot. Ahogy én látom nálam az EH duplázta a LE bevételt ahhoz képest, hogy KH-nál mindig van LE. Most, hogy jó a KH csataarány érzésem szerint +30% -al több LE jön. Jön egy csatából 2000, utána bukok kettőt és elmegy 1100. Ez összesítve 1000 LE/ 3 csata. Nem egy bajnok arány. Ha jobb az arány, akkor zsinórban jönnek a 3000-es rablások. Bariknál ez nézeted szerint zsinórban 10000 / csata.

Ha általánosan akarod megfogni a problémát, akkor a KH klónozza le a játékosok szokását is. Aki szokott tartani magánál LE-t annál legyen, aki nem szokott, annál ne legyen. Ha ezzel együtt is bajod van azzal, hogy van le a KH-nál, akkor beszéld rá a játékosokat, hogy sose legyen náluk LE.

Másik megoldás, hogy csináltass Miklóssal valamilyen esszenciát, amivel egy tetszőleges játékost leklónozhatsz x időre (mondjuk alkimista labor szintje * 1,5 óra) a nála lévő LE-vel együtt természetesen, vagy ha direkt tápot akarunk, akkor fix 500.000 LE-vel. Találd ki, hogy ezt csak te támadhasd, vagy bárki. Ha bárki támadhatja úgy szerintem izgalmasabb. Ha belefér cserébe ő is támadni fog. Vagy téged óránként fixen, vagy véletlenszerűen akár mindenkit.

Én nekem a mostani felállás is tetszik. Van miért erősebb célpontot támadnom.
Dátum: 2011.01.21. 10:26:27
Let, szerintem két dolgot keversz:
Az egyik, hogy Birka az egyik legerősebb játékos. Nyílvánvalónak veszed, hogy mindenkit legyőz, mindenkit farmol és sosem veszít. Most pedig még erősebb lesz és ez nem tetszik.
A másik pedig, hogy én a fent felsorolt egyik klónt sem tudom legyőzni, valamint a jó csataarányúak jó részét nem tudom legyőzni, tehát marad a sivár középszerűség. A csataarány másolással annyit lehetett elérni, hogy a portya célpontjaim fele többet fizet, mint az EH alap. A lélekszívásra ettől még maradt a bünti, az nem nőtt semennyit.
Nem tudom eldönteni, hogy mit akarsz. Legyen gyengébb az összes top karakter, akivel sosem fogsz csatázni és aki sosem fog téged megtámadni, vagy az fáj, hogy túl lassan töröl a top?
Dátum: 2011.01.17. 21:23:35
Van egy olyan érzésem, hogy rabolt LE-ben nem leszek toplistás...
Ma, 18:00 *Behemot* Heparni A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 141103 lélekenergiát. Képzelem mennyit rabolhatott, ha ez a tizede...

Baratynak köszönhetően ez a KH hiba gyorsan javításra került és mindenki megkapta a hibás működésből eredő kompenzációt.
Dátum: 2011.01.13. 16:40:42
Na ez már nem aktuális.
Dátum: 2011.01.06. 19:56:15
Az oké, hogy az EH -sok pp-re is kapnak LE-t, de LE szívást ők sem kapnak, az biztosan elveszik. A vadászatért közel annyi jár, mint eventen kívül, ahogy látom. Előfordulhat, hogy a LE szívás veszteség miatt az EH-sok is inkább csp-ből kalandoznak. A +10% LE szívás valóban nagy táp a többihez képest. Ehhez mérhető mondjuk a vakoló kanál lehetne a végzet medál helyett.
Ha Sy Web nem veri le egyedül majd leveri az, aki szintén egyedül van a kategóriában alatta? Vagy majd leveri az, aki őalatta van kategóriában?
A rákészülésről meg annyit, hogy csak azért bukjak el napi 2 ismételhető küldetést, mert kell az eventre pp, ami nem ad dukátot?
Dátum: 2010.12.06. 22:07:01
Fontos: a visszafogott fejlődés szakértelem nemcsak a vadászatért kapott TP-t csökkenti, hanem ezenfelül a vadászatért, térkapuért kapott AF pontokat is tovább csökkenti!


Az kiderül a szövegből, hogy a vadászatért és a vadászatért kapott tp-t csökkenti, de mi a helyzet a portyával?
Idézet: Miklós - 2010.12.02. 22:09:57
Ez nemcsak a szólásszabadság korlátozása, hanem egy minden eddiginál nagyobb országos lenyúlás. [...] Ha ez megvalósul, minden létező fórum, blog, internetes újság költözhet ki külföldi szerverekre


És akkor lesz majd egy nagy magyar tűzfal a magyar nép védelme érdekében (rendelnek egyet a kínaiaktól), ahol majd minden kiköltözött újságot, fórumot, blogot ki lehet szűrni.