Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Viskos

Dátum: 2012.06.08. 11:15:38
Mennyi szerencse előny kell ahhoz, hogy én kezdjem a varázslat kört és ne az ellenfelem? Úgy látszik 6 még kevés.
Dátum: 2012.06.04. 16:35:01
Idézet: Alendaar - 2012.06.04. 16:10:18
Csak 600, de xenók miatt és a templom miatt is menni fog még a közeljövőben...
A 600 növelése alapból már egész sokba kerül, de 50% feletti szerencse bónusszal ez azért lemegy 400k alá. Inkább a 300k a reális, ha van megfelelő felszerelésed hozzá.
Dátum: 2012.06.04. 15:03:15
Idézet: Craslorg - 2012.06.04. 13:16:29
Ha nem vadászol (mint azt írtad), miért probléma CSP-ből gyorsítani a turbóváltást? Máris nem kell 20-20 perceket várni rá.
Itt nem azért kell 20 percet várni, mert lassan vált a turbó, hanem azért, mert 20 perc alatt lemegy 20 portya, amiből bejön 40k LE, amit utána el is kell építeni, ha nem akarom, hogy elrabolják.
Igen, ezt a küldetést vadászós napon kell csinálni.
Dátum: 2012.06.04. 15:01:38
Idézet: Kocos - 2012.06.04. 13:54:35
Idézet: Viskos - 2012.06.04. 11:06:46
mert ha valaki csak LE-ből épít, nem konstruál


Es vajon ilyet mirt tesz valaki?

Mert V5-ön játszik, alacsony szintű, a manakonstrukció hatékonysága alacsony és nem költött manakonstrukciós szakértelemre azért, hogy utána a 6k VPből építsen 18k-t, ami 3 kincspontnak felel meg egyébként. 6k LE-ből épít ennyit extra befektetés nélkül és még a szerencsefejlesztésbe is beleszámít.
Szintén V5-ön azért is nem manakonstruál valaki, mert nagyon magas szintű és ha építés mellett még manakonstruál is, akkor úgy felviszi a szövetségi építési átlagot, hogy az alacsony szintűeknek esélyük sincs elérni az átlag felét és ezáltal pld. használni 50. szinten az alkimista labort...
Mondjuk a templom megjelenésével és a manakonstrukciós küldetéssel már mindenkinek kötelező a legalább 1-es szakértelem, de a hatékonysága akkor is alacsony.
Dátum: 2012.06.04. 13:06:33
Idézet: Craslorg - 2012.06.04. 12:21:02
Idézet: Viskos - 2012.06.04. 11:06:46
Növeld meg a szerencsédet egyetlen nap alatt 3-mal úgy, hogy építesz!

Szerintem az vitán felül áll, hogy havonta 3-mat növelni a szerencsén nem nagy elvárás. Az, hogy ezt egyetlen napon kell megtenni - kihivás. Még egészen nagy számoknál is teljesíthető, igaz, nem egyszerűen.
Nem is gond, hogy növelni kell egy nap 3-at a szerencsén. A gond az, hogy sokáig tart összegyűjteni vadászat nélkül és közben jó alaposan le tudnak rabolni. 15% alatt nem lehet portyázni. Tehát ez a küldetés azoknak jó, akik vadásznak. Akik nem vadásznak, azoknak dupla szívás. Megjegyzem ez a feladat lényegesen könnyebb a kincspontosnál, mert ha valaki csak LE-ből épít, nem konstruál és nem üti az epikust, akkor ezt a karaktere kinyírása nélkül nem tudja minden hónapban teljesíteni.

Miért kellene egyben beépítened sok-sok LE-t? A szerencse fejlesztéséhez elég mindig a maradék LE-ket beépíteni, nincs olyan veszély, hogy 15% fölött lerabolnának.
Egyetlen szerencse fejlesztése 76. szinten nekem darabonként 80k és ugye emelkedik. Mondjuk előkészítem, hogy a következőhöz csak 10k kelljen, akkor aznap 170k-t kell összeszedni és fejlesztésre költeni. Portyából és jó esetben térkapuból ez elég sok egyetlen napra. EH minimum 2k, küldetés jutalom 18k. Ez olyan 60 pp és 3 küldetés. Egyetlen napra ez elég sok portya. 20 percenként váltogatni a turbót pedig sok VPbe kerül. Nincs olyan érzésem, hogy elég lenne a maradék LE-ket beépíteni...
Dátum: 2012.06.04. 11:06:46
Költsd el az összes cselekvéspontodat!

alternatíva (vagy akár különálló küldetés is lehetne) vagy költsd az összes portyázáspontodat!

A kérdés az, hogy aki nem tudja elkölteni, az hová spórol, valaha el fogja tudni költeni? A csp elköltsére azért elég sok metódus van, ezt nem érzem nehéz feladatnak.
Nos, itt nem a spórolással és elköltéssel van gond, hanem azzal, hogy sokan ismételhető küldetésként vadásznak. Akkor hagyják abba, ha meglett a küldetés. Ha 15 csp maradt, akkor, ha 110 csp maradt, akkor. Ha emiatt kötelező 0-ra vinni, akkor az kvázi veszteség, emiatt ez a küldetés indirekt LE áldozással is jár.

Növeld meg a szerencsédet egyetlen nap alatt 3-mal úgy, hogy építesz!

Szerintem az vitán felül áll, hogy havonta 3-mat növelni a szerencsén nem nagy elvárás. Az, hogy ezt egyetlen napon kell megtenni - kihivás. Még egészen nagy számoknál is teljesíthető, igaz, nem egyszerűen.
Nem is gond, hogy növelni kell egy nap 3-at a szerencsén. A gond az, hogy sokáig tart összegyűjteni vadászat nélkül és közben jó alaposan le tudnak rabolni. 15% alatt nem lehet portyázni. Tehát ez a küldetés azoknak jó, akik vadásznak. Akik nem vadásznak, azoknak dupla szívás. Megjegyzem ez a feladat lényegesen könnyebb a kincspontosnál, mert ha valaki csak LE-ből épít, nem konstruál és nem üti az epikust, akkor ezt a karaktere kinyírása nélkül nem tudja minden hónapban teljesíteni.

Rakj fókuszkristályt a varázslatodba / fegyveredbe / pajzsodba / páncélodba

Igen ez az egyik fix ősköves küldetés. Az, hogy 1 hónapon belül bármilyen tárgyba rakhatok fókuszkristályt, túl egyszerű, ez nem kihívás.
10 szintenként vásárolok varázslatot. Ez meg a varázslat vásárlós küldetés számomra csak áldozz fel X LEt és X őskövet néven fut.

Sajtold ki egy napon 10 állatodat!

Az állatokat nem 1 nap alatt kell elfogni, csak 1 nap alatt kell kisajtolni! Ezt a küldetést csak magas szinten kapod meg, ahol elvárt a maxos vezetőkészség. Úgy kezded a napot, hogy van már 5 befogott állatod, kisajtolod, és utána lásd. a fogj el egy napon 5 állatot küldetést.
Igen, ez igaz, és persze indirekt LE veszteséget okoz, mert az egymás után 5 db (20. szint fölötti) sajtolós küldetés az ismétlődés miatt csak töredék LE-t ad.

Aki 1 hónapban csak 15 esszenciát szerez, az 2 havonta gyűjt 1 megaesszenciát, ez elég kevés, nem?
Lefordítom a dolgot magamnak. Én jó, ha 1-2 havonta elő tudok állítani új megaesszenciát. Ebből következik, hogy túl keveset költök a játékra és túl kevés LE-t áldozok az esszencia gyártásra...

adj felszerelést 3 állatodnak
Azaz sajtolj gradulátummal 3x.
Dátum: 2012.06.04. 10:06:43
Idézet: Kocos - 2012.06.01. 06:19:36
CSP-bol Xenozalnal jatszik a HT?
Úgy emlékszem, hogy igen, de egy hivatalos megerősítés azért jól esne.
Megjött a megerősítés Baratytól.
igen, számít
Dátum: 2012.06.03. 20:20:25
Kvízírós küldetés ne legyen. Nekem már olyan sok kvízemet dobták vissza, hogy lehetőségem sincs írni. Ha lenne sem próbálkoznék újra.
Dátum: 2012.06.02. 20:42:38
Idézet: Ywgarrd - 2012.06.02. 17:44:52
Megoldás: legyen a templom 10*10-es.

Szerintem pedig 10 őskőért ki lehessen választani, hogy a következő templom mekkora legyen és még 10 őskőért azt is meg lehessen mondani, hogy meddig tartson.
Dátum: 2012.06.02. 10:05:58
Kérem, hogy rakjátok ki a magyar www.vegzetur.hu oldalra egy listát olyan címmel, hogy végzeturak a nagyvilágban. Itt felsorolnátok a különböző nemzetközi verziók elérhetőségeit.

A másik, hogy DNS probléma miatt nem látom a szlovák szervert. Remélem hamar megoldódik...
Dátum: 2012.06.01. 14:35:54
Ha már őskövet költünk a tul feladatok miatt a spec váltásra akár többször is, akkor igazán ki lehetne vele váltani más küldetést, pld. ősköves italt.
Dátum: 2012.06.01. 14:33:39
Idézet: Kocos - 2012.06.01. 11:29:40
Idézet: Viskos - 2012.06.01. 10:25:22
- Gyere be a végzet templomába 0 VP-vel 5 alkalommal.

Játéktechnikailag nem jó küldi. Nekem pl. van kb. 0,15 másodpercem kattintani, és a szerver ehhez nem elég gyors.
Igen, ez egy nehéz küldetés, főleg magas szinten. Tesztelni kellene mennyire kivitelezhető vagy kivitelezhetetlen. Ha a 0 nem jön össze, akkor lehet olyat, hogy 10 alatt vagy 100 alatt.

Idézet: Kocos - 2012.06.01. 11:29:40
- változtasd meg a jelszavad

Ez marhaság. Semmi kihívás, ellen bosszantó, ha elfelejted, és szenvedhetsz vele.
Nekem pedig kifejezetten tetszik. Vannak karakterek akihez hozzáfér 10 ember, már azt se lehet tudni ki jár be oda. Ha van küldetés ami miatt ezen változtatni kell, akkor az kizárja a jogosulatlanokat. Egyébként pedig senki sem tiltja, hogy utána ne változtasd vissza egyből az eredetire (én ezt tiltanám).

Idézet: Kocos - 2012.06.01. 11:29:40
- Védekezz sikeresen portyában 3 alkalommal védelem italának hatása alatt

Nem a játékoson múlik a siker, hanem más játékosokon (plusz aki gyenge, az nem tud nyerni így sem).
A használj el egy védelem italt túl triviális lenne. Ha még mellé le kell valakivel beszélni, hogy tudjál nyerni 3x, akkor már okoz némi fejtörést. Lehet kérni segítő kezet is, ha egyedül nem megy. Ez szimpla építőnek túl nehéz, átlagos játékosnak csak nehéz. Ez szerintem így egyensúlyban van és nem trivializáljuk a templomos küldetéseket.

Idézet: Kocos - 2012.06.01. 11:29:40
- Szerezz vadászat vagy event során 3 esszenciát

Ez azért szigorú. A mostani 10 sajtoláshoz képest ez 30-at kíván, és mindet vadászat során. Igaz ezt nem egy nap alatt kell.
Igen, ez 27 nap alatt kell. Balance kérdése, hogy mennyit kelljen szerezni. A 3-at már nehéznek érzem, de lehet, hogy még így is túl könnyű lesz. Igen, ezt a nem vadászó karakterek nem fogják szeretni.

Idézet: Kocos - 2012.06.01. 11:29:40
- Szerezz aranydukátot a szerencsekerékből, vagy vásárolj tárgyat aukción vagy vásárolj 10 aranydukátot LE-ért az aukciós házban.

Ez szerintem nem jó. Kivéve ha a dukáttermő tekercset is elfogadjuk dukátnak. Sima dukát nekem talán egyszer jött eddig 3 hónap alatt, 10 duká LE-ért vásárlása hamar megfinanszírozhatatlanná válik, tárgyat meg jó esetben is évente vesz az ember.
Ha ez a küldetés 30%-os eséllyel jön, akkor évi 4 alkalomról beszélünk. Ebből egy talán egybeesik tárgyvásárlással, talán nem. 75 pörgetésből nem tudom kijön-e a 10 dukát, 25-ből meg pláne nem tudom. A LE költség valóban el tud szállni. A 4. templomnál már 350k LE. Lehet ezen változtatni, de maradjon továbbra is nehéz tétel.

Idézet: Kocos - 2012.06.01. 11:29:40
A többiben nem látok nyilvánvaló hibát, de van 1-2 ami nem tetszik, mert számomra teljesíthetetlen. Az viszont nagyon szimpi, hogy sok helyen van választási lehetőség.
Egy részénél direkt tettem bele választási lehetőséget, hogy teljesíthető legyen. A számodra teljesíthetetlenek mellé is lehetne nézni alternatív megoldásokat. Itt vagy lustaságból nem írtam, vagy azért, mert feltételeztem azt, hogy legalább átlagos harci erejű játékosról van szó, akik úgy általában képesek a templomot megcsinálni.
Dátum: 2012.06.01. 10:25:22
Ha már ötletelünk én is összeírtam a Templomos küldetés ötleteimet. Íme:

- Válts Tulajdonság specializációt vagy süsd ki a lélekkutat
- Nővelj a tulajdonságösszegeden szint/7 -et
- Növelj a szakértelemösszegeden szint/4 -et
- gyűjts össze 20 kiégett őskövet vagy változtass legalább 20 kiégett őskövet őskővé
- A kristálypont italos küldetés helyett: növeld a kincsponjaid mennyiségét 300-al
- Nőveld építésedet szint*10000-el vagy a kincspontnővelést a felére csökkenteni
- Ha az előző templomban volt sisakvásárlás, akkor most ne legyen
- Ne legyen együtt LGY áldozás és LGY költési küldetés (vásárlás, sisak)
- Szerezz egy medált vagy vegyél részt egy eventben vagy vonulj katakombába
- indítsd szavazást a szövetségben
- vigyél el legalább 15 alkalommal ellenfelet kínzókamrába vagy áldozz fel 15 ppt, 15 cspt és 15 tkp-t. Ha csak 5. szintű a térkapu, akkor lehessen 3x 5 tkp-t áldozni. Ha nincs térkapu, akkor azt nem kell.
- Okozz legalább szint^2*20 sebzést egyetlen nap alatt bármilyen módon (portya, entitás, epikus, kaland, event) vagy sebződj legalább szint^2*20 ÉPt bármilyen módon (kaland, entitás, epikus, portya, event)
- Gyere be a végzet templomába 0 VP-vel 5 alkalommal.
- Licitálj epikus tárgyra 100-zal osztható kincsponttal de legalább 300-al.
- Vegyél részt 5 alkalommal olyan szövetségi szavazásban, amely eredménye igen lesz.
- növelj 3x bármely AF képességeden
- gyűjts össze 10 kalandot
- Harcra kijelölt állatod morálja nőljön fel 100% alatti értékről 100%-ra 10 alkalommal (természetes növekedés nem számít, akinek nem tud 100% alá esni, az nem kaphat ilyet).
- Állatod lépjen szintet szint/10 alkalommal egyetlen nap alatt.
- sajtolj ki egy legalább 30. szintű állatodat vagy állíts vissza egy korábban kisajtolt állatodat. (Csak 60. szint fölött lehet ilyet kapni.)
- szívj legalább szint*100 LE-t térkapus csatában egyetlen nap alatt. (Csak 60. szint fölött.)
- Sebezz többet varázslattal, mint közelharccal 5 egymást követő csatában, amit te indítasz.
- Sebezz többet közelharccal, mint varázslattal 5 egymást követő csatában, amit te indítasz.
- Kezdj el vadászni és az első vadászat során (első csp) fogj el egy állatot.
- változtasd meg a jelszavad
- Előre válaszolt helyes kvízválaszaid száma érje el a nullát.
- Pörgess 3x őskőért vagy sorsjegyért a szerencsekeréken.
- Védekezz sikeresen portyában 3 alkalommal védelem italának hatása alatt
- Szerezz 5 portyában több LE-t, mint az EH minimum (kétszerese) lélekszívás nélkül.
- Győzz 5 kihívásban úgy, hogy mindhárom próbát megnyered, vagy veszíts 10 kihívásban úgy, hogy mindhárom próbát elveszíted.
- Vásárolj sisakfókuszt és csizmafókuszt
- Ájuljon el állatod 5 alkalommal portyában (esetleg entitás, epikus is számít) vagy legyen minden állatod 20% morál alatt.
- Támadj meg 10 (különböző) megátkozott végzeturat
- Idomíts be 5 állatot maximum 15 idomítással. (Könnyítés, hogy ha már szinte be van idomítva az állat és új templomot kapsz, akkor az idomítás befejezése 5 alkalommal is elég.) Minimum 50. szinttől lehet kapni.
- Vadászat során vadássz le minden állat típusból legalább 2 félét (apró, kisebb, normál, nagyobb, óriási).
- Szerezz vadászat vagy event során 3 esszenciát
- Add el 3 térkapus tárgyad a lélekkufárnak
- Fogj el egy nálad 2 szinttel magasabb lényt
- Szerezz aranydukátot a szerencsekerékből, vagy vásárolj tárgyat aukción vagy vásárolj 10 aranydukátot LE-ért az aukciós házban.
- Végezz ki 3 végzeturat portyában, vagy végezzenek ki téged 5x portyában vagy végezd ki az ellenfél állatát portyában vagy végezzék ki a te állatodat portyában
- Döntsd meg a sebzési rekordodat.
Dátum: 2012.05.31. 17:29:26
Idézet: Kocos - 2012.05.31. 15:41:22
Idézet: Viskos - 2012.05.31. 15:05:51
8 célponttal 8 óra alatt kb. 100 pp-t lehet ellőni. Biztos összejönne a 200 is, csak az meghaladja a tudásomat.


Mint emlitettem, hetfotol Xeno. Van egy gomb. Nyomogatni kell. Idonkent gyogyitani. Nem fogja meghaladni a kepessegeidet, hidd csak el.
Ha Xenot támadok pp-ből, akkor annak az a hátránya, hogy kábítani nem lehet, a kritikusai pedig teljesen véletlenszerűek.
Kábítós ismételhető küldetést nem lehet megcsinálni rajta (LE és dukát bukta)
Kritikusokat csak az esetek felében lehet rajta ütni/lőni, úgyhogy az ismételhető küldi kétszer annyi erőforrásba kerül.
Nem hiszem, hogy ezt esszencia kompenzálni képes.
Dátum: 2012.05.31. 17:20:54
Idézet: Ariel - 2012.05.31. 15:17:04
Ha az utolsó napon csinálod meg a +3 erő küldetést, akkor a következő templomot rögtön kezdheted ezzel, persze csak ha nem vagy olyan szerencsétlen, hogy taumaturgia növelés lesz a feladatod.
Nálam ez volt a helyzet.
Dátum: 2012.05.31. 15:05:51
Idézet: Kocos - 2012.05.31. 14:27:47
A biztonsagbol hogy szamoltad ki az a 225K-t? Mert ha azt szamolod, amit amugy veszitenel, az marhasag, hiszen amugy nem tamadnad oket.
Úgy számoltam ki, hogy a KH minimum LE-hez képest ha scarásat támadok, akkor annak a különbségéből adódó nyereség kb. ennyi. Persze ezt is lehet optimalizálni, jobban csinálni és akkor lehet, hogy nagyobb szám jön ki.

8 célponttal 8 óra alatt kb. 100 pp-t lehet ellőni. Biztos összejönne a 200 is, csak az meghaladja a tudásomat.

200 pp-vel számolva az EH adna +180k LE-t.
200 pp-vel számolva a kreatív adna +28k LE-t EH minimumon.
Dátum: 2012.05.31. 14:56:01
Biztosan nagyon szerencsétlen vagyok, mert az egyik templomomban tau és egészség van, a másikban pedig tau és egészség. Az előző templomban is 2 tul növelésem volt. Nekem nem tűnt fel a 30%, úgyhogy 2x is specializálódnom kellett miatta. Az nem 1,5 őskő költség, hanem 20. Ha pedig nem specializálódok, akkor bukom többszörösét annak, mint amibe a dekrétum kerülne.
Dátum: 2012.05.31. 11:20:50
Idézet: Craslorg - 2012.05.31. 09:37:48
Mondjuk, ha egy napra koncentrálsz egy rakat portyát, akkor akár a kreaf, akár az EH többet is hozhat, de nyilván egyik esszenciától se várj millió LE-ket.
A kreatív limit miatt a kreaf bónusz csak fix értéket tud hozni pluszban ráadásul 8 óra alatt kell végezni a portyákkal, ami miatt be van határolva, hogy mennyi tényleges pluszt jelent.
Ha lenne reflexek könyvem és egy nap lezavarnék 100 portyát, akkor az EH valóban tudna hozni jelentősebb pluszt.
Dátum: 2012.05.31. 09:27:46
Idézet: PottomPanna - 2012.05.31. 09:22:59
Mert hétfő 4-e. És Miki írta, hogy aznap indul. Kóc se az ujjacskáiból copogatta ki.
Nem Miki írta, hanem Lora. Kicsit nehezebb volt így megtalálnom.
Dátum: 2012.05.31. 09:19:29
Idézet: Kocos - 2012.05.30. 23:20:24
Idézet: Viskos - 2012.05.30. 22:57:05
Van még ezen kívül értelme más esszenciát ellőni a templom miatt?


Nyilvan rengeteg. Gondold vegig egyesevel, fogsz kozte talalni ertelmeset. Segitek: hetfotol Xeno.

Miből gondolod, hogy hétfőn indul a Xeno event?
Megnéztem az esszenciákat. Aminek semmi értelmét nem látom azt most nem írom.
elementáris fúzió: 9 mp-el gyorsabb vadászat. Hú micsoda előny...
kreatív affinitás: +10k LE aznapra
valóságformázás: +2 pp
energiahasznosítás: +18k LE aznapra
építés: +0,25% beépített LE (és kincspont)
Lélekgyémánt: +360 LGY
intelligens kedvenc: +443 állat tp
biztonság: +225k LE/nap

Különleges esszenciám nincs. Majd egyszer lesz, ha eljutok odáig, de ez pénz függő és annyit nem szántam rá.
Ezek közül egyik alternatíva sem túl vonzó.