Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Impopo

Dátum: 2010.01.11. 14:54:58
Bocs az ellf (ellenfél szintje)-t néztem elementárisnak.
Dátum: 2010.01.11. 14:47:46
Jól értelmeztem az új szakértelmet? Ha maxolom az elementárist is, meg az energiahasznosítást, és 0 LE-vel kenődik rajtam valaki, akkor az 1110 LE-t hoz a konyhára? mert v3-on akkor kirakok magamra egy táblát, hogy aki kenődik rajtam azt aznap már nem bántom. Napi 30-40 kenődést simán lebeszélek. Többet hozna mint a portya meg a kínzókamra együtt.

Egy másik kérdés... ha elértem a 0 fertőzöttségi szintet, és megveszem a relikviát az aukciós házból ami 50%-ra visszaállítja, akkor a +5 tulajdonság is levonódik, meg a szakértelmek maxszintje is visszaáll? Vagy újra küzdhetek a fertőzés ellen, és megint kitornázhatok mindent +5-el kockázat nélkül?
Dátum: 2009.11.27. 21:43:45
Thx
Dátum: 2009.11.27. 21:16:21
1932. hozzászólás - Ma, 11:37:57
Valaki tudna erre a kérdésemre válaszolni?
Dátum: 2009.11.27. 11:37:57
Nincs valami lista egész véletlenül arról, hogy mik azok amiket nem lehet max főlé vinni, és mit lehet?
Dátum: 2009.11.27. 11:28:00
Ha leküzdi az ember a fertőzést hogyis módosulnak a szakértelmek?
Mindet lehet +5-el turbózni max főlé, vagy csak a kiválasztott szakértelmet? A csapdakészítés szakit is lehet +5-el max felé vinni?
Gondolok itt arra, hogy pl a smektrálist 100+5-re turbózom, míg a csapdakészítést maxolom 35-re?
Ezer bocs félreérthető volt. Töröltem.
Idézet: Mortimer - 2009.11.15. 12:12:01
Szövetségünkbe napi szinten jelentkeznek kezdő végzeturak, és számos gyöngyszem akad köztük, amiken eddig csak egymás között röhögtünk, viszont oktatási célzattal szerintem tanulságos lenne megosztani másokkal is.

Figyelem, célzottan fikatopik!

Jöhetnek ide végzeturak karakterlapjai, de akár szövetségek nevetséges bemutatkozó szövegei is. Kérek mindenkit, hogy a szándékosan béna, erre rájátszó honlapokat ne jegyezzétek fel, ezeket - józan paraszti ésszel - próbáljátok kiszűrni. Az igénytelen helyesírás, vagy a Végzetúr játéktól teljesen idegen elemek előnyben!


Az utolsó mondatot ajánlom figyelmedbe PottomPanna! Előbb nézz utána, utána pontozz!
Félreértelmezés miatt törölve...
Dátum: 2009.11.17. 21:43:06
Ha jól értem, akkor a maxos kreatív mellé lehet még egy kicsit tornászni, ha nem végzem ki az áldozatot.

Ugyanakkor a lélekszipolyozó +10% a kivégzés mellé is jár ugye?
Dátum: 2009.11.16. 09:13:41
Tökéletes kérdés... várom én is a választ.
Dátum: 2009.11.14. 15:13:11
Ez is egy tökéletes megoldás lehetne.
Dátum: 2009.11.14. 11:19:58
A citadella csapásokat nem lehetne betenni a világ események közé?
Dátum: 2009.11.13. 07:49:12
Mindig is utáltam a statisztikákat. Azóta meg pláne, hogy egy ismerősöm kérdezbőbiztos lett. Azóta értem hogy lehet fatális marhaságokra ráhúzni mindenféle okos statisztikát.
Ha ennek az egynek lehet(ne) hinni, akkor egy elég reprezentatív példa, hogy miért is nem fogom beoltatni magam:

http://www.funpic.hu/hu.picview.php?id=37273&c=-1&s=dd&p=1
Dátum: 2009.11.12. 08:45:53

Hát ez komoly!
Ha valamikor lesz rá agyam, írok én is valami szívednek kedveset!
Dátum: 2009.11.12. 08:27:18
Légyszilégyszilégyszi!!!!
Dátum: 2009.11.12. 08:18:48
Belefutottam egy mohiros kalandba, gondoltam írok egyet én is amiben benne van a szövetségünk. Ha nektek nem tetszik akkor módosítom ezt a hozzászólásom, és törlöm, de elfogadták, ezért előbb utóbb belefuthat valaki.

Csendespihenő

Kimerült vagy. A nappal keltél és korán útra keltél, hogy lélekenergia iránti szomjad oltani tudd. Legyőztél nem kevés lényt a nap folyamán, belebotlottál több végzetúrba is. Nem is igazán a vadászat volt kimerítő, hisz szinte rutinból megy már. De az ájult végzeturakat egyesével elcipelni a kínzókamrába sok energiát és időt vesz igénybe. Érzed, hogy testednek pihenésre van szüksége, ezért keresel egy csendes eldugott barlangot. Betérve lerogysz az első kényelmesnek tűnő sziklapárkányra és azonnal elnyom az álom.
Régi emlékkép villan fel benned, talán még az ellenség megjelenése előtti időkből.
Fényesség, vidámság, mulatozás hangjai ütik meg füled, ezért elindulsz az öröm hangjainak irányába. Egyszer csak egy vásári vigaszság vesz körül. Lélekkufárok árulják nemesebbnél nemesebb portékájukat, kis galetkik szaladgálnak mindenfelé, zene és tánc hangjai szűrődnek feléd egy közeli sátorból.
Egy pódium előtt épp erejüket fitogtatják a fiatalok. Elindulsz szerencsét próbálni. Még oda se érsz, már messziről invitálnak, hogy próbálj szerencsét.
Odaállsz a szikladarab mellé, majd nekifeszülsz.

ERŐ

Először döbbent csend fogadja tetted, majd hatalmas tapsvihar és ováció! Ismeretlenek lépnek oda hozzád, hátbaveregetnek. Nem érted a helyzetet, nem tettél semmi különöset.
Egy nagyon magas, rubin hordajelvényt viselő végzetúr lép oda hozzád. Szilaj testfelépítés, csillogó vért, és hatalmas fegyver. Két végzetúr kíséri, mindkettő alacsonyabb tőle, de kevésbe sem tűnnek tisztelet parancsolóbbnak. „Ezek biztos igazi hősök!” - gondolod és azon veszed magad észre, hogy gyermekként állsz a végzetúr előtt. Micsoda álom?!
- Figyeltünk az előbb. - mondja kimérten a termetéből is adódóan hatalmas végzetúr.
- Nem sok gyermeket láttam még aki kavicsként bánt volna egy ekkora sziklával!
Érzed valami közeleg.

VÉDEKEZÉS

Éppen sikerül elhajolnod egy süvítő pofon elől!
- Hol kujtoroktál Te csavargó! Megmondtam ne menj el mellőlem! – és újra felemeli kezét, de a hatalmas urat kísérő két másik észrevétlenül a Végzetúrnő mellett terem.
Minden olyan gyorsan történik, hogy szemmel nem is tudod követni, csak az egyik irányból hallasz üvegcsörrenés a másikból egy szisszenést. A végzetúrnő kezében zöld üveg melynek tetején barnás hab csap fel. Már mosolyog mire észbe kapsz.
-Hammerfall, Crux! Ti mindig tudjátok mivel vegyetek le a lábamról! Midgard, Te mindig uriemberekkel jársz ezen a vidéken? – mosolyog a végzetúrnő.
-Én is örülök, hogy ismét látlak Elen! Látom még mindig nem adtad fel a fiatalok pesztrálását.
-Shogi! Bally! Hinata! Mit csináltok ott goblinfiókák?!- a végzetúrnő válasz nélkül tovasiet három hasonszőrű kisgyerek felé, akik épp egy ketrec zárját babrálják.
A zár kattan, a lény ugrik! Még hallod ahogy mindenki fegyvert ránt, és szilánkokra törik egy üveg a lény fején. Hirtelen csak ti vagytok a téren – kezded nem kedvelni, hogy alszol. A végzeturak és végzetúrnők fegyvert rántanak, de testük mintha megmerevedne, a lény elszalad köztük, végül rádveti magát.

HARC

Leporolod vérted, a harc után.
Egy nagy barlangban találod magad, immár ismét jelen valódban. Hirtelen nem is tudod, hogy ébren vagy-e, vagy még álmodsz.
Egy lélekkufár közeledik feléd, akit rubin hordajelvényt viselő végzeturak kísérnek. Odaérnek a barlanghoz és a kufár kiosztja a parancsot a kíséretének:
-Ghost! Gugamboo! Ti a bejárat mellé balra! Kecskex! Zééé! Tiétek a jobb!
Szemmel láthatóan összeszokottan mozognak, érzed, esélyed sincs a kitörésre. De az utasítások sora itt nem ért véget.
-Tozso! Tboy! Ti vigyázzatok az árura! – Szemmel láthatóan erősebbek mint a másik négy. Azt észrevetted, hogy ugyanolyan rubin jelvény díszíti vértjüket mint amit korábban a termetében is hatalmas végzetúr is viselt. Vérkő bajnokai gondolod…
A kufár belép a barlangba. Lélekenergiáért kínál neked sok csecsebecsét.
Végül két pofonért cserébe átad egy térképet neked.

GYÓGYITAL

Láthatóan megszédült az iménti pofonoktól, ezért, hogy ne szóljon az őröknek, adsz neki a gyógyitalodból.
Megpofoztam egy kufárt?! Ledöbbensz, hogy ezen tetted nem járt következményekkel, de leszűröd a konklúziót: még mindig álmodsz. Megnézed a térképet amit az imént kaptál, és elindulsz ki a barlangból.
Kilépve egy monumentális erődítmény közepén találod magad.
Oldalra fordulva egy homokozót pillantasz meg, ami sehogy se fér a képbe, de hát mégiscsak álomról van szó. Gyermekek építgetik homokból az erődítmény hű mását.
- Álvó Sárkány add ide a lapátot!
- Építs a manáddal SubZero!
- Miért kell nektek állandóan civakodni!
- Téged senki nem kérdezett Irdatlan bácsi! – kicsit megmosolygod a törpe növésű kölyköt. Biztos magának találta ki ezt a nevet.
- Miért kell nektek mindig veszekedni?! – üvölti egy másik kis srác, valami furcsa dísz van a fején.
- Elég legyen az üvültözésből! Madár a fejemen miért mindig neked kell a leghangosabbnak lenned? Vegyél példát Detritusról! - Lép oda egy pompázatosan szép végzetúrnő a gyerekekhez. – Elen itt az ideje, hogy rendet tegyél végre!
-Poccak hagyjál már lógva! Nem ihatok meg nyugodtan egy habos nedűt sem?! Különben is Impoponak kellene most rájuk felügyelni! Andia nem láttad Impopot?
-Az előbb még a kínzókamrában volt! – váalszolja a semmiből felbukkanó égi tüneménnyel is felérő végzetúrnő.
Ekkor látod meg az udvar egy sötét szegletéből gyorsan közeledő végzeturat. Már messziről kiszúrod hordajelvényét, mely eddig egész álmod során végigkísért. Elteszi fegyverét, majd gyorsan kioszt egy pár pofont a köjköknek, akik egyből elhallgatnak.
Amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan távozik is, de egy dörgedelmes „Szilencium!” hagyja még el az ajkát. A gyerekek közben elterültek a homokozó körül, de a hang mely elhagyta Impopo száját összedönti a homokvárat.
Magad sem tudod, hogy miért, de odamész, hogy kicsit helyrehozd.

ÉPÍTÉS

Békés építgetésedből egy újabb végzetúrnő megjelenése zökkent ki.
-Üdvözlégy végzetúr! A nevem Calella. Mit csinálsz Te itt pontosan, és hogy jutottál be? Ashfaloth! Carcara! Vendégünk van! Legolast és Darrelt nem láttátok? Tr. Pusztito Jula is hol van amikor szükségünk lenne rá?
- Legolas a csavargó megint álmodozik egy másik, pörgősebb világról. Darrelt meg az imént láttam futni a kirstályosok elől.
Hirtelen az összes álmodbéli szereplő megjelenik körülötted. Mindegyiket láttad már korábban, de van akit csak nehezen, a gyermeki vonásairól ismered fel. Ő is ott volt a homokozóban! Kezd már kínos lenni ez az álom. Közelítenek, bár barátságosnak tűnnek, mégis szorongás lesz rajtad urrá, ahogy a díszes vérteket és csillanó fegyvereket méregeted. Megerölteted elméd, szabadulni akarsz…

ELEMENTÁRIS FÚZIÓ

Álmodból hangos nevetés riaszt fel. A barlang előtt megpillantod a két elhaladó vidám végzeturat. Megismered őket, az óriás temetű Midgard, a Vérkő bajnokai vezetője, mellette Impopo. Korántsem tűnik olyan vérmérsékletűnek ahogy az álmodban láttad. Önfeledt hahotázásuk között észre sem veszik, hogy elhagytak egy kis szütyőt. Megvárod míg távolabb érnek, és felemeled zsákocskát.
Dátum: 2009.11.12. 08:15:10
Több mint 444 kaland van.
Ha neked meglenne a szövege elküldhetnéd, mert elég kicsi rá az esély, hogy a közeljövőben megkapjam.
Dátum: 2009.11.11. 23:11:12
Tudjátok mit? Rájöttem, hogy engem hogy lehetne kompenzálni.
Nekem nem sok bánatom van de mindről hajlandó vagyok elfeledkezni:
- skara módosítás
- 6 szinttel fentebbről ütve a +30% találati esély jár a fentről ütőnek +6 szinttel magasabb tárgyak, fegyver, varászlat a bónuszokkal együtt (ezzel ellehetetlenítve a védekezőt)
- hogy a támadás és védekezés közel sincs összhangban és ezért szinte mindenki a levegőt üti (az alaptulajdonságokra +30-50 támadás szemben a +150-200 védekezéssel )
-hogy a 200+30-as támadás a 180+120-as védekezés ellen esetenként 150 sebzést jelent ( és csak ritkák többet), a 30 IQ különbség esetenként 1200 sebzést úgy, hogy 6 szinttel alacsonyabb a magasabb IQ-val rendelkező varázslat, a tau alapból meg 50-el.

Tökéletesen kompenzálna, ha valaki a behotól megmondja, hogy az elmúlt 9 hónapban elkövetett hibáimat hogyan tudnám kijavítani. A többi világon ha bevállalós vagy és figyelsz, kémlelsz, számolsz, több százezret szedhetsz össze naponta.
V3-on jelenleg azt látom, hogy tökéletesen mindegy, hogy milyen irányba indulok el, mit számolok utólag, akit eddig elvertem továbbra is elverem, aki eddig elvert azt pedig soha a büdös életbe nem fogom tudni elverni. Vagyis bármilyen, az optimálistól eltérő fejlődési kitérőt tettem, azt sehogy sem lehet a későbbiekben korrigálni.
Vagyis ha egyszer hibázik valaki és nem jó irányba fejleszti a szakértelmit pl, a másik pedig igen, akkor a különbséget soha nem lehet ledolgozni, és az "olló" két szára - ahogy az optimalizátorok hívják - soha nem fog közelíteni egymás felé, csak szép lassan tágulni az idő előrehaladtával.
Ergo: vagyok aki vagyok, de több már nem lehetek akkor se ha megszakadok.
Dátum: 2009.11.11. 22:32:57
Nos, a skara szabályozás nálam is kiverte a biztosítékot.

Nem kevés csp-t áldoztam érte, és utólag azt mondom, nekem pl nem hozta vissza az árát sőt! Ezek után meg aztán pláne... Ha ezt ezelőtt 3 hónappal amikor hozzájutottam bevezetik, még véletlenül se fogok licitálni rá.
Ja, hogy ez visszaélésre ad lehetőséget?! Tessék! Engem bármikor leellenőrizhetnek.

Birka minden teljesítményét elismerem, mert jó stratéga, rászánja az idejét, hogy optimalizáljon, jogos, hogy ha valami "hibát" talál akkor kéri a javítását. Nem véletlen, hogy ott tart, ahol tart. De könyörgöm eddig Ő volt az egyetlen aki kinyitotta a száját azért, mert 3 ember nevét nehéz volt megjegyezni!

Most akkor én is elkezdek gondolkodni azon, hogy az elköltött több mint 1000CSP-ért milyen kompenzációt kérek! Ha megvan tudatom a behoval és nagyon remélem, hogy az én károm is kompenzálva lesz! Nem mondom hogy majd én is törlök, mert úgyis csak egy vagyok a sok fizető vendég közül.