Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - altair

Oldal: 12345
Dátum: 2010.07.09. 06:59:50
Nézzük meg, hogyan működik az értékesítés, a piac a világban:

igény felkutatás, kreálás->tervezés->gyártás->reklám->fogyasztás->ÚJBÓLI felmérés->fogyasztói elégedettség->

->további fejlesztés-> tömeges vásárlás

azaz, ha a visszacsatolásokat figyelembe veszik, minden egyes pontnál, akkor a kezdeti "csekély" vásárló

átléphet tömeggé.

A VU jelenleg a fogyasztásnál megrekedt. Egyetlen olyan "fejlesztés" volt, a sikere vagy sikertelensége nem téma

most, amiben tényleg új ötlet, irány volt az Zarknod. A folytatás nem lett folytatva, az új irány pedig megfulladt.

A probléma sztem abban van, hogy a játék léte során a vásárló őskőért vesz vmit, fejlődik, magas szintre jut.

Az elején dübörgött a szekér, nem volt gond sem a létszámmal sem a szintekkel sem pedig a fogyasztott őskővel.

Namost, a magasabb szinteken ahol a játék struktúrájából adódóan sokkal több őskövet esznek a karik, a létszám

elkezdett gyérülni. Ennek hatásait nem kívánom elemezni, látja, érzi mindenki. A JV feladata egy egészséges

hozzáállásban az lett volna, lenne, hogy a bennt levő karakterek igényeit meghallgassa, fejlesszen, magyarán

a felhasználó réteget megtartsa. Itt nem ez történt, sőt minden tevékenység ennek az ellenkezőjét mutatja.

A legpofátlanabb és legszemtelenebb dolog, hogy a fejlesztések eventek, egyetlen irányban működnek, fejtik ki

hatásuk. Mégpedig hogy az alacsonyabb szinteken, még gyérülő létszám mellett is, TP-t adjon, nem is keveset

azért, hogy magasabb szintre, magasabb őskő fogyasztási szintre terelje. Vagy hogy kitöltse a gyérülő létszámot

magasabb szintű tömegre. Egészen elképesztő. Ezért még a haláltusában is úgy látszik, van játékos, van kit

leportyázni. Ezért nem törlik az alvó karaktereket, mert a benntmaradóknak megrázó lenne. Ezért nem készül

a multi ellen semmi, mivel a top szövikben, kimondva, kimondatlanul egy pár ember jópár karakter igazgatását

végzi, mivel az eredeti tulaj már befalcolt. Ez megint nem érdeke senkinek hogy nyilvános legyen.

CSak kérdezem, mi lesz a többiekkel, akik egy karit vinnének normális játékkal, várva az igazi fejlesztéseket,

korrekt megnyilvánulásokat, hozzáállást a felvetésekhez.

Vagy már válaszoltam is és ebben a játékban már nincsenek ilyen gamerek?
Dátum: 2010.07.08. 07:44:19
Az alapján amit Miklós leírt, soha senkinek nem szabad érdemi kérdést feltenni

illetve a játék működési mechanizmusát firtatni. Azt, hogy mi hogyan van, miért

és az hogyan működik, a játékosoknak érdemesebb a forumot használók közül

vagy magasabb szintű tapasztaltabb játékostól megkérdezni.

Miért? Mert talán nem rontja be jópár játékos taktikáját, vagy a sajátját amit akár fél vagy egy éve

művel, nem válik titkolózó csalóvá. Sajnos a JV átteszi a játékost tényleg a másik oldalra.

Tudniilik azt tartja a régi mondás, hogy amiről nem tudunk az nem fáj...

Nekem ez egyszerűen a magyarázat ellenére is inkorrekt lépés volt!

Persze nem az első és utolsó, csak ok-okozati összefüggésben gondolkodva a későbbiekben

ne csodálkozzon senki, ha 40. szint feletti játékosok amikor rádöbbennek itt mi hogyan működik

akkor feladják.

Nézzük miről szól ez a "balance":

Valamiért beteszünk a játékba egy lehetőséget, konkrétan a térkapu "plusszt". Ez a feature, mire rendesen

dolgozik 50.szinten több 10milla LE. Hatására több LE jön a térkapuból. Namost kiderül hogy eddig is

adott az többet, csak volt egy taktika amire rá kellett menni. Ezt nem csak a top szövik tagjai hanem szinte 30

szinttől használhatta bárki ha volt megfelelő ékszere. Ráadásnak a gyémántok még bonussal is használhatták.

Vezérgondolat: Ez így nem lesz jó mert vki megint elhúz. De ki is? A magas szintű játékosok már oda húztak

ahova senki sem fog. A szintek top karaktereit valljuk be ezzel sem érte volna utol senki.

Most kezdjek sírni, hogy Begginer 80-90szintnyi TÖ-vel bír és ez nem jó, vegyük ki a játékból a portyát.

Az tuti bug.

A kisebb szövik kisebb karakterei kb 3év múlva sem jutnak el térkapu ötvenig.

Maradt volna nekik a kiskapu. Tehát maradt a kisebb karik kisebb szövik megkurtítása a lehetőségek terén.

Az epikverő szövikbe való átlépéseket jelentem sem az új feature-ök sem pedig a +%LE kurtítás sem

akadályozza meg. A kilépések felé vezető utat pedig az ilyen bosszantóan EGYOLDALÚ döntés nem nehezíti.


Némi gondolat a végére: /bocs akit érint, nem személyeskedés/
Avatár feltöltése:
Csak a játék hangulatához illő, egyfigurás képeket fogadunk el, tárgyakat, feliratokat, modern lényeket stb. ábrázoló képeket nem!

Hogy a lecsóba fér akkor egy fantasy játékba pingvin, Dr House, Freddy Krüger stb???

Akkor én nem egy fantasy játékkal, fantasy világban játszom? Pedig ez is konkrétan van megfogalmazva!!!

Kedves JV!

Ha azt mondjátok, hogy a +% LE-t adó kincsek térkapus bónuszának kurtítása egy, az új fejlesztések közül

csak elfelejtettétek ezt közölni, én ezt már elhiszem. Ezek után mindent.

Szerintem nem is maga a tény, hogy vmit kivesztek az opciókból, sokkal inkább a mód sértő, felháborító!
Dátum: 2010.07.07. 08:42:40
Javítsatok ki ha rosszul látom de:

Ha a verdámba 95ös helyett bioetanolt tolok, akkor büdös bunkó vagyok mert előnyben leszek

azzal szemben akinek nincs etanolt áruló kút a közelébe és az olcsóbb, sőt a repce gazdálkodótól államilag

veszem el a kombájnt, arasson a paraszt lóval?

És ha azt mondom hogy van egy Tél gyűrűm és Vérívóm és ha portya után öltem a térkapus monsztákat

mert így esett jól és láttam, hogy jobban tejelnek mint az adamantit mágusgyűrűvel vagy szorrátorral

akkor még büntit is kapok mert ide leírtam???

Ez egészen elképesztő és javasolnék egy bugfix 1.01 patch-et a JV fejekben az ötletmodulba...

A játék adta lehetőségek, persze a tiszta dolgokra gondolok, azért vannak, hogy éljen vele a gamer.

Vagy nem?

Az összes karit törölni kellene, kreálni mindegyikre egyet, azt klónozni és azt lehetne inditó karinak

választani. Ja és persze le kellene írni, hogy az anomáliák elkerülése érdekében, ha vki igazságtalanul

nagy előnyre tesz szert mert türelmes, gondolkodik cselekvés előtt stb annak az értékeit az átlaghoz

viszonyítva visszaveszik...

Tehát, ha játék közben változtatunk a szabályokon, nem először, akkor ezek mellé adjunk már vmit cserébe! Nem?

Legalább mindenkinek. Az se baj ha annak, aki próbálkozik az egyre szűkülő játéktérben némi változatos részt

használni. Amúgy nem szájtépésnek, de ilyen lenne a 100% fertőzés is.

Na, a végére nyugalom szállt meg és várom a felfüggesztő üzenetet
Azt tudunk, az biztos. Lehet mást se ezt az egyet viszont remekül csináljuk
Dátum: 2010.06.24. 16:24:35
A gömbre gondolsz?

Ha igen, én egyértelműen fertőzött szeretnék maradni...

Ha már 65 szintet ennek megfelelően húztam fel. Persze lehet a játék során stílust váltani

de úgy gondolom, nem ekkorát. Ami több mint 40szintet fog át....

Ne már...
Dátum: 2010.06.24. 16:23:57
A fertőzöttnek az a probléma, hogy a 0%os a leküzdés után olyan lényegi elemeket kap a

játékban, ami a 100%os számára, mire eléri a 100%-ot, már értelmét veszti. Bonus duplán

hagyja el a LE-t ha lepattan. Lényegében, bármily hihetetlen, a játék élményét tekintve

sztem jobb lehetőséget kínált volna a JV-nek fejlesztés terén a fertőzött karakter.

Kár hogy eddig nem éltek vele, lehet ha pl 0%ból is lehetne vki 100%os akkor csak az élmény

miatt is kevesebben hagynák el a porondot.
Dátum: 2010.06.24. 16:04:24
Amúgy, ha nem csal az emlékezetem, bár nem éltem a lehetőséggel, de a küzdelemhez

van szintlépés után egy 24 óra. Ha van nehézség, inkább a szintlépéskor felkerülő teljes

ÉP-jű karakter aki addíg vadászott. Ha ezt túlélte lerablás nélkül, gyakorlatilag van egy

teljes napja a fertőzés szintenkénti küzdelmére. Ez LE-be kerül. Miért lenne baj ha ezt a

fertőzött kisebb ütemben, gyorsabban fizetné meg a saját bonusaiért???
Mivel lépten-nyomon bekerül az a: de miért nem kerül ez neki többe?, kérdés, mint fertőzésre gyúró

olyat is elképzelhetőnek tartanék hogy: szakértelem kifejlesztés+relikvia hozzá /ezzel vmi bonus/

pl:

- ha 100% fertőzött vagy a VF mellett kifejlesztheted az EH szakértelmet + ha veszel hozzá LGY

LE-ért stb egy relikviát 50%eséllyel megduplázhatod a nyert LE mennyiséget.

- Ha fertőzöttként felviszed a sajtolásod 50szint fölé x-el + relik szintén LGY

LE akármiért, akkor 50% eséllyel duplát sajtolsz

Ezeket hasonló kiegészítőkkel Elitninja által írt 4 LE termelő szakira is ki lehetne hozni. Költsége is

van, nem is lehetne azonnal mindent beüzemelni, de mégis adna valami esélyt arra, hogy utolérjem

a 0%os bonusait. Szerintem ez korrekt lenne és a megvalósítás sem lenne bonyolult
Dátum: 2010.06.23. 06:38:44
Sardullah Sharpa V1-en elérte a 0% fertőzöttséget (2009.06.25)

Volt ekkor EH szaki? Nem! Miért lényeges? Azért, mert ha ránézel a 100% fertőzött karikra, nagyrészt

portyából átvedlett vadászni igyekvőket találsz. Ha a játék indulásakor, a 100% ezzel a kitétellel indul

én sem emelnék szót. 80as szint felett a portyám szart se fog érni, mivel a KH-t támadni nem tudom mivel már most

40szint különbség van közöttünk. Azaz ha ezt a jelenlegi helyzetet nézem és visszafordítom a fertőzést, akkor mire

megkapom a teljes 0%os bonuszokat már eleve megint hátrányban leszek mire behoznám az előttem járók előnyét

a szintemhez képest. Ha szintenként 80 felett lenne 100-150 játékos asszem nem írogatnánk...

Mielőtt Sharpa felgyógyult, ha jól emlékszem akkor még a teljes 0%ot érintő

bonusok sem voltak teljesen tiszták illetve nyilvánosak.

Azóta is kerültek be a játékba, a játék egyensúlyát korrigáló tényezők. Az már más kérdés mennyire találták

el őket... Az hogy 70es szintre fogom elérni a 100%-ot gondolom világosan mutatja hogy nem hanyagság

hanem tudatos választás eredménye nálam. Ebben a játékban a stílust leszámítva/vadi,portya,kombinálva/

ez adta az egyetlen választási lehetőséget, amiben más lehetek a többi karaktertől. Szerintetek ha tudja

a játékos, hogy ez ezzel jár ki választotta volna tudatosan a 100%-ot??? CSak aki tényleg szarik a karakterére

de gyanítom az a karakter az 50-60as szintet sem élte volna meg.

Asszem, néhány 100% fertőzötthöz hasonlóan, mint aktív játékos igenis várhatom a JV-től, hogy korrigálja a

játszhatóság kedvéért azt a HIBÁT amit most 100% fertőzésnek hívunk.
Dátum: 2010.06.22. 19:24:38
Miért nem jók azok a felvetések, amiket az aktív játékosok akár 0%os akár 100% javasolnak???

Ha én lennék a JV helyében, megelégelném a dolgot és betennék a kritikuszomért beváltható

Nekromanta láncot a 100% fertőzötteknek.

Nekromanta lánc:

szint: 70
ára: kritikusz csere
hatás: a 100% fertőzött naponta 5 alkalommal tetszőleges végzeturat visszahívhatna a 15% ÉP alól
és persze kivégezhetné!

Na, ez egy übertáp lenne csak 100%-nak. De, mivel ilyen nincs szavazzátok meg lécci a cumókat a 100%

fertőzötteknek mielőtt a JV hasonlókat kiagyal és a "sötét" oldal kerül táposabb helyzetbe
A jelenleg 100%osnak meglévő Lélekmérgező hatása:

Ha fertőzésed legalább 91%, megtámadnak, és LE-t rabolnak tőled, ellenfeleid állatai sebződnek annak mértékében, hogy mekkora a fertőzésed, és mennyi lélekenergiát rabolt tőled ellenfeled. A sebződést a vastag bőr csökkenti.

95%os fertőzéssel, a szemfüles játékos beütött, épp 15%ról gyógyítottam volna fel magam.

17000LE-t vitt, amihez gratula Neki, a varival belegyaktam 400at, a végén a lélekmérgező adott 770 körüli ÉP minuszt neki,

már az állatainak.

Az össz 1170 ÉP minusz, ezt jelenleg a bestiák könyvével, bárki megveheti, a sebgyógyítás szakival, bárki fejlesztheti,

egy paraprotektus-al, epik cucc, 45perc alatt és három kattintással de inkább kettővel megoldom.

HÁt ha minden portyámból ennyi jönne simán bevállalnám az állatkák gyógyítgatását pihi közben.

Ez aztán marha nagy bonus a "másik" irányt választóknak.

Ha a 17000LE helyett csak 5000Le vagy alatti LE mennyiség kerül vesztésre 200 körüli a Lélekmérgező hatása- rakás szar.

Az ára amúgy 4000LGY 10őskő ha jól emlékszem.

KB 5% alatti a játékos állományban a 100% fertőzésre gyúrók aránya. Tényleg nem számottevő.

Nem is csinálnak Nekik gyakorlatilag semmit. 80-90 szint környékén biztos a játék abbahagyása...

CSak akkor minek opció a játékban a választás lehetősége??? Ez nem irány hanem a játék elején levő később

begyűrűző zsákutca.

Lehet megfelelő kompenzáció lenne, ha másik karit indítanék és a majd két év alatt beadott őskő állományt

visszaperelném a számára, úgymond a zsákutca cserébe
Alapvető probléma: - a 100% fertőzésre gyúrók portyából jöttek, jönnek a szinteken felfelé

Lehet, sőt biztos a VFes szakik is ki vannak húzva, de a portyából adódóan, mégis TÖ és SZÖ-ben

apróságokban másra gyúrnak, gyúrtak. Ergó, ha olyan "kompenzáció" kerül be, ami az eredeti stílussal

úgymond ellentétes megint csak a hátrányokról beszélhetünk. Meg kell nézni adott szinten egy 0ás és

egy 100os helyes kvíz válaszait. Gyanítom ha kb egyforma az csak abból adódhat hogy nagyon magas

szintűek és a 100os kénytelen a portya kiesését vadászattal pótolni. - lemarad

Ami egy másik helyre való, hogy ezzel a 300as előre válaszolhatósággal megint nem a portya fanoknak

kedveztek.

Ha olyan relikek stb jönne be amit leginkább vadászattal tudsz beszerezni akkor, amikor 100as létedre

nem dolgoznak a bonus szakik, eleve hátrányba rakod magad amíg összeszeded az összes LGY-t. Persze

jön portyából is, viszont mivel én mindkettőt alkalmazom bátran mondhatom vadászatból hosszú távon

3-4x annyi kaland jön, ha nem több, mint portyából.

Jelenleg 65szinten vagyok 5 szint még a 100%. Vannak akik 70szint alatt már elérik.

Sztem célszerűbb lenne olyat adni a 100%os kezébe, amit eddig is használt, kihasznált, az pedig egyértelműen

nem a vadihoz hanem a portyához köthető. Ezért írtam, hogy egy EH szakihoz hasonló kiegyenlítő akármi kellene

mert bárhogy csűröm csavarom, a tény az tény marad,mégpedig a 100%os karakter, kevés kívétellel szándékosan

tervezetten lett 100%, a több üthető karakter miatt. Ez lenne a kompenzáció a 100%nak, hogy +1 azaz nem 3horda

hanem 4 horda tagjait üthetné.

Elég nagy eltérés lenne egy haasonló "kompenzációval" is a játék a két stílus között, mivel soha nem lenne akkora

a vezetőkészségem, sajtolásom, stb zsakiból adódó, nem ELŐNYÖM, hanem alap szakim mint egy 0%osnak!!!

Úgy gondolom a mérleg két serpenyője így is inkább a 0% felé billenne, de lenne hosszú távú esélyem.

A fertőzés csökkentéséről pedig annyit, hogy a szintenként belefektett LE senkit nem gyengített adott szinteken

plussz mint 100%ra gyúró megkaptam Zarknodtól azt a -5% is ami a mai napig ott csücsül. Tehát egy nullára

gyúró még ott is kompenzációt kapott velem szemben.
Dátum: 2010.06.19. 07:33:25
Tudom ez off ide, de a különbségek eddig is bármely szintet nézve a játék szabályainak kijátszásaiból

és annak következetes be nem tartatásából fakadtak, fakadnak.
Dátum: 2010.06.19. 07:22:02
Olvasva a lapokat, gondolkodóba esvén erre jutottam:

Persze hogy jó ha bárhonnan, de tápot szerez a kari a játék során. Teljesen mindegy honnan.

Miért? Mert az új fejlesztések, amik az eredeti elképzeléshez képest zsugorítva, időnként a

forumozók elképzeléseihez némileg igazítva megjelennek, csupán néhány élelmes és gondolkodó

játékos számára marad kristálytiszta és előre tervezhető fejlesztési út.

Ez leginkább azért van mert sok 40-50 közötti kari a mai napig nem él nem tud élni a játék adta

lehetőséggel. Vagy nem érdekli, vagy még nem tanult meg gondolkodni matekozni logikázni a

korából kifolyólag.

Sajna én már a 3. x túl az a fajta ember vagyok aki előbb megpróbál gondolkodni....

Ennek okán maradjon csak az élboly privilég lehetősége a fejlesztések játékbeli tesztelése stb...

Kevésbé qrom el a karim, lehetőségem van még kb 10-15 szint alatt kitalálni merre tovább.

És igen, élni kívánok az összes játék adta táppal az alkím labor által nyújtottal is.

Kicsit sem zavar ha többen a fáradtságot sem veszik a gondolkodásra. Pláne ha mindannyian

meglepődnénk annak tudatában hány 40-50 közötti kari még azt sem tudja mi az a vegzetur.wiki

TEhát jöjjenek csak azok a tápok, én várom őket
Elhiszem!

SAjna túl kicsi a réteg akit érint, sokkal többeket érintő dolgokat sem tudtak leprogramozni

lásd háború, aztán ránk van kenve...

Pedig feldobnánk azt a 70 feletti mezőnyt tuti.

Pláne hogy LE-t amúgy is tartani kell illetve vinni a fertőzöttnek, tehát a nyereség veszteség esélye

ugyanúgy megmaradna
Elég lehangoló hmm ez szopizó felvetés, inkább lemondok róla.

Viszont ha jól nézem, javítsatok ki ha nem igaz, 100% fertőzésre leginkább azok gyúrtak, tudatosan,

csakúgy mint én, akik portyából élnek és arra kalkuláltak, hogy bővebb taglétszámból válogathatnak

majd. A szándék nem a spórolás, hanyagság volt legalábbis nálam.

Emellett, a portyához kellő, krono, kontinuum, kreaff stb szakik mellé a teljes VF-hez kellő sajt csapdázás

vezetőkészség vf stb-t is kitoltam. Azért, hogy le ne maradjak.

Nézem, még nem nagyon de a 64es 0%os szövitársamhoz képest 10szint alatt le fogok. Miért? Mert amire

gyúrtam az időközben elhalt változott, változtattak rajta. Persze sok ilyen volt a játék során de,

A később üthető mostmár jóval kevesebb tagot mint anno, "kompenzálandó", valami költséggel LE szaki

vagy 5-10szint alatt a 100% fertőzés után minden szinten költség stb egy EH-hoz hasonló, a 0%fertőzöttekhez

igazodó csak a 100%osoknak kifejleszthető szaki kellene. Na ez sztem egy megoldás és opció lenne a fertőzötteknek

a folytatáshoz.

Most mondják, hogy ott az EH tessék lefelejteni a VF-et stb. De akik az EH-ra mentek nem mind a 100% fertőzésre

gyúrnak. Nem szándékoztam sajna a porontyok miatt a találkozóra menni, de ha ez vagy vmi hasonló téma lenne

biztos elmennék
Üdvözletem!

Némi fenntartással végigolvastam ezt a forumot.

Jelenleg 65szinten pötyögök, a 100% fertőzés még 5szint.

Ha lenne esetleg vki aki 100%os és tudna némi tanáccsal, egyébbel segíteni a továbbiakra

nézve, azt megköszönném!!!!
Dátum: 2010.06.07. 07:25:36
V1 Smaragd menedék 270kLE kúttal, tehát teljesíthető, tagokat keres.

Lehetőségek:
Epikus kincsek garmadával, napi egy epik
Entitás
Fejlődés
Jótanácsok


Ha tényleg fejlődni akarsz, és teljesítesz irány a Száz Hordás Pagony ahol:

Összes épület felhúzva-> full bonusok, módosítók
Jó társaság
A karakterek 50. 60. 70. 80as szintűek
Dátum: 2010.05.21. 10:16:31
Ja, a lényeg:

A mostani általános tendenciával ellentétben, a játékban kitartókat igenis lehetne egyedi dolgokkal

jutalmazni akár AH-ban akár relikben.

Ahogy régen eldöntötte adott kari sorsát hogy kristálygömbje volt vagy krit varira ment stb, ez mostmár

a rengeteg uniformizáló fejlesztéssel eltünt. Az egyediséget pont ez adta meg.

Fél évente lehetne AH kollekciót cserélni, még ha a jelenlegieknél kicsit gyengébbek is lennének.

Ezeket szavazáson lehetne eldönteni. Sokkal több értelmét látnám így az AH-nak
Dátum: 2010.05.21. 10:10:17
Nálunk a szöviben külön figyelmet érdemel a 100 dukát licit maxa Tök röhej, vicc, de lehet

tudatos ökörség. Valamin a készítőnek is röhögni kell.

SAjnos másfél éve játszom, 63szintig jutottam. Ezalatt kb 3szor kellett volna a teljes AH kollekciót

ráncfelvarrni. Nemhogy módosítani bizonyos darabokat, egyenesen kicserélni stb.

KB 10 olyan cucc van sztem amire érdemes hajtani, ezek 1000-1100 alatt sosem kelnek el...

A kissebb kövek mint módosító tényezők a nullával egyenlőek. Mármint fejlesztés szintjén.

Hogy kinek mi a legjobb maga dönti el. Viszont ami megszámolhatatlan LE-t hoz, más dolog által

nem adott tul-t, dukátot stb ad, hosszú távon csak erre érdemes gyúrni. Na most, hogy elköltöttem 1100dukátot

amit másfél év alatt raktam össze, nos mégegyszer nembiztos nekiállok. / Bár ha muszály /

Ennek ellenére nem hiszem lesz itt változás ebben az ügyben. Legfeljebb ha mégtöbben hullanak el 70es szint felett

lejjebb tolódik az a szint ahol érdemi cuccot lehet szerezni...
Oldal: 12345