Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dr3am

Oldal: 1
Dátum: 2011.10.15. 10:43:32
Melyik állat él a legtovább ? (nem kell szünet a "?"-jel elé)

Óriásteknős <-- Ezt jelölte meg helyesnek
Grönlandi bálna
Csimpánz
(ez most nem jut eszembe biztosra)

Először is, a helyes válasz a kérdésre nem is szerepelt a felsorolásban (sellőkagyló vitathatatlanul az első 400+ évvel). Egyébként e felsorolás szerint sem az óriásteknős (max 188 év), hanem a Grönlandi bálna (max 210 év)...
Dátum: 2011.07.28. 14:26:28
A kérdés:

Melyiknek a legnagyobb a területe?

Válasz lehetőségek:

USA
Európa
Szibéria
Brazília

Megadott "helyes" válasz:

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Szibéria

Nos lássuk be ránézésből sem igaz, de akkor számadatokkal igazolva:
Brazília: Terület 8 547 404 km²
Szibéria: Terület 9 653 000 km²
USA: Terület 9 826 630 km²
Európa: Terület 10 508 000 km²

Tehát még ha a kérdés a melyik a legkisebb, akkor sem stimmelne...
Dátum: 2010.05.09. 11:32:03
Helló

Olyan hibával találtam szembe magam, hogy a "Mágustorna" c. kaland sikertelen lett az alábbi dolog miatt:

A szobor darabokra robban! Bejutottál a döntőbe. Egy kis időt kapsz a zsüritől, hogy felhasznált manádat pótold.
Nincs nálad a megfelelő varázsitalból, kudarcot vallottál.

Nos, én azt hittem, hogy akármilyen varázs és gyógyital elegendő, hogy nálam legyen. De itt a "megfelelő" szócska igen bezavart. Mikor megnéztem a kalandtervezésnél ott sem lehet beállítani specifikusan kérhető varázsitalt. Nos nálam mindig van legalább 1db a fent említettekből így nem értem, mért nem sikerült.

Utána tudnátok nézni?

köszi
Dátum: 2009.08.06. 17:26:02
Nem értem én ezt, de komolyan. Eleinte értékelhettem a kérdéseket, de valami miatt ettől elestem és nem értem miért, pedig én megfelelően osztályoztam a kérdéseket.
Lássunk 1 gyöngyszemet:

Ben 10 hány idegenné alakulhatott át mikor megszerezte az omnitrixet?

100
10<--ezt jelölte jónak
5
15

Nem akarok most nagyon belemenni a témába, de mikor megtalálta az omnitrixet csupáncsak 3 vagy 4 lehetősége volt: tüzes, a négykezű, a kristályos fickó meg talán a kicsi tudós de nem vagyok benne biztos hogy ő e az. De abban igen, hogy csak kis idő elteltével használhatta a többi idegent, 1-2 részenként jött rá vagy kapta meg őket.
Dátum: 2009.06.25. 07:13:41
Hány vasúti pályaudvar van Pesten?
4
Nincs
1
2*

Volt ugyebár ez a kérdés is, nos hát ez igen félreérthető, kezdjük azzal, h ha azt kérdezik hol laksz, nem szoktad végig mondani h Budapesten, csak annyit, h Pesten. Pest egyébként megye is ha már itt tartunk. De akkor térjünk a lényegre: Pesten a pályaudvarokat számolva sok van, Főpályaudvarból egyértelműen kevesebb, ember aki ezt feltette, gondolj már bele, felszállsz a nyugatiba egy pl Vác fele menő vonatra, akkor Pest határáig van 3 megálló és így tovább ...
Dátum: 2008.10.22. 22:38:15
A mai nap minden kérdésem hibás volt (13db) mindegyikben vagy nyelvtani vagy helyesírási hiba volt található vagy orbitális hiba. Nos az elütéseknél gondolkodtam, h nem egzecíroztatom a fórumot az ilyennel de mikor jöttek a blődségek kezdtem besokallni. Most egyet sem postolok ide de kérem valami nagyon nem jó ezzel a rendszerrel. Mostanság nem kapok értékelni való kérdést, nincs jogom hozzá? Érdekesnek tartanám mert szerintem minden alkalommal helyesen jártam el. A másik, h csatlakoznék az előttem szólókhoz mikor azt panaszolják, h akkor mondjam meg, h jó e a kérdés mikor még nem válaszoltam rá azaz nem derül ki, h a válasz helyes e hozzá. Jó persze lehet, h szó szerint kéne most értékelni csak a kérdést? De mivan ha minden válasz hülyeség hozzá vagy éppen jó vagy nem eldönthető? Vagy netán nem a helyes van megjelölve a kérdést feltevő által. Nos ezekre szeretnék vmi visszajelzést kapni.
Dátum: 2008.10.21. 09:49:51
Jó na kicsit kezdek besokallni... 2x kaptam egymás után ugyan azt a kérdést, nem vagyok focirajongó és nem is igazán érdekelt volna ha bukom a választ mert igazából nem akartam rákeresni, h ki nyerte 2006 ban a VB t erre egyszer az olaszok volt a megoldás másodszor a németek. Na mind1 nem is izgat csak kicsit furcsálltam a dolgot. A másik meg, hogy lehet ilyen kérdéset feltenni, h mit teszel ha végzetúrban nem tudod a választ. Nos sztem mindenkinek szíve joga azt tenni amit akar erre nincs helyes megoldás. Most pedig volt egy Harry Potteres kérdés miszerint mit nem kellett Harrynek megvennie:

Szemüveg----> alapból volt neki, nem kellett vennie
Bagoly---------> Hagridtól kapta ajándékba nem ő vette tehát nem kellett vennie
Varázspálca--> Ezt vette a pálcaüzletben attól az Olivanderől (na persze kötekedhetnék itt is, h melyik részben mert volt h megszerezte más pálcáját)
Seprű--------->Na ez megint egy olyan dolog, hogy melyiket mert szerintem mindet kapta (pl nagybátyjától Sirius Blacktől) Namost akkor ezt ki fogadta el jó kédrdéskén, h nem szavazhatam az azonnal törölni re jogosan?
Dátum: 2008.10.06. 10:50:45
Ha jól emléxem a Panyik Zoli de majd felhívom és megkérdezem tőle XD (de még a Báder Mátyás és a Baross Feri jöhet szóba)
Dátum: 2008.10.06. 10:44:54
Nos ezt nem tudom írta e már vki, de sztem egy apró cseprő probléma van a következő kérdésben:

1 bit hány byte?

8
10
12
14 (vagy valahogy így voltak a válaszok)

Namost, h mindenkinek tiszta legyen, a váltószámok:

Megnevezés Rövidítés Tehát:
Bit 1 Bit = 1 Bit
Byte B 1 B = 8 Bit
Kilobit KBit 1 KBit = 1024 Bit
Kilobyte KB 1 KB = 1024 B
Megabit MBit 1 MBit = 1024 KBit
Megabyte MB 1 MB = 1024 KB
Gigabit GBit 1 GBit = 1024 MBit
Gigabyte GB 1 GB = 1024 MB
Terrabyte TB 1 TB = 1024 GB
Pentabyte PB 1 PB = 1024 TB
Exabyte EB 1 EB =1024 PB

Azaz a megoldásnak 0.125 B-nak kéne lennie.
Dátum: 2008.10.01. 11:20:07
Érdeklődnék, hogy hogyan lehet megadni egy évszámot így: 1962-1991? csak kíváncsiságképp és mellesleg szerintem ha fordítva lenne se ez lenne a helyes megoldás az Opel-Kadett gyártási évére mikor a kérdés vhogy úgy szólt, h mikor fejezték be a gyártását. Lehet én siettem mert nem volt sok időm de akkor is gyanús ez a dolog.
Dátum: 2008.09.29. 08:30:29
Akkor a következő elírási hibákra szeretném felhívni a figyelmet amellett, hogy szerintem nem csak elírás hanem tévedések is vannak:

Mikor épült első az digitális elektronikus számítógép?
1948
1946
1976
1939

Egy kis információ:
1937–1942: Vincent Atanasoff és asszisztense, Clifford Berry megterveznek egy csak elektronikus egységekből álló gépet, ez volt az első elektronikus digitális számítógép, az Atanasoff–Berry Computer (ABC). Jelenleg ezt tartjuk az első mai értelemben vett (elektronikus) számítógépnek.
Itt egyébként a kérdező a '46-ot adta meg helyes válasznak.

Ki vezette réfen a Delta cimü mősort
Antal Imre
Friderikusz Sándor
Rózsa íGyörgy
Kudlik Julia

Egy kis információ:
1964. január 31-én indult a Delta című műsor
Lénárd Judit után nem sokkal Kudlik Juli vette át a stafétát, aki '96-ig maradt a műsorvezető.
Így a kérdés nem csak elütés miatt helytelen hanem amiatt is, h a régen az a legrégebbent jelenti ilyen esetben sztem. (mellesleg a válaszban is el van ütve íGyula)
Dátum: 2008.09.27. 14:58:30
Nos egy pöttyet nevetségesnek tartom a már fent említett dolgot, miszerint nyer ellenem több ízben is olyan ellenfél akinél akár 10 el is jobb voltam. Azt hittem, hogy bugos a karakterem indítottam még 1et és ennél is előfordult már, hogy olyan ellen veszítek akinél 3 al jobb vagyok és nem is kicsit hanem ő 40 én 3 sebzést okoztam. Statisztikailag ha számolok azzal h 10% több védelmet kap akkor is igen kevés ahhoz h így kikapjak mikor nem láthatatlan. Amennyiben a továbbiakban is fennáll ez akkor kénytelen leszek megválni ettől a játéktól és a már jól beváltakkal játszom majd tovább.
Oldal: 1