Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Prisma

Dátum: 2011.03.06. 08:35:39
Idézet: Arinadottir - 2011.03.06. 00:16:40
Komolyan mondom, ennyi sírás-rívás sehol a világon nincs, mint itt a fórumon egy új event előtt. Egyszerűen nem értem, hogy miért kell ennyit rinyálni.

1. Ha olyan elvárásaid vannak, hogy mindent érteni akarsz a világon, akkor keserűen csalódni fogsz.
2. A többiek sírás-rívása miatti sírás-rívás (és ez rendszeresen előfordul) sokkal feleslegesebb (és többnyire rosszindulatúbb), mint az eredeti sírás-rívás. Az eredeti sírás-rívás okain ugyanis leginkább Miklós tud segíteni. Ezen viszont te magad is tudnál, átugrod a síró-rívó hozzászólásokat. Örülök, hogy segíthettem.
Dátum: 2011.03.05. 21:07:34
Idézet: Ariel - 2011.03.05. 19:08:33
A legnagyobb problémát szerintem még mindig az fogja jelenteni, hogy az ember összeszedjen 400 győzelmet 21 nap alatt. 15 pp/nap üzemmódban eleve lehetetlen.

Ez bizony jogos aggodalom. De mi lenne, ha inkább a 400-as limit csökkenne? Sokkal egyszerűbb, mint a 3 órás limitet, és egyéb már meglévő szabályokat piszkálni.


4.Esemény pontot lehessen kapni teljesített kalandért, küldetésért és térkapuért is. Így akinek fájdalmas a vadászat, legalább pár pontot alternatív módon is szedhessen össze.

Ez jól hangzik, de miért ne lehessen rögtön pp-ért is kapni? Semmilyen racionális indok nem hangzott el arra nézvést, hogy miért is nem lehet pp-ből kapni. Az külön "viccessé" teszi a dolgot, hogy az egész event portya központú lesz, ennek ellenére a portyások vannak büntetve.
Dátum: 2011.03.05. 11:27:17
Idézet: Birka - 2011.03.05. 11:19:08
Kérni, morogni anyázni lehet, hátha, de sok zsetont ne tégy fel erre a rulettre...

Senki nem anyázott, csak felvetették, hogy ne csak CSP-re essen eseménypont. Ha szerinted is jó lenne, akkor miért végzed el Miklós helyett az ilyen vélemények letromfolását? Ezek után finoman szólva is nehéz elhinni, hogy szerinted is jó lenne. Hadd mondja csak mindenki, szállj be te is (mert állítólag egyetértesz), és majd Miklós ignorálja, letromfolja, ha úgy dönt.


Vélemény és szólás szabadság van, mirefel állítsam le magam? Elmondom a véleményem / szöveg értelmezésem, ez fáj?

Természetesen azt írsz, amit akarsz. Nekem viszont az fáj, hogy káros, amit csinálsz. Az előző példánál maradva miattad az a látszat keletkezett Miklós számára, mintha kifejezetten ellentétes lenne a játékosok véleménye a témában. Holott te egyszerűen csak elkezdted azt az álláspontot képviselni, amit szerinted Miklós fog az ügyben, és egyedül vagy ezen a véleményen.
Épp elég bajt okoztál már az eddigi ötleteiddel, én díjaznám, ha ezt az eventet nem befolyásolnád káros irányba.
Dátum: 2011.03.05. 11:18:18
Idézet: Miklós - 2011.03.04. 15:12:39

A csatákért kapott LE és TP.
A csatákért kapott LE-t úgy számítsuk, mint az energiahasznosításnál (azokat a dolgokat amit ott figyelembe vettük, itt is figyelembe lehet venni, gyémánt bónusz stb), a TP-t viszont eltérő módon: a TP mindig a kapott LE adott hányada leszAki emellett bír EH képességgel, annak a kapott LE-t felszorozzuk-kal, ahányas az EH-ja.


Hmm. Most már nem vagyok biztos benne, hogy az EH változtat a LE/TP arányon. Az EH által okozott LE változtatásnál nincs ugyan írva, hogy a TP-n is változtat, de ha az általános szabálynak (miszerint a TP a LE-től függ) nagyobb a prioritása, akkor tényleg fix a LE/TP EH ide vagy oda.
Dátum: 2011.03.05. 11:11:10
Idézet: Birka - 2011.03.05. 10:49:53
Prisma, szerintem 50-es EH az +50% Lé lenne Miklós értelmezésében.

Értem, hogy szerinted ezt jelenti, de Miklós nem ezt írta, hanem azt, hogy felszorozzák az EH nagyságával. Ez a magyar nyelv szabályai szerint teljesen egyértelmű, és ha Miklós mégsem így gondolta, akkor jó lenne, ha ő maga írná le.


Ha azzal akarsz kalapozni, hogy az EH-s nem vadászik, akkor ez alapvetően nem érvelés, mert ott tartasz mint a PÓK karakterek esetében. Pár kivételre nem lehet eventet írni...

Nem pár kivételről van szó. A pókok és EH-sok összesen sokan vannak. De még ha csak 10-en is lennének, nem hiszem, hogy az a plusz 5 perc programozás, amivel megoldható, hogy pp-re is essen eseménypont, ne érné meg. Sőt lenne olyan megoldás is, amikor 0 perc plusz programozás lenne, sőt mínusz perc: pl. hogy egyszerűen pp-ből, és csp-ből is lehessen csinálni.
Egyébként pedig kifejezetten felháborító, hogy megint jössz, és megmondod, hogy kinek jár valami, kinek nem. Állítsd már le magad.

Tehát természetesen jogosan kérik a pókok, és EH-sok, hogy ne csak CSP-ből essen eseménypont.
Dátum: 2011.03.05. 09:49:10
Idézet: Aurri - 2011.03.05. 09:34:39
Mondjuk ha az EH nem módosít a LE/TP-n, akkor ezen az eventen is az EH-sok szívnak.

Én úgy értettem, hogy nagyon is módosít a LE/TP-n az EH.

Idézet: Miklós - 2011.03.04. 15:12:39

A csatákért kapott LE és TP.
A csatákért kapott LE-t úgy számítsuk, mint az energiahasznosításnál (azokat a dolgokat amit ott figyelembe vettük, itt is figyelembe lehet venni, gyémánt bónusz stb), a TP-t viszont eltérő módon: a TP mindig a kapott LE adott hányada leszAki emellett bír EH képességgel, annak a kapott LE-t felszorozzuk-kal, ahányas az EH-ja.


Tehát a normál EH-s működéstől eltérően fix LE/TP lesz, és ha van EH-d, akkor nő a LE/TP. Mondjuk az remélem csak tréfa volt, hogy a LE-t az EH nagyságával felszorozzák. 50-szeres LE/TP a normálhoz képest?
Dátum: 2011.03.05. 09:01:27
Idézet: Birka - 2011.03.05. 08:52:03
Prisma, a támadás %-od csökken, nem tudsz korlátlan csatát elnyomni!

Jó, valóban túlzás volt a 10 perc alatt 80 csata, de ha óránként 10 csatát tudnak elnyomni, az egy nap alatt még mindig 100-150 csata (fanatikusoknál esetleg még több). Egy normál karakter ennek az ötödét-tizedét fogja tudni kiosztani. Ha pedig nem gyógyul közel ugyanannyit védekezőként, mint amennyit elvesztett, akkor még a tizedét sem fogja tudni kiosztani, mert egyszerűen leverik.


Valamint a sebgyógy a vesztett ép alapján gyógyít, durvább karaktereknek teljesen mindegy a sebgyógy hatás, mivel nem fognak érdemben sebződni farmolás közben...

Ez nem így lesz. A farmok folyamatosan le lesznek verve, így a durvább karakterek kénytelenek lesznek "ráfanyalodni" a közepes, vagy erősebb karakterekre. Akkor viszont nagyon is fognak sebződni.


A támadó is gyógyul pont hogy azt támogatja, hogy magasabb szintű karakterek is tudjanak érdemben eventezni, valamint azonos/erősebb karaktereket is lehessen ütlegelni...

A támadó gyógyulása kizárólag azt támogatja, hogy a lehető legkevesebb korlát legyen a támadó előtt. Ez semmiképpen nem lehet cél.
Dátum: 2011.03.05. 08:47:38
Idézet: Miklós - 2011.03.04. 15:12:39
Gyógyulás
A csaták végén meghívhjuk a sebkötözős rutint, de ne csak a vesztes, hanem a győztes/támadó is gyógyuljon.


Szerintem a támadónak nem szabadna gyógyulnia, hanem csak a védekezőnek. Az világos, hogy a védekezőnek nagyon nagy szüksége van erre, méghozzá függetlenül attól, hogy győzött-e vagy nem. A védekező ugyanis úgy járhat, hogy kizárólag mások döntik el, hogy játszhat-e, mert mindig leverik. Ettől a hatástól érdemes megvédeni. A támadó előtt viszont legyen már valami korlát, hogy ne tudjon kiosztani 10 perc alatt 80 csatát. Persze az ÉP csökkenés nem éppen durva korlát, az italok miatt, de ha még az sincs, akkor tényleg Gatling géppuskává válnának egyes durvább karakterek.

Tehát úgy lenne a jó, ha a védekező gyógyulna, függetlenül attól, hogy győz-e, vagy nem, a támadó pedig nem gyógyulna, függetlenül attól, hogy győz-e vagy nem.
Dátum: 2011.02.06. 17:05:17
Miklós véleményét sehogy nem tudom megváltoztatni, nem vagyok ugyanis tagja a seggnyaló körnek. Én csak felvilágosító munkát végzek, hogy más is ismerje a körülményeket. Amúgy köszönöm - a nyilván teljesen őszinte - aggódásodat miattam.
Dátum: 2011.02.06. 16:46:09
Idézet: Craslorg - 2011.02.06. 15:40:10
A bejelentés pedig a játékhoz tartozó fórumon megtörtént.

Erről annyit, hogy a szlovák szerver indulásának bejelentése mögé elbújtatva volt meghirdetve. Nem elég tehát, hogy Miklósban nem volt annyi gerinc, hogy külön topikot nyisson ennek a nerfnek (ahogy egyébként szokott), de még saját hírt sem volt mersze adni neki, hanem sunyi módon elbújtatta egy másik hírben.
Egyébként állítólag Birka sutyorgott addig Miklós fülébe, amíg le nem nerfelte a portyát. Köszönjük meg a nyomorult patkányának.
Dátum: 2011.02.04. 12:14:01
Idézet: Prisma - 2011.02.04. 11:24:31
Ha az volt a cél, hogy kitartson az event legalábbis nagyjából a tervezett ideig, de viszonylag könnyen megoldható legyen, szerintem egy olyan "csalási" algoritmust kellene beépíteni, ami automatikusan változtatja a regenerációt, mégpedig az időarányosan levert ÉP arányában, tehát ha 1-2 nappal "előrébb jár" a nép az ÉP leverésében, akkor enyhén nő a regeneráció, ha 3-4 nappal, akkor már jelentősen, még nagyobb előrerohanás esetén pedig akár többszörösére. Időarányos elmaradás esetén pedig csökkenhetne a regeneráció.
A regeneráció helyett (esetleg mellett) az időarányos eredmény alapján akár az elnyelés, védekezés is változhatna. Ez a megoldás annyiban jobb lenne, hogy a karakterek nyilvánvaló visszacsatolást kapnának a nehezedésről/könnyítésről. A regeneráció változása kevésbé szembetűnő.
Egy ilyen algoritmussal felesleges lenne belenyúlkálni folyamatosan.


Ezt még két dologgal lenne érdemes kiegészíteni:
1. Az utolsó 3-5 napon mindenképpen rohamosan csökkenjen a regeneráció és/vagy elnyelés plusz védekezés, hogy minél nagyobb eséllyel lehessen megoldani az eventet. Az ugyanis tényleg nagyon nagy felháborodást szülne, ha a sokszáz CSP+PP befektetés után a sok résztvevő jutalom helyett büntetést kapna.
2. Hogy ne lehessen lesipuskázni, és az utolsó pillanatra hagyni az összes csatát, meg lehetne azt is csinálni, hogy az utolsó napokban annál nehezebben tudna győzni az adott karakter, minél kevesebb győztes csatája van. Ezzel megelőzhető lenne az, hogy mindenki megvárja az utolsó napokat, hogy minél könnyebben le lehessen győzni a xenókat. Az ezen alapuló erősödésnek jócskán meg kellene haladnia az utolsó napokban bekövetkező gyengülést, hogy a lustáknak sokkal nehezebb legyen, mintha az elején is részt vettek volna benne.
Dátum: 2011.02.04. 11:24:31
Ha az volt a cél, hogy kitartson az event legalábbis nagyjából a tervezett ideig, de viszonylag könnyen megoldható legyen, szerintem egy olyan "csalási" algoritmust kellene beépíteni, ami automatikusan változtatja a regenerációt, mégpedig az időarányosan levert ÉP arányában, tehát ha 1-2 nappal "előrébb jár" a nép az ÉP leverésében, akkor enyhén nő a regeneráció, ha 3-4 nappal, akkor már jelentősen, még nagyobb előrerohanás esetén pedig akár többszörösére. Időarányos elmaradás esetén pedig csökkenhetne a regeneráció.
A regeneráció helyett (esetleg mellett) az időarányos eredmény alapján akár az elnyelés, védekezés is változhatna. Ez a megoldás annyiban jobb lenne, hogy a karakterek nyilvánvaló visszacsatolást kapnának a nehezedésről/könnyítésről. A regeneráció változása kevésbé szembetűnő.
Egy ilyen algoritmussal felesleges lenne belenyúlkálni folyamatosan.
Idézet: Padda - 2011.01.30. 10:44:12
Rendben, de szerinted milyen emberek szavaznak meg naponta PC használatot

Helyes a gyanúd, primitív állatok csinálnak ilyet. Sajnos minden játékban jelen van a söpredék.
Dátum: 2011.01.26. 15:14:00
Hmm. Nagyon emlékeztet a hozzáállásotok valamire/valakikre a való életből. Persze, lehet mondogatni egy nagy rakás szarra, hogy az virágoskert, de nem biztos, hogy ezt mindenki el is fogja hinni, főleg ha közben orrfacsaró a bűz.
Dátum: 2011.01.26. 15:02:40
Idézet: LoWs - 2011.01.26. 14:43:30
Idézet: Birka - 2011.01.26. 12:04:56
Amúgy igen, többször jeleztem, egy felülvizsgálat szükségességét, hogy ne menjen azonnal gallyra a szlovák szerver (Élelmes magyaroknak rengeteg haverjuk van akik szívesen segítenek elindulni...), ha már ennyi energia befektetés után elindul.


Lehet emiatt terelődött rá a gyanu.


Persze szokás szerint puszta jó szándékból kavarta a szart. Mint ahogyan annak idején puszta jó szándékból jelentették fel egymást az emberek, kifejezetten a köz javát szem előtt tartva. Szerintem meg kéne köszönnünk ennek a nyomorultnak, hogy így a szívén viseli a játék sorsát.
Dátum: 2011.01.26. 14:28:43
Idézet: Genocide - 2011.01.26. 14:05:40
Eddig nevek nélkül ment, most lett egy....

Egyébként honnan lehet tudni, hogy Birka volt a patkány?
Dátum: 2011.01.26. 13:09:27
Idézet: S0laris - 2011.01.26. 13:02:24

Jah, kössz a sugdolózást Miklós fülébe. Mi egyebet köszönhetünk neked?

Ritka nagy patkány volt, akárki is sugdosott.
Másrészt viszont semmi nem kötelezte Miklóst, hogy hülyékre hallgasson, arra pedig pláne nem, hogy ilyen sunyi, gerinctelen módon csinálja a nerfet.
Dátum: 2011.01.26. 10:18:07
Idézet: Craslorg - 2011.01.26. 09:17:35
Te se olvasol rendesen.

Se? Jogos, mert te sem nagyon olvasol.
Most nem az a kérdés, hogy a KH tápos-e, hanem hogy a KH farm botok ugyanúgy rabszolgák-e, mint bizonyos normál karakterek. Márpedig semmilyen logikus besorolás nem nagyon van, ami szerint nem rabszolgák. Az, hogy konkréten ki mennyire tudja ezt kihasználni a TOP tagjai közül, az irreleváns. A lényeg, hogy vannak, akik ki tudják használni, mert a KH tagok bizony rabszolgák.
Dátum: 2011.01.26. 10:13:24
Idézet: Archibald Cunningham - 2011.01.26. 08:56:27
Volt EDDIG bárkinek bármilyen hátránya a dologból? Nem, vagy legalábbis nem tudunk róla.

Nem tudom feltűnt-e, de nem azzal van a probléma, ahogyan EDDIG működött, hanem azzal, ahogyan most.
Dátum: 2011.01.26. 08:44:53
Idézet: Birka - 2011.01.26. 08:13:32
Még Prisma is bevallotta, hogy FOGALMA sincs mit is csinál ez a modul.

Primitív dolog hallucinogén szerek hatása alatt demagóg faszságokat írni olyanokról, amik meg sem történtek. Nem azt írtam, hogy nem tudom, hogy mit csinál a modul, hanem azt, hogy nem lehet tudni, hogy HOGYAN. Az már most látszik, hogy a pók taktikát nagyjából hazavágta. EZT csinálja. A kérdés az, hogy hogyan, ami ugye azért lenne jó, mert akkor lehetne vele számolni.
Akármit vartyogtok a KH táptalanságáról, a KH tagok sokmilliós LE mínusza valahogyan csak összejött. Ha az nem rabszolgázás, akkor semmi sem az. Védjétek csak tovább a védhetetlent, aztán jelentkezzetek egy kormányzati seggnyaló pozícióért patkány népség.