Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2010.03.21. 10:48:36
A pókokra leginkább a TOP karik szoktak panaszkodni.
Na jó, ez vicc, bár csak félig.
Ennek köszönhetjük a csodás epikcucc reformot, ami húszszor több emberrel tolt ki, mint ahánytól elvette az exploit lehetőségét.

Mindenkire van panasz, pókok ütnek fel és le, fenn pedig sokszintről zúznak labdát, babát, galetkit, állatot.

Igazad van Impero, egyéni építésekhez kellene-kellett volna kötni úgy az epik tárgyakat, mint a szövibónuszt.
Dátum: 2010.03.21. 10:01:29
Idézet: Fericske - 2010.03.21. 08:59:47

Az előző szövetség meg egy igazi maffia ahol egy 1. szintű karakterért felhúzzák az egészet elejétől kezdve a manások(azért így is időbe telik és az idő is LE) és ekkor bizony tápolhatja magát és ekkor bizony igazad van, már ha megtűrik az ilyen tagot.


Node ez maga a köréépítés.
Barátoknak, régi harcostársaknak szólok, új karit indítok, segítsetek.
Esetleg nem is csak magam, hanem egy jó banda indul újra együtt.
Mindenki jól jár, a nagy, építő sem unja magát halálra a nagyszintű játékban, nagyszöviben, ahol bár van néki sokszép térkapuja, ha nem a legnagyobb, az epiket max nézegeti. Ha meg köréépít egy kisszöviben, főleg ha nem is maga, hanem három-négy nagykonstis baráttal, akkor ott még epiket is fog tudni ütni, és tárgyat vinni is.
Szó nincs a köréépített megtűréséről, eleve ez a felállás, neki nem kell építeni, ő pókot nevel, neki a haver épít.

Az egyformát akkor mégegyszer, és utoljára.

Mindkét kari indul mondjuk 200-as TÖ-ről.
Egyik befizeti az 1000 LE-t, és 199000-t tulra költ, ami legyen mondjuk 50 tul. Illentőnk tehát 250 tullal rendelkezik, pluszban ha 3/3-as védőfala/gyaktere van a szövijének jelenleg, akkor az 9/9 szövibónusz.

Jön a másik. Ő befizeti a 200000-t, tehát a TÖ-je marad 200, pluszban tételezzünk fel egy nem mesterizett, de maxos védőfal/gyaktér szintet, akkor onnan jön neki 60/60 szövibónusz.

Ez eddig a mostani állapot.

Itt azért látható, hogy rendes beépülőnk jó esetben elverné a körbeépítettet.
(hacsak random nem volna a világon)

Ha elvész a szövibónusz, ahogyan szerinted egységes lenne, akkor köréépítettkénk még mindig ott áll a 250-es TÖ-jével, míg a normál beépülőnk maradt 200-on.

Ha köréépítettünk is maxos szövibónuszt (60/60) kap a mostani állapot szerint, akkor van ugyanakkora előnyben, mint ha eltörlöd a szövibónuszokat portyában.
Ez ellen szoktak nagyobb, jobban kiépített szövibe belépni.

Ha elveszed, akkor nem lesz értelme belépni.
Dátum: 2010.03.21. 01:55:02
Idézet: Fericske - 2010.03.21. 00:17:21
Ez így van, csak nem erről beszéltünk eddig.
Miért tévedtem?
Nem beszéltem én manakonstrukcióról. A körülépítettekről volt szó, ezek erről még csak ábrándozhatnak.


Én beszélek konstiról, és a köréépítettek köré konstizzák szépen a szövetséget. Nekik nem kell erről ábrándozni sem, megcsinálják helyettük az építőik.

Idézet: Fericske - 2010.03.21. 00:17:21
Ha 600k-t kell a kútba töltenie akkor annál a szövinél nagy valószínűséggel már maxosak a jelentősebb épületek, tehát megtérül neki a feltöltés, sokkal jobban és hamarabb mintha neki is kellene építenie ezeket.

Megtérül, most. De ha elveszed tőle is a szövibónuszt, akkor mehet a ... térkapuba.

Idézet: Fericske - 2010.03.21. 00:17:21
Ha meg csak 1000-t kell ugyanebbe a szövetségbe egy hasonló karinak töltenie akkor ő már megtette a magáét korábban, vagyis ő épített ameddig amaz csak saját magával törődött.

Itt felmerült bennem a kérdés, hogy mi a csodát olvastál eddig, mert ilyenről, hogy ugyanabba a szövibe épít be egyik ennyit, másik annyit, szó nem volt.

Idézet: Fericske - 2010.03.21. 00:17:21
Betölteni a kutat sokkal könnyebb út mint építeni elejétől és ezért is jó ötlet az építéshez kötött bónusz.

Sehol nem kötötted építéshez, simán el akartad venni egyéni akcióknál.

Idézet: Fericske - 2010.03.21. 00:17:21
De továbbra is állítom hogy az én felvetésemben sincs hiba, mivel mindenkire vonatkozna. Pont az lenne a lényeg hogy kevésbé befolyásolja a választott szövetség az egyéni portyákat.

Én pedig továbbra is állítom, hogy ez mindenkire vonatkozna, kivéve akiknek köréépítenek, vagyis rajtuk kívül mindenkivel kitolnál.

Idézet: Fericske - 2010.03.21. 00:17:21
Melyik épületre érdemes áldozni?
Tudod jól hogy mennyibe kerül már 1-1 szint 200 felett és mennyit is hoz az összegért némelyik. Az Alvilági verem ugyan mennyit ér? De a Gyógyító szentélyt sem kell túlzásba vinni.
Mégis fel fognak épülni majd mindenütt. Felépülnének a gyakterek és védőfalak is, akkor is ha nem lehetne portyához használni őket.


Fogalmam sincs 200 fölött mennyibe kerül egy-egy szint, az általam ismert legnagyobb szint a 25-ös, legalábbis épületnél.
A mesteriben viszont nem 1-1 szintet húzol rá, hanem lerombolsz két 20 szintest, és felépíted teljesen az elejétől, 25-ös szintre.
Nem győztél meg, hogy felépülnének.
Nálunk pl szinte biztos, hogy nem épülne fel.

Azt hiszem ezt már csak nemakarásból nem érted, mert ragaszkodsz ahhoz, hogy ez mindenkire egyformán, holott a köréépített épp az egyformán alól menti ki a LE-t, szövibónusz helyett saját tulra költve el.
Másképp nem tudom elmagyarázni, ha még mindig nem érthető, hát így jártunk.
Dátum: 2010.03.20. 23:22:58
Ahogyan te tévedsz.
Konstival a kút nem nő.
Magyarul jottánnyit sem kell mozduljon a betöltendő, és a szövi épül, ezért köréépítés.

Egy nagy kari, nagy konstival, vagy nem egy kari, hanem akár több is, szépen építi.

És ha csak hármas gyaktere és védőfala van, akkor ez kompenzálódik most a 600K-s építésesnél azzal, hogy neki nem akkora védőfala/gyaktere lesz, a szövi megtoldja a beépülésbe ölt LE árában a karaktere tulajdonságait.

A magának építő kis huszas pedig még ha másik hat magához hasonló huszassal együtt épít is, mindkettejükhöz képest klasszisokkal többet fog építeni, még a hármas védőfal/gyaktér/fókuszért is.
Dátum: 2010.03.20. 21:45:04
Szeretem a sírás, siratás szót.
Már meg sem kérdem, hogy hol láttál könnyeket a szememben.

Amiről beszélünk, a köréépítés, jellegzetesen nem a hatvanas szint fölöttiek problémája.
Én meg 25 millát építettem.
Na és?

Ebből hét millát most legutóbb a mesteri építészetbe, amit te nemes egyszerűséggel kidobnál a csodába.
Mert hogy epikütésért annyi millát nem tolna bele egy eztán odaérő szövi sem, az igen valószínű.

Úgy látom teljesen nem érted amiről beszélek.
Kettő darab huszas karaktert tételezz már fel a kezdő hozzászólásomban.
Kit érdekel, hogy mi az építési előírás egy szöviben, és hogy jön ez ide?
Jelentkezel egy szövibe, felvesznek.
Következő feladat:
töltsd fel a kutat.
Az egyik kútba 1000 LEt kell tölteni, a másikba 600000-t.

Az egyik betölti a kis ezer LE-t, és pontosan 199667 LE-vel marad neki több, mint annak, aki 20+turbó építéssel beküldi a 200000 tiszta LE-t a szövetségébe, pontosan ennyi LE-vel költ többet a saját tulajdonságaira is, amik viszont továbbra is élni fognak az általad javasolt magánakciókban.

Ergo melyik fogja agyonverni a másikat, ha nem érvényesül a szövibónusz?
Hogy ki üt elsőnek... az számít mekkorát, és mit blokkol ki a másik.

Még rosszabb ez a helyzet, ha a harmadik 20-as karit nézzük, aki esetleg sajátmagának építi a szövit.

Magyarul a köréépített mindenkit agyonver, mert neki klasszisokkal több LE marad a karijára, mint a másik kettőnek.

A térkapu és egyéb opciókról inkább nem emlékeznék meg, a most huszas kariknak aztán akkora esélyük van a dukátjaikat bármire váltani, hogy csak nicsak.

Ez az alternatíva nem hatékony.
Max mindenki ellen, kivéve a köréépítetteket.
Dátum: 2010.03.20. 20:26:54
Állat:
Akkor érdemes lecserélni, amikor kezd tarthatatlanná válni a morálja, és megunod, hogy soká lép szintet.
De akkor is csak úgy cseréld le, hogy alattomban, a kennelben, a szintléptetős küldikkel, de annak szüneteiben is, kinevelsz egy közel ugyanakkora elnyelésűt, mint a megunt préselendő.
Másképp le fogja rontani a többiek elnyelését is.

Epik cucc.
Nekem csak a 3 és a 6 %-os cuccom van meg hozzá egyelőre, de érződik, ha lefelejtem, egy csillagszórós füles után az entitástól menten eszembe is jut.
Dátum: 2010.03.20. 19:44:23
A köréépített szövi sem marad fapados.
Aki köréépít, az húzza szépen tovább a talpuk alá a nótát...izé... épületeket.
És az 1000 LE-s kari ugyanúgy benne marad.

Ne haragudj, de én egy pöttyet nem látom, hogy kimondtam volna a te lényegedet.

Te viszont nem akarod látni, hogy mindenkinek alávágnál ezzel, aki beépül valahova, vagy önmaga csinál szövit, de legkevésbé a köréépítettekkel. Az ő építésLE-jük mindenképp megmarad sajátmagukra, és épphogy érvényesül a magánakciókban, ahonnan kivennéd a szövibónuszt, míg senki másé nem.

Míg nem a karakter által beépített LE-n múlik a szövibónusz, addig mindenképp.
Dátum: 2010.03.20. 18:58:12
Idézet: Craslorg - 2010.03.19. 20:57:54
Na, akkor fordítok neked (is). Az, hogy valaki 100-15-et kiértékelt nem jelenti azt, hogy mindet kiértékelték volna annyian, hogy lehessen az LE-t osztani. Sőt! Valószínűleg a 100-150-ből kb 2-3-4 került maximum kiértékelésre, de az is lehet, hogy csak 1. Legalábbis aminek az értékelését te is jól végezted. A többi majd folyamatosan, holnap, holnapután, a következő 1-2-3 héten kerül kiértékelésre.

Kikapcsolni nem kell, spontán nem foglalkozol vele és nem értékelsz.


Csak egy icipicinyt...
Kapcsoljuk már ki a "csak írás" üzemmódot.
Ez az előző oldal közepén van.
Dátum: 2010.03.20. 18:31:01
A szabályok mindenkire vonatkoznak, ez így van.

Viszont az egyiknek a karakteréből még kihúzott építés szakival is hiányozna 200000 LE, míg a másikéból 333 LE.

Valóban levennéd az arcát, csak nem annak, akinek tervezted, ugyanis ő a saját tulajdonságaiba beépíti az elvett szövibónuszt abból a LE-ből, amit a másik betolt a szövibe.

Ezzel nem a köréépítés gyógyítanád le, hanem épphogy ki lenne az a hülye, aki a semmiért normális szövibe épül be?
Dátum: 2010.03.20. 17:00:59
Szerinted nem tolnál ki senkivel?
Dátum: 2010.03.20. 15:02:11
Egyik kari:
Beépített egy normál szövibe 600000 LE-t.
Megkapja a szöviépületeket, (akadémia, térkapu) egyéni akcióban semmit, ahogy javaslod.
Ha elég kicsi, ami gyak a szövik tagságának lassan 60-70 %-ára igaz, akkor sütheti az epikusütést is.
Háborúzhat 600K LE-ért.

Másik kari:
Beépített egy köréhúzott szövibe 1000 LE-t.
Megkapja a szöviépületeket, (akadémia, térkapu) egyéni akcióban semmit, ahogy javaslod.
Ha elég kicsi, ami gyak a szövik tagságának lassan 60-70 %-ára igaz, akkor sütheti az epikusütést is.
Háborúzhat 1000 LE-ért.

Kivel toltál ki?
Dátum: 2010.03.20. 14:22:03
Saját szinted -49 szintű italt fogad el a kaland, itt lehet a baj.
Dátum: 2010.03.20. 14:03:44
Lesz majd olyan is, hogy 20-ból 5, ez nem hiba, széria kérdése.
Te most beletenyereltél egy rossz szériába.
Dátum: 2010.03.19. 12:27:55
Jogos kérdés, akik sem a felső, sem az alsó régiójában nem érintettek, azok max a városi legendák alapján tudnának bármelyik verzára is szavazni.
Egyszerűen túl kevesen vannak azok, akik "valamelyik végét" megtapasztalták.

Esetleg ha valóban egy event keretében bemutatásra kerülne a lentebbi régióknak, hogy nah, így néz ki a dolog, akkor már lenne némi rálátás.

Mondjuk hogy egy eventért érdemes-e viszont leprogramozni X KH csapatot... ez megint más kérdés.
Dátum: 2010.03.18. 13:57:35
Hatalmas ötlet.
Egy másik szereveren elkezdett új karakteremnél néha rácsodálkoztam, hogy bírtam ki ezt a dögunalmat már egyszer?

Más.
A kvízkategóriákban a rajzfilmeket be kéne summantani a filmek közé, vagy valahova, nagyonnagyon nincs helyük.
Irodalomban pedig a meséknek.
Dátum: 2010.03.18. 12:20:04
A játékon belül is el lehetne helyezni egy olyan "átlépőgombot", ami átdobna a másik szerveren levő karakterünkhöz, mint itt van a fórumon.
Nagyban megkönnyítené a császkálást köztük.
Tudom, több böngészőablak, de egyszerre úgyis egyet tudunk nézni, még ha párhuzamosan játszunk is többel.
Dátum: 2010.03.17. 22:19:12
Lesz mindenkinek külön aukciója?

Nem igazán jó példát hozol ellene, epikus minden azt elért szöviben volt entitás előtt is, épültek is szépen az epikfarm szövik, de aukció még mindig csak szerver/1 van.
Dátum: 2010.03.17. 21:58:36
Mert nem egyformán ritka.
Eleinte 20 emberre jutott 4 tárgy, mostmár többszázra jut.
És egyre több emberre jut azonos mennyiségű tárgy.

Olcsóbb a játék valamivel a később kezdőknek?
Minél később kezd, annál olcsóbb, hogy beszűkítheted a lehetőségeiket?

Vagy mivel te nem gyűjtesz dukátot, (amire egyébként kíváncsi lennék miért nem) azonnal sírássá változik ez a kérdés?
Ha egyáltalán nem érint, miért érzel rá késztetést, hogy idegyere és sírásozz?
Dátum: 2010.03.17. 21:23:04
Razor, azt hiszem teljesen félreértelmezed.

Tedd fel már úgy is a kérdést, hogy milyen alapon jár egy később kezdőnek kevesebb lehetőség valami megszerzésére egy végtelen játékban?

Ugyanis itt nem arról van szó, hogy nekem is legyen, meg nekem is, hanem arról, hogy ötvenszer annyi az eszkimó és ugyanannyi a fóka, mint az elejének volt.
Dátum: 2010.03.17. 16:50:00
Már sokadjára esik ugyanabba az alaphibába a játék, mégpedig abba, hogy egyre szélesebb játékostábor szorul be ugyanabba a közegbe, lásd AH, vagy épp a szövetségen belüli játékosszintek az epikusoknál.
Valahogy azt kéne elérni, hogy a szint és egyéb eltéréseket rugalmasan kezelje a rendszer mindenhol, ne kelljen ezt folyamatosan reformálgatni, főleg meg úgy ne, ami ismét csak átmenetileg oldja meg a gondot.
Hogy a dukátokkal baj lesz, azt kb az első hét után már mondtuk.

Az AH-nál megoldás lenne a mondjuk 10 szintenkénti aukcióstárgy készlet, ahogy ezt már valaki fel is vetette.
Ha valakinek van türelme kivárni a magasabb szintet, és a jobb készletet, akkor lenne rá esélye, hogy a magával kb azonos dukátmennyiséggel rendelkezőkkel birkózzon, és ne a fél szerverrel, vagy azokkal, akik egy évvel hamarabb kezdtek gyűjteni.

Az olyan teljesen fölösleges balekfogókat, mint az ÉP/VP töltő, meg 200 dukát, ki lehetne hagyni, ha már úgyis állandóan a gyengék megsegítésén fáradozunk.