Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.04.12. 19:22:44
Igen, már kedveskedtek nőnapon.
Egy szál semmivel celofánban.

A vezetőség hogy mit gondolt át, meg mit nem, azt inkább hagyjuk.
Neked meg valószínűleg az erős lepontozódási vágyad indukálja ezt a hehegést itt mindössze, úgyhogy én itten be is fejezem a társalkodást veled.
Dátum: 2009.04.12. 19:18:37
A gond nem is kis szinten van, hanem éppen nagy szinten.

A gyémánt nagyszinten most sorvad.
Szerinted be fogja tudni hozni azok hátrányát bármiféle új behozott (ha egyáltalán lesz ilyen, mert állítólag a gyémánt bónuszával minden a legtökéletesebb rendben van, csak a portya halt be nagy szinten) akármi, akik most maradnak le a többi hordától?
Dátum: 2009.04.12. 19:14:00
Ne flessérzésezzünk már azon, ha a másik felet olyan helyzetbe hozzák, hogy nemhogy veszít, ki sem tud előle térni, hogy ajándékozgassa LÉ-vel az őt megverőket, hacsak nem üt ő is végzetúrnőket, vagy nincs epikusa.
Veszteni irtó nagy öröm, gondolom neked is Faktor.

Ha holnap megfordítva lesz, az nem egyenértékű azzal, hogy ma ez derültégből húdejónak befutott, ahogyan hátrébb is írták, akit ma LÉ-vel értek, annak dupla öröm, hogy még le sem verődik, holnap viszont nincs meglepi a másik félnek.

A holnapi vendégjárásról nem is beszélve, lesz ideje a női karaktereknek visszabohóckodni a remek ötletet.
Dátum: 2009.04.12. 18:07:28
Lehet, hogy neked van igazad, ez így nem tudható.
De mindenképp bekorlátozta méginkább azok körét, akinél sanszos lenne a sikeres portyánk. Az eddigi lehetséges 56 % (jó, nem volt ennyi, kivéve a mindentverő karaktereknek) akkor is beszűkült, ha nem mindenki a gyémántgyűlöletet fejlesztette ki. Viszont fórumszerte olvashatod, a gyémánt az "agresszív" horda, ők azok, akik szééétvernek mindenkit. Nem rosszindulatból, (bár sokan ezt sem értik) egyszerűen megpróbálnak bónuszt érvényesíteni, tehát a gyengébb más hordások mégiscsak lehet ellenük akarnak védekezni.
Nagyon igazad van, az azonos TÖ-s gyémánt kari gyengébb a másik három hordánál.
Felsőbb szinten egyszerűen nem tudja megszerezni az egyetlen nem kötelezően vesztéses bónuszát (a vásárlás, meg a kevesebb vesztés mind csak többlet minusszal generálható "nyereség"), amiből esélye lenne túlfejleszteni magát a ti tulajdonságaitokon, amivel még mindig csak egálba kerülne.
Fogalmam nincs mit kellene kitalálni, ami kicsi szinten nem növelné az ott még nyilvánvalóan meglévő hordabónuszt, viszont kitartana felsőbb szinteken is, mert az azért látható, hogy nonszensz, hogy egy fél éve futó játékban egyszerűen eltűnik egy horda bónusza.
A térkapu egy jó ötlet rá, csak az kényszerpályás TPgyűjtödére állítja az egészet, és nincs meg benne a 33 % sem, sőt, nem is fejleszthető ki teljes portyapótló napi mennyiségre.
Arról nem is beszélve, hogy mekkora költségbe kerül felépíteni, azaz hozzáférni. Hab a tortán az óránkénti használhatósg, avagy csp/őskő áldozat.
Dátum: 2009.04.12. 16:13:12
Én úgy tudom 15-től dobál a térkapu cuccot.
És messze nem bénákat.
Dátum: 2009.04.12. 14:39:09
Menj a karakterlapodra, és ott a képmásod mellett vannak kis pöttyek. Amelyik zöld, arra van elég lélekenergiád, nyomj rá a pöttyre.
A tulajdonságösszeged attól fog nőni, ha ezeket növeszted.
Dátum: 2009.04.12. 12:26:53
Egyáltalán nem látom az akkora siránkozást.

Az meg engedtessék már meg, hogy egy félrebillentett ajándékra megjegyzést tegyünk.

Hogy holnap esetleg fordítva lesz, az meg hatalmas öröm és bódottád.
Lesz nagy meglepi.

Az ötlet annyira jó, hogy kár volt az aránytalansággal agyonvágni.
Mindössze ennyi a baj, és semmi több.
Dátum: 2009.04.12. 12:08:54
Ilyenkor ha van kéznél, egy átokpiramis csodákra képes.
Dátum: 2009.04.12. 11:06:46
D4vid, te gyémánt vagy. Az volt a baj.
A LÉ őrző bónuszod.
Dátum: 2009.04.12. 10:51:00
Tudtommal nőnapkor a világon semmi nem volt.
Vagy én is lemaradtam.
Dátum: 2009.04.12. 10:35:37
Vagy egy sima sárga gyógyital ajándékba a direkt ÉP helyett, ahogy írtam.
Az ötlet maga hatalmas, és tényleg lehetne neki örülni, ha nem féloldalas lenne.
De az ÉP kontra LÉ messze nincs egymással arányban, mint ajándék.
Egyfelől ajándék, a másik oldalról meg oltári kiszúrás.
Annak a végzetúrnőnek, akinél meg most LÉ is van, részvétem.
Dátum: 2009.04.12. 10:14:01
Rájöttem a megoldásra, hálisten van epikusunk.
És az nem locsol.
Dátum: 2009.04.12. 09:58:49
Attól függ melyik végéről nézzük a szép gesztust.
Még csak leüttetni sem tudom magam, osztom a tojcsit, és gyógyulok vissza ezerrel.

Esetleg a nemzetközi galamblövészeti konferencia jubileumára, (nem, nem holnapra, ha már nőnapra nem) kedveskedhetnének hasonló aranyossággal a végzetfiúknak is.
Dátum: 2009.04.12. 09:10:12
Ezért lett volna jobb mondjuk egy kis élettöltő italt kapni a meglocsoltaknak.
Akkor akkor használná, amikor akarja, és tényleg ajándék jellege lenne.
Dátum: 2009.04.12. 07:50:28
Direkt ÉP helyett talán egy élettöltő jobb lenne, nem okvetlen előnyösebb, ha "locsolhatóak" maradunk álló nap. Egy háborúban főleg.
Dátum: 2009.04.12. 07:40:44
Akkor jár a locsolás, ha kikapunk.
Legalábbis én akkor kaptam ÉP-t.
Ha végzetúr támad, és nyer, ő LÉ-t kap, meg grifftojszit.
Dátum: 2009.04.11. 21:29:24
Idézet: Awenhai - 2009.04.11. 16:38:47
Nincs tehát okom gyűlölni őket, de a pókstratégia, mint olyan, erősen játékkedv-romboló, és ez az, amit nem kedvelek. Amikor ugyanis Pók Béla megtámadja Átlag Joe-t, akkor visz tőle 20-2000 LE-t, időpillanattól függően, és akkor az átlagos játékos azt látja, hogy hiába tartja be a taktikát, egy másodpercre csúszik be a támadható kategóriába, és esik is rá egy pók. Szándékosan nem Balkéz Jimet mondom, akinek semmi nem segít, hanem az átlagot, aki azért figyel valamelyest.


Tehát nincs okod, és mégis azt teszed, megpróbálod őket erősen elfűrészelni a bajnokságban.
Míg benne van az egymás támadásának lehetősége a játékban, addig Átlag Joe-t meg fogják támadni, ha becsusszan az üthető zónába. És ezt nem egy havi egyszeri viadal fogja tudni kompenzálni, hanem legfeljebb, ha odafigyel picit jobban, legalább míg LÉ van nála. Ha meg nincs, jót kuncog a Pókon, hogy elvett tőle egy számára igenfontos PP-t, és adott neki cserébe 0 LÉ-t egy marék TP-vel, ami viszont a Póknak rossz.


Darah szép új világa: Megpróbálhatnád... de akkor lenne egy bajnokira optimalizált karaktered, akit az egyenletesebben fejlesztett karakterek idővel porhanyóssá tudnának verni, és rájönnél, hogy túlzottan egyirányú a karaktered. Csak szakértelemből ugyanis nem fogsz megélni, mert csak a tárgyakból a sebzésed lassabban fog nőni, mint a tulajdonságokból és a tárgyakból együtt. A szekértelmekhez pedig ugye el kell találnod az ellenfeledet, és nem érsz kutyafülét sem, ha összefutsz egy 280 Védekezésű alakkal...

Csakis bajnok karakternek használnám, és semmi másnak. Ha nincs épp bajnokság, akkor addig minuszban tartanám, míg vadászom a szakik növelésére, aztán meg ráérnek püfölni, annál érdekesebb lenne a végeredmény, hogy egy hülyére gyepált kari nyeri a bajnokságokat.

A szemléltetésed pedig jó, akkor a póknak kellemetlen lenne, addig ugyanis fel sem tud ütni egyébként... de a póknak van Kereskedelme, és tudatturbója... az átlagos, ám magasabb szintű karinak meg erősebb felszerelése, esetleg több, vagy más szakértelme. Az építős kari meg nem fog nyerni, mert az nem költ felszerelésre... ha meg már költ, akkor játszik is.

A póknak tulajdonságai vannak. A magasabb szintűnél magasabb a lehetőség a magasabb kereskedelemre, és a turbóra is. Miért ne öltözhetne fel egy építő, ha már eldönti, hogy indul a bajnokságon? Csak mert addig épített? És ha már játszik is, akkor előnyerő kell legyen? Vagy ezt most nem értem, ne haragudj. Nem csak a póknak lenne kellemetlen, hanem mindenkinek az lenne, aki szintjén normál karakternek számít, ha +10 szintől bekerülne hozzájuk egy másképp fejleszett karakter (hogy ne gyengét írjunk). És ők sem tudnának, se fel, se le ütni ekkorát, node ezt ki lehetne a bajnokságból küszöbölni, és megnyerné a kategóriát a legmagasabb szintű, aki leggyengébben tudta felvinni oda a karakterét. Ez nem lehet cél.

Pók Benő meg megszívta a bajnokin, ha sok szinttel magasabb ellenfelet kap. Az adott rendszerben a mostani pókkari nem nyerne, ellenben az éles játékban továbbra is hasítana. Kénytelen lenne gondolkodni, hogy mit nyerjen: havonta bajnokit, vagy folyamatosan sok LE-t a játékban.
Ez Bajnokság. És nem rehabilitáció. Csatáról szóló bajnokság. Akinek nem megy a kvízolimpia, annak minden második kérdésnek írjuk alá a megoldást? Ne az erőről szóló versenyben akard kompenzáni az erőtlen játékosokat, inkább találjunk ki nekik más megmérettetést, lásd a fentebbi kaszinó javaslatom pl, ahol szerezhet sikerélményt bárki.

Darah szép új stratégiája itt bukna meg, mert a bajnoki medál negatívan érinti a következő viadalok esélyeit. Még egyszer kiemelem, én nem törődöm a pókokkal a játékban, de jelenleg a bajnoki viadalokon más esélytelen, ez ellen tenni kell. Adjunk esélyt másoknak is.
Nem bukna meg. A szakértelmeim bőven pótolnák a medál minuszát. Minél alacsonyabb kategória a TÖ miatt, amit nem is fejlesztenék a kimaxolt legalsóról, viszont akárhány szint előny szakértelemből. Ne feledd el, hogy még 40-es szinten is ugyanazzal a 270 TÖ-vel álldogálnék, amivel a legalsó kategóriások indulnak. Közben annyira tolnám a végtelen fejlesztésű kivégzést, kritikus ütéstamennyire csak bírnám, és jobban bírnám, mint mindenki más, hisz tulajdonságot nem fejlesztenék, később, ha egy jobb szövibe felvesznek, és méne vennének fel egy marék bajnoki medállal, a végtelen kritikus varázslat is hozzá jönne még ehhez. Pluszban persze hordaállatok, és szintem adta cucc.

Eszemben sincs veszekedni, csak úgy érzem nem a helyén kezelitek ezt a dolgot.
A Bajnokság az erőről, a karakter harci tulajdonságainak fejlesztéséről szól.
Adjunk játékélményt mindenkinek, jogos.
Sikerélményt is.
De ne ott akarjuk lebutítani a jobbakat, ahol a "jobbság"-ról szól az egész, hanem adjunk módot a többieknek máshol, másban megtalálni a teljesen egyenlő eséllyel indulás lehetőségét.
Dátum: 2009.04.11. 19:57:56
Épp azt igazolod, amit mondok.
A gyémánt bónusza kis szinten él, nagy szinten meg eltűnik.
Míg a többieké nem tűnik el, ugye?
Sőt, kis szinten a másik három hordának eleve ott van, hogy +- X %, de legalább egy a bónusza.

A hordagyűlölettel lássuk csak milyen jelentős tápot is kaptunk.

Akkori szintemen megnéztem, a gyémántok aránya 44 % volt 10 szinten belül az össz 10 szinten belül lévő játékosszámhoz viszonyítva.
Hordagyűlölet nélkül tehát gyakorlatilag 56 % portyapartner volt. Bejött a hordagyűlölet, amit egyre lehet kifejleszteni. Ezt nem néztem pontosan, csak durván, a többi 56 %-ból kb 30 legyen a smaragd, 15 a rubin és 11 a zafír.
Ha a legtöbb portyapartnert, illetve lehetséges támadót adó ellenfelet nevezem ki gyűlöltnek, akkor a 30 %-ot fogom választani.
És valószínúleg más is így tesz, vagyis a legnagyobb számú portyapartnert, illetve lehetséges támadót nyújtó gyűlöletet fogja kifejleszteni, ami a 44 %-ával maga a gyémánt.
Mondom, ez teória.
Hova jutunk el lassan akkor?

Mindezt úgy, hogy a gyémántnak soseis volt harci bónusza. A másik három hordával ellentétben.
Az volt neki, amit csinált magának.
Míg él a portya.
Azaz kis szinten.
Már több helyen leírtam, a gyémánt kilóg a játékmenetből egy az egyben.
Semmiben sem összevethető a másik három hordával, mert azok tulajdonságból adódó bónuszokat kapnak, ami az alaptulajdonságok után %-osan nő, illetve van, amelyik pusztán a szintlépésből adódóan is, feltételezve a max ÉP szerepét a regenerációban.
A többiek bónusza egyszerűen nem is tudható pontosan miből áll.
Vagy csak én vagyok lemaradva.

Az hogy "kaptatok", meg a gyűlölet +15 IQ növelésével egy smaragd tollából elég érdekesen mutat, ahogy érdekesen mutatna egy rubin tollából is, tekintve a + 15 támadást, a gyűlölet másik felét.
Dátum: 2009.04.11. 19:36:39
Esetleg lehetne egy abszolut randomon működő harmadikféle megmérettetés, ami aztán tényleg csak és kizárólag a randomon múlna, egyben indulhatna benne kicsi és nagy, TÖ, SZÖ, sőt, még szerencse sem játszana benne szerepet, pusztán csak a random.
Mondjuk lenne benne 10 "asztal".
Eldöntöd, te magad, hova ülsz le játszani.
Ha szerencséd van, oda kevesen ülnek.
Kapsz egy kockát.
Dobsz.
Az ellenfél is dob.
Aki nagyobbat, továbbjut.
Ha egyformát, újra dobtok.
Így megmaradhatna mindenkinek a "bajnokság" izgalma, és mondjuk a nyertes kapna X szerencsét a medáljához.
Akkor lenne észvetélkedő, a kvízolimpia, lenne erőmegmérettetés, a bajnokság, és lenne kaszinóviadal, pusztán a játék kedvéért.
Dátum: 2009.04.11. 18:48:57
Kérdés mennyi leprogramozást igényelne ez a dolog.
Valószínűleg nem keveset.
Viszont ha működne, akár egyéni küldetésekbe is be lehetne építeni, vegyél részt X szövetségi küldetésen, vagy hasonló.
Ezzel is színesülne a küldetések köre.

A több körös, és több feladatot, összedolgozást igénylő labirintusrendszer változatos szöviküldetéseket jelenthetne.
Mondjuk portyázzon a szövetség X-et.
Szerezzetek Y TP-t.
Fizessen minden küldetésező tag Z adót be.
Fogjatok be közösen akárhány állatot.
Harcoljatok egymással az arénában, vagy lopjatok egymástól őskövet.
Lehetne benne kvíz, találóskérdés, bármi más is.
A feladatokra meg kéne adni egy bizonyos idő intervallumot, ha nem teljesül, akkor mondjuk visszalép a szövi az előző feladathoz. (visszazavarja a feladványozó bölcs)
Mindezeket mindenki tudná követni egy közös kijelzőn mondjuk, hogy hogy is áll a részfeladat.

Izé...lehet hogy ez túl sok munka lenne, hatalmas programozási háttérrel, aminek még futnia is illene.