Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12
Szerző
Topic neve: szövetségi összetartás
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
szövetségi összetartás
1. hozzászólás - 2009.04.11. 16:26:21
Felmerült bennem egy ötlet, kritikát (akár építő jellegűt is) várnék.

Az Epikus Csatáinkban piszok jó hangulat, ahogy egymást lelkesítve, csatákat kommentelve küzdünk.
Viszont egyértelmű, hogy van aki sokkal jobban, van aki éppen kevésbé tudja kivenni a részét.

Az ötletem egy olyan valamire vonatkozna, ami tényleg az egész szövetséget mozgósítaná és egyforma mértékben, szinttől/erőtől függetlenül.

Még nem kiforrott, de az ötletcsírák ezek lennének, mondjuk havi/kéthavi 1x-i gyakorisággal lehetne csinálni:

- egy épület, ahol egy szörny van, aki minden győzelem esetén ad egy betűt/szót/valamit és a cél az, hogy a szövetség MINDEN tagja szerezzen egy ilyen valamit a kezdéshez képest 24 órán belül, és ezeket összegyűjtve az egyik tagnak be kéne írnia az egészet egy szövegdobozba -> ha sikerül, akkor kap a szövi X LE-t (gondoltam arra is, hogy verset kelljen összerakni szavakból, de az annyiból nem jó, hogy akár 4-5 szóból is rá lehet jönni, és pont a lényeg vész el a feladatból - illetve ez egy más jellegű feladat lenne, tulajdonképpen most így leírva ez még egy ötlet)

- az Epikust vagy a Térkaput felhasználva 24 órán belül minden tagnak győznie kell 1x (a Térkapu talán jobb, mert ott jobban van esély, hogy mindenki tud győzni) és ha ez sikerül, akkor a szövi kap annyi LE-t, amennyit a tagok a győztes csatájukban összesen sebeztek (vagy annak valahányszorosát) - persze csak az 1. győztes csata számít (az Epikus/Térkapu használata annyiból nem az igazi persze, hogy kisebb szövetségek nem tudnák használni, pedig ennek az összetartósdinak pont nem a szövetség fejlettsége lenne a lényeg)

- ez a 3. az előző 2-től eltérően kicsit kevésbé gyúr arra, hogy valamit együtt, nagyjából egyszerre valósítsunk meg, de hasonló kategória: a "küldetések"-hez hasonló "szövetségi küldetések", ahol olyan feladatok lennének, amihez mindenkinek hozzá kell járulnia a saját szintjén. Lehetne a mostani küldetések szövetségi szinten teljesítése, pl. győzzön minden tagotok portyában 1x úgy, hogy közben egyik tag sem veszít, de lehetnének csak szövetség szinten értelmezhető új feladatok is, pl. lépjen be ebbe a menübe minden tagotok a TÖ-je szerinti növekvő sorrendben - persze ez így ugye folyamatos fejlesztést/ötleteket igényel
Pontszám: 8.67
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
2. hozzászólás - 2009.04.11. 16:45:54
Nekem ilyen csoportos küldetés ötletem lenne, szal le lehetne menni ilyen barlangokba, ahol mindenféle kincsek várnak rád. De útközben mindenféle feladatokat kapnál, és a klánból egy feladatra csak egy embert lehetne szánni (kivétel az utolsót).

Pl:
Le kell győzni a barlang bejáratánál lévő őrt!
(-1 ember) (ehez érdemes, egy elég erős tagot kiválasztani)

Túl kell jutnia valakinek a csapdákon, hogy a másik oldalt kikapcsolhassa azokat
(-1 ember) (olyan embert kell választani akinek a legmagasabb a védelme, és csak akkor teljesíthető, ha ez az ember túléli a sebeket)

Válaszolni kell a kincs kapuja előtt álló bölcs 3 kérdésére
(-1 ember) (természetesen a leggyengébb tagot kiválasztani)

Le kell győzni a kincset őrző lényt
(-a maradék ember) (ilyenkor a még megmaradt tagok egymás után, és csak egyetlen egyszer megküzdhetnek a lénnyel, kb olyan lenne, mint egy epikus lény, de sokkal gyengébb)
Pontszám: 8
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
3. hozzászólás - 2009.04.11. 18:01:35 (Válasz dorong #1 hozzászólására.)
"a cél az, hogy a szövetség MINDEN tagja szerezzen egy ilyen valamit"
Ez egy 35 tagú szövetségben már megvalósíthatatlan, mindig lesz, aki elmegy húsvétolni/dolgozni/kórházban van.

Egyébként az alapötlet, hogy legyenek "szövetségi küldetések" már máshol is felmerült. Tényleg kellenének.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.04.11. 18:02:10-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
4. hozzászólás - 2009.04.11. 18:08:09
A Túlélők Földjén a labirintusok bejárása kezdetben úgy nézett ki, hogy leírtad, milyen sorrendben akarod meglátogatni a szobákat. Tíz évvel később már az Eye of the Beholder játékok is elbújhattak volna a TF labijai mellett. Fél éve játszunk itt, és biztos vagyok benne, hogy nagy dolgok fognak még következni!
Pontszám: 3
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
5. hozzászólás - 2009.04.11. 18:12:11 (Válasz Nari77 #2 hozzászólására.)
Dorong, az alapötlet kiváló.
Csapatformáló, és szórakozásnak sem utolsó, főleg ha valóban szint, TÖ, SZÖ függetlenül minden szövi tag ki tudná belőle venni a részét.
Jók az epikások, a végére már úgy felpezsdül a szövi élet, hogy még a kisszintűek is kamikazéznak bele, csak nyíródjon már ki.

Ezt a hangulatot valóban megérné, sőt, nagyon érdemes lenne átmenteni más feladatokba is, csak támogatni tudom.
A hozzászólást Darah módosította 2009.04.11. 18:12:29-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
6. hozzászólás - 2009.04.11. 18:17:32
A nemérekrá problémát esetleg lehetne olyannal kiküszöbölni, hogy minden szövi tag külön jelentkezhetne a szövetségi küldetésre, és a jutalom annak is függvénye lenne, hány szövetségi tag végzi el. Ha mindenki, akkor 100 %-os jutalom, ha nem mindenki, a feladat nem válik végrehajthatatlanná, viszont a jutalom csökken, a nem jelentkezett fők százalékában.
A hozzászólást Darah módosította 2009.04.11. 18:20:19-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagFeketeSFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
7. hozzászólás - 2009.04.11. 18:19:57
Akkor én összegyúrmám az ötleteket:

Legyen egy szövetségi akadálypálya, ahol tudásunkat, és karijainkat felhasználva tudjunk EGYÜTT játszani, és élvezni a játékot

-A labirintus bejáratánál a szövetség aktív tagjainak legalább 50%-a legyőz egy őrt, aki cserébe ad egy szót, amit begépelve egy szobába érünk.

-A szobában a szövi kap egy találós kérdést, aminek megválaszolására a belépéstől számított 1 órája van. Mindenki egyszer találhat, persze közben a fórumon lehetne ötleteket felvetni.

-A továbbhaladás egy újabb szót tesz elérhetővé, amivel a szövi egy kamrába/barlangba jut, ahol valamiféle összesítést kéne nézni, és úgy megküzdeni egy agyontápolt szörrnyel. Tehát pl. vegyük x szövit, ahol 30 tag van, sé mind a 30 tagnak 400 a TÖ-je, és az SZÖ-je. A tagok össz. TÖ-je 12000, az össz. SZÖ-je is ennyi, a szörnynek pedig pl. kezdetben 1000, aztán 2000, végül 3000..... SZÖ-je, és TÖ-je van. Ha sikerült legyőzni, akkor megadja az utolsó szót, amivel a szövi beléphet egy kinccsel teli csarnokba.

-A csarnokban egy vén ül, aki ad egy feladatot a játékon belül. Pl. mindenki nyerjen egy portyát, vagy lépjen szintet egy állata. Ha ez megvan, akkor a szövi kap egy jelképes mennyiségű LE-t, ami automatikusan a lélekkútba kerül.


A csaták természetesen úgy működnének, mint a bajnokin, tehát nincs ÉP, és VP veszteség.

Mit szóltok ehhez?
Pontszám: 6.67
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
8. hozzászólás - 2009.04.11. 18:41:15
Azt, hogy ez lenne a játék történelmében a legnagyobb programozási feladat, és a nullánál valamivel kisebb az esély a megvalósulására. Tovább megyek, már az első ötlet is elég meredek. Nem fikázni akarom őket, mert remek ötletek, csak én a programozási oldalról nézem...
Pontszám: 5
kedvelt tagFeketeSFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
9. hozzászólás - 2009.04.11. 18:44:46
Természetesen programozói szempontból elég merdeknek hangzik, de simán le lehetne egyszerűsíteni:

a szövetségi lapon egy gomb:küldetés

Belépsz:4 gomb(1.,2.,3.,4. feladat)
1. feladat:egy szörny, akit egyszer lehet megtámadni mindenkinek, következő menü megnyílik, itt kiírva egy találós kérdés,következő egy epikus szörny, egy csata leporgramozása, a vége pedig a küldetés számolásához hasonló
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
10. hozzászólás - 2009.04.11. 18:48:57
Kérdés mennyi leprogramozást igényelne ez a dolog.
Valószínűleg nem keveset.
Viszont ha működne, akár egyéni küldetésekbe is be lehetne építeni, vegyél részt X szövetségi küldetésen, vagy hasonló.
Ezzel is színesülne a küldetések köre.

A több körös, és több feladatot, összedolgozást igénylő labirintusrendszer változatos szöviküldetéseket jelenthetne.
Mondjuk portyázzon a szövetség X-et.
Szerezzetek Y TP-t.
Fizessen minden küldetésező tag Z adót be.
Fogjatok be közösen akárhány állatot.
Harcoljatok egymással az arénában, vagy lopjatok egymástól őskövet.
Lehetne benne kvíz, találóskérdés, bármi más is.
A feladatokra meg kéne adni egy bizonyos idő intervallumot, ha nem teljesül, akkor mondjuk visszalép a szövi az előző feladathoz. (visszazavarja a feladványozó bölcs)
Mindezeket mindenki tudná követni egy közös kijelzőn mondjuk, hogy hogy is áll a részfeladat.

Izé...lehet hogy ez túl sok munka lenne, hatalmas programozási háttérrel, aminek még futnia is illene.
A hozzászólást Darah módosította 2009.04.11. 19:19:52-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagPiper1000Nő
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
11. hozzászólás - 2009.05.07. 14:30:13
Nem találtam rendes topicot, ezért ide írom ötleteim a szövetségi harcokkal kapcsolatban!

1. Lehetne korlátozni a harcokat aszerint, hogy 2 klánnak mekkora a lélekkútja, mennyi tag van a szövetségben, és mennyi felépített épülete van. Ha a kettő között ezügyben lényeges különbség van, a támadó javára, akkor vagy bónuszokat kell adni a kisebbeknek, vagy mint a portyánál " nálad kisebb szintűeket nem támadhatsz". Ennek egyszerűsítése érdekében akár szintekre is lehetne osztani a szövetséget. Ha egy szövetség a totál nullárol, felépít egy épületet, van maximum 3 embere, akkor 1-es szintről átmegy 2-esbe. A nagyobb klánok később 20-30-as szinteket érhetnek el. Ebből kiindulva, létre lehetne hozni egy tökéletesített szövetségi háború rendszert. Sok ember, és sok szövetség kedve ment el a játéktól, mert egy nagy klán nagy tagokkal, porrá alázta őket, és -5000-be vitte a lélekkútat. És ekkor jön az, hogy a vesztes klán erősebb tagjai inkább átmennek, egy nagyobb szövetségbe, ahol nem őket támadják, hanem fordítva. És emiatt, sok szövetség megy tönkre, majdnem az enyém is.
2. Sokkal erőteljesebben kéne kihagsúlyozni az Építés hatákonyságát. Még több LE-vadászatonként, ha az építés mennyisége már jóval túlhaladja az átlagot. Nem csak annyi kéne,hogy "ki támad először" mert támadhatok én először, attól még elverhetik a pofám. Nem én nevetek a végén!
3. Akár a szövetség, a háborúban kaphatna portya pontokat, melyel 1 játékos(eldöntik maguk közül ki) megtámadhatja az ellenfél választottját, ilyenkor az LE veszteség nem a két karakter számlájára lesz írva, hanem a szövetség kútjára. Ilyenkor is mehetne nulla alá a kút. A szövetségi taglistán külön fel lehete jeleníteni,hogy ki annak a szövetségnek a kiválasztottja. Az ilyen támadások 5-10 pontot érnének egy háborúban, ami annyit tesz, hogy a két legerősebb tag csap össze és dönti el az egész kimenetelét. Azok a klánok,akiknek nem kell a pont, azokat feláldozhatja közepes mennyiségű LE-ért.
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
12. hozzászólás - 2009.05.07. 14:41:26 (Válasz Piper1000 #11 hozzászólására.)
Szerintem sokkal kevésbé elkedvtelenítőbb, amikor egy nagy szövetség elrabolja a kút 15%-át (bár ugye a háború tornyával ez változik), mint amikor egy háromtagú übertáp szövetség lerabolja a 30%-át, ami az ő kútjának esetenként akár kétharmada is lehet. A kis szövetségeknek tönkre kell menniük, ez a játék elveiből következik. Egy kezdő szövetségben 5 tag lehet, amikor pedig eléri a maximumot, akkor 35. Ez azt jelenti, hogy minimum 7 kis szövetségből lesz egy nagy, de a törléseket és abbahagyásokat tekintve lehet, hogy ez tíznél is több. Aki köti az ebet a karóhoz, hogy "ez márpedig az én szövetségem, nem megyek sehova", de nem tudja szövetségét felvirágoztatni, az később igencsak ráfázik.
Pontszám: 5
népszerűMcLeeFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
13. hozzászólás - 2009.08.02. 16:33:15
Nem találtam megfelelőbb topicot, ezért írom az ötletemet ide, hiszen szintén a szövetségekkel kapcsolatos.
Nevezetesen a szövetségek vezetőinek adna olyan lehetőséget, amivel motiválhatnák a tagokat.
Arról lenne szó, hogy legyen lehetőségem (a védelemhez hasonlóan) a nálam lévő térkapus cuccok közül a kiválasztott szövetségi társamnak átadni.
Pl. ha kiemelt szövetségi feladatból valaki átlagon felül kiveszi a részét, kapna tőlem egy gyűrűt, amiből nekem már három is van.

Kérdésként merülhet fel, hogy honnan tudja a program, ki a vezető?

Erre két megoldás is kínálkozik:

- kezdetben minden játékosnak rendelkezésre állna ez a lehetőség, de amikor belép egy szövetségbe, ugyanúgy átadhatná egy kiválasztott tagnak, mint az egy szavazatot
- annak biztosítja ezt a lehetőséget a program, akinek pl. legalább 5, vagy egyszerűen a legtöbb szavazata van a szövetségen belül

Azt hiszem, aki igazán összetartó és jó hangulatú szövetségben játszik, érti, örömmel üdvözölné ezt a lehetőséget, és bár nem vagyok programozó, mivel már vannak közel azonos funkciók, gondolom a leprogramozása sem lenne aránytalanul nagy munka.
A hozzászólást McLee módosította 2009.08.02. 16:36:35-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
14. hozzászólás - 2009.08.02. 19:41:05 (Válasz McLee #13 hozzászólására.)
197-edszer írjuk le, hogy SOHA NEM LESZ TÁRGYÁTADÁSI LEHETŐSÉG A VÉGZETÚR JÁTÉKBAN. Igen, tényleg jó lenne, de az emberek nem a barátaik megajándékozására használnák, hanem tisztességtelen előnyszerzésre.

"Azt hiszem, aki igazán összetartó és jó hangulatú szövetségben játszik, érti, örömmel üdvözölné ezt a lehetőséget..."

Ha tényleg ilyenek a tagok, akkor nem kell motiválni őket, mert a barátság nagyobb összetartó erő a jutalomnál. Ha pedig a tagok még a CSP-jüket sem hajlandók levadászni és a karakterük erősítésére felhasználni, ott nem segít a világ legtáposabb varázstárgya sem.
Pontszám: 5
népszerűMcLeeFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
15. hozzászólás - 2009.08.05. 06:27:51
Rendben, megértettem, ismét a szokásos paranoia.
Tudod, az a gond szerintem, hogy ez a hozzáállás azokat is sújtja, akik tisztességesen játszanak, míg a csalók mindig megtalálják a módját, hogy valahogy visszaéljenek a lehetőségekkel.
Mellesleg nem általános tárgyátadásról írtam, hanem egy konkrét körről a térkapus cuccok átadásának lehetőségéről.
Ha ez a lehetőség minden szövetség rendelkezésére állna, kicsit nehezen tudom elképzelni, hogyan lehetne ezzel visszaélni, hiszen bármely szövinek rendelkezésére áll, aki akar él vele, aki nem, nem.

Amit a motivációról írtál, arra csak azt tudom mondani, hogy őszintén remélem, soha nem lesz belőled vezető sehol, mert nagyon nehéz dolgod lesz. Ugyanis a motiváció és az elismerés szerepe (legyen az játék vagy a való világ) kicsit más, mint amit gondolsz róla
De most nem mennék bele vezetéselméleti fejtegetésekbe, ha nem, nem.
A hozzászólást McLee módosította 2009.08.05. 06:37:38-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
16. hozzászólás - 2009.08.05. 13:55:29 (Válasz McLee #15 hozzászólására.)
Nem paranoia, tapasztalat. Ha valaki elkezd lopni-csalni-visszaélni-nyerészkedni-kiskaput kihasználni, és nem fizet rá, mindenki utánozni fogja. Egészen addig eszükbe sem jutott volna (vagy ha igen, féltek megtenni), de mikor látják, hogy a másik is csinálja, előtör belőlük a "Nehogy már én ne..." mentalitás. Senki nem fog önmérsékletet tanúsítani, hogy "Ne csináljuk már, srácok, így hamarosan tönkremegy a cég (vagy a játék)!" Ilyen az emberi természet.

"Ha ez a lehetőség minden szövetség rendelkezésére állna, kicsit nehezen tudom elképzelni, hogyan lehetne ezzel visszaélni, hiszen bármely szövinek rendelkezésére áll, aki akar él vele, aki nem, nem". Lássuk csak! A 35 tagú topszövetség legerősebb tagja szétosztja a frissen felvett újoncok között az 50-60. szintű térkapus cuccait. Ezek az újoncok máris előnybe kerültek a hasonló szintű, de kisebb szövetségbe tartozó végzeturakkal szemben, akik talán csak hónapok múlva (vagy sohasem) jutnak el oda, hogy ilyen tárgyaik legyenek. Igaz, a térkapus cuccok nem annyira erősek, hogy felborítsák a játékegyensúlyt, de ebben a játékban bármilyen erőforrás-átadás tiltott. A csalókat kivéve mindenkinek ugyanannyi lehetősége van érvényesülni- még ha valakinek magasabb tulajdonságai, jobb felszerelése, stb. van is, az az illető csak magának köszönheti őket, nem pedig a haverjainak, akik feltápolták őt.

Voltam őrsvezető, táborvezető, játékvezető, csoportvezető, jelenleg pedig osztályvezető vagyok. 32 év tapasztalata mondatja velem: az engedmények nem bizalmat és hálát szülnek, hanem visszaélést és fegyelmezetlenséget. Ha megengedem valakinek, hogy előbb menjen el a munkából, onnantól nincs megállás: mindenki követelni fogja, hogy őt is engedjem el, mert neki sokkal fontosabb dolga van, és a múltkor is elengedtem XY-t, stb... Ugyanez van a játékban is-valahol meg kell húzni a határokat.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagFehér HollóNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
toborzás
17. hozzászólás - 2010.01.01. 09:42:41 (Válasz dorong #1 hozzászólására.)
Tisztelt Végzeturak és Végzetúrnők!

Szeretettel várok mindenkit szövetségemben, melynek neve:
Zafír Csillag

Aktív tagokat keresünk, de nincs meghatározott LE, amit muszáj a szövetségre fordítanod, mindenki annyit tesz a fejlődésért, amennyit tud...

Üdv
Pontszám: 3
kedvelt tagFero17Férfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
18. hozzászólás - 2010.01.03. 21:15:03
Tisztelt Végzeturak és Végzetúrnők!

Szeretettel várok mindenkit szövetségemben, melynek neve:
Zafír Csillag

Aktív tagokat keresünk, de nincs meghatározott LE, amit muszáj a szövetségre fordítanod, mindenki annyit tesz a fejlődésért, amennyit tud...

Üdv

Jó, de azt is ird oda, hogy hányadik világ!!!!
A hozzászólást Fero17 módosította 2010.01.03. 21:18:17-kor
S.F.
Pontszám: 5
kedvelt tagCsigafiuFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
19. hozzászólás - 2012.03.22. 13:04:28
Lenne másnak is igénye arra, hogy a szövetségi küldetéseknél legyen statisztika arról, hogy a küldetés sikeres teljesítéséhez ki mennyivel járult hozz?
(Mint pl.: a háborúknál?)
Lehetne látni ki az, aki linkel és ki az aki csinálja ezerrel
Pontszám: 7.06
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségi összetartás
20. hozzászólás - 2012.03.22. 13:14:10 (Válasz Csigafiu #19 hozzászólására.)
Ha nem túl macerás megvalósítani, akkro támogatom, de ennél sokkal fonotsabb fejlesztések is vannak szerintem
Pontszám: 8.13
Oldal: 12
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője