Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.04.19. 21:09:42
Mi meg 500-akat. Sima harcban, vagyis szintünknek megfelelő támadásokkal.
Dátum: 2009.04.19. 21:05:21
Te kaphatsz olyat 3 játékostól, 6 szintről.
Én kaphatok ugyanilyet, jó, nem ugyanilyet, csak 2000-est 41 játékostól.

Edit: nem vettem ki belőle a gyémántokat, tehát annyival kevesebb, sorry.
Dátum: 2009.04.19. 19:57:55
Ricardo, nem mondtam, hogy tehetsz róla, hol olvastál ilyet?
Csak azt írtam, nem mindenkinek van, mivel te azt írtad, minden 35-ös eléri.
Nézd meg jobban a szöviket, sok nem éri el még mostanság.

Balor, ez már javaslat.
Dátum: 2009.04.19. 19:40:51
Azé akad.
Spec szégyenszemre 38-ason nekem sem áll rendelkezésemre, de már majdnem. És ahogy néztem a környékünkön lévő szövetségeket, még nekik is odébb van, és már 40-es tagok is vannak, talán nem is olyan kevesen.
Tudom, akkor még váltsunk szövit is.
Dátum: 2009.04.19. 17:27:49
Jogos, az egészségfejlesztésre szükség van, nekem is. Meg is lesz, ha megcsináltam, amit most elkezdtem.
Viszont tényleg nem mindenható, max nagyobb teret hagy az evickélésre, jókora áldozatért cserébe.
Mondom, bármi jó lenne azok közül, amiket itt leírtatok, ha az a játékos kezében lenne, és ő dönthetné el, mikor érvényesüljön, mint egy gyógyital. A gyógyitalon kívül nincs olyan regeneráló forrás, amit az illető tudna befolyásolni. Mer vagy gyógyul, vagy nem. Ha sokat fejlesztett a szakin, sokat, de csak akkor kattan, ha leütik, és nem ha neki kellene, így pl ha valaki megtalálja épp egy gyűjtésben, és jól vissza is gyógyul, egészen biztosan számíthat a következő támadásra abból a zöviből. Ez nem gond, így működik.
Szintlépés után eltűnni meg ezzel a kicsi ÉP-vel is halál.
Dátum: 2009.04.19. 17:23:20
Arielt egy 20-as gyakorlótérről ütik, mégis elég.
Dátum: 2009.04.19. 17:17:52
A másik topicban Ariel azt írta, az övé most 5300.
Tehát én 15 szinttel kisebbről érjem el azt majdnem, ami neki van, és már vígan portyázhatok is.
Dátum: 2009.04.19. 17:10:31
Ó, azt hiszem értem, tehát 4-5 szinttel kisebbeket megverhetek még akkor is.

És ez szerintetek így teljesen jó, hogy ilyen extrém szintre fel kell nyomatni egy kisebb erőforrással rendelkező játékosnak egy tulajdnoságát, hogy játszhasson?

Nem a szintje igénye szerint, hanem a hatalmas fentről jövő ütések miatt?
Ez így teljesen rendben van?
Dátum: 2009.04.19. 17:06:57
Mármint mi lesz 4-5 szinttel lejjebb?
Dátum: 2009.04.19. 17:00:14
Tehát akkor ha nekem most van 2422 ÉP-m 38-as szinten, ezt duplázzam meg, akkor elérem azt, hogy a hat szintről nagyobbak már ugyanígy 2180-tól nem tudnak támadni. Igaz, mire ezt megcsinálom, addigra már az öt szinteseknek is jó kis célpont leszek, de ha még feljebb tornázom, mondjuk hogy már a 40 %-osok is eleget hagyjanak, akkor már lesz ÉP-m portyázni, ha még lesz, akit eséllyel megverek?
Dátum: 2009.04.19. 16:21:55
Még mindig ott járunk akkor, hogy a kisebb többletköltségből fejlessze túl az egészségét, igazándiból az lenne a tökéletes, ha kétszerakkorára fejlesztené, mint amennyit a szintje megkíván, és akkor a róla nem leütött 50 %-a megmaradhatna a saját játékára?
Dátum: 2009.04.19. 15:56:03
Seligen, egyáltalán nem kifigurázásnak szántam, elnézésed kérem, ha ez így jött le.
31-en nem tudom mi a támadhatósági korlát, de valószínűleg nem hat.
Valóban, V1-en az épületekre várakozás úgy feltuningolta az élenjárókat, hogy nekik nem akkorának kéne lenniük, mint amekkorák, ez lehet.
Dehogyis mondom mindenre, hogy nem.
Saját ötletem sajna nincs, így csak hevesen bólogatni tudtok a te pihenésben túltöltődésednek, vagy Simon játékos által szabályozható ÉPtöltődésének, és ezt maradéktalanul meg is teszem.
Minden megoldás jó, ami játszhatóvá teszi a játékot.
Ha nem a szintszűkítés, akkor más, de vagy tényleg legyen győztese és vége, vagy ha nincs vége, maradjon játszható.
Dátum: 2009.04.19. 15:44:53
Mitől válik ismét erősebbé, az egészséget fejleszti?
Ha TP-t nem gyűjt, attól csak nagyobb nem lesz, erősebb egy szemernyit sem.
Dátum: 2009.04.19. 15:12:57
Viktor, ez nem épp így van. Aurri írta még a teleoffolt ( ) háborútornyos topicba, top1 37-esen nyögvenyelősen tudta megcsinálni a szinttop utolsó 43-asokkal a TP szerzős küldetést, (580-612-626 vs 679 TÖ) akkor ott nem mondható, hogy nincs szerepe a szintnek. Gondolom azért messsze közrejátszik a szint megszerezhető cucca is, ami azért mégiscsak a szint hozománya.
Dátum: 2009.04.19. 14:11:43
Maci, már sem a LÉ-ért jönnek, az már csökkentve van, hanem vannak jó kis küldetések, nyerj zsinórban 50 portyát, sebezz az ellenfél állatába X-et, stb, stb. Ha kevesebbet sebeznek, jönnek többen, ugyanúgy, mintha még ehhez meg is gyógyítjuk magunkat nekik, grátisz.

Seligen, mondhatni most még a béka nyakkendője alatt van az egészségem, de tervben van a fejlesztése.
Viszont egy szintlépés után így is kapkodok, mint a fene, hogy én használhassam el az életpontjaimat, és ne más.
A pihenéses túltöltődés nem egy rossz gondolat viszont, így csak a nyertes csata mászna el a kisebbeknek minuszba.

Edit:
Byzon, de most mindezek nélkül is ott vagyunk.
Most épp csp gyűlésre várok, nem csinálok semmit, se nem vadászom, sem nem portyázom, csak úgy elvagyok, így most van időm megfigyelni mennyire tudok feltöltődni. Hát mit mondjak... az 50 %-ot nem érem el soha.
Dátum: 2009.04.19. 13:46:06
Idézet: Seligen - 2009.04.19. 12:32:30
Eddigi védekezések:
- portya limitálása, pp bevezetése

Ez nem a nagy szintről leütéseket célozta, még a fasorban sem volt nagyszintről leütés, amikor ezt megszavazták.
- a gyakran támadottaktól kevesebb TP és LE szerezhető,

Viszont nem befolyásolódik a sebzés mértéke, ugyanúgy kinullázza a kisebbet.
- taktikaváltás: +%-okat kihasználva működés, egészségnövelés, mágikus regeneráció növelése,

Átmenés hasoncsúszó üzemmódba, amiből kiugrálva ha elég gyorsan találsz ellenfelet, kettőt te is portyázhatsz, de ehhez gyengítsd tovább a karaktered, nődögéjl szépen, és nyomkodjad túl a szintednek megfelelőnél az olyan képességeket, amik csak a túlélésre jók, viszont még kitűnőbb célpont leszel velük, kisebb szint távolságról is, mert gyenge vagy. A 8. akadémiás manából regről már nem is beszélve.
- védelem itala, csata utáni regeneráció,

Áldozd be te azt, amit a felsőbb szintűek nem szeretnének, a portyapontjaikat veszni hagyni, vagy extra HUF költségen vásárold meg azt, amit nekik nem kell.
- a kezdeti hatósugár már csökkent egy szintet,

És még mindig nem eleget, 6 szintről ez nem csata.
- visszafogott fejlődés (ennek még nincs túl nagy referenciája, de jónak tünik),

Későn jelenik meg. Ha már benne vagy a hat szintesben, sütheted. Bár ez még később lehet változni fog, tényleg nagyon az elején vagyunk.
- békeidőben BCs-s szövetségek tagjai mínuszokkal támadhatóak.

Ehhez háborút kell veszteni, ismét plusz költség a nagyokkal szemben a kicsiknek.

A hatósugár csökkentésének pozitívumai:
Sajnos egy ilyet sem látok tisztán. Talán nyugodtabbá válna a játék. A második világban erősen késve indultam ráadásul nem prémiumozok. Smaragdként semmi gondom ott ezzel a bufferrel. Az első világon pedig nem tudok érdemben nyilatkozni, hiszen sokszor ettől függ, hogy fel tudom e tölteni a kínzó részlegemet, nem csordulnak túl a portyapontjaim és néha még némi LE is csurran és gyémántként ez az egyetlen harcból szerezhető előnyöm bármely más horda tagjaihoz képes. Amennyiben ez a határ lecsökken, nem sok értelme lesz gyémánt hordás karaktert játszani, hiszen ha hasonló erősségű karaktert támadok, az nagy eséllyel elver. Ez nem panasz, ez tény.

- Nem tudom hanyas vagy a V2-n, nem lehet, hogy még nem értél oda, ahol ez már komoly gonddá válik?
- A gyémánt bónusza halott, és nem azzal a picurka LÉ-vel fogjuk újjá éleszteni, amit 6 szintről lejjebbről hozunk el, a delikvens max életének a felével egyetemben. A velünk egy szintű valószínűleg azért ver el, mert az övé nem halt meg.

A nem elől haladóknak a játék egyre játszhatatlanabbá válik, pont amiatt, hogy hasoncsúszva kell közlekedniük. Simon gerincesen bevallotta, amit kioszt, azt ő sem győzné, ha kapnia kellene.
A kisebbek ezt egyszerűen képtelenek kompenzálni. Igen, lehet és kell egészséget feljeszteni, de nem elvárható, hogy ami normál sebzés 6 szinttel feljebb egymás között, azt 6 szinttel kisebb a szintjének megfelelő bevételekből kompenzálja túl, ha élni akar. És akkor még mindig csak ott tart, hogy nagyobb, ámde harci tulajdonságokban sokkal gyengébb lesz, mivel neki nem azzal kell foglalkoznia, hogy a harci képességeit szinten tartsa, növelje, hanem építsen olyan épületeket, fejlesszen olyan képességeket, amik arra jók, hogy neadjisten már hármat is tudjon egyben portyázni, de az epikust óránként már felejtse el. Ahogy megjelenik a portyalistában, (vagy akár ha nem kétezres fülest kap elsőre a jól fejlesztett egészségére, ki sem esik onnan egy ütésre, főleg ha még sebgyógyít is magán) abban a pillanatban lecsapják.
Pozitívum lehet, ha nem unják meg a középmezőnyös játékosok a laposkúszást, és nem hagyják a fenébe az egészet.
Ha nem hagyják a fenébe az egészet, nem szűkül mindenki portyázási lehetősége tovább.

A hatósugár csökkentésének negatívumai:
Nos ezekből látok párat.
- Portyalehetőségek leszűkülése az elöl haladóknak. Ez jelenleg is ott tart, hogy írtózatosan figyelni kell a szintlépésünkre, hiszen azonnal megjelenünk egy elöl szaladó karakter portyalistáján, így várható a szinte azonnali betámadás, egy nagy vadászat végén a szintugrás sokszor elég csúnya pofonba történik.

Még csak 38-as vagyok, de máris irtózatosan figyelnem kell a szintlépéskor, és nem csak akkor, hanem folyamatosan, hogy ha van nálam LÉ, még tévedésből se közelítsem meg az 50 %- ÉP-t. A portyapontjaim szépen gyűlnek.
- A háborúzás még inkább ellehetetlenedik, hiszen az olyan szövetség amely hasonló szintű tagokból áll, ritka mint a fehér holló. Így egy-két pók meghatározhatja egy háború kimenetelét.

A mostanit viszont egy bármilyen nagyobb szintű eldöntheti, majdnem mindegy milyen TÖ-je van, hiába a jól fejlesztett karakter a támadottnál. Nem háború, mészárlás. Pláne nagyobb szövitől.
Dátum: 2009.04.19. 09:51:22
Én is visszafogott fejlődök, csak épp kissé máris elkéstem vele, már benn vagyok a 6 szintes leütős csoportban.
Aki nemtámadásokat köt, az önmagát korlátozza be. Tegye, ha ez megfelel a játékról alkotott elképzeléseinek, de aztán nem ér azt mondani, hogy nincs kit támadnom, adják oda a kisebbeket.

Nem előny kell a később kezdőknek, csak hátrány sem kéne, épp azért mert az elején kezdőket senki nem ütötte fentről. Sőt, most sem ütik őket hét (?) szintről.

Hogy a feljebbről támadó még pluszt támadást is kap lefelé, ez előtt meg abszolut értetlenül állok, mert mirefel kapja? A kompenzáció (nő az alacsonyabb szintű állat sebzésfelfogása) az meg akkora cukorka, ami itt teljesen jellemző kompenzáció címén. Adj valamit neki, ami zörög és fényes, ellesz vele és csendben marad. Mindezt 1500-2000-es sebzéseknél.
Nem, nem akarok belekapaszkodni Mortimer, viszont ez is egy adalék.
Dátum: 2009.04.19. 09:04:34
Ki beszél itt levadászásról? Meg folytonról?
De én spec nem a nyúl hordába jelentkeztem anno, és a legnagyobbak sem rókába szerintem.

Ezt az azonnali visszagyógyulást már túlléptük, ez abszolut semmit nem ér, csak ismét üthetővé teszi a karaktert.
(a húsvét csodálatosan mutatta, hogyan is működik)

Elejtett szavakból úgy érzékelem, a szintkülönbség még nőni is fog.

Ha csak minden szinten 1 % kisebb unja meg a nyúlságot, ez olyan folyamat, ami ahhoz vezet, hogy a nyulak kihalnak.
Reális esély a nagyokat utolérni nincs. Sem erőben, sem sehogy, hogy rókává váljon, aki akar. Én spec nem is akarok.

De most ez konkrétan úgy néz ki, mintha a felsőház lenne a fizetője ennek a játéknak maga, a többiek pedig a töltelék free, nem fizetős, hogy legyen kivel játszani a nagyoknak.
Holott azé azt hiszem vannak lejebb is fizetősek.

Egy minden szinten játszható játék lenne a cél, nem? És nem laposkúszásban játszható.
Dátum: 2009.04.19. 07:19:46
Igen, ez tényleg csak azoknál lépne életbe, akiket fentről ütnek.
Sőt, talán lehetne olyan, hogy fentről három szintig sem kattanna be, azt már aztán tényleg tessék kikompenzálni. Négytől felfelé viszont nőjön a mértéke.
Viszont az aktiválódás mértéke ismét itt van. Ha nem szabályozható mennyi ÉP-t toljon vissza, akkor legfeljebb arra jó, hogy mint szintlépés után kimaxolódik a játékos, és ismét szabad a vásár fentről. Vagyis kap bónuszt, hogy legyen mit leütni róla.
Dátum: 2009.04.19. 06:18:54
Simon, csak azért nem fog megfelelni, mert teljesen életképtelen az az elgondolás, hogy lehet növelni felfelé a támadható szintet. Hatra, hétre, nyolcra. Soha az életben, 250-256-os szinten sem fog kiegyenlítőddni az erőviszony. Sőt, ha már most, 38-44-nél ekkora a fölény, akkor mi várható feljebb? Ez akkor működne, ha tényleg lenne vége az alagútnak, és lehetne kimaxolni épületet, és aztán magával foglalkozhatna a karakter. De ezzel az egyre jobban lenyúlkálással csak a baj lesz. Felérni nagy szintre nem lehet sittysutty. Ha felérnek, és azt látják, hogy kész, itt tényleg max hasoncsúszva lehet játszani, és nem átmenetileg, hanem szokj hozzá és alkalmazkodj, sőt, vegyé még egy rakat őskövet is, akkor a le-üthető ellenfelek el fognak tűnni.
Nem, nem mindenki, látod, vannak itt kitartóak is.

Piciklon, jól olvasom? A lefelé támadók még pluszt is kapnak?
Ugye ez most valami vicc?