Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.09.11. 16:03:17
Viszont a tegnapi második fázis vég azért lehetett volna figyelmeztetés, hogy vannak itten "rejtett tartalékok".
Tartok tőle, hogy így kicsit nagyon rövid lesz, a relikviák dobásrandomja csinál vicces dolgokat.
Dátum: 2009.09.11. 15:48:28
Ezzel én is így voltam Panna.

Megvan a gömb, kikerekítettem még a manók végét, és mostmár nem ütöm, had maradjon azoknak is, akiknek még nem sikerült kiütni.
Dátum: 2009.09.11. 15:13:26
Már reggel beírtam, hogy kissé alul lett kalibrálva V1 harmadik fázisa.
Ügyesen le is lett pontozva.
Ez ilyen tempóban három nap sem lesz.
Dátum: 2009.09.11. 14:24:32
Nade már jönnek a magánepikusok, amik erre a célra megfelelnek, nem?
Dátum: 2009.09.11. 14:01:36
Nem lenne az kicsit sok?
Dátum: 2009.09.11. 13:51:28
Ezt egy picit részletezhetnéd.
Főleg a 2. pontot.
Akkor tulajdonképp hány sorozat epikuson menne végig a szövetség?
Dátum: 2009.09.11. 13:32:26
Shaktor, de ez a szövetségi epikus, nem a magán, a magánról nekem is megvan a véleményem, oda is írtam, tettek is rája, akkor kivárjuk, ez van.

A szöviepikus most attól, hogy jönnének hozzá segédek, vagy a kisebbek máshogyan tudnának segíteni, nem lenne közönségesebb, könnyebben üthető, vagy bármi egyéb sem.

Majd Damage gondolom ír egy összefoglalót a végleges tervéről, remélem Birka is ügyködik ilyenen, de ha én eddig nem a holdon voltam, akkor az epikus nem gyengülni fog a segédektől, hanem erősödni, és csak akkor csökken vissza a _mostani_ erejére, ha a segédeit kiütik mellőle.
Vagyis szó nincs értéktelenedésről, vagy miegyébről.

Hanem hol kellene a szövetség közösségi élményét keresni?
Ez a közösségi tevékenység, meg a háború.
A háború is ezer sebből vérzik, bár nemrég lett reformálva, nem sikerült túl jól.

Egyre nagyobb szintmennyiséget ölel fel minden szövi, nem rohanás kérdése igazándiból.
Minden szövetség szívesen venne fel 20 fő 60-70-es karakert a már meglévő 15 fő 60-70-ese mellé, nade nincs ennyi 60-70-es karakter.

Valahogy működővé kellene tenni ismét az epikust, vagy egy igenfurcsa kristályhordává válik, csak ezek nem ütnek vissza.
Dátum: 2009.09.11. 12:44:33
Shaki, szerinted itt most mivel van szétcseszve?
Gyengébb nem lesz az epikus, csak a szövi nagyobb része találhat benne ismét közösségi élményt.
Dátum: 2009.09.11. 12:34:33
Miért kalibrálnánk át?
Ha epikus megjelenéskor már ott van, akkor figyelembe van véve.
Ha nincs ott, akkor majd a következőt kezdi el ütni.
Megjelenéskor kellene egyetlen felmérést csinálnia a rendszernek, a tagok összlétszámhoz viszonyított szintmegoszlásáról.
Ne feledd, ilyen felmérést, sőt, bonyolultabb számításokat kb. minden csata megtörténte esetén számol is a rendszer.

De ha nem veszi figyelembe, akkor azt az epikust, vagy segédet épp egyel többen fogják ütni, mint ahogy eddig is, ha épp epikusveréskor érkezett egy új tag.
Semmit nem befolyásol.
Ha 20 40-es-van, ők amúgyis mind a nekik szánt segédet ütnék, most ha huszonegyen ütik, akkor hamarabb meghala.

Nem lehet, hogy te értelmezed kicsit túl bonyolultra?

Edit:
Mivel a taglétszám bizonyos %-ára vetitve, azaz valahány X szinten belül levő emberre számolva jelenne meg egy segéd, egy ember távozása esetén a maradó szintesei ütik tovább a segédet.
Dátum: 2009.09.11. 05:19:17
Hány kiégett ősköved válik őskővé, ha kapsz egy őskövet?
egy sem
az összes
12
1

A helyes válasz a negyedik.
Hogyan lehet egy őskövet _kapni_?
Dátum: 2009.09.11. 04:22:09
Meridiath felvetette nálunk, mint lehetőség, hogy az ultraspec figyelembe van véve talán a jutalomnál, de a 20+turbó csak 10 %-al, a teljesen kifejlesztett pedig a max 20-al.
Nem lehet ez a különbség oka?
Dátum: 2009.09.11. 03:37:18
Izéke...
nem lett V1 harmadik fázisa kissé alulkalibrálva?
Tegnap délutántól este 23-ig több, mint 100K ment a pilonokba.
Nem fogjuk tudni kiütni a relikviát.
Dátum: 2009.09.10. 15:08:10
Awenhai, nem baj az, hogy különbözőek lesznek.
A nagy epikust úgysem fogják tudni ütni eztán sem, akik eddig nem tudták, viszont ha ők nem gyűrik orcán a nekik kirendelt segédet, akkor akik a nagyot tudnák ütni, de csak nehezítve tudják a pl 40-50-esek láblógatása miatt élő és viruló odavaló segéd miatt, azok igencsak számon fogják kérni, hogy miért is lógatnak ama tagok.

A szövetsgek is különbözőek, és épp az a gond a most meglévő epikussal, hogy nem számolt azzal, hogy a szövetségek "másmilyenek" lesznek, hanem kiindult abból, hogy közel egyszintű karakterek alkotnak egy-egy szövit.
Hát ez mostanra csúnyán bedőlt, és tovább dől, tehát inkább épp azt kellene lekövetnie az újításnak, hogy a szövetségek mások, és ehhez tudjon alkalmazkodni a lehető legrugalmasabban az epikus is.

Nidalnak lehet bármennyi az ÉP-je, azt továbbra is Bors Máté és a négyek bandája fogja elverni, mint eddig, csak mostmár a segítőket az alatta 20 szinttel lévő Paprika János is tudja csapkodni, akárhanyad magával.
Sőt muszáj lesz csapkodnia, mert Borsék odafenn addig ha nem őrültek meg, nem ütik a nagy epikust.
Dátum: 2009.09.09. 16:25:01
Érdekes.
Szinte szóról szóra ugyanezeket mondtam el, és le lettem pontozva.

Birka ötletére párszor beírtuk, be kéne lőni az erőforrásokat, más baja nincs, bár ez sem baj egy nyers ötletnél, elvégre még a tied is most lövöldözzük körbe.
De természetesen függne a karakter szintjéhez mért erejétől.

Macsek, nem csak a Gaia ilyen szövi, akad ott hátrébb más hasonló szövetség is, ahol van pár nagy és jócskán kisebbek.

Damage, azért egy +10-15-20-as segítővel csak kéne boldogulniuk a kisebb tagoknak is, mi nem vagyunk annyira szörnyen elszaladva az epikussal, de így is +27-30 szinttel nagyobbat ütünk magunknál, tehát a segítők sem kellenének túl sűrűn legyenek.
Kb olyan szinteloszlás elég is lenne, mint amit Ariel ír.
A megjelenő segédek darabszáma pedig függhetne attól, hogy egy szövi összlétszámának mekkora százaléka van egy 10 szintes zónán belül.
Ha ez a létszám elér egy bizonyos százalékot, akkor az ottani szinthez mért segéd megjelenik, ha nem, akkor az a szint kimarad, és ha esetleg vannak oda érintettek, ők eldönthetik a fölöttük, vagy az alattuk levő segédet akarják-e leamortizálni.
Dátum: 2009.09.08. 19:42:04
Ez a szám egyre nőne.
Egyre kisebb tagokból kénytelen válogatni az a szövetség is, akinek a 80-as tagja van, azon egyszerű oknál fogva, hogy az van.
Kicsik.
És a most 80-as lesz 120-as is, viszont továbbra is tagfeltölteni kellene a szövetségeket.
És ezen a VF egy picit sem javít.

Ne csak mostra tervezzünk, nem olyan kellene, ami legkésőbb fél év múlva megint beáll.

Esetleg oszd meg a segítőket, szintkorlátosokra. Legyen nagyobb, kisebb, hogy nagyobb szintmennyiséget öleljenek fel. Legyen három, három tizes szintre lebontva. Ahol már négyet igényel a szövetség, legyen négy.
Az üthetőségi korlát itt is vonatkozhatna, mint az epikusnál.
Dátum: 2009.09.08. 19:30:34
Ariel, és a gyógyítók mennyi időnként tudnának gyógyítani és mennyiket?
Dátum: 2009.09.08. 19:21:58
Már megbocsáss, nem én kezdtem flémelni, és téged hülyének nézni, sőt szótagolgatni sem neked.
Szerinted ha a legnagyobb tag 80-as, tehát az epikus segéd 85-90-es, akkor a 40-es szintű tag nem egy magánál +30 szinttel nagyobbat kell üssön, és nem fog egyre több ember kiszorulni az egészből.

A klánok utánpótlása nem a 70-80-as karikból fog kikerülni, mivel azok már általában másik szövetségben vannak végleges helyükön.

Tehát egyre több embert szorítanál ki még a segédből is, ahogy a szövi legnagyobb tagja egyre nagyobb.

Ha vennéd a fáradságot, és azt is elolvasnád, amit a másik ír, az lenne az igazi.
És nem olvasni küldenél, meg szótagolgatnál.

De itt valóban befejeztem az ötleted taglalását.
Dátum: 2009.09.08. 17:32:37
Na akkor most te ol-vasd a 143-as hozzászólásom.
Mert ezek szerint te nem értetted meg.

Egyúttal gratulálok remek érvrendszeredhez, és meg-győ-ző-ké-pes-sé-ged-hez is.
(lassan írtam, hogy értsd)

Még mindig Birka javaslata tetszik jobban.
Dátum: 2009.09.08. 17:24:13
Tehát, a támadó karakter +15-20 szint?
Dátum: 2009.09.08. 17:12:33
Ne nézzük már egymást hülyének.
Akkor felteszem a kérdést sokkal egyszerűbben.
Hanyasok lesznek a segítők?
Ők maguk.
Szintileg.
Nem mihez képest, ők maguk hanyas szintűek lesznek?