Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.10.08. 18:26:04
Azért azt még vegyük hozzá, hogy közben azért kellene a magasabb szintű, nem visszahívott epikussal is foglalkozni, sőt, azzal kellene többet, ha haladni is akar a szövetség vele, és nem a 30-as kincstáblából akarnak az idők végezetéig csemegézgetni.
Dátum: 2009.10.08. 18:22:02
Szóval akkor szerinted csak úgy meghalt, aztán jóvan?
Ezzel pontosan úgy meg lenne falsítva az egész élmény, mint egy segéddel.
Ütjük, meglesz a küldetésed, és ennyi.
A világon semmi izgalmas nam maradna benne.
Dátum: 2009.10.08. 18:05:25
A kincsdobálás a visszahívott epikusokhoz tartozna természetesen, és még azt sem vetettük el teljesen, elvégre Birka ötlete arról szól.
Vagy azok sem dobnának kincset?
Hanem?
Dátum: 2009.10.08. 12:59:20
Erről a minek ütne kisebbet, ha nagyobbat is üthet dologról jutott eszembe, aki nem akar kisebbet visszahívni, az nem hív vissza, és meg van oldva, ez nem kötelező jellegű, attól, hogy valakinek a szövetsége nem akar, nem értem miért ellenzi ennek megjelenését másoknál.

Ehhez a büntető dologhoz annyira nem tudok hozzászólni, mert tulajdonképp azt sem értem, mitől sorscsapás, ha CSP-t von el, de tudom, ez stratégia kérdése, van akinek minden CSP aranyat ér.
Legfeljebb az ilyen erőforrásrongáló dolgokat ki lehetne hagyni a visszahívott epikek tárgypalettájáról.

Birka javaslata jónak tűnik annyiban, hogy nem árnyékharcolnának a kisebbek sem, hanem igazi epikust ütnének igazi cuccért, viszont tartok tőle, hogy leprogramozni túl nagy feladat lenne ahhoz, hogy meg is valósuljon.

TLO javaslata egyszerűbb, és Rokamokáé is, de az mégiscsak egy árnyékharc, a főepikkel megvárják, míg a melléket elverik, aztán ugyanaz a pár, aki eddig, megbeszélgeti a dolgait a nagy epikkel.
Mindemellett még ezek is klasszisokkal jobb megoldások lennének, mint a mostani helyzet.
Dátum: 2009.10.08. 05:18:18
Egyébként... a 49. epikusotok óta ugyanazzal a varázslattal volt felszerelve minden lény?
Dátum: 2009.10.07. 22:21:57
Újabban ez itt eféle szabadidősport, háromszavas kérdéseket is lepontoznak ügyesen, kreatívan.

Persze, hogy érdekel a véleményed.
Iszonysok helyen megbeszéltük már, az csak az egyik stratégia, hogy tépjünk felfelé szintben, de nem alternatíva a most, három hónapja, fél éve indult, leállt, stb karaktereknek, mert nem tűz reális célt, nem lehet abban jó, egyszerűen az idő miatt. Nem lehet behozni.
A TOP alatt nincs cél.
Nagyobbnak lenni egy 20-asnak +20-al, az kb semekkora durranás, az ugyanúgy középpista, mint 20-on volt, legfeljebb jobban elverik.
Ne az epikussal akarjuk már ösztönözni az embereket, vagy ha már azzal muszáj, arra máris ott van a magánepik, a szövi ne arról szóljon, hogy megpróbálunk rákényszeríteni egész szövetségeket a lépkedésre.

Mi pedig egyetlen 99-es varázslatosat se nem kaptunk, és már nem is fogunk.

Rokamóka, ott viszont fura dolgok jöhetnek ki egy epiket most kezdő szövtségnél.
Vagy az első segéd akkor jelenne meg, ha a fő már elérte a legkisebb +15 szintet?
Dátum: 2009.10.07. 21:35:55
Igen, én is pont arról beszélek, hogy ne az alapján ítéljük még további nehezítésre, mert VF-ezik egy szövetség több tagja.
Kihagyni nem lehet, legalábbis a tervekból teljesen, a játék része.
Ahogyan a szinguláris sincs büntetve.

Az ötlet egyébként így első olvasatra nem rossz, sőt, akár a szintátlagos másodlagos megjelenés is tetszik, egyedül a büntetés, vagy "kevésbésegítés" a nagyban ellen volt kifogásom.
Dátum: 2009.10.07. 21:24:39
A kérdésem inkább arra vonatkozott volna, hogy miért is kellene a nagyobb mellékepiknek a főepiket sokkalinkább gyengítenie, mint a kisebb mellékepiknek.

Épp arról volt szó, hogy a kisebbek szégyelik magukat.
Akkor most hogy fogják szégyelni, ha még a másodepikussal sem tudnak eleget segíteni a szövetségüknek, merthát ők még kicsik, lerontják a szintátlagot, kevesebbet butul a főepik.

És akkor a VF-es hatásáról már inkább nem is emlékeznék meg a dolognak.
Már kap egy büntetést, távolodik a főepik szintje a VF-ező tagokétól.
Szerintem elég egy opcióba ennyi bünti, ne halmozzuk már.

Függjön esetleg szövitag darabszámtól, de ne pusztán a szinttől.
Dátum: 2009.10.07. 21:10:12
Idézet: Butchman - 2009.10.07. 20:57:17
Esetleg a másodlagos epikus szintje függhetne a tagok szintátlagától. Minél nagyobb szintű segédepikust kap a szövetség, annál több csökkenés érje az "elsődlegest" a "másodlagos" megölése esetén.


Erre miért is lenne szükség?
Dátum: 2009.10.07. 17:59:51
Gyakorlatilag a kisebb szövetségek érdekeit soha és sehol nem vette még figyelembe Miklós, mindig az volt, maaajd ha ti is nagyok lesztek, nektek is lesz.
Bocsássátok meg nekünk, ha kezdünk leszokni arról, hogy bármihez is hozzászóljunk.
Meg kell nézni pl a kalandos topicot.
Párbeszéd, szó szerint értve a párt, közbekotyogásokkal tarkítva.
Dátum: 2009.10.07. 13:45:03
Minek a rövidítése a PFSZ?
Palsztín Felszabadítási Szervezet
Parkot Fehérvárnak Szövetség
Pakisztáni Fiatalok Szövetsége
Pilóta Felkészítő Szabálykönyv

Ez jó, csak tegyük már bele azt az "e" betűt.
Dátum: 2009.10.04. 08:44:19
Esetleg nem lehetne a részpróbák számától függővé tenni a próbák számát?
Mondjuk össz. részpróba-1.
Tehát egy egyes próbánál egy lehetőség, kettőnél szintén egy, viszont három részpróba esetén már két lehetőség.
Valamit csak tud elsőre venni a játékos, ha egy öt részfeladatosra is csak egy lehetősége lenne, akkor az igennagy valószínűséggel teljesíthetetlen lenne, míg el nem terjed, hogy miből és mennyi kell hozzá.
Az új kalandok írásával pedig ez egy egyre növő kiismerési kört ölelne fel.
Fórumozó, Wikiző játékosoknál is gond lenne egy idő után lekövetni, hát még akik ezt nem is teszik meg.
Dátum: 2009.10.03. 09:59:28
Az szerintem is roppant vicces, amikor győztes portyából LE-vesztéssel kerül ki a karakter, úgyhogy azzal teljesen egyetértek, csak akkor szívhasson el valaki LE-t, ha nála is van.

De ha már felvetődött a transzfókusz használhatatlansága, megkérdezném, a gyémánt LEvédő bónuszával mi a helyzet lélekszíváskor?
Figyelembe van véve, vagy ebből is kimaradt, mint már több más helyről is a figyelembevétele?
Dátum: 2009.10.03. 09:47:48
Nagyon jó ötleteket írtál, szinte mindegyik átgondolásra érdemes, az érdekelne, hova lett a kettes pont, és miért használsz fejedelmi többest.

Edit:
Utóbbira rájöttem, te vagy a klán "szája".
Dátum: 2009.09.28. 20:28:19
Egyébként ez az aktivációs gomb éppen megoldaná azt is, hogy akik nem akarják igénybevenni, szövetségi döntés alapján, és továbbra is hárman-négyen akarják ütni, akkor megbeszélik a szövetségben, hogy ti kisebbek ne aktiváljátok, majd mi elintézzük.

Viszont meglenne valóban a választás, és a döntés joga.

Edit:
A következő lény aktivációs gombja pedig akár megjelenhetne azonnal is, ahogy az előző lény kincse bekerül a kamrába, és addig lenne használható, míg a lény meg nem jelenik.
Aki addig nem aktivál, az nem is ütheti.
Dátum: 2009.09.28. 19:48:21
No akkor viszont most te döntsd el mi a baj, mert előbb az volt a baj,hogy szegénykék már így is roppant szégyelik magukat, mostmeg tulajdonképp megérdemlik a sorsukat.
Meg különbenis ménem regeltek hamarabb.
Nem biztonsági, vagy miegyéb játékról van szó, talán te is olvass vissza.
Nincsenek nagyok.
Nem nőnek a bokorban, nem teremnek a fán, nem lesznek hipphopp nagyok.
Csak kicsik vannak szövifeltöltésre, avagy ne töltsd fel a szövit, Legyen hétszáz öttagú.
Már megint előjön, ez nem V4.
Ez itten hosszú időre tervezett játék.
Majd ha te már 160-as leszel, a 80-asok lesznek a kicsik, de hogy 160-asakat nem fogsz tudni felvenni a szövibe, az tuti.
Lemorzsolódás viszont van.

A nagyoknak megmaradna az előnye, bár nem akkora, mint eddig, viszont cuccból még mindig jókora.

Egy szövin belül a versenyhelyzet ettől bátran megmaradhat, már amennyire szükség van rá.
TÖ-ben, SZÖ-ben, rablásban, bármiben nyugodtan versenyezhetnek, akik eddig azt tették.
Kincspontban viszont ismét számítana az építés, ott is lehetne versenyezni.

Offsboy, ez az aktivációs gomb nekem is eszembe jutott, jó ötlet.
Dátum: 2009.09.28. 14:07:58
Mondd már el, hogy miért hátráltatná.
Gondolom nem nullás tulokon álldogál azért ő sem.
Azt a kevesét, ami van, eddig abszolut nem tudta használni, eztán tudná, egy kölcsönkapottal együtt.

Feljebb írtam, eddig ütött a 200-as, mosttól összesen a 240 tudna ütni a két karitól.
Ez szerintem abszolut nem gyengülés.

Ha ez ennyire nem jó, mondj jobbat arra, hogy az ütős küldetéseket mindenki meg tudja csinálni, és ne egyre kevesebben csépeljék az epikust, mert erre még igazándiból semmi javaslat nem jött, kivéve a varázsoljon, gyógyítson, ami aztán éppen semmit nem old meg, nemhogy hosszú, hanem rövidtávon sem.
Dátum: 2009.09.28. 05:11:43
Nem kell megkérdeznem senkit, én is tapasztalom.
De a szövierő nem csak az erőt jelenti, hanem a védet, a stb-stb-t.
Szerintem.
Azt hiszem Miklósnak megoldása is van ennek kiküszöbölésére, sőt, mintha írt is volna valami olyasmit, hogy a sebződéssel is kezd valamit arányosan, de ebben most nem vagyok biztos.
De ha csak Zarknodra gondolok, azért ott is meg lett oldva a karakter védelme 3-80-as szintig.

Nem azt állítom, hogy az elején húdejólenne a tagoknak, akiktől elvenne, (én is köztük lennék) biztosan egészhülyén éreznénk magukat epikusolás közben, sőt, valószínűleg klasszisokkal nagyobbakat sebezne belém, mint eddig, én pedig sokkal kisebbet őbelé.
Viszont szerintem ennyit megérne.

Jó lenne, ha ő is idenyilatkozna pontosabban, hogy hogyan is gondolta, és akkor nem a levegőt püfölnénk.

Hogy megverik hárman.
Hát épp ez a baj, hogy hárman verik.
Aztán ketten, a végén meg majd már egy ember rugdalja, a többi meg szurkol?
Dátum: 2009.09.27. 23:47:17
Problémás lehet ebben a verzában a kombások beszámítása, (ha benn van, amikor kijön az új epikus, hogyan számít bele) és a távollévők, ami azért legkésőbb nyaralásokkor előjön.
Dátum: 2009.09.27. 23:24:43
Nem gyengülnének.
Vegyünk egy durva példát.

Az egyik 200 szövierőt ad, a másik csak 40-et.
Eddig csak a 200 tudta ütni, eztán mindkettő, 2x120 tudja ütni.

Ami kötelező lenne viszont, az aktivitás.
Aki megkapja azt a 80-at a sajátjára, annak biz használni is kellene.

Edit:
Ha megállnának 15 tagnál, azt érnék el, hogy elesnek a beérkező kisebb, de aktív tagoktól, akik, ha keveset is, de hoznának az átlagba, viszont a nekik jutót használnák.