Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kissolyom

az Magyar így elsőkörben ez biztos
Lehetőleg a Berci kutyásból kérjél sok kérdést az annyira szimpi
Akkor elmondom nekem mi a kedvencem Azok az emberek akik beböfögnek egy-egy fórumba egy-két hozzászólást amiben szerepelnek a kedvenc szavaim szerintem már tudjátok mik azok(bezzeg, mások), aztán persze lehordanak minket, a kvízt és jön az a szöveg, hogy én ezért nem fizetek stb stb és utána nyomukat sem látni, mert marhára nem érdekli, hogy a másik ember mit reagál erre. Szóval ők a kedvenceim meg is szoktam őket keresni ám a világokban
Dátum: 2009.03.18. 07:25:03
Hanyadikán van Eufrozina és Kende névnapja?
Szept. 25
Aug. 27
Dec.20
Jan. 7

azért nahh már


Kibe szeretett bele Andersen hőse, a rendíthetetlen ólomkatona?
vaslady-be
a kis gyufaárus lányba
egy papír táncosnőbe
Mézibe

Lehet, hogy rosszul emlékszem rá, de nem egy zenélő dobozban lévő táncosnőbe szeretett bele?
Halihóóó azért felvilágosítanálak, hogy akik itt vannak a fórumban szintén normális, játékot szerető emberkék vagyunk és tudod akiket ismerek a játékból azoknak a kérdését szinte kivétel nélkül elfogadják azta, hogy mik vannak ugye? Persze nyílván az úgy szokott lenni, hogy ha 10-en azt mondják, hogy hülyék vagyunk akkor mint a 10 hülye és mi tudjuk jól, nekünk van igazunk.
Azért vannak érdekes és jó kérdések
Ha szépen bemásolod ide a nem elfogadott kérdéseidet akkor nagy valószínűséggel értelmes és elfogadható magyarázatot fogsz rá kapni. Csak magamat tudom említeni miért van az, hogy azóta amióta jobban odafigyelek olvasom a fórumot nincs sem speciális sem rossz kérdésem? Azért mert lehet írni ilyet. Addig szerintem amíg valaki nem tesz azért, hogy kimásolja a kvíz3-ba a rossz kérdéseket ne is mondja meg hogy kéne csinálni. Mint mondtad nem nehéz kb annyiból áll mint a google megnyitása. Az általános műveltségbe pedig elég sok dolog beletartozik szerintem egy-két évig még simán el lehet belőle tengetni a kvízt
Dátum: 2009.03.17. 13:49:42
Érdekes, én beírtam, hogy sirokkó és a legelső találat a wiki meg se kell nyitni már lehet látni, hogy egy szél fajta megnevezéséről van szó. Egyébként tudtam fejből is igen általánosból pedig nem most jártam, csak gondoltam rákeresek.
Dátum: 2009.03.17. 13:42:38
Én komolyan néha már azon sem lepődnék meg, ha Juanita Mendez Paulina Esmeralda akárki első szerelmének az unokanővérének az anyjára kérdeznének rá
Dátum: 2009.03.17. 13:11:59
Azért az utolsó elég nagy port felkavart dolog és máig hírhedt sajnos ezek az események.
Dátum: 2009.03.17. 12:40:18
Hogy hívják a Barátok köztben a kutyát?
Buksi
Buci
Benci
Berci

azért van egy bizonyos szint ami alá ne süllyedjünk már le


Melyik nem magyar tévésorozat?
Kórház a város szélén
Szomszédok
Kémeri
Angyalbőrben

Szintén zenész, de mi az a Kémeri??


Ki volt Hofi Géza?
Író , költő
Humorista, előadóművész
Tudós , feltaláló
Szobrász, festőművész


Ezzel csak egyetlen bajom van, hogy ilyen nagy művésznél, pláne, ha még magyar is az illető illene szebben megfogalmazni a kérdést.
Dátum: 2009.03.16. 16:23:50
Ráadásul gyengítés szóval rossz ahogy van az egész
Köszi azt hiszem találtam egy támadható karaktert így
Dátum: 2009.03.16. 15:42:07
Mennyi erőt vesz le a gyengités varázslat?
-30
-20
-40
-10

Fogalmam sincs
Dátum: 2009.03.16. 12:59:56
Petőfi Sándor legelőször hol olvasta fel a Nemzeti Dalt?
Egy sörözőben.
Egy stadionban.
A csatatéren.
Egy kávéházban.

a válaszlehetőségek szerintem nos.. gondolom értitek.


Melyik védett hal???
Ponty
Tüskés pikó
Süllő
Harcsa

Én személy szerint egy kérdőjellel is megérteném.
Dátum: 2009.03.16. 11:51:31
Igazad van a kérdés sehol sem jó, csak rá akartam világítani arra amire rájöttél, hogy nem egyértelműen rossz a paradicsom válasz Ami a cápásat illeti nem a rekordot kérdezte így én meg azt nem fogadnám el elég sokat buktam sajna vele mert az illető ahogy elnéztem csak a wiki-t vette alapul Dehát így jártam este indulok egy új fordulóra hátha sikerül
Dátum: 2009.03.16. 11:16:11
Türelem
Azért ez nem teljesen így van, nem kéne általánosítani. Tény, hogy ha szerepelt akkor nem a rossz, hibás jelzőt kéne ráaggatni, de vannak bizonyos irányelvek és akik itt vannak szerintem mondhatom mindenki nevében, hogy ezekhez igazodva itélnek meg egy kérdést pont hogy nem a kényük-kedvük szerint.
Dátum: 2009.03.16. 10:55:51
Halkan megjegyzem biológia órán én is azt tanultam, hogy a paradicsom gyümölcs akkor ezek szerint a biológia tanárom sem tudta jól.

Idézet a www.geographic.hu oldalról:

"Igaz-e, hogy a paradicsom gyümölcs, az eper viszont nem az? Mi a helyzet a mogyorófélékkel?


Azt, hogy mit nevezünk zöldségnek, és mit gyümölcsnek, a valós botanikai hovatartozáson kívül a kulturális közeg is befolyásolja. Mert míg például egy zöldségesnél garantáltan a zöldségek között érdemes keresnünk a paradicsomot, az a diák, aki növénytanvizsgán zöldségnek nevezi azt, nem számíthat túl jó jegyre.

Definíció szerint gyümölcsnek nevezik a növény érett, az esetek többségében lédús, húsos magházát vagy magházait.

Botanikailag zöldségnek hívják a növény ehető részeit, így gyökerét (pl. répa), gumóját (burgonya), szárát (zeller), levelét (saláta) vagy bimbóját (kelbimbó).

A legtöbb gyümölcs tartalmaz fruktózt, azaz gyümölcscukrot, ami az édes ízért felelős. A közvélemény általában az édes növényrészeket tartja gyümölcsnek, a nem édeseket pedig zöldségnek. Ez általában stimmel is, de akad jó néhány kivétel.

A paradicsom, uborka, cukkíni, avokádó, a paprikafélék, hüvelyesek és tökfélék a fent leírt definíciók alapján botanikailag gyümölcsnek tekintendők, hiszen ezek mindegyike érett magház.

Szigorúan alkalmazva a fenti szabályt, az eper és az ananász nem gyümölcs, viszont nem is zöldség, mivel mindkét termés több virágrészből tevődik össze. Valójában az eper külső felszínén elhelyezkedő magok tekinthetők gyümölcsnek."
Dátum: 2009.03.16. 10:46:24
A kérdés valahogy így szólt: Mi jelenleg a Föld legnagyobb halfaja.

Cetcápa
Fehér cápa
valamilyen bálna
....

Nahh már most utána lehet nézni de hol a fehér cápát, hol a cetcápát jelzik ezzel a jelzővel. Egyébként én a fehéret jelöltem pechemre a kérdés feltevője szerint a cetcápa. Jelzem a 20-ik kérdésem volt egy küldetésnél köszi akárki is voltál kezdhetem előlről
Dátum: 2009.03.16. 09:08:21
Mire szolgál az Elevit tabletta?
Ez az új diszkódrog.
Terhesvitamin
A malária elleni szer.
Kígyóméreg ellen hatásos, de csak ha 1 órán belül adják be.

Szerintetek?

Hány része van a Cápa című filmnek?
4
2
3
5

Szerintem a Cápa pont azon filmek egyike amiből bármikor forgathatnak még egy részt persze lehetséges, hogy tévedek.