Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kissolyom

Még egy gondolatot hozzáfűznék aztán nem offolom tovább a topikot, szóval nem nagy fantáziára utal az, hogy kikeresek a térképről egy kis falut, helységet, községet stb és megkérdem, hogy melyik megyében található. Én ugyan elég régóta nem értékelhettem kérdést (sajnos), de ennél azért fantáziadúsabb kérdésekre utaznék. Pl utánanéznék egy egy helységnek, hogy történt e ott valami amit érdemes tudni és arra kérdeznék rá így már sokkal érdekesebb lehetne egy-egy kérdés.
De nem érted a lényeget akkor ezermillió ilyen kérdés születhetne valahol meg kell már húzni a határt, nyílván te is örülnél neki, ha megkapnád azt a kérdést, hogy melyik megyében van Káva vagy ilyesmi. Egyszerűen nem alapműveltségi kérdés az, hogy tudjuk az összes települést hazánkban. Ha történt ott valami amiért érdemes emlékezni illetve tudni akkor igen azt mondom maradjon bennt, hiszen sosem árt újat tanulni.
Azt hiszem megváltoztatom az aláírásom mert szinte mindegyik hozzászólásomhoz odaírhatnám, hogy azért mert mások hülyék te ne legyél már az. Bár a mostani is hasonlót jelent
Igen ám, de a film szerintem nem irodalmi alkotás, legalábbis, ha jól gondolom, tehát az kiesik. Persze lehet, hogy ebben tévedek.
Dátum: 2009.03.07. 15:46:59
Hogy írják helyesen?
Gólyalyuk
Gójalyuk
Gólyajuk
Gójajuk

Több helyen megnéztem sehogy nem írjuk, ugyanis ebben a formában/szóösszetételben nem létezik ilyen szó.

Ki játszotta a Tenkes kapitányát?
Szabó Gyula
Oszter Sándor
Zente Ferenc
Juhász Jácint

Pláne, hogy Zenthe Ferenc.
Dátum: 2009.03.07. 15:09:00
Idézet: Ashkenor - 2009.03.07. 15:05:56
Mi Swájc fővvárosa?
Zürih
Lugano
Basel
Genf


?????????
Szerintem Svájc fővárosa: Bern
És a Wikipedia szerint is.


És száradna le a keze annak is aki elfogadta ilyen helyesírással és ilyen válasszal most komolyan ez hogy nem tűnik fel annak aki értékeli?
Hát igen, ha te a száddal írsz
Legjobb tudomásom szerint budapestinek számít a Megyeri híd, a budapesti főpolgármester avatta fel szerintem azért ez is pl azt jelzi, hogy budapestinek veszik.
Ugyan már kiértékelték meg is kaptam a jutalmat érte de nézzétek a helyes válaszokat kiváncsi vagyok ti tudnátok e? Már kezdem nagyon rosszul érezni magam, hogy ennyire nehéz kérdést tettem fel ami egyébként szerintem abszolút könnyű és tényleg általános műveltség. Tényleg kiváncsi vagyok a véleményetekre, ha nem baj

Ki nem magyar származású az alábbi építészek közül?

Ybl Miklós
Clark Ádám
Hild József
Feszt Frigyes

A kérdésre eddig 1 jó és 4 rossz válasz érkezett.
Kérdésed kiértékelésre került.
Melyik egy rövid, csattanós irodalmi alkotás?

gesta
burleszk
elégia
adoma

A kérdésre eddig 19 jó és 18 rossz válasz érkezett.
Dátum: 2009.03.07. 14:34:33
Idézet: Liadas - 2009.03.07. 12:29:55
Melyik együttes zene számára vonul be a ringbe Erdei Zsolt ökölvívó?
HOOLIGANS
EDDA
REPUBLIK x
SZÉLKIÁLTÓ
Kár a kiabálásért.


És már van ilyen kérdés szerintem normális módon feltéve. (én tettem fel )
Dátum: 2009.03.07. 14:33:29
Az első sokk után elfelejtettem kimásolni de volt egy ilyen:
Ki írta a Himnuszt?

Lakatos Bözsi
...
...
Kölcsey Ferenc

Nos nem hiszem, hogy a Himnusz vicc tárgya lehetne bárhol és bármikor is Lakatos Bözsivel arról nem is beszélve, hogy már van ilyen kérdés szerintem más normálisabb válaszokkal.

Milyen színű ruhában van a kórházban a műtősszemélyzet?
fehér
sárga
kék
zöld

Attól függ hol, mert láttam én már kék műtősruhát is más országokban.
Dátum: 2009.03.06. 16:47:12
Hát elnézést, hogy én nem tudom az összes bolygó nevét ami csak létezik és elnézést, hogy én nem láttam a tv-ben semmit erről, és elnézést, hogy nem is olvastam semmit. Bár igaz csillagászati lapokat nem olvastam. Ettől még nem hiszem, hogy tanulatlan lennék. Én speciálisnak itéltem volna nem tudom mit kaptál rá, de a Plútót semmiképpen nem kellett volna csupa nagybetűvel írnod ebben biztos vagyok. De most utánanéztem ám úgyhogy mától tanult ember lettem
Dátum: 2009.03.06. 16:39:19
És mi az a taj?
Igazán nem tudom, hogy Bucsa hány főt számlál de történt ott valami amiért feltétlen tudnunk kéne? Híres vagy hírhedt valamiért? A válasz szerintem egyértelmű nem. Én úgy tudom, hogy mostanában általában visszadobják az ilyen tipusú kérdéseket ami nem véletlen. Magyarországon több ezer település, község stb található személy szerint én nem szeretnék az összesről kérdést kapni és már így is több ilyen jellegű kérdés került be.
Dátum: 2009.03.06. 16:18:01
Idézet: Mortimer - 2009.03.06. 16:15:59
Hány éves a kapitány az egyik Verne regényben?

25
15
35
74

Namost melyik Verne regényben melyik kapitány ? Van egy pár... (Grant, Nemo stb.)


Gondolom a 15 éves kapitány című regényre gondolt, helyesbíteni kéne a kérdést valahogy így: Hány éves kapitány szerepel Jules Verne egyik regénye címében. Vagy valami hasonló.
Idézet: Lalaman - 2009.03.06. 15:53:30
ebben mi a hiba?
kezd ojan érzésem lenni hogy minden kérdést visszadobtok ha igy lenne azt is megérteném van már éppen elég de akkor ne adjatok ilyen lehetöséget hogy fel lehessen tenni uj kérdést
mikor halt meg géza fejedelem?

997 február 1.
911 november 3.
1017 január 9.
997 november 16.


Huhh te ezt most komolyan megkérded, hogy mi a hiba??
Előszőr is a mondatokat nagy betűvel kezdjük általános iskola 1.osztály, másodszor a tulajdonnevek ebbe igen beletartozik a személynév is szintén nagybetű ezt is már 1.osztályban tanítják. Azt hiszem ez elég indok. Nem tudom mivel küldték vissza ha szerencséd van csak helyesírással és tehetsz fel új kérdést. Ne haragudj meg, de azt tanácsolnám, hogy használj helyesírás ellenőrző programot ha újra kérdést teszel fel.
Dátum: 2009.03.06. 12:59:55
Azért mert több részből áll a kiértékelés van ilyen topik olvasd el, hogy hogyan megy ez a dolog.

A múltkor valaki említette, hogy übereljük a bemutatott kérdést azt hiszem sikerülni fog ezzel:

Két szomszéd lakik egymás mellett, mindenkit látnak, csak egymást nem láthatják. Mi az?
vak szomszédok
fogalmam sincs
nem tudom
szemek

Melyik csapatban játszik Del Piero?
MTK
Barcelona
Chelsea
Juventus

Nyílván most és mindörökké ugye?

Hanyadik szintnél lehet szakértelmeket fejleszteni?
2
3
4
5
Dátum: 2009.03.06. 11:43:34
Sziasztok!

Egyre többször fordul elő, hogy rányomok X számú vadászatra és csak egy-két kérdést ad utána semmi és nem szakítottam meg a vadászatokat előtte tehát járna az a kérdés. Most is ez történt a 3-as világon 5cselekvéspontom volt, 1kérdést kaptam.

ui: most megszakítottam és újra indítottam és megkaptam a kérdéseket.
Dátum: 2009.03.06. 11:23:52
Hát nem tudom mert a sok iq light szerintem megnézné a kérdéseket ok van olyan, hogy 786 prím szám e aztán feltenné a kérdést 123 prím szám e mert olyan ugye nincs Viszont a normálisabb rétegnek tényleg hasznos lenne szerintem is.
Dátum: 2009.03.06. 08:08:29
A tavasz után milyen évszak következik?
Kikelet
Tél
Nyár
Ősz

Becsülendő, hogy nem azt írta nincs is évszak

Hüp-hüp-hüp, ..... -trükk! Hogy szól a mondat?
Laci
Nyuszi
Kati
Barba

nagyon kemény
Dátum: 2009.03.06. 07:11:27
Jóreggelt

Minimum hányas szinten találkozhatsz a sárkánnyal?
19
21
18
20

nc

Hány évig jár egy magyar gyerek álltalános iskolába(, ha nem megy korábban középiskolába vagy hagyja ott az iskolát, stb.)?
7
2
4
8

Érezte a kérdés feltevője, hogy ez így nem lesz tiszta gondolok itt a stb kifejezésre pl 9-10 osztályos általános iskola.

Melyik Erdelyi varosba van a Paprika radio szekhelye?
Szekelyudvarhely
Kolozsvar
Marosvasarhely
Temesvar

Elég specnek gondolom azonkívül egy darab ékezet sincs benne.

Kb.hány cm magas egy normál Tic-Tac-os doboz?
Kb.20 cm
Kb.10-11 cm
Kb.6-6,5 cm
Kb.3 cm

Újabb világmegváltó tudással gazdagodunk

Milyen hangszer a timbales?
ütős
nem is hangszer
fúvós
pengetős

Aham nem is hangszer akkor miért kérdezel rá, hogy milyen?