Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kissolyom

Dátum: 2009.03.10. 13:27:22
Az egeret
Sziasztok, csak jelezném, hogy elfogadták a kérdésem a musical-ről )
Dátum: 2009.03.10. 13:19:18
Melyik lény NEM szerepel a Spongyabob c. rajzfilmben?
Csigusz
Szandi
Vuk
Patrik

Egyrészt a helyes válaszlehetőség miatt kérnék javítást-törlést másrészt arra kérdezett rá, hogy melyik lény nem pedig arra, hogy ki nem (merthogy a nevüket írta le), ha lényekre gondol akkor csiga, mókus, róka, tengericsillag.
Szerintem azért mert tényleg lexikális tudás azért nem mindegy, hogy kinek a születési évére kérdezel rá. A forma 1 ugyan sokak számára érdekes téma, de képzeld, ha most egy focista születési idejét kérdeznék meg mert ugye azon nem vitatkozunk, hogy a foci nagyobb tömeget vonz mint a forma1? Szóval gondolom ezek az érvek is közrejátszottak az értékelésben.
Látom te már többet tudsz De tény, hogy ki tudja meddig állja meg a helyét egy ilyen kérdés egy évszám legalább elférne mellette.
Dátum: 2009.03.09. 16:07:37
Az angolszász világban a Pán Péter mese olyan, mint nálunk a Ludas Matyi, meg az összes legkisebb királyfis történet együtt. Ennek ellenére viszonylag ritkán került és kerül megfilmesítésre, aminek furcsa oka van: a szerző, James M. Barrie végrendeletében művének valamennyi jogát egy londoni gyermekkórházra hagyta, ők pedig óriási összegeket kérnek a filmesektől! Így összesen két adaptáció került eddig a vászonra: Disneyék már nagyrészt elfelejtett rajzfilmje jó ötven éve, és Steven Spielberg felejthető Hookja tíz éve Igaz, Spielberg cseppet sem ragaszkodott az eredeti történethez - viszont szerepeltette Julia Robertset kis tündérként.

Ebből nekem az derül ki, hogy az eredeti történet alapján készült tehát a könyv utólag kerülhetett kiadásra.


és a végére egy gyöngyszem (ebben az a ciki, hogy azt hittem, hogy vicces akar lenni és beugrottam neki

Melyik megyében (!) van Komló?
Baranya
Békés
Somogy
Sör :-)
Dátum: 2009.03.09. 16:00:13
Bár nem mernék megesküdni rá, de én is úgy tudom, hogy a Pán Péter című mese volt az ötletadó a Hook című filmhez. Könyvről ugyan nem tudok, de nagy valószínűséggel az inkább a film sikerén felbuzdulva születhetett meg. De még ma utánanézek mert érdekel a téma ugyanis nagyon szeretem a történetet
A tündért pedig legjobb tudomásom szerint Giling-Galangnak hívták a Hook-ban aztán valamiért már a folytatásban ami valójában az előzmény csingiling lett Ezt csak a teljesség kedvéért mondom. De megyek is és utánanézek ennek.
Dátum: 2009.03.09. 13:37:25
Kit javasol az MDF az EU parlamenti képviselői posztra?
Herényi Károly
Bokros Lajos
Kovács Pistike ( a szomszéd utcából)
Dávid Ibolya

Nem kommentálnám a dolgot...
Több helyen megnéztem mert én is kételkedtem benne de a jegyirodáknál, a színházaknál nagy betűvel van írva. A wiki-ben kicsi de őszintén arra nem nagyon adok.

Egyébként, hogy őszinte legyek szerintem vissza fog jönni speccel, de nem baj, legalább megpróbáltam
A tagolás pedig nem jó, mert nem csak a Madách-ban döntötte meg, hanem a magyarországi összes színházi rekordot.


Így elfogadta (ezek szerint a döntött volt az), remélem, hogy mások is elfogadják ha már így megszenvedtem érte

1983-ban mutatták be először. Azóta is nagy sikerrel játsszák a Madách Színházban. Több színházi rekordot tudhat magáénak. Melyik musicalről van szó?

Macskák
Hegedűs a háztetőn
A padlás
Vámpírok Bálja

És köszönöm a segítséget
hmm tényleg megnéztem online helyesírási szótárban és így írják : játszák, de ok akkor javítom és megnézem úgy.
a játszák így van helyesen de az először-ben igazad van azt már elfelejtettem megnézni hol írták a tiltott szót.
1983-ban mutatták be előszőr azóta is nagy sikerrel játszák a Madách Színházban, több színházi rekordot döntött meg, melyik musicalről van szó?

Macskák
Hegedűs a háztetőn
A padlás
Vámpírok Bálja

Nem találom a nem megengedett szót légyszíves segítsetek benne.
Dátum: 2009.03.09. 08:14:12
Ki játsza Peter Parkert a pókember című filmben?
Balogh Sándor
Takács Béla
Daniel Radcliffe
Tobey Maguire

törlést
Hol található az 1856-os leleteiről híressé vált Neander-völgy?
Franciaország
Spanyolország
Ausztria
Németország

Csak szemléltetném, hogy így már azért érdekesebb egy kérdés, bár még mindíg lehetne finomítani rajta, de azt hiszem ez már jó példa arra, hogy mennyivel jobb mintha azt kérdezte volna Melyik országban található Neander-völgy. Persze ez csak az én véleményem.
Dátum: 2009.03.09. 06:55:07
Mi a vénusz légycspója?
Egy szobor.
Egy növény ragadozó növény.
Egy mítikus tárgy.
Ilyen nincs is.

Helyesírás amúgy tetszik a kérdés. Persze, ha kivenni az utolsó választ és helyette mást írna

Melyik nem Magyarországon (mai állapot) található ?
Nagyvárad
Berend
Álmosd
Balf

Itt főleg a mai állapot-al van gondom.

A NASA által kifejlesztett inteligens ruhának mi a háztartásba átvit felhasználása.
bukósisak
Bébiőr(gyermek légzés figyelő)
golyóálló mellény
úszóruha

Helyesírás de nagyon plusz intelligens ruha és a válasz a bébiőr szóval sehogy nem jó. Merthogy a légzésfigyelő az nem egyenlő a bébiőr-el a kettő eléggé más dolog.

Hány részes az Austin Powers c. film?
3
1
5
nincs ilyen film
Dátum: 2009.03.08. 11:58:26
Mi a neve a jégkorongban a kapus lábszárán lévő védőnek?
Pászka
Priszkó
Mamut
Mamusz

Ilyen kérdés már van, vagy a másik volt később nem tudom, de biztos vagyok benne, hogy van egy olyan ahol az elefánt is meg van adva válaszlehetőségnek erre emlékszem
Dátum: 2009.03.08. 08:51:10
Bocsánat ezt nem tudtam csak a "konyhanyelvben" szerintem, ha valaki azt mondja, hogy dvd akkor az asztali lejátszóra gondol. De most már tudom mit jelent pontosan úgyhogy visszaszívtam akkor helyes a kérdés.


Úgy látom nagy nap a mai íme egy újabb gyöngyszem ami több sebből vérzik:

Milyen ízű a grapefruit?
nagyon édes
nincs íze
kesrenyés
nagyon keserű

A harmadik a helyes válasz a kérdező szerint ami ráadásul egy nem létező szó A többi hibáról és helytelen válaszról nem is beszélek szerintem egyértelmű.
Dátum: 2009.03.08. 08:39:47
Hol található Vecsés?
Miskolc mellet
Vecsés nem is létezik
Budapest mellet
A Szlovákia határánál

Soroljam?

Melyik tengerben fekszik Kuba?
Korall-tenger
Karib-tenger
Mediterrán-tenger
Tirrén-tenger

Talán melyik tenger veszi körül..

Melyik nem illik a sorba?
London
Párizs
Berlin
Tokio

szerintem ez kakukktojás, ha utánagondol jobban az ember akkor azért bármelyik kijöhetne válaszlehetőségként.



Volt egy olyan, hogy hány gigás egy dvd nem másoltam ki, de szerintem a dvd nem 4,7gigás, maximum a dvd lemez.

1256 helyes válasz után hány kérdést tehetsz fel (ha eddig nem tettél egyet se fel)?
4
12
10

Tudom ezt már betette valaki de még mindíg bennt van, szóval akármelyik lehet a válasz még akár nulla is ha egyik válaszod sem volt helyes.

Hanyadik szinten találkozhatsz Drakin-nal?
5.
8.
3.
11.


ha elfogsz egy allatot mit kell vele csinallni??
megolni
megverni
fejleszteni
idomitani

Nahh ez most teljesen kiverte a biztosítékot ki fogadta el???

Az Ozzy Osbourne-os kérdés is még benn van a helytelen válasszal. (amerikai-nak jelölte a kérdés feltevője holott angol úriemberről van szó)
Szerinted alapműveltség és bárkinek is érdekes lehet az, hogy hány húspogácsa van szendvicsben?
A melyik település hol van kérdést meg azt hiszem elégszer kitárgyaltuk, hogy miért nem jó te ugyanezt kérdezted, csak pepitában.