Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - CDALLAS

Oldal: 12345
Dátum: 2011.01.20. 09:13:11
"Ellenfeled bosszúsan így kiált feléd:
Nem létezik olyan szörny, amelyiknél ne lennél ocsmányabb, visszataszítóbb, undorítóbb és persze butább, mint te!"
Na, ezt a mondatot gondoljuk át nyelvtanilag mégegyszer!
Dátum: 2011.01.17. 10:54:47
Bocs, ha nem pontosan idézem a kérdést, de vmi hasonló:
"Melyik szakmához köthető a Hobli nevű szerszám?
Jó válasz : kőműves"
Két hiba:
1. Hobli nevű szerszám nincs. Amire emberünk gondolhatott, az a hóbli.
2. A hóblit nem kőművesek használják, hanem útépítők, az aszfalt kézi elterítése során.
A kérdés többi része jó.
Egy kérdés a barna zsírszövetről.
Ahelyett , hogy a lexikális tudásra való hivatkozással kivágták volna a fenébe, átengedték, és ráadásul a helyesnek jelölt válasz is rossz. Bemásolom a neten található, szerintem jó választ:
"A barna zsírszövet az emberi szervezetben is megtalálható, elsősorban újszülött korban, ennek feladata a hőveszteséggel szembeni védelem. Specifikus hőtermelő szerv"
Lehet, hogy a net téved, és a kérdés írója, vmint a moderátor tudja jól.
Ezzel együtt emiatt a kérdés miatt ugrott egy kaland. Ha vadászatnál lett volna, lexarom, de így bosszantó.
Jó volna legalább a kalandokban ellenőrzött (normálisan ellenőrzött) kérdést betenni, vagy kihagyni belőlük.
Dátum: 2010.10.28. 06:27:33
Ismét egy gyöngyszem:

"Mi a külömbség az xbox360 és az xbox között?

Semmi
Az xbox360-t a tengelyénél fogva lehet pörgetni ezért 360
Az xbox360 az egy fejletteb verzió
Az xbox a fejletteb"
5 veréb van egy faágon.Ha lelössz belőlük eggyet mennyi marad ott?

négy
egysem
öt
három

Ilyen helyesírással hogy mehet át?
Dátum: 2010.10.06. 19:25:28
A "Ki ölte meg Akhilleus-t" című kérdésben Paris (Párisz) vam megjelölve helyes válasznak. A wiki szerint Apollón ölte meg, Párisz képében.
Kardhossz szerint mi a sorrend? (legkisebbtől kezdd)

katana, daito, wakazasi, tanto
daito, wakazasi, tanto, katana
tanto, wakazasi, katana, daito
wakazasi, katana, daito, tanto

Csak gratulálni tudok az ilyen kérdések átengedéséhez.
Azért nem írtam konkrétumokat, mert az elvek azok, amivel nem értek egyet, és nem az adott kérdés értékelése érdekel.
Ha megnézed az adatbázisban a sport/olimpiák címszó alatti kérdéseket, akkor a te logikád szerint ott nem kéne lenni egynek sem. Ezzel szemben jó sok kérdés van, köztük az is, hogy a pekingi olimpián melyik ország nyerte a legtöbb aranyérmet. Érdekes, nem?
Azt, hogy A baljós árnyak-ban E.T.-k, vannak, vagy csak hasonló lények, azt nem tudom, mert genetikai térkép nincs az extrák között, de ha figyelembe vesszük Lucas és Spielberg viszonyát, megkockáztatom, hogy azok. De mindegy, tényleg nem vitatkozni akarok.
Viszont, ha a többi kérdés ismeretigényét nézem, akkor úgy gondolom, hogy annál azért lehet nehezebb kérdést feltenni, mint hogy ki nyert a csillagok háborújában?: a jó, vagy a rossz.
Ezek szerint én a szerencsétlen 2% vagyok.
Ha ők értékelnek, akkor:
1. Bocsánatot kérek minden bal mutatóújját az orrában tartó játékostól.
2. Ez egy újabb problémát vet fel.
Nekem olyan kérdésem nem ment át, hogy "Melyik ország nyerte a legtöbb aranyérmet a pekingi olimpián?", ill. "Melyik Star Wars részben szerepeltek E.T.-k?". Mindkettő érdektelen lexikális tudásra hivatkozva. Rendben, elfogadva, bár ezt még a hét éves fiam is tudja. Viszont akkor hogy fogadható el olyan, pl. kémiai és biológiai kérdés, amire még az agrármérnök végzettségű feleségem sem tudja a választ?
Üdv!
Hosszú ideje nem írtam kérdést, inkább kevesebb LÉ, ugyanis bosszantó, amikor egy kérdés visszapattan. Főleg, ha vicces indoklással. Még rosszabb, ha utána vadászat közben a saját, nem elfogadott kérdésemre kell válaszolni. Sebaj. Nemrég azonban újra bátorodtam, írtam egyet, majd lelkileg felkészültem a bő félnapos várakozásra. Legnagyobb meglepetésemre 3 perc elteltével jött az értesítés: A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
A kérdés egyébként a Star Wars sorozat cselekményével volt kapcsolatos.
(nem tudom, melyik lexikon foglalkozik vele?)
Ez még mindíg nem lenne baj, de egy dolog szöget ütött a fejemben: ennyi idő alatt max 1 játékos kaphatta meg, és az ő "objektív" értékelése áldozata lett.
Javaslat: nem lenne korrektebb, ha 5-10 játékos értékelésének az átlaga dönténé el egy kérdés sorsát, szemben a mostani gyakorlattal? Mert engem ez már bosszant, hogy egy olyan játékos döntésén múlik, akinek lehet, hogy játék közben a jobb kéz mutató újja az egéren van, a bal meg az orrában.
Bocsánat a hosszú LÉ-re eresztésért.
Dátum: 2010.04.09. 21:55:07
Sziasztok!

Remélem nem túl hihetetlen, de szerverleállás előtt sajtoltam, és amikor vissza tudtam lépni, láttam, hogy a LE nincs jóváírva, az állat meg sehol.
Ha vissza tudjátok esetleg követni, és jogosnak látjátok, megköszönném.

Üdv: F14jpg
Dátum: 2009.01.31. 17:39:37
Hello!

Megmondanátok, mi az a kritikus ütés?

Köszi!
Oldal: 12345