Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.06.09. 11:21:42
Nagyon felidegesítettem magam, mert azt hittem, hogy változik valami, de nem.

Ha a top10ben vagy, a kristályhorda = táp, mert hozza a LE-t, csak ülni kell és benyomni a pihenést. Ugyan eléget egy kevés manát, de mivel 20-as mágustornyuk van, 15-ös nekrofunnal alig 2 óra alatt (!) maxra töltödik a manájuk.

Ha viszont valamivel alattuk, akkor pusztán szívatás az egész, mert 15% alatt a kristályok ütnek meg, 25% felett meg a topszövetségek valamely tagja.

Ezt a tényt három napon át rágtuk a fórumon, de hasztalan.
Dátum: 2009.06.09. 11:12:01
Sharpát miért nem ütik 3 szinttel magasabbról? Ez az egész kristályhorda csak egy újabb szívatás azoknak, akik eddig is képtelenek voltak 25% fölé gyógyulni, mert azonnal levágták őket odafentről.

MIÉRT KÉPTELEN MIKLÓS EZT MEGÉRTENI???
Dátum: 2009.06.09. 11:05:43
Reggel felkeltem, egyből ketten megütöttek. Nem ütöttem őket egyszer sem.
Dátum: 2009.06.09. 11:01:50
"Ma, 11:00 *Xerxaus* Asmodeus Mortimer A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 127 lélekenergiát. Csata leírása "

Már nem azért, de nem arról volt szó, hogy SZINTBEN TÁMADNAK?

Simán megütött 15% alatt 61. szintről, három szintet letámadva! Nevetséges ez az egész
Dátum: 2009.06.09. 10:56:56
Remek, továbbra is ugyanúgy pusztán tápot jelentenek mint eddig.
Dátum: 2009.06.09. 01:50:28
"sokan vannak akik 15% felett vannak sok LÉvel, mert csak. És eszük ágában sincs abbahagyni."

Nekem egy haverom játszott ikariamot, láttam hogy csinálja. Belépett, kattintott kettőt, ha volt elég nyersanyaga építeni, aztán bezárta. Jött csomó szövetségi üzenet, nem nagyon nézte meg. Néha legyártott ezt azt, de csak úgy elvolt, nézegette a szigetét.

Ezzel azt akarom mondani, hogy lehet így is csinálni, természetesen, de ők azok, akiken sok tucat pók élősködik. Fogalmuk sincs a játékról, nem olvasnak fórumot, reggel vagy este belépnek, kattintanak párat, és kész. De azért, mert másokat nem érdekel, hogy lerabolják, ne legyen már ez a norma.

"ez a küldetés a végtelenségig tart, vagy csak múló állapot"
Most csinálom először. Muszáj megcsinálni, hogy elérjek a sebezz 30ezret epikusba, sebezz 2000et az ellenfeledbe stb., kattintásra teljesíthető küldetésekhez. Meg persze az állatok lecserélése se árt, szóval négyet biztosan megtartok közülük. És legalább egy hónapig a kennelben kell tartanom őket, hogy felfejlesszem normális szintre (állat nélküli harc eleve vereség, ez nyilvánvaló), amíg a másik négyes "kiöregszik", és meglesz a sorcsere. Azaz legalább egy hónapig 8 hely foglalt lesz. Te hogy csinálnád másképp?

"Ha keresek 15 embert akiknek elég nagy a szájuk és aktívak fórumon 3 napig, akkor lesz egy olyan változtatás ami nekünk kell?"
Igen, bizonyos feltételek teljesülése esetén. Első, hogy nem megy oda rajtatok kivül néhány más emberke, és írja be, hogy az ötletetek/kívánalmatok miért rossz. Másodsorban, és ez ugye fontosabb, Miklósnak is el kell fogadnia. Csomó példát tudok, amiken nem hajlandó változtatni, pedig nagyon sokan akarjuk, lásd a több állat gyógyítása esetét, amit AranyAlma már jórégen felvetett, és ugyan mindenki azonnal egységesen, határozottan melléállt, de Miklós ennek ellenére is csak több hét után volt hajlandó elfogadni, hogy van némi igazságunk. De hogy mikor valósul meg, az már a jövő zenéje.
Dátum: 2009.06.09. 01:11:28
"Vagyok én a TOP20 akárkije és nincs időm a játékra, de optimalizált akarok lenni"

Nem. Vagyok én akárki, és úgy látom, hogy a vadászat borzasztó sok időt vesz el a játékból. Napi három óra nagyon-nagyon sok. Főleg hónapokon át. Mindenkinél van egy pohár, és ez egyre fárasztóbb így. Amikor kicsordul, akkor nem az van, hogy "najó, hagyom hogy raboljanak tőlem", hanem a játék abbahagyása van.

"ha nem tudok sajtolni mert nem vagyok gépnél és elfogtam egy állatot, sajtolja már ki helyettem valaki, mert ha nem akkor csomó LÉt vesztek"
Maxolva van a vezetőkészségem. Négy állatom van alapból (hordázás is maxon), és emellett küldetés miatt muszáj ötöt idomítanom. Maradt kettő darab a 20 vadászatra, ami jó eséllyel még a 20 előtt betelik. Bármikor.

Nem elég a 11 slot.

"Kreatív mínusz"
Ezt te is tudod, hogy Csuhi - Egon móka miatt történt, a TOP-nak semmi köze hozzá.

"ha kivégeznek így is sok LÉt visznek el tőlem"
A kivégzést egy-két emberen kivül senki nem tartotta erősnek, egyáltalán nem volt széleskörű támogatottság a visszafogásának. Csak neked túl nagy arcod volt rosszkor, rossz helyen (a kreatív csalás topikjában), és Miklós az általad elbüszkélkedett nagy rablásokból azt hitte, hogy ez is bug.
Dátum: 2009.06.09. 00:36:57
Nincs.

Tökre nem értem, hogy naponta felreppen nem csak itt, hanem nálunk szövetségi belső fórumon is, hogy "ma nem jó vadászni" vagy "borzasztó sok állatot fogtam el ma". A logikát nem értem ezek mögött: szerintetek Baraty - vagy egy kismanó - ott ül a gép előtt, és napról napra állítgatja, hogy "na, ma megszivatok mindenkit, lejjebb veszem a vadászati LE-t 10%-al és felezem az állatbefogás esélyét." Vagy ha épp jókedvűen kel, mert péntek van, akkor "ma minden vadászatot 1,1-el megszorzok". Ezt valóban reális lehetőségnek látjátok?
Dátum: 2009.06.08. 19:04:57
Szerintem az alapkoncepciótok rossz, azaz hogy azt a játékost büntetjük, aki nem tud a játékra figyelni valamiért. Időtényezőhöz kötitek a sikerességet, borzasztó szorosan.
Dátum: 2009.06.08. 18:50:53
Nademost komolyan, ki hiszi még azt, hogy ezen az egyetlen borzasztó időrabló, és roppant speciális karakterfejlesztést igénylő taktikán kivül van még LE a portyázásban? (Mert napi egyszeri, egy-kétezres rablások nem számítanak annak.)

Ez a hibás elgondolás, miszerint a lassabb vadászat = több LE a karakternél = több rablási lehetőség blokkol rengeteg fejlesztési ötletet. Tegyük már valahogy mérhetően nyilvánvalóvá, hogy nincs így.
Dátum: 2009.06.08. 18:17:45
Azon gondolkozom, hogy olyat kéne csinálni, mint a mosóporoknál csináltak pár éve a gyártók, kisebb mennyiség, de az hatékonyabb.

Szal, ha maxos a spektrálisod (100) ÉS maxos az elementáris fúziód (57), akkor jelenjen meg egy gomb, hogy opcionálisan nem sima, hanem SZUPER CSP-t kapsz. Ebből napi 50 helyett csak 25 jár, viszont a hatása dupla: kétszer hatékonyabb a vadászat és kétszer akkora esélyed van állatot befogni.

Előnye:
- felére csökken a napi vadászat ideje

Hátránya:
- bukod az aukciós házat, mert az marad napi 5 CSP
- bukod a CSP-ből gyorsítás lehetőségét sajtolásnál, turbó átrakásnál, hiszen kétszer annyiba kerül majd számodra

A rablási lehetőség csökkentését azért nem említem, mert az ma is zéró. Egy ilyen kategóriájú karakter aki ezt megteheti, már legalább 45-50. szintű, és szintenként félmillió LE-t szerez. Ezzel szemben mindenki látja a LE differencia változását a játékban, a rablás 1% körül mozog.

Vélemények?
Dátum: 2009.06.08. 17:49:08
Egyértelműen a vadászat a leggázosabb. 50. szintre még a legbénább karakternek is maxos az elementáris, és így is 'majd három óra a napi 50 CSP levadászása. Ez borzasztó sok, és nyilvánvalóan nem mindennap lehet ennyi időt a játékra szánni. Nade utána már 100-at kell elkölteni, ami már 6 óra közelében jár.

Ha nem tart az ember hetente egy egész napos "vadásznapot", akkor szinte biztosan túlcsordul a 400 CSP-s korlát. És ezt nagyon sokan nem tehetik meg.

De szerintem erről te magad is meggyőződhetsz, kérj Baratytól egy statisztikát, hogy melyik szinten mennyi felhalmozódott CSP-je van átlagban az embereknek. Szintben felfelé durván nőni fog az átlag.
Dátum: 2009.06.08. 17:45:33
"valaki éjjelente a hideg víz ver, ha visszaemlékszik arra, hogy egy aznapi csatában 68 LE-t vesztett, mert meggondolatlanul -30%-ban támadt egy védóitalosat is peche volt. más csak pislog egyet és el is felejtette, hogy történt ilyesmi."

Megköszönném, ha nem próbálnád másokra kényszeríteni a játékstílusodat. Akkor tehetnéd meg ezt, ha az hatékonyabb, eredményesebb lenne. Nem az.
Dátum: 2009.06.08. 17:43:43
A vezetőkészség növelése tényleg indokolt.

4 harcoló állat, 5 olyan, amin az idomítás küldetést csinálom, ezek mellett csak két hely marad, ami egy 20-as vadászat alatt simán betelik.
Dátum: 2009.06.08. 11:18:04
"mindenki eljusson oda ahol az epikus csak komoly nekikeszulessel, es kitarto munkaval verheto le. Esetleg idonkent meg koppan is rola"

Ez most melyik szövetségben nincs így szerinted?
Dátum: 2009.06.08. 10:47:52
Hány GB memóriával lesz a felsoroltak közül a leggyorsabb a gép?

8GB
5GB
3GB
2GB

Milyen gép? Milyen memória? Mióta függ össze a gyorsaság és a kapacitás? Mi az hogy "gyors", mivel mérve?

Törölhető.
Dátum: 2009.06.08. 09:08:49
De nem arról van szó, hogy a TOP-nak kellene fejlesztés, hanem mindenkit érintő dolgokkal vannak gondok. Pl. az ezer sebből vérző háborús rendszer megreformálása mindenkit érintene. Ráadásul a várható fejlesztések topik első hozzászólása is hónapok óta tele van olyan dolgokkal, amiket mindenki vár, tehát csak dolgozni kellene rajtuk.
Dátum: 2009.06.08. 08:50:02
Szerintem a találkozóig semmit nem fogsz megtudni.

Aztán ott vagy veszel őskövet, vagy nem. Kedvezményes ár, de ha semmi tartalom nincs mögötte, akkor annyira mégsem az...
Dátum: 2009.06.08. 08:04:48
Az ismételhető küldik egy kényszermegoldás volt, te is tudod. Kétszer is elfogytak a küldetések, először 70-nél, utána 100-nál, bár okát nem túlzottan értem, szerintem új küldetéseket kitalálni semeddig sem tartott volna. (Tele van jó ötletekkel a küldetések topik.)

A kristálypont pedig nem fejlesztés, hiszen semmit nem ad. Csupán azért lett bevezetve, hogy a küldetések ne adjanak már irreálisan sok LE-t (ugye harmadára csökkent a jutalom), de azért mégis legyen valami motiváló erő a teljesítésükre. Aztán hogy mit kezdjenek vele még ma sem tudják, ötletelés zajlik.

Ezek nem valós fejlesztések.
Dátum: 2009.06.08. 06:35:25
Én nem is válaszoltam volna ilyen stílusú kérdésre. Nyilvánvaló, hogy őt már legyőzte a fertőzés.