Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - ZheldoR

Oldal: 12
Na itt számít maga a biztosító társaság és maga a biztosítás típusa az előre lefektetett szabályokkal. Amiről én beszélek 181 éve minden ügyfelének minden évben nyereséget termelt. Pont. És nem ez az egyetlen ilyen biztosító, arra is mérget merek venni. És a lényeg ott bujkál DiMehr-nél. Ha baj történik, akkor van miből tovább lépni. Ha nem, akkor pedig egy kis hasznot termeltünk magunknak. Biztos lehetne egyébként az adott befizetett összegekkel többet is, de SOKKAL nagyobb kockázattal.
A biztosítóknál az egyetlen kockázatot azzal vállalja valaki, ha nem nézi meg, hogy melyik biztosító is az...
Idézet: Shiako - 2009.05.12. 09:53:11
Azért nem csak az összetétel, hanem a mennyiség is számít.


Na ez az óriási tévedés. Sokat azért eszünk, mert a szervezet elönt minket a hiányérzettel, csak nem tudja pontosan közölni velünk, hogy most C vitamint kér, vagy D vitamint stb. És mi eszünk, mert úgy érezzük, hogy ezt kell tennünk. Azonban, ha mindenből van elég, akkor egyszerűen nem eszünk sokat. Ezt is több év tapasztalata után merem mondani úgy, hogy én tipikusan a nassolók közé tartoztam, akinek mindig kellett a szájában legyen valami. Na ez úgy szűnt meg, mint amit elvágtak.
Nem vagyok ügynök. Ügyfél vagyok, de tájékozott.

Elég szép, amit leírtál. Elképzelni sem tudom, ezt hogyan produkálták. Amit én kötöttem (nem írok biztosítót, de annyit igen, hogy 181 éves cégről van szó) és fizetek az minden évben MINIMUM 4.5%-al ér többet. Ez elsőre nem tűnik soknak, de általában ennél minden évben többet teljesít. Az utolsó két évben például 9-9%-al. Amiben már a válság is vastagon benne van. Az egyéb felsorolt mindenféle költségek pedig NINCSENEK ! És mindemellett ott a többi szolgáltatása, hogy ha baleset, közlekedési baleset ér, akkor milyen juttatás ér engem vagy az itthagyottakat.

Szóval bizony óriási különbség van biztosító és biztosító között ! Sajna én is hallottam már hasonlót, de maga a megtakarítási lehetőség az "életbiztosítás köntösében" az igenis az ügyfélnek is jövedelmező lehet és ne egy rossz példa alapján ítéljük meg ezt az "intézményt"

A bankokkal pedig azért nem jó összehasonlítani, mert a bankhoz befektetett pénz általában rövid távú és jórészt azonnal, kis veszteséggel hozzáférhető. A biztosítás nem ilyen. Ott a teljes futamidő végén szabad csak hozzányúlni (alkalmanként a futamidő felén túl), különben komoly veszteség van. Szóval a kettő nagyon jól megél egymás mellett, attól függően, hogy az ügyfélnek éppen mi a célja a pénzével.
A fogyókúra szót nagyon utálom. Az már önmagában is negatív érzetű és teljességgel marhaság is. Viszont. Az embereknek (mint faj) van egy "ideális" alakja, ami ha nem is a 300-ból ismert katonáké, de nem áll nagyon messze tőle. Ezt viszont csak akkor "veszi fel", ha az élethez szükséges MINDEN tápanyagot megkap. Akkor viszont felveszi mindenféle önsanyargatás és extra mozgás nélkül is ! Ezek megint tények, nem kell őket kitalálni. A baj az, hogy egészen pontosan még nem nagyon tudjuk, hogy miből mennyi is kell. Közelítjük és számolgatnak, de még a pontos értékek és hogy ezeket az életvitelünk hogyan befolyásolja, nem tudjuk. Szóval az étrendkiegészítők és a vitaminok lassan elengedhetetlenek lesznek! Miért ? Nagyon egyszerű. Mert a piacon és multikban kapható "ennivaló" lassan teljesen mentes lesz minden olyan anyagtól, amitől a szervezetünk működik. Az emberi szervezet pedig egy olyan csoda, hogy a minimálisból is megpróbálja a legtöbbet kihozni. Csakhogy ezt a csodát sem lehet sokáig fenntartani. Néhány évtizednyi egészségtelen étkezés után jönnek majd a bajok, amire simán ráfogjuk, hogy azért mert megöregedtünk. Pedig egy nagy túrót azért. Csak eddig bírta a szervezet "tünetmentesen" fenntartani a működését. És a baj itt van. Nemhogy nem azonnal látható a hatása, hanem csak nagyon-nagyon sokára és hajlamosak vagyunk nem tudomást venni róla.
Csak egy egészen triviális példa. A C vitamin az egyik olyan anyag, ami elengedhetetlen az emberi szervezet működéséhez (konkrétan leginkább az immunrendszerhez). Csakhogy ezt a szervezet nem tudja maga előállítani, ezért minden nap (jó esetben) magunkhoz kell vegyünk belőle. Mennyit ? Nem tudni. 60 mg-ot ajánlanak egy felnőtt szervezetnek ! Teljes röhej. Napi 300 mg volna MINIMUM azoknak, akik könnyű fizikai vagy szellemi munkát végeznek ! (Olvassatok utána, hogy a C vitamin "feltalálója" mennyit fogyasztott naponta) Összehasonlításképp. Egy közönséges házimacska NAPONTA 10-15.000 (!!!) mg C vitamint termel magának. Láttatok már náthás macskát ?
Na mindegy, nem akartam a kelleténél jobban tudományos lenni, de szerintem ezeket kevesen tudják sajnos. És az egészséges életmódnak pont az a lényege, hogy egész nap jól érzed magad a bőrödben. És mindenki bocsássa meg nekem, ha azt mondom: A legtöbben el sem tudják képzelni, hogy mi az, hogy jól érzed magad. A gyerekkorunkra nagyon kevesen emléxünk, amikor 3-5 évesen napi 18 órát képesek voltunk pörögni. Mert annak a szervezetnek még jó eséllyel meg lehet adni a maximumot. Aztán ahogy növünk és növekszik az igény, úgy kezd ez megváltozni...

Én tapasztaltam a különbséget. Folyamatos aktív sportolás és "normális" étkezés mellett pár év alatt híztam 10 kilót. 72-ről fel 82-re. A korábbi teljesítményem közelébe nem értem, pedig semmi nem változott az életemben. Nyilván annyi, hogy amit addig ettem már egyre kevésbé fedezte a szükségleteket. Aztán egy kis plusz (teljeskörű) vitamin és láss csodát, újra 72 kiló vagyok, reggeltől-estig pörgök, meló, edzés, gyerek mellett. Ezt az érzést pedig elmagyarázni nem is lehet. És nem tudom ki mire mennyit költ, de ez nekem olyan napi 250-350 Ft-omba kerül pluszban. Azt hiszem a saját egészségemért ez röhejes ár.

Na legyetek egészségesek és nézzetek ki úgy, ahogy akartok

ui.: Mindenki igyon elegendő VIZET !!! Ez már önmagában is csodát fog tenni ! 25 kilónként 1 liter naponta, ha semmit sem csinálsz !
Életbiztosítással kapcsolatban. Mivel elég közelről ismerem, teljesen abszurd, amit leírtál Miklós

Mondjuk nem ismerem az összes biztosító termékét, de amit ismerek és magam is ajánlom mindenkinek, az a következőképp működik.
Befizeted azt az összeget, amit meg tudsz takarítani erre a célra. Ezzel keletkezik egy tőke, amit a biztosító használ. Neked garantál (még a mostani helyzetben is) egy minimális hozamot a lejáratkor és ezen felül egy elég komoly nyereséget. Az mondjuk megint biztosítótól függ, hogy mi a minimális időtartam. Mondjuk 5-10 év. Eddig nem nyúlhatsz hozzá, mert akkor a várható nyereséged nagyban borul. Szóval életbiztosítást már eleve nem csak azért lehet kötni, mert félek hogy kipurcanok, hanem nagyon komoly befektetési lehetőség is.

- Ha nem történik semmi baj, akkor a futamidő végén ezt a minimális hozamot PLUSZ a nyereséget megkapod, ami elég sok biztosítónál TÖBB, mintha ugyanezt a pénzt a bankba tetted volna. (Kamatadót már ne is említsem...) Tehát bőven nem vagy mínuszban a lejáratkor. És az adókedvezmény nemhogy nem szűnt meg, de emelkedett az elszámolható % értéke. És ez kormánytól függetlenül maradni is fog a 2013-as nyugdíjváltozás miatt.
- Ha mégis baj történne és idő előtt távozol, akkor pedig a TELJES futamidőre számolt biztosítási összeget megkapod. Amit én ismerek, ott pedig ha éppen pénz a halálesetkor nem probléma a családnak, akkor a biztosítás tovább él és a futamidő végén további befizetés nélkül szintén megkapod a TELJES, nyereséggel növelt összeget.

Szóval biztos van lehúzós, szerencsejátékos életbiztosítás, de bizony nagyon hasznos és komoly hasznot hozó is akad HA (és enélkül ugye semmi sem megy) van egy minimális megtakarítható pénzed !
Dátum: 2009.03.13. 16:04:15
Mi van az egyebek menüben?
Blog
Kvíz
Pihenés
Legenda

Ezekkel már tele van a padlás...
Dátum: 2009.03.13. 14:56:06
Nem gond, letettem a kérdés írásról. Teljesen értelmét vesztette a játék ezen része sajnos. Egy nagy sóhajjal próbálom túlélni, ha éppen ez a rész jön, pedig ez tetszett az elején a legjobban...
Dátum: 2009.03.13. 14:31:36
Idézet: Craslorg - 2009.03.13. 14:17:37

5. Találj ki érdekes, jópofa, tanulásra invitáló kérdéseket és nem fogják elutasítani nagy valószínűség szerint.


Ezzel kapcsolatban CSAK negatív tapasztalatom van
Dátum: 2009.03.13. 13:28:21
"Melyik fajta sárkány szeret erdőben élni?
Zöld
Fekete
Kék
Fehér"

Ez jött kérdésnek. Már eleve nagyot néztem, de jó... nyomtam a zöldet, hátha. EZ lett belőle:

"Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Vitray Tamás"

És ez már sokadik ilyen eset, csak nem másolom ki mindig a kérdéseket, mert nem sejthetem előre, hogy ez lesz belőle :S
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.13. 12:35:09
Idézet: ZheldoR - 2009.03.13. 05:56:15

Lehet rossz topicba jött, de igazából nincs is rá jó...


Akkor ez micsoda?
Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?


Ott a miért, az miatt nem kell a fórumba írni...
Mi a WLAN jelentése ?

Vezeték nélküli helyi hálózat
Szélessávú hálózat
Világhálózat
Szűk körű hálózat

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Részemről ez volt az utolsó kérdés. Miközben milka tehenekkel és NASA-val van tele a kvíz...
Amennyire tetszett az elején és nagyon érdekes volt a játék ezen része, annyira ostobasággá nőtte ki magát. A kvíz olimpia még úgy ahogy hoz rgy színvonalat, de egyébként beestünk a béka segge alá... én sajnálom.

Mondjuk nem tudom pontosan hogyan is megy az értékelés, de ugye én is értékelhetek rengeteg kérdést és akkor el tudom képzelni, hogy 8-10 évesek is megtehetik ezt a saját regjükkel. Innentől kezdve meg az egész egy picit már bohóckodás...

Lehet rossz topicba jött, de igazából nincs is rá jó...
Dátum: 2009.02.21. 11:36:09
Ez jött most:

Ki nyerte meg a 2004-es EB-t?

Bulgária
Franciaország
Görögország
Portugália

Kéretik azonnal törölni. (Legalább a sportágat nem lett volna baj megadni...)
Dátum: 2008.12.25. 02:45:38
Nade, direkt nem soroltam fel a Marsot, hogy ne legyen megtévesztő... amúgy ha nem tévedek a Merkúr is látható néha de a válaszokból szerintem totál egyértelmű volt, hogy a Vénusz a jó... vajh ki értékelhette...
Dátum: 2008.12.24. 23:36:30
Van-e olyan bolygó a naprendszerünkben, amit szabad szemmel is láthatunk a Földről ?

Igen, a Vénusz
Igen, a Jupiter
Igen, az Uránusz
Nincs

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Mi ebben a nem egyértelmű és rossz ???
Dátum: 2008.12.08. 09:23:39
Hát igen, de akkor inkább ne járjon érte LE, és legyen értelme...
Dátum: 2008.12.08. 09:21:33
Alapvetően egyetértenék, DE. Attól lett ilyen ez a kérdés, hogy a "gondolkodtatók" sorra kibuknak, meg megkapják a rossz kérdést. Így gondoltam egyet, és mondom na majd ezt legalább tudják páran és lesz egy ilyen kérdésem is, ami benn is marad... na mindegy. Amilyen jól indult ez a kvízezés, annyira széthullott szerintem.

Nem örülök ilyen kérdéseknek, csak akkor amikor éppen melózom és nagyon gyorsan kell válaszolni
Dátum: 2008.12.08. 09:05:39
Öööööö.... tényleg nem jó kérdés ? Ha valaki nem járatos az amerikai sportokban és látja a válaszokat, akkor begépel 3 betűt a keresőbe és ez az első amit feldob.

Most elvesztettem már a fonalat, hogy mi a cél. Írtam olyan kérdéseket, amik nehezen googizhatók és tudni kell, gondolkozni rajta. Azok kiestek pillanatok alatt. Írtam ilyen "primitívet" amit azonnal lehet keresni és olyat, amire szerintem mindenki tudja a választ. Akkor most mi a cél ezzel. A párszáz LE, ami jár érte, vagy tényleg némi tudásanyagbegyűjtés MINDENFÉLE téren ?
Dátum: 2008.12.08. 08:58:41
Pedig ez jó volt, legalább tanultunk belőle... én is elbaltáztam :$
Dátum: 2008.12.08. 08:45:45
Minek a rövidítése az NFL ?

National Football League
Nagy Fagyos Labda
Német Francia Liga
Nagyon Flancos Lány

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Hát gratulálok, aki ezt rossznak értékelte... Komolyan kezd elmenni a kedvem az amúgy tök hangulatos kvíztől....
Ennél primitívebb kérdést már csak olyat tudok feltenni, hogy 1+1 az vajon 2-e.... pfffffff
Dátum: 2008.10.26. 11:42:39
Kati a válasz és Beholder dolgozójára gondol, de rendkívül ostobán feltett kérdés...
Oldal: 12