Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - MIvan

Dátum: 2010.02.16. 17:31:20
Idézet: Monyóka - 2010.02.15. 08:36:30
Helló!Azt szeretném kérdezni,hogy miért nem támadhatok meg valakit?Ugyanis hiányzik az a gomb hogy "támadás".Az illető velem egy szintü.És legtöbb esetben azt irja ki,hogy "ugy sem szereznél tőle LE,ezért nem támadhatom".De akkor engem miért támadnak ha nem hagyok LE magamnál.Ez felháboritó.És lehet nekm nem a LE számit,hanem a TP.
Monyóka a v4-röl.

Ez nem azt jelenti, hogy nincs nála LE!
A portya oldal felső részén van egy ilyen szöveg:

"A Tulajdonságösszeg mellett, a LE oszlopban ha valakinél 100-nál kisebb számot látsz, azt jelenti, hogy ha le is győzöd az illetőt, annyivel kevesebb LE-t és TP-t szerzel tőle, mivel már támadták az elmúlt 3 órában."

Ha ez eléri a 0%-t (5 támadás), akkor még ha 100000000 LE van nála, akkor sem lehet tőle semmit rabolni, (és TP sem járna a legyőzésért). Ezért nem támadhatod.
Dátum: 2010.02.16. 17:23:50
Idézet: Mpsith - 2010.02.16. 17:21:17
Lenne egy kérdésem: A karakterlapomon nemlátom hogy hány lélekgyémántom van.Ez így normális?

Igen
Lélekkufárnál kiírja.
Dátum: 2010.02.06. 13:23:55
Idézet: Maci - 2010.02.06. 09:51:53
"Figyu, ha Vf miatt nem tudsz szintet lépni, akkor mi a helyzet? És ki méltatlankodik? Nem látszik kinek válaszoltál..

Talán állt mögötted valaki és fegyverrel kényszerített, hogy VF-et fejlessz?
Ha kifejlesztesz egy szakértelmet, ami lassítja a szintlépést, miért panaszkodsz, hogy lassan lépsz szintet?
Ha úgy érzed, hogy a VF akadályoz a számodra kívánatos fejlődésben, akkor miért nem felejted le?
Dátum: 2010.02.06. 12:25:50
Idézet: Dozer - 2010.02.06. 12:02:58
Nem bonyolítjuk ezt túl egy kicsit?
Nem lenne ésszerű ha a bajnoki medálok NEM hatnának a bajnoki viadalokon? A "hétkönapi" játék során adódnának hozzá a karakter tulajdonságaihoz, de havonta 1 nap mindenki "tiszta lappal" indulna... Akkor nem lenne az hogy te csak azért nyertél mert már 6-7-8-9-et is megnyertél...

A medálok már nagyon rég óta -1-et adnak viadalon. Ami most egyeseknek fáj, az az, hogy újabban -3-at adnak, ha olyan kategóriában indul, ahol egyszer már nyert.
Dátum: 2010.02.06. 12:20:30
Idézet: LoWs - 2010.02.06. 12:01:47

Kérdés tisztázva. A -3as levonással semmi bajom nincs. Csak kicsit igazságtalannak érzem, hogy mindig az van büntetve itt aki valamit túl jól csinál. De megértem, hogy a játénak ez kell... pörögjön a bajnoki.

Mit is csinál jól? Egy hónapig üldögél a babérjain a katakombában, majd kegyeskedik nevezni. Csoda, hogy nem rokkan bele a sok gondolkodásba amíg ezt kitaláltja.
Dátum: 2010.02.06. 09:36:50
Meglehetősen gusztustalannak tartom, hogy egyesek megállnak valamelyik kategóriában medált farmolni. Teljesen mindegy mindegy milyen indokkal teszik, (szándékosan, vagy mert 'keveset játszanak és nem tudtak szintet lépni') nem fair amit csinálnak.
Egyébként is, ha egy kategóriát az alján indulva megnyersz -1 módosítóval, aztán egy hónap múlva -3-al a tetején elbukod, akkor vagy elpuhultál és jogos a vereség, vagy az előzőt nem érdemelted meg, csak bemákoltad. A végeredmény korrekt.
S mint azt korábban valahol már írtam, a bajnokira készülésnek része, hogy azon a szinten indulsz, ahol van esélyed nyerni. Erre van egy hónapod. Ha mégsem azon a szinten indulsz, akkor nem készültél fel eléggé, és ennek köszönheted a vereséget. Ez esetben pedig milyen alapon méltatlankodsz?
Dátum: 2009.12.05. 21:30:20
Idézet: Butchman - 2009.12.05. 17:55:38
És ha 1 hét múlva újra mennek a potyára? Akkor mit csinál a Légió? Mert hozzánk elég gyakran járnak, és ha van egy kis eszük, akkor mostantól átszoknak rátok.

A hozzászólásod aláhúzott része kimeríti az arcátlan hazugság fogalmát.
Ha igazat nem tudsz mondani, akkor inkább halgass, és ne járasd le magad.
Dátum: 2009.11.20. 08:31:23
Idézet: Ariel - 2009.11.20. 00:06:52
VF-nek viszont van egy nagyon komoly mellékhatása, az, hogy felére lassítja a játék tempóját. Amint "kötelezővé" válik a VF a boldoguláshoz, és mindenki kifejleszti, rögtön eltűnik az az előnye, hogy dupla LE-t szerezhet vele egy karakter az adott szinten, és csak a mellékhatás marad, a lassított szintlépés.

Egyetlen javaslatom volt a VF-el kapcsolatban, annyi, hogy legalább az akadémiából legyen kivéve, hogy mindenki elérhesse.

Mindössze arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a VF csak addig ad bármiféle előnyt a játékban, amíg a játékosok túlnyomó része nem használja. Amint megvan mindenkinek, az előny elszáll, és marad a lassított játék. Ezt sokan nem látják, vagy nem akarják, mert most még élvezik a VF előnyeit.

Most hogy van ez? Ha mindenki kifejleszti a VF-et, az rossz, mert eltünik a LE előny amit ad, csak a hátrány marad, a lassulás. Mégis a mellett kampányolsz, hogy ne legyen akadémiához kötve, és fejleszthesse bárki? Lehet nagyon reggel van, de nem igazán értem.
Idézet: Mágus - 2009.10.12. 08:56:18
ezt a kérdést írtam, és nem fogadták el,mert nem tudták értelmezni...

Ki tervezte a Henry Ford által 1908-ban bemutatott T-modellt?

maga Henry Ford
Galamb József
Michael Knight
Szabó Endre

Most ezen mit nem lehetett érteni?????????

Érteni éppen lehetettt, de ettől még nem jók a válaszaid.
Henry Ford neve elé nem kell a 'maga'.
A Michael Knight lehetőség, önmagában is elég a kérdés elutasításához.
Idézet: Crias - 2009.10.03. 10:09:34
pl. volt olyan kérdés hogy mi nem kell a rakott krumpli elkészítéséhez és a rossz válasz a borsó volt és a nem egyértelműséggel visszadobták na most ki az az állat aki borsót rak a rakott krumpliba ? Pedig szerintem az emberek 95% (Magyarországon) evett már legalább egyszer...
Szóval még mindig nem értem mi alapján döntik el hogy egy kérdés jó e ...

Az indoklás úgy szól, hogy a válaszaid nem egyértelműek vagy rosszak.
Jelen esetben nem az volt a gond, hogy nem egyértelmű, hanem inkább, hogy túl egyértelmű.
Idézet: Yasmina - 2009.10.01. 07:04:29
Ez a kérdés miért kapott rossz értékelést?
Milyen halmazállapotú anyagok rendelkeznek lobbanásponttal?

folyadék
gáz
szilárd
egyik sem

Az 'egyik sem' miatt.
Ne írj a kérdést tagadó helytelen választ!
Idézet: NorbRt - 2009.10.01. 00:14:35
De, meg lett adva és jó is mert a Mecsek keleten van ebben szerintem a búrád becsapott.... Az északi középhegységnek pedig vannak ilyen felosztoot részei és a többi oda tartozik Üdv:Földrajztanár... Általánosban vajh megbuktál???

Abban igazad van, hogy a kérdést benéztem. Érdemes lett volna +2 percet áldozni a megfogalmazására. Úgy még elfogadható is lehetne. Feltéve, hogy nem tették már fel legalább tízszer ezt a kérdést.

Viszont az nem hagy nyugodni tanár úr, hogy már az iránytűm is elromlott, vagy a Mecsek és úgy általában a Dunántúl esetleg mégis inkább az ország nyugati részén van?
Idézet: Pietrus - 2009.09.30. 10:13:16

Szerintem jó a kérdés mert a keleti részén van a mecsek és az északi középhegység az pedig északon nem?
Mecsek Keleten? Mihez képest van keletebbre?
Párizshoz
Idézet: K.cs. - 2009.09.30. 07:58:13
Az Északi-középhegység tagjai, melyik nem illik közéjük?

Börzsöny
Mátra
Bükk
Mecsek .-.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Mitöl is rossz ez a kérdés??? mikor az Általános müveltségből másoltam ki????

Mert ez egy tipikus, rosszul feltett kakukktojás kérdés.
Nem adtad meg a szempontot, hogy mi alapján nem illik egyik a másik három közé. Nekem pl a Mátra lóg ki a sorból, mert egyedül annak van 1000m feletti pontja. És biztosan lehetne találni még pár szempontot, amiben különbözik valamelyik a másik háromtól.
Idézet: Westy - 2009.09.29. 13:56:42
Az biztos, hogy valaki igazságtalanul bírál, kénye kedve szerint. Ugyanabban a témakörben az egyik kérdésem elfogadták, a másikra meg azt mondták, hogy rossz ugyanabban a világban, mert csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ. Ez a témakör a mozi/film. Mind a két kérdés a szereplőkre vonatkozott.

Az persze elképzelhetetlen, hogy a két kérdésed nem ugyanaz a személy értékelte?
Idézet: Reload - 2009.09.14. 00:12:01
viszonyitási alapnak itt a 4kérdésem amit mind törölni vagy hibásnak jelöltek az iqfighter userek akik luserek:

A küldetések menüpontra kattintva milyen kép jelenik meg a küldetések cimszo alatt

Válasz: tudtommal egy szem, és azonnal töröljétek értékelést kapott ezzel gátolva a küldetésem végrehajtását. lusta volt odakattintani a küldetésekre. az istenbarma.....

Remek példával szolgáltál a végtelenül primitív, azonnali törlést érdemlő kérdésre.
Az értékelés hibátlan.

2ik: Melyik cég reklámszlogenje: a legkisseb is számit?
ugye erre nem kell irnom a helyes választ, egy istenbarma mégsem tudta és szintén azonnal töröljétek értékelést kapott

Ingyen reklám, nem elfogadható.

3ik: folytasd a sort 1,3,5,7 (primszámok)
na vajon mi. sok tudatlan nem tudja mik a primszámok? pedig odairtam hogy ne legyen félreérthetö. üzenem nekik kotorják elö a matekkönyvet, hisz az általános alapmüveltségbe beletartozik hogy ilyesmiket tudjanak......

Ne kérdezz olyat, amit nem tudsz!

4ik: hol találhato az eifel torony?

na vajon hol, biztos nem pozsonyban, mégis ezis azonnal töröljétket kapott.

A kérdés több sebből vérzik. Mondjuk a törlés kicsit erős. Talán a válaszokban lehetett valami.

Borzasztó kérdéseket tettél fel, hiba lett volna bármelyiket is elfogadni.

véleményeket szeretnék kérni. kedves játékostársaim inditványozzuk a kérdések kiértékelésére vonatkozo szabálymodositási javaslotunkat miszerint 1-2 kinevezett ember értékelhesse csak ki a beküldött kérdéseket. Zsolt

Ha esetleg kicsit tájékozódnál mielőtt elkezded megváltani a világot, tudhatnád, hogy már régóta így van.
Rossz topicba írtad.
Egyik sem. Lehet, hogy az értékelő mellényomott a rosszul feltett kérdés opciónak.
Ez nem változtat azon, hogy a kérdés nem elfogadható.
"A terméknevekre irányuló kérdések általában rossz kérdésként végzik, ugyanis a reklámok kerülendők!"
Idézet: Éowyn - 2009.08.24. 19:13:48
Én aki csk 128-ad rangú poronty és kezdő fórumozó vagyok a választ megértettem.
Ezt előző hsz.-ben jeleztem is.

A kioktatást visszautasítom.
Nem gondolom, hogy bárkinek a véleménye lényegtelen és elhanyagolható lenne.

Idézet: Éowyn - 2009.08.24. 18:06:56
De ez szerintem lényegtelen elhanyagolható.

Tehát ha te teszel azok munkájára, akik hónapok óta küzdenek azért, hogy kigyomlálják az adatbázist, és megakadályozzák, hogy újabb igénytelen/primitív/érdektelen kérédés kerüljön be, az rendben van. Ha én gondolom úgy, hogy egy szükséges, jól bevált, a kvíz érdekeit szolgáló szabály megszüntetése, csak azért mert te képtelen vagy megfelelni neki, még csak megfontolásra sem érdemes, akkor rögtön én vagyok a csúnya gonosz.
Érzed az ellentmondást?