Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Geru

Oldal: 1
Dátum: 2009.02.22. 21:19:11
Melyik a naprendszerben található legmagasabb hegy?
Kárpátok
Mount Callypso
Mount Everest
Mount Olympos

A Kárpátok hegység, a többi pedig megtévesztő, hiszen a földön is megtalálhatóak.
Dátum: 2008.12.28. 18:51:21
Nekem ami az egyetlen taktika ami eddig bejött az, hogy nem vagyok prémium tag.
Lassabb regeneráció, így több időm marad vadászni.
A játék kezdetétől prémium tag voltam, de most, hogy meguntam, hogy így is úgy is levernek,( mindegy hogy a védőm 110 vagy 130 egy
csomó őskőért) inkább hagytam, és ha jl tudom már most jó néhányan így gondolkoznak.
Tehát egész véletlenül jöttem rá erre a taktikára, de bátran ajánlom mindenkinek.
Dátum: 2008.12.28. 18:34:51
Elég furának tartom, hogy a cigarettareklámokat tiltják a tévében, de a fogyasztói hiteleket szabadon lehet reklámozni. Pedig sokkal ártalmasabbak.

Kedves Miklós, ennek két oka van.
Az egyik: hogy ha egy ember rágyújt azzal saját, és közvetlen környezete egészségét károsítja. Ha gyógykezelésre szorul az kiadás neki és az államnak.
Ha valaki hitelt vesz fel melletted, attól neked még nem lesz bajod (követlen egészségre ható legalább is nem).
Tehát a hasonlatod rossz, még ha értem is mire gondolsz.

Az egy dolog, hogy milyen rengeteg ember vergődik a hitelek csapdájában, de ugyanez a játék megy az állami vállalatok, vagy az egész ország szintjén.
Az, hogy rengeteg ember vergődik az adósságok csapdájában, nem egy dolog. Empátiából megbuktál.
Sőt hosszú távon egy felelősen gondolkozó kormánynak sem érné meg, hogy a lakosai nagy adósság állományt halmozzanak fel (sajnos nálunk a felelős kormány, mint kifejezés nem állja meg a helyét.)

Tegyük fel, hogy valaki meg akar venni valamit, amire épp akkor nincs pénze. Ilyenkor két módszer van:

Itt álljunk is meg. Ha ugye venni akarok valamit, akkor előbb mérlegelek. Kell az nekem, most a legjobb a vétel, ha nem veszem meg olyan valami fog érni amit később nem tudok pótolni, stb? Amennyiben ezek után kiderül, hogy még sem olyan fontos amit meg akartam venni, nem veszem meg.
Tehát az egyik módszer a kettőből, amit írtál, hogy egyszerűen nem veszem meg.
Ergo nem a vásárlóknak sokkal inkább tudatosan kell, kellene vásárolniuk, és sokszor nem lenne így probléma a hitellel.
A később írt plazma tv pont egy ilyen eset.

Minden tiszteletem Medgyessy Péteré, amiért miniszterelnökként megpróbálta betartani a választási ígéreteit. De arra felvenni kölcsönt Magyarország nevében, hogy pl. a közalkalmazottaknak 50% fizetésemelést adhasson, teljesen értelmetlen dolog volt.

Itt azért erősen kapaszkodtam a székbe, hogy le ne essek róla vigyorgásomban.
Kedves Miklós. Szerinted, ha az emberek fizetését megemelik, miért jó? Azon kívül, hogy te sem halsz éhen, mert vannak akik képesek őskövet venni.
Több bevétel adókból, a vásárló erő erősödése, stabilabb gazdaság, több befektető.

A BKV jelentsen csődöt, a hitelezők kapják meg a hitel fejében a BKV-t - aztán más érdemi vásárló nem lévén, az állam vegye meg tőlük a BKV-t reáláron, mondjuk 20milliárdért.

Ezt sem egészen értettem. Ha a BKV a bankok kezébe kerülne,miért adnák el pont az államnak?
Mármint egyszer sem biztos, hogy nem jelentkezne rá másik vevő,mint ahogy az sem, hogy az államnak kellene.
A másik része, hogy mikor Pesten kellene sétálgatni a X. kerből a XIII. ba, szerintem egy páran kibírnák röhögés nélkül. (Itt utalok az általad javasolt csődre)
Szóval nagyon érdekesek a nézeteid, ami viszont tény, hogy az átgondoltság nem jellemzi, inkább az érzelmek.
További jó naplóvezetést;
Üdv: Geru
Dátum: 2008.11.16. 21:57:12
Melyik rendbe tartoznak a termeszek?
Isoptera
Blattoptera
Hymenoptera
Dermaptera

Túl speciális kérdés.
Dátum: 2008.11.15. 18:56:12
Srácok szerintem is vagy hagyjátok a kvízeket, vagy tanuljatok meg írni, vagy egyértelmű legyen a kérdés is és a válasz lehetőségek is.
Illetve olvastam valahol, mint szabály, hogy a kérdések nem lehetnek túl speciálissak, csak az alapműveltséggel is megválaszolhatók.
Nem vagyok benne biztos, hogy a különböző idióta játékokra utaló kérdések az alapműveltség részét képezik.
Akár csak, az alkoholt nem a cukorból erjesztitek (modnjuk lehet vele kisérletezni, ha nagyon ráértek, szóljatok ha sikerült valami ).
Az alkohol készítésnél valóban felhasználják, de belegondolt a kérdés feltevője, hogy egyáltalán hogy lehet a cukrot, mint anyagot erjeszteni??
Szerencse, hogy a sót nem akarjátok megerjeszteni .
Illetve a lehetséges válaszok között a "Hanyasav" is elég vicces volt.
Egy jó megoldás még az lenne, ha odaírnátok, hogy melyikőtök volt az a tehetséges aki a kérdéseket felteszi, legalább tudjuk kin kell röhögni.
Dátum: 2008.10.03. 13:02:30
Jelezném, találtam egy hibás kérdést.
A kérdés úgy szól, hogy hány csont találtható az emberben.
A helyes válasz 206, szerintetek
Ezzel szemben a valós szám 217-219, még ha a óvatossan számolunk, akkor is.
Ez a lehetőség nem is szerepelt a lehetséges válaszok között,
Szóval érdeklődöm, hogy ez a szám nektek hogyan jött ki?
Vagy én olvastam rosszúl a kérdést, és ti nem egy emberre, hanem a Fejnélküli lovasra gondoltatok?
Dátum: 2008.09.25. 19:34:20
Jeleznék egy hibás kérdést, illetve hibásan feltett kérdést. Amiért itt jelzem ezt, az azért van, mert ez alap kérdés, és nincs lehetőség, hogy a kérdésnél megjelölje,.
A kérdés, hogy ki volt Vazol fia?
A felsorolásban megtalálható Levente.
Ilyen nevű fia volt Vazulnak, és mégis a rendszer mint hibás válasz értékelte.
Egyébként Vazulnak három fia is volt Levente, Béla és András.
Dátum: 2008.09.25. 11:40:37
Köszönöm, a segítséget, megfogadom, és remélhetőleg be is jön
Dátum: 2008.09.25. 11:19:16
Illetve még egy, a láthatatlanság is mókás. Egyik nap játszahtok , kb 2 órát, hogy utánna következő nap végig láthatalna legyek?
Lehet, hogy ez lenne a megoldás?
Modnjátok azt, hogy nem, mert az csak egy rossz vicc lenne
Dátum: 2008.09.25. 11:15:49
Üdv.
Én csak érdeklődnék, hogy hogyan gondoltátok, a fejlődés menetét, mert eddig én sok logikát nem fedeztem fel benne.
Amiért erre a következtetésre jutottam. Teljesen mindegy, hogy mit csinálsz, ellenséges játékos tud támadni (vadászat közben is, lol)
, ergo ha valaki véltelnül 3-4 órán át nem lép fel( ne agy isten alszik) tuti, hogy több tucatnyi ember letámadta. (de ennyi nem is kell, elég ha 5-6, mert akkor már se lélek energia, se Ép.) A gond itt kezdődik. Az ember elemgy pihenni, és eközben is tudják támadni, lol. Ha prémium tag vagy, és elvileg gyorsabban regenrálódsz, az sem jelent semmit. Ergo pihensz,de majdnem feleslegesen, hiszen az ÉP-t leevrik rólad., a lélekenergiát elszívják, esély sincs gyógyitalt venni,mert őskőből miért is lehetne. Tehát eljutottam harmadik szintre, kár volt.
Lehet, hogy valamikor hajanlban feltöltődöm nagyobb Ép-re, de ezt reggelre ígyis úgyis leverik, szóval ismét egy izgalmas nap elébe nézek.
Nem tudom, kinek mennyire volt érthető a problémám, de ezek alapján szerintem jogos a kérdés, hogy a béta teszt kitolódott, és ezek szerint még mindíg nem kiforrot a rendszer, vagy csak valamit én csinálok rosszul?
Sehol nem találtam olyan parancsot, hogy nem, nem akarok harcolni senkivel, amíg gyógyulok, és ha már egyszer a leírásban szerepel, hogy elbújok, akkor bújjak már el, komolyan. Nagyon vicces, hogy a "rejtekhelyemen" nagyobb a forgalom, mint a Moszkva téren hétfőn reggell nyolckor.
Oldal: 1