Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zsolesz

Dátum: 2008.09.27. 08:11:16
Hát az általam talált infó is lehet hibás. Nem tudom. Én ezt találtam:"...1949 májusában azonban már ismét Frankfurtban őrizték, majd 1951 augusztusában Friedbergbe, az amerikai hadsereg európai parancsnokságának pénzügyi központjába vitték. A Szent Koronát 1953-ban egy hadihajó fedélzetén, titkos akció keretében a tengeren túlra szállították, és Fort Knoxban az amerikai pénzügyminisztérium központi aranylerakatánál helyezték el." Archivnet, Szerző: Szabó Csaba
Dátum: 2008.09.26. 20:26:35
Mindenki más témában van otthon, és más az érdeklődési köre. Ha értelmes a kérdés és megválaszolható, akkor akár a Hupikék törpikékről is kérdezhet. Erről szól a dolog. Legalábbis én így gondolom.
Dátum: 2008.09.26. 20:15:41
Volt egy kérdés: Hol volt a Szent Korona 1950-ben? A megoldás Fort Knox volt, de akkor még Frankfurtban volt. "A Szent Koronát 1953-ban egy hadihajó fedélzetén, titkos akció keretében a tengeren túlra szállították, és Fort Knoxban az amerikai pénzügyminisztérium központi aranylerakatánál helyezték el." Ezt az infót találtam. Ha így van javítani kéne.
Dátum: 2008.09.26. 15:23:33
Már megint egy. Mikor fedezte fel Rubik Ernő a Rubik-kockát? 1977-et fogad el. Idézek: "Nevéhez több logikai játék megalkotása is fűződik: Rubik-kocka (1975.), Kígyó (1977.), Bűvös négyzetek (1985.)"
Ismét köszönöm az illetékesnek, hogy utánanézett mielőtt kérdezett! Ja, és "jó kérdés"-re értékeltem sajnos!
Dátum: 2008.09.25. 20:17:12
Erre a kérdésre emlékezem és-bár vannak fenntartásaim az említett személlyel kapcsolatban-"jó kérdés" értékelést adtam rá, és a válaszom is jó volt (nem mintha láttam volna, csak rákerestem és a google kidobta). Szerintem mint kérdés nincs vele semmi probléma, de ez csak az én véleményem.
Dátum: 2008.09.25. 18:08:56
A kérdés Leeuwenhoek első nagy nagyítású mikroszkópjának a felfedezése volt, és a megoldásnak a születésének évét adtátok meg.(Ez "gyári" kérdés volt)
"1632. október 24-én született Antony van Leeuwenhoek holland kereskedő, természettudós és mikroszkópkészítő, a kísérleti örökléstan megalapítója. Negyvenéves koráig nem számított tudósnak, bár előszeretettel foglalkozott üveglencsék metszésével és csiszolásával - ez a tevékenység hamarosan a szenvedélyévé vált. Nagyítóval végzett megfigyeléseiről a Királyi Tudós Társasághoz írt leveleiben számolt be, az elsőt 1673-ban keltezve."
Dátum: 2008.09.25. 16:25:08
Ah. Köszönöm az infót!
Dátum: 2008.09.25. 16:24:19
Igazad van. Ahogy mind többen leszünk, egyre több kérdés lesz, és abba egyre több lesz az értelmetlen. Egyesek szerint a kvíz csak egy plusz opció, és nem kell véresen komolyan venni, de nekem speciel nagyon bejön, és jó lenne kiszűrni a hibás kérdéseket, mert ha már a harmadikat kapod folyamatban, az elég dühítő. Nem beszélve róla, hogy e miatt annak is többet kell várni, hogy feltölthesse saját kérdéseit, aki a megfelelő körültekintéssel tenné.
Dátum: 2008.09.25. 15:55:35
Egy "melyik nem Asimov sorozat" kérdésre a Kozmosz-sorozatot dobta ki megfejtésként. Nem olvastam, tehát nem vagyok biztos benne, de azt találtam a neten, hogy az bizony Asimov. Valaki megírná, hogy mi az igazság?
Dátum: 2008.09.25. 09:00:18
Lassan elveszik a kedvem az egész kvíz témától azok a kedves játékostársak, akik szánt-szándékkal értelmetlen, megoldhatatlan-ha csak rá nem hibázok-kérdésekkel árasztják el a játékot. Kezdek ott tartani, hogy nem kéne megengedni a játékosoknak a kérdések feltevését, pedig személy szerint én is nagyon élvezem a saját kérdéssorok összeállítását, és már annyi kérdést "beraktároztam", hogy karácsonyig kitart, de ha az értelmezhetetlen kérdések miatt továbbra is csak ennyi jó választ adok, akkor akár júniusig is!
Dátum: 2008.09.24. 17:08:12
A mai napon-tisztelet a kivételnek-szinte csak hibás kérdésekkel találkoztam. Sokan sportot űznek belőle, hogy idióta kérdéseket tegyenek fel, pedig szerintem ez a kviz nagyon feldobja a játékot, és plusz kikapcsolódás az adatgyűjtés a saját kérdések összeállításához. Sajnos nem minden kérdező veszi a fáradtságot, hogy kicsit utánajárjon a kérdésének, és a lehetséges válaszoknak. Talán nem csak a helyes válaszok számához kéne kötni a kérdezés lehetőségét, hanem a találatok százalékához is, így kicsit magasabban lenne a léc.
Dátum: 2008.09.23. 17:10:04
Ez is igaz, de miért ne számolhatnánk be a Plútót? Tudom, hogy kisbolygó, de mégiscsak bolygó. Bár ha "őt" beleszámoljuk, akkor az általad említett másik két kisbolygót is bele kellene. Na mindegy. Talán konkrétabban kellett volna feltenni a kérdést.
Dátum: 2008.09.23. 16:35:03
Hello. Legjobb tudomásom szerint a Naprendszerben 9 bolygó található. Ez erre vonatkozó kérdés hibásnak ítélte a válaszom, mondva, hogy csak 8! A probléma az, hogy mire meglátom, hogy a jónak vélt kérdés mégiscsak hibás volt, addigra már leadtam a "jó kérdés" szavazatot. Igazából a kérdés persze jó is volt, csak a kérdés beírójának válasza volt véleményem szerint helytelen.