Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Simon

Gratulalok az Azur Legionak, kemeny kuzdelemben szep gyozelmet ertek el.

Ezzel lezarult az elso osszeroffenese az AL-EH-TGY harmasnak. A jelek szerint nem is az utolso volt ez, es ez mindenkeppen pozitiv a jatek szempontjabol.

Dátum: 2009.04.21. 23:01:43
Ime - felreertes ne essek. Sharpa azert tovabbra is kiraly.


Sardullah Sharpa

VS

TrueBlood

Sardullah Sharpa idomított állatai, Bubu, egy 48. szintű förtelmes kriptod, egy 37. szintű Gorgó és egy 29. szintű Kyr orgyilkos is részt vesznek a csatában. Idomított állataid, Teddy farka, egy 42. szintű tollaskígyó, Teddy nyelve, egy 40. szintű tomboló fatty és Teddy hajcsára, egy 34. szintű kyr orgyilkos is részt vesznek a csatában. Üvöltve rontotok egymásnak.
Rohanás közben egy negatív csapás varázslatot idézel. (-180 VP). Sardullah Sharpa elkerülte a varázslatot! Csak 283 életpontot vesztett.
Sardullah Sharpa rohanás közben megidéz egy negatív csapás varázslatot. 655 pontnyit sebzett. A varázslat hatással van rád: -21 Támadás. Az állataid 80 életpontot sebződtek.
Erősen markolva fegyveredet, elsöprő erejű támadást indítasz. Fegyvered ártalmatlanul pattan le Sardullah Sharpa páncéljáról. Teddy farka, Teddy nyelve és Teddy hajcsára is ellenfeledre vetik magukat. 2 támadással 26 életpontot sebeztek.
Oldalt gurulva majd gyorsan felpattanva Sardullah Sharpa megpróbál oldalról támadni. Könnyedén félrehajolsz. Bubu, Gorgó és Kyr orgyilkos is rádtámadnak. 2 támadással 43 sebzés!
Lesújtasz a Hóförgeteggel. Sardullah Sharpa az utolsó pillanatban félreugrik. Teddy farka, Teddy nyelve és Teddy hajcsára is támadnak. 3 támadással 35 életpontot sebeztek.
Védekezőn felemeled fegyvered, de ekkor Sardullah Sharpa egy alsó támadást indít. Talált, 297 ép-t sebződsz. Kritikus sebzés! Az állataid 4 életpontot sebződtek. Bubu, Gorgó és Kyr orgyilkos acsarogva támadnak. 2 támadással 150 sebzést okoztak.
Minden erődet az ütésbe adod, ahogy lecsapsz a Hóförgeteggel. Fegyvered ártalmatlanul pattan le Sardullah Sharpa páncéljáról. Teddy farka, Teddy nyelve és Teddy hajcsára is támadnak. 2 támadással 21 sebzést okoztak.
Egy gyors csel után Sardullah Sharpa a hasadat támadja. Eltalált, sérültél 98 pontnyit. Az állataid 1 életpontot sebződtek. Bubu, Gorgó és Kyr orgyilkos is rád vetik magukat. 3 támadással 108 sebzést okoztak.
Megcélzod ellenfeled felsőtestét a Hóförgeteggel. Sardullah Sharpa az utolsó pillanatban félreugrik. Teddy farka, Teddy nyelve és Teddy hajcsára acsarogva támadnak. 3 támadással 87 sebzést okoztak.
Sardullah Sharpa vicsorogva sújt rád a Hóförgeteggel. Melléütött! Bubu, Gorgó és Kyr orgyilkos is rád vetik magukat. 2 támadással 130 sebzést okoztak.
Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába. Fegyvered ártalmatlanul pattan le Sardullah Sharpa páncéljáról. Teddy farka, Teddy nyelve és Teddy hajcsára az oldaladon harcolnak. 3 támadással 62 életpontot sebeztek.
Sardullah Sharpa pihenés nélkül támad. Elegánsan elhajolsz az ütés elől. Bubu, Gorgó és Kyr orgyilkos acsarogva támadnak. 3 támadással 161 sebzést okoztak.
Minden erődet az ütésbe adod, ahogy lecsapsz a Hóförgeteggel. Fegyvered ártalmatlanul pattan le Sardullah Sharpa páncéljáról. Teddy farka, Teddy nyelve és Teddy hajcsára is támadnak. 2 támadással 69 sebzés!
Védekezőn felemeled fegyvered, de ekkor Sardullah Sharpa egy alsó támadást indít. Talált, 101 ép-t sebződsz. Kritikus sebzés! Az állataid 1 életpontot sebződtek. Bubu, Gorgó és Kyr orgyilkos is rád vetik magukat. 3 támadással 109 sebzést okoztak.
A csatában összesen 583 sebzést okoztál, és 1852 sebzést kaptál. Ellenfeled elhurcolt a kínzókamrába.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 96 lélekenergiát.
Bekötözöd a kritikus sebeket, megindul a regeneráció. Gyógyultál 260 életpontot.
Dátum: 2009.04.21. 20:07:14
Ariel - en valaszoltam neked. Azt mondtad kiirod szavazasra nalatok. En jeleztem, hogy nem hiszem hogy kulonosebb gond lenne vele. Szerintem a nyiltsisakos kuzdelmet mi is szivesebben latjuk.

Szavazasra nem tettem ki, most megteszem azert gyorsan.
Dátum: 2009.04.21. 17:01:22
A maradek 3 mogott senki, elottuk pedig a katakomba ajtaja.
Dátum: 2009.04.21. 13:54:14
Nekem eddig nem volt ilyenre szuksegem, igy nem ismeri senki sem a jelszavamat, soha nem lepett be senki helyettem.

Viszont, mint Kocos irta, mivel a jatek sok eleme idore epul, teljesen meg tudom erteni ha valaki helyettesitest ker azert, hogy ne vesszen el eroforrasa. Peldaul, kinzokamrat most mar naponta kell csinalni, kulonben jelentos LE beveteltol veszik el az ember. Terkaput 2 naponta kell csinalni. Vadaszni legalabb 8 naponta kell.

Ilyen idokovetelmenyek mellett egy eljatekos igenis mindent el fog kovetni, hogy ne vesszenek karba ezek a lehetosegek. Nagymama telefonjan internetezik, vagy helyettest keres, ha nagymama eppen phoneszexezik.

Lehet mondani, hogy hulye az eljatekos, mit zavarja az, hogy elvesznek az eroforrasok, de ezt csak olyan mondja, aki nem eljatekos. Aki az, az nem fogja hosszu honapok munkajat veszelyeztetni. Minden LE szamit. Ennyi.

En eppen ezert a napi idokovetelmeny miatt dontottem ugy, hogy a TGY-AL, TGY-EH haboru befejeztevel en is befejezem a jatekot.
Dátum: 2009.04.21. 01:06:21
Kaptak is egyet-egyet...
Dátum: 2009.04.21. 01:04:19
Koszi a tippet.
Dátum: 2009.04.20. 13:08:20
Idézet: Petur - 2009.04.17. 10:07:56
Szeretném, ha a helyettesítés kérdése egyértelműen lenne szabályozva. Jelenleg egy olyan ex-lex állapot van a játékban, ami nem nyújt megfelelő igazodási lehetőséget.

1. Azt tudjuk, hogy multizni tilos.
2. Az első pont elvben azt jelenti, hogy mindenki csak a saját nevében, a saját karakterével léphet be a játékba.
3. A játékvezetés mégis elfogadhatónak tartja, és megengedi, hogy a szövetség tagjai egymást helyettesítsék, ez pedig a második pont megkerülését jelenti.

Nem tisztázott, hogy mi számít helyettesítésnek, és mi az, ami már multizás. Ha hárman visznek egyszerre három karaktert, az minek számít? Ha egy valaki visz három karaktert, és ketten a nevüket adják hozzá, vagy esetleg be is lépnek néha, az minek számít? Hol húzódik a határ a helyettesítés és a multizás között?

Nekem, mint az ELIT HORDA jelenlegi vezetőjének problémát jelent, hogy nem tudom eldönteni mit engedjek meg a szövetségen belül, és mire mondjam azt, hogy ez már nem szabályos. Mi, az ELIT HORDÁ-ban szeretnék a szabályokat teljes egészében betartani, és a tisztességes, korrekt játék szellemében játszani. Szükségem van arra, hogy legyenek tiszta, egyértelmű szabályok, amihez tudunk igazodni.


Lathatoan es altalatok is elismerten nem igaz, hogy a JV altal csak katakombara/pihenesre ervenyes a helyettesites. Egyebkent sem hivott az illeto csalonak, kicsit tulreagaljatok, nem?

Egyebkent pedig a burkolt/burkolatlan utalasaitokbol en sem kerek a szovetsegem neveben, koszonom. Semmilyen irott szabalyt nem szegett meg senki nalunk sem, valamint tudomasom szerint az Azur Legional sem, ahol szinten tortennek helyettesitesek.

Eme haboruban pedig direkt alapszabalykent Dzso diplomatank kuldott levelet Cyronnak es Peturnak, hogy ne legyen helyettesites a haboru alatt.
Dátum: 2009.04.20. 12:46:39
Akkor a szovetsegesedektol is megvaltok, mivel nem utik meg az etikai merceteket? Ok is ezt csinaljak.

Egyebkent nem igaz, hogy Miklos csak pihenni vagy katakombazni engedte meg a helyettesitest. Mi direkt rakerdeztunk Miklosnal, amikor Wurgolxnak szemelyes gondjai lettek, es pozitiv valaszt kaptunk. Ne dobalozz olyan szavakkal, melyre nincs ralatasod.

Ettol fuggetlenul, lathatod az en allaspontomat alant.
Dátum: 2009.04.20. 05:48:01
Idézet: Almási Viktor - 2009.04.20. 05:37:12
Amit Simon ír az most is több formában benne van a játékban, (magas ÉP, mágikus regen, sebgyógyítás).
Tökmindegy csak ingyen legyen akkor vinné a nép


Es igen, talan ez a dolgok lenyege. En ugy velem, ahogy portyapontot is kapsz, CSP-t is kapsz, es befektetessel novelni tudod, hogy hanyat, ugyanugy arra lehetoseget kapj, hogy normalisan el is tudd kolteni. Szerintem a magasabb szintrol jovo tamadasok felbontjak az egyensulyt, es a jatek *alapban* nem ad arra lehetoseget, hogy mindenki el tudja hasznalni eroforrasait.

En nem vitatom, hogy ilyen meg olyan befektetessel eredmenyesebben lehet haladni. Ez igy is van jol. Ezert vannak jo jatekosok, mert ok kihasznaljak az ilyen befekteteseket...
Dátum: 2009.04.20. 05:39:25
Ez talan a reggeli nyug, ami beloled beszel most. En meg mindjart elalszom. Majd kesobb folytatjuk.
Dátum: 2009.04.20. 05:35:52
Masi - mar most is feloldalasok a karakterek, nehany kiveteltol eltekintve (pl Te).

Szerintem kicsit tulzottan elzarkozol egy megoldastol, ami bar talan nem a leglogikusabb, megis sok-sok bajra gyogyir lenne.
Dátum: 2009.04.20. 03:47:33
Kitort a VUhaboru!

Ellenséges szövetség neve Győzelem / Vereség Háború kitörése
Azúr Légió 17 / 5 Ma, 03:30
ELIT HORDA 6 / 2 Ma, 03:30
Dátum: 2009.04.20. 00:26:25
Alapelv: barmekkora is a hatosugar, mindig lesznek erosebbek, ok pedig mindig tamadni fognak, es a mindekori 15-30% EP-re karhoztatjak az alacsonyabb szintueket.

Megoldasok:
1. Kihasznalni a 15-30% sav adta lehetoseget... ehhez magas maxEP es gyakori belepes szuksegeltetik (pelda Mortimer, CaveMaN, Masi).
2. (Nem letezo)

A 2. megoldas lehetne olyan, hogy minimalizalja a kart, amit az alapelvkent feltett tamadasok okoznak. Itt a fontos tenyezo az, hogy van aki nem tud egesz nap gep elott ulni, es nekik olyan megoldasra van szukseguk, melyet ok tudnak kontrollalni, azaz, amikor belepnek, akkor alljon eleg EP rendelkezesukre, hogy tudjanak portyazni, terkapuzni, epikusozni. Erre a sebgyogyitasra logikajara epulo "EP tartalekolos" otlet tunik celszerunek... magas szintrol jovo tamadasokbol szarmazo gyogyulast elraktarozni, majd szukseg szerint felhasznalni lehessen.
Dátum: 2009.04.19. 17:22:07
"Vigan". Ami inkabb azt jelenti, hogy szepen elevickelhetsz 15-30% kozott, orankent odafigyelve, es itt-ott portyazhatsz. Mint mondtam, egeszseg kell, es tenyleg alulfejlesztett, de ez nem oldja meg a jatszatosag kerdeset a nagy tobbsegnek.

Nekem egyebkent 120 az egeszsegem, ugy, hogy engem nem nagyon tamadnak, ez csak arra van, hogy portyazhassak nyugodtan.
Dátum: 2009.04.19. 16:43:51
Kosz a biztatast, Mortimer.
Dátum: 2009.04.19. 16:33:19
Azaz:

Hadat üzentetek az ELIT HORDA szövetségnek. A háború 2009.04.20. 03:30:37-kor kezdődik.
Hadat üzentetek az Azúr Légió szövetségnek. A háború 2009.04.20. 03:30:32-kor kezdődik.
Dátum: 2009.04.19. 16:07:03
Ilyesmi is mukodhet.
Dátum: 2009.04.19. 15:58:52
Caveman - en ezt ertem, hogy letezik megoldas, es gratulalok hogy Te, Masi, es Mortimer is megtalalta ezt.

De ennek nem kellene ilyen nehez feladatnak lennie, ezt remelem elfogadjatok. Itt nem arrol vitatkozunk, hogy ki hogyan jatszon *jol*, hanem arrol, hogy ki hogyan jatszon *egyaltalan*!!!

En azt szeretnem elerni, hogy legyen magas szintu becsapasok ellen *mindenkinek* alapbol valami segitsege... azon felul pedig lehet taktikazni egeszseggel, stb, hogy minel tobbet portyazhass, ugyeskedhess.
Dátum: 2009.04.19. 15:48:45
Masi -

A gyogyito szakiknak az lenne a lenyege, hogy a jatekos a *sajat* jatekabol folyo dolgokat tudja kompenzalni (es ez egy szukseges dolog is, ha nincs eleg egeszseged, sehogy se tudsz portyazni).

En azt elvalasztom attol, hogy a jatekostol fuggetlenul torteno magas szintrol jovo betamadasok hatalmas EP-ket szakitanak le roluk. Ezt a jelenseget en kulon kezelnem, mivel elkerulhetetlen, de tul nagy kart okoz az aldozatnak.

Vegul - ha te 50. szintu lennel, meg a magas egeszseggeddel sem tudom mit kezdenel Sharpa/Petur/Barrique/TB 2000-2500 tamadasaitol. Bocs, de kicsit kamu amit mondasz.