Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Khetty

Dátum: 2008.11.20. 11:20:31
A Battlestar Galactica EREDETI sorozatában (1978) ki játszotta Starbuck szerepét?
Lorne Greene
Dirc Benedict
Terry Carter
Richard Hatch

huhhh... mellbevágó kérdés! Meg se születtem még akkor...
---------------------------------------
melyik halfaj védett?
selymes durbincs
compo
ponty
törpeharcsa

Melyik
Dátum: 2008.11.20. 10:25:49
Fura ez a kinek jobb kérdéskör... mivel én smaragdos vagyok és milyen érdekes, hogy folyton rubintosoktól kapok ki... a még meglepőbb ebben az, hogy bónuszok ellenére sem tudok akkorát sebezni a varázslattal, hogy elvigyem az egész portyát, mivel ott van + három (négy) harci kör még...
Viszont egy szavam sincs, mivel a tulajdonság és szakértelmek fejlesztésekor én nyomom meg a + gombot, nem más... azt fejlesztem, amit jónak vagy hasznosnak látok... legfeljebb rájövök, hogy milyen lüke voltam és nem azt kellett volna... de ez miért is a játékfejlesztők vagy a játékostársak hibája?
És speciel nem váltanék hordát és egyetértek Dragon Hunter-ral: nem azon kellene sírni, hogy kinek miért jobb vagy rosszabb, hanem azzal kellene jól játszani, ami van!
Egyébként meg a Világ 2 nyitva áll mindenki előtt... lehet ott próbálkozni más hordában és megnézni, hogy mennyire jobb vagy rosszabb!
Dátum: 2008.11.20. 01:19:24
Napkapu ostromai alábbhagytak. Két nemes ellenféllel vívott csatájuk ugyan úgy tűnt tavaszig kitart, de ez nem akadályozta meg őket abban, hogy nekilássanak a torony rendbehozatalához.
Camelus talált egy elég széles törzsű ithiol-fát, amely pont megfelelt a konyhában leszakadt gerenda helyett. Kivágni ugyan nem volt egyszerű, de Csirguz segítségével a toronyhoz úsztatták a nehéz fadarabot, ahol baltával, fűrésszel, gyaluval láttak neki a megmunkálásnak. Estére szinte mindenkinek a tenyerén víz- és vérhólyagok éktelenkedtek, nem beszélve a milliónyi szálkáról, de megérte a fáradtságot.
Két-három napig dolgoztak, mire a régi eltört és leszakadt gerendát ki tudták emelni anélkül, hogy az első szint a konyhába zuhant volna, majd beillesztették a helyére az újat. A frissen pácolt és lakkozott fa illata szinte bódítóan lengte be a konyhát és az alsó szintet.
Ez után következett az első szinten körbefutó folyosóról a törmelék összetakarítása, amellyel végezve megállapíthatták, hogy csak a vakolatból hullott le jókora darab, de a torony tartószerkezetében, illetve a körfolyosóban kár nem keletkezett.
- Végre a szobám! Az ágyam! – sóhajtott Csirguz, mikor egy este fáradtan végigheveredett rég nem látott ágyán.
Lia folyamatosan mosott. Minden szoba, minden ágyneműjét, minden szekrény minden tartalmát kimosta. A torony környéke úgy nézett ki, mintha a kimosott darabok egy végeláthatatlan ruhaszárító kötélen száradnának az őszi nap melegében. Lia segítségére volt Khetty is, de a férfiak teljes mértékben a férfias munkáknak szentelték az erejüket.
Camelus folyamatosan felügyelte a munkálatokat, még arra is volt energiája, hogy a folyton lába alatt lévő Acabót megfelelő helyre terelje.
A második szint körfolyosójának egy darabja teljes egészében kiszakadt, mikor az Azúr támadás során lezuhant a felsőbb szintekről egy gerenda és azzal együtt egy egész folyosódarab. Mindezek ellenére úgy döntöttek, hogy a törmelékek eltakaraításán túl egyenlőre nem hidalják át a majd két méter szélesen hiányzó folyosódarabot. Senkit nem akadályozott ez a hézag abban, hogy a saját szobájába jusson, így ennek pótlását, javítását későbbre halasztották.
A könyvtárból lassacskán mindenki visszaköltözött a saját szobájába. Még a lépcsősor fa korlátját is pótolták ott, ahol szükséges volt.
Stubb ez idő alatt a bejárati ajtó mellé állítva figyelte társait. A zsugorító folyadéknak köszönhetően úgy tűnt, mintha egy kis gyermek lenne, Mortazor kővé dermesztése folytán pedig megmozdulni sem nagyon tudott, de élénk tekintete elárulta, hogy társai minden mozdulatát követi.
Mire a lépcsőkön feljutottak a negyedik szintig már egy hete csak a romokat hordták, gerendákat cseréltek, falat vakoltak, fát vágtak, gyalultak, maltert kevertek, amelybe kis mágiát is csempésztek kötőanyag gyanánt… és mindezek miatt hihetetlenül fáradtak voltak, de elég volt Stubbra nézniük és folytatták tovább, mert az idővel harcoltak!
Stubb nem maradhatott örökké dermedt állapotban, és ha nem jutnak fel az ötödik szintre mielőbb, félő volt, hogy a törpe mézsörét soha többé nem kóstolhatják meg.
Dátum: 2008.11.19. 18:18:19
Ki alapította a Frank királyságt?
Trufa
I.(Nagy) László
XI.Pius
Kis Pippin

királyságot akar az lenni...
----------------------------------------
Mennyi kalória van EGY sima McDonald's-os NAGYkrumpliban?
375 (kb. 40 perc intenzív futással dolgozható le)
150 (15 perc intenzív futással dolgozható le)
500 (kb. 1 óra intenzív futással dolgozható le)
250 (25 perc intenzív futással dolgozható le)

Honnan tudjam???
(jó tudom, hogy rajta van a csomagoláson, node nemáááár)
Dátum: 2008.11.19. 15:43:34
Meliyik könyvet NEM Aldous Huxley írta?
Világok harca
Az érzékelés kapui
Menny és pokol
Szép új világ

Nem tudom, hogy a kérdésfeltevője a Melik vagy a Melyik kérdőszóra gondolt? A kérdéssel amúgy nincs baj
----------------------------------------
Milyen állat a csincsilla?
vizi
ragcsáló
ragadozó
madár

vízi; rágcsáló... bár ha van valami új elegy, ami ragcsálni is tud, akkor jó...
Dátum: 2008.11.19. 15:09:23
Mert a te hsz-ben láttam meg
Dátum: 2008.11.19. 15:06:45
Idézet Mespétől... Cirip hozzászólásából: "Ezért (is) haladnak így a filmekkel."

Azt hiszem a filmeknek sorrendjének semmi köze a megírt történethez... ahhoz sokkal inkább, hogy már a Caspian hercegben is látszott, hogy mennyit öregedtek 2 év alatt a színészek... ráadásul a Pevensie-gyerekekre még egy kötet épül... a most forgatott Hajnalvándor útja és a legutolsó A végső ütközet (bár ott már csak egy-egy jelentben tűnnek fel a könyv végén)...
Dátum: 2008.11.19. 12:53:19
Idézet: Awenhai - 2008.11.19. 06:57:13

A Narnia Krónikái 1. részének mi az alcíme?
Az Oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény!!!!
Félvér herceg.
Caspian herceg.
Micah.
Miért is kell felkiáltójelekkel segíteni a helyes választ?


Ráadásul a Narnia krónikák első része "A varázsló unokaöccse"... csak a filmet a második kötettel kezdték, a negyedikkel folytatták....
Dátum: 2008.11.19. 12:50:37
Mi(k)be helyezhető be az életkő?

páncél
fegyver
fegyver, páncél
páncél, pajzs

Az életkő behelyezhető: fegyverbe, páncélba, pajzsba... ráadásul 2. szintű kristály... kezdő játékos honnan tudja? Ezt kifejezetten kérem törölni!
----------------------------
Melyik egy MARVEL képregényhős neve?

Skorpióember.
Tücsökember.
Csótányember.
Pókember.

Minek kellenek a pontok?
Dátum: 2008.11.18. 23:58:55
Nincs nagyon időm a youtube-on nézelődni! Még a gyerekkori emlékeimből élek!
Dátum: 2008.11.18. 23:56:52
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.18. 23:53:10
Nem tojásból lesz a csoda?

..., nem repültök mint a szép sas mert tele a begyetek!


Jah! Tényleg! Régen volt már! Igaz se volt!
Dátum: 2008.11.18. 23:45:58
Idézet: Rammstein - 2008.11.18. 23:25:50
Kiesett még egy jó kis kérdésem

Hogy hívja Kukori a kopasznyakú barátját?

Földi
Kotkoda
Kopasz
Tarajos

Lehet Kotkodát nem kellett volan beleírnom. Csak nekem egyértelmű az a tény Kukori és Kotkoda? Kotkoda a párja volt, és Földinek hívta a kopasznyakút
Nem tudom mit kérdezzek amit tudnak az itteni emberkék, mert az ősklasszikus meséket nem ismerik a mai gyerekek, az újjabak meg elég spec kérdések lennének


Nyugodtan tedd fel még egyszer! Kúúúkoriii, Kotkodaaaaa, tojásból van a csoda! Nagytaréjú, cifratollú, kaaapirgáló egyedek... (tovább nem jut eszembe)
Ne haragudjatok, de ehhez muszáj hozzászólnom! Döbbenettel olvastam a sorokat és tulajdonképpen örülök, hogy Lia nem olvassa a nagy fórumot!
Felháborítónak tartom, hogy az ő karakterét használva gerinctelenül irogat egy unatkozó senkiházi! Régóta jól ismerem Liát és biztos vagyok benne, hogy semmi köze sincs ehhez a levélhez!!! Köszönöm Byzon, hogy sosem kételkedtél ebben!! Hálás vagyok érte!!
Én nem vagyok olyan nyugodt természetű, mint Byzon, így sajnos egyáltalán nem tudok kultúrált levelet fogalmazni, de mindenképpen várom a nevét az illetőnek!!!!
Kikérem a magam és egész Napkapu nevében, hogy tagjainkat ilyen inzultusokhoz használják fel!!! Ha a kreativitása ráadásul csak a névlopásig terjed, legalább másolni tanuljon már meg helyesen!
Dátum: 2008.11.18. 13:45:46
Nekem nagyon nagyon tetszik az ötlet! Olyan kérdéseket is kaptam most, amiket korábban még egyszer sem!
Viszont kénytelen vagyok csatlakozni az előttem szólókhoz, helyesírási hibás kérdésekkel én is összefutottam, helytelen válaszokat viszont nem láttam... nekem ugyan kicsit sok volt a Skandar Graun-ra és a HKK világ-ra vonatkozó kérdések aránya, dehát legyünk reálisak: biztos, hogy nem én fogom megnyerni a kvíz-olimpiákat!
Dátum: 2008.11.18. 00:35:39
A reggeli teázás nyugalma már rég nem adatott meg Khettynek, mégsem tudott nekiindulni a napnak anélkül, hogy valami élénkítőt ne inna, ezen a sötét hajnalon azonban egyéb események gondoskodtak arról, hogy mielőbb magához térjen.
A díszes főkapu maradványain éktelen dörömbölés zaja zengett végig a toronyban. Khetty kisietett a konyhából, remélte, hogy fáradt társai megérdemelt pihenésüket nem verte fel a türelmetlenkedő. Egy mozdulattal megemelte az ajtóként szolgáló deszkalapot és félre tette, majd csettintéssel tűzgömböt gyújtott, hogy lásson is valamit.
Az ajtó előtt két régi ismerőst látott, igaz az arany-fekete páncélt lecserélte azóta a harcos, de a nő bármilyen páncélban, bárhol felismerte volna egykori támadóját és az azóta is sűrűn támadásba lendülő tetovált homlokú társát.
- Mit akartok itt ilyenkor? – nézett a két gyémánt jelvényt viselőre hideg tekintettel.
A hajnali hidegtől megborzongott, lehellete látszott a levegőben, ösztönösen szorosabbra húzta magán a köpenyét.
- Lejárt a háború ideje! Elvisszük, ami a miénk!
Khetty ezzel tisztában volt, mégis azt remélte, hogy Lélekkútjuk kiürítésével legalább várnak a támadók reggelig, de a két félelmetes erejű harcos nem várt… nem várhatott…
Khetty kissé oldalra fordult, majd meg sem várva, hogy követik-e, a kutat rejtő lejáró felé indult. Szó nélkül nézte, ahogy a két harcos magához veszi, ami a háború törvényei szerint a jutalmuk volt.
- Ne hidd, hogy ennyivel vége! – fordult vissza még az ajtóból a tetovált csillagot viselő férfi, miután zöldes fénnyel körbelengve elhagyták a tornyot.
- Nem hiszem! – sóhajtott Khetty fáradtan és unottan, majd visszalebegtette az ajtóként funkcionáló falapot, hogy vissztérjen teájához, amelyet a hosszú padra telepedve fogyasztott el.
Mikor meghallotta a lépcsőről érkező lépések zaját biztos volt benne, hogy Gill közeledik.
- Elvitték? – lépte be a korábbi konyhaajtón a férfi, most csak az ajtófélfák sötétbarna gerendái voltak meg, itt-ott fekete koromfoltok éktelenítették, mint ahogy a fehér márványtorony majd minden pontját.
- Elvitték – bólintott a nő. - Reméltem, hogy nem ébresztenek fel titeket!
- Ugyanmár! Zengett az egész torony tőlük! – vont vállat a varázsló, és egy bögre forró nedűvel leült Khettyvel szemben. – Kapitulálnunk kellett volna korábban! – korgyolt bele a teába, majd hangos prüszköléssel igyekezett a furcsa ízű italt kiköpni.
- Nem mindenki szereti – mosolygott Khetty a férfi kínlódásán, majd hozzátette: - Velük szemben? Sosem támogatnám az önkéntes megadást! Inkább vérzem ki a harcmezőn, hogy a dögkeselyűk zabáljanak fel, minthogy önként megadjam magam nekik!
Khetty szemében azonnal fellobbant a harci tűz, ahogy beszélni kezdett.
- Jól van, jól van! Csak azt gondolom, a többi háborúnkról jelentősen elvonták a figyelmünket azzal, hogy lépten-nyomon elpáholtak minket… és ez esetben a büszkeségünket talán félre tehettük volna.
- És mi maradt volna akkor? Ha azt látják, hogy azonnal megadjuk magunkat, ahogy egy erősebb nekünk támad?
- Így is elvitték, amiért jöttek… - felelte Gill csalódottan.
- Ez igaz! De nem miattuk fogunk veszíteni vagy nyerni a másik két háborúnkban… Tiszteletreméltó harcosokkal akadtunk össze, akik elég fejtörést okoznának a Tökéletességben fürdő Gyémántok támadásai nélkül is, hidd el! Nem hiszem, hogy könnyű dolgunk lenne velük szemben…
- Azt hiszem, lemondok a hadvezéri tisztségről… - nézte a sárgálló ital gőzét Gill meredten.
Nem mert felnézni a bögréből. Döntését fontolgatta már néhány napja, de a kimondása még őt magát is meglepte.
- Miért is? – nézett rá Khetty kíváncsian.
- Belerángattam Napkaput két elhúzódó háborúba is, aminek ki tudja, mikor lesz vége…
- Óóóhh… ezért lemondanál? Esetleg ez esetben én is felajánlanám a lemondásom…
Gill kérdő tekintetét látva, a nő mosolyogva folytatta:
- Szavaztunk a háború megindításáról… Másrészt az élet nem olyan egyszerű, hogy minden hiba után elfuthassunk... szembe kell nézni velük és főleg a felelősséggel! Ne aggódj, részemről teljes bizalmat élvezel! Nem kell semmiféle lemondást fontolgatnod… senki nem láthat a jövőbe… még te is csak néhány pillanatra látod előre, hogy mi fog történni!
Gill megkönnyebbült sóhaját hallva Khetty bátorító mosollyal hozzátette:
- Csak csináld tovább bátran! Nem mindig úgy sikerülnek a dolgok, ahogy azt előre elképzeljük…Sőt! Általában akkor ér a legnagyobb pofon, amikor azt hisszük, hogy minden a legnagyobb rendben és igazán kiválóan teljesítünk!
Gill nem felelt, csak elgondolkozva belekortyolt a már kevésbé borzalmas ízű folyadékba.
Dátum: 2008.11.17. 23:52:57
Hogy hivják az 5.elem főszereplőjét,
Jack Nicholson
Rob Schneider
Bruce Willis
Adam Sandler

A film címe: Az ötödik elem... és hol a kérdőjel a kérdés végéről? Hatse, légyszi javítsd ki! Köszi
Dátum: 2008.11.17. 22:34:32
Háború háború után, végeláthatatlan csatározások, támadások. A gyakorlótéren egyik szövetség sátra a másik után… mindenki a Lélekkút egy részét akarja… könnyen megszerezhető energiát, amellyel a saját szövetségüket építhetik… Nincs más választás… nekünk is ezt kell tenni… nem akartunk háborúzni, de rákényszerítenek… És ha veszítünk? Ha nem jól mérjük fel a megtámadottakat? Újabb veszteségek…
Khetty álmatlan forgolódásból ébredt fel. Miután elmúlt a félelmetes háború az Azúr Légióval, jött helyette másik. Kevésbé félelmetes, bár a nő számára csak a gyűlöletes Tökéletes Gyémánttal… azokkal, akik egyszer már módszeresen halálra verték… most már nem elég nekik egy-egy végzetúr zsákmánya, most már az egész szövetség Lélekkútjából is akarják a „részüket”... Hát, ha akarják, küzdjenek meg érte… bár Napkapu nem szállt harcba ellenük, mint korábban nagy bátran a Légió ellen…
Khetty fáradtan talpra kecmergett az ágyául szolgáló matracról. Acabo könyvtár egyik sarkában részére felállított alacsony falú ládában hortyogott, a minap ájultra verték szegényt, így karján, lábán, fején kötszer fehérlett.
Még sötét volt. Az őszi nap egyre tovább lustálkodott, fénye egyre később örventeztette meg Ghallát, de már hajnalodott.
Khetty a kissé romos konyhában vizet forralt. A konyhai bejárati ajtót visszatették ugyan, de a keret körül még ott voltak a pókháló nyomai, a felső szintet tartó gerendák egyike eltört és a konyha végében lógott a padlóra. Ha nagyon nézelődött volna, átlátott volna Csirguz szobájába, aki pont a konyha fölötti részen választott magának szobát. Bár most senki nem tartózkodott a szobákban. A könyvtárban húzták meg magukat… Még az Azúr Légióval folytatott csaták után maradt minden ilyen állapotban.
A nő előkotort még valahonnan egy kis rozmaringot és bögréjébe tett néhány szárított ágat, majd leforrázta.
Stubb előző esti akciója a bizonytalan eredetű üveggel nemcsak, hogy kiborította az amúgy is hullafáradt társaságot, de néhányan olyannyira felbosszantották magukat, hogy megfogadták: ebből elég volt, másnap reggel elmennek az ostromlott toronyból! Khetty nem akart senkit elengedni!
Megkedvelte társait: a nagydarab, erős Camelust, aki fiával Bulcsuval érkezett; Mortazort, a titokzatos, szikár mágust; Csirguzt, aki bölcsességével elrendezte a nézeteltéréseket; Liát, aki mindig mosolyogva járt-kelt és rendben tartotta a tornyot; Gillt, aki lelkesen vetette bele magát a hadvezéri teendőkbe; a mindig hallgatag szakállas Tsart, aki mindenki meglepetésére fényes diadalt aratott a Bajnoki Viadalon; az alakváltó Pepset, aki megannyi titkával örökre kötődik a toronyhoz; Dankát, aki nem törődve azzal, hogy legújabb tagja a társaságnak lelkesen és aktívan vett részt mindenben, amit csináltak; Elvizt, aki szinte Lia jobbkezévé nőtte ki magát; Redjenst, Kovi Zeet, Doer Tint, IceDragont és Hollócskát, és a legutoljára csatlakozott törpét Stubbot…. akit összezsugorodása után Mortazor kénytelen volt megdermeszteni, amíg nem találják meg az ellenszert.
Ahogy Khetty a reggeli teát készítette magának, sorra vette társait, egytől egyig kedvelte mindegyiküket és ideérkezése óta először azt érezte, hogy bármit megtenne azért, hogy így együtt maradjanak, hogy vállvetve harcoljanak, mint a kezdet kezdetén.
Amikor még nem kellett attól tartaniuk, hogy rájuk töri az ajtót egy-egy energiára éhes szövetség, amikor még ők sem indultak szégyenteljes fosztogatásra gyengébbek ellen, amikor még kíváncsisággal várták, hogy mit hoz a holnap…
Dátum: 2008.11.17. 13:09:46
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.17. 12:46:04

A mondás szerint: Kétszer kettő, néha.... ?
Nyolc
Négy
Kettő
Öt
Van ilyen mondás?
Mindenesetre matekórán még nem hallottam...


Látod Hydro... van olyan, amit te sem tudsz...
Egy régi jó fekete-fehér filmnek ez a címe, illetve írtak hozzá (nemtom, hogy ki) egy dalt, ami nagyanyáink idejében nagy sláger volt!
Dátum: 2008.11.17. 13:07:31
Komolyan azon gondolkozom, hogy bizonyos esetekben ne csak a kérdés íróját szankcionáljuk, hanem azt is aki jóváhagyta! Bár tudom, hogy ez kivitelezhetetlen... csak elábrándoztam róla...

----------------------------
Ki a miniszterelnők Pesten?
Orbán Viktor
Gyurcsány Ferenc
Meggyesi Péter
Szilli Katalin


------------------------

Hogy hívták lord Soth áruló élőholt szolgáját?
Magda
Caradoc
Stradh
Azirael

Kinek a mijét és hol?
--------------------------
Dátum: 2008.11.17. 11:52:01
Melyik elnök képe van a száz dollároson?
Franklin
Clinton
Washington
Lincoln

Guglizza már ki a kérdésfeltevő a keresztneveiket is....
----------------------------
Hól található a Vajdahunyad vára?
13. kerület
2. kerület
3. kerület
14. kerület

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!
Hol; római számokkal a kerületeket, tudom, hogy megerőltető, de próbáljuk már meg! + egy nem budapesti játékos nagyon fogja élvezni ezt a kérdést...
---------------------------
Milyen szeszesital szükséges a vodka-narancs elkészítéséhez?
tequila
ouzo
konyak
vodka

Igazából nem tudom eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek... és mi a helyzet a 18 év alatti játékosokkal, ők ugye honnan is tudhatnák a választ?