Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2009.12.21. 22:55:30
Khmm... Nem. Nem te programoztad le. Átlagban te vagy az az ember, akinek az ötleteitől a fórum 80%-a kiütést kap, de tud addig és olyan hangosan nyervákolni, hogy sajna a JV hallgat rá.
Ma asszem sokkal kevésbé voltam diplomatikus mint szoktam, elnézést nem kérek érte. Az egyik kedves fórumozó nem akármilyen stílusával vívta ezt ki nálam, Birkával szemben meg régóta így érzem.
Én el. Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát.
Dátum: 2009.12.21. 22:46:25
Idézet: Birka - 2009.12.21. 22:39:47
Idézet: Bdcaron - 2009.12.21. 22:35:21

Mi rinyálunk egész nap az optimalizálásról, mi rinyálunk egész nap a játékvezetőségnek, hogy mi nem és mit rakjanak be a játékba ami nekünk lesz jó, amit nem melleselg 90%-ban teljesítik is azt, mert ugye prémtag stb.
Természetesen mi vagyunk azok, akik azt akarják, hogy úgy táncoljon mindenki ahogy mi fütyülünk. Természetesen.


Érdekes egy vallomás
Sajna nem tudok táncolni, így marad az amit a táncparkett (szabályok) megengednek!


Persze csak amíg neked is megfelel és nem módosíttatod őket...
Dátum: 2009.12.21. 22:28:02
Adjuk össze higgadtan, szépen mi is a baj?
1. Van egy csomó arc, akik összeállnak v1-en/v2-n/Beho talin/valahol, hogy akkor mi most a v3-on csinálunk egy jó kis szövit.
2. Körkérdés a haveroknak: Jönne-e még valaki? Páran jelzik, hát esetleg, de nem túl nagy aktivitással, építeni.
3. Amíg háború van, hogy ne gyengítsem a klánt, mint építő kari meg mondjuk kilépek...
Khmm...
Ez az biztos, hogy nem szabályellenes.
És ha már a másik "kedves" kolléga volt szíves Magyarországgal példálózni, még ha nem is szeretem az ilyeneket, nem barátocskám, ez nem Magyarország. Ez itt a nagybetűs BARÁTSÁG, CSAPATMUNKA és EGYMÁSÉRT VALÓ KIÁLLÁS.
Nem látok sem erkölcsileg, sem szabályok szerint kivetni valót.
Dátum: 2009.12.21. 22:19:21
Két építő karakter van nálunk. Full építők. Sosem rúgtuk ki őket egy nyavalyás háború miatt. Elintéztük, hogy ne legyen kedve visszajönni az ellenfélnek De velük együtt. Egy csapat vagyunk.
Dátum: 2009.12.21. 22:13:05
Milyen erkölcs?! Micsináááász?! Ez egy játék! Vannak szabályai. Kb olyanok, mint az udvarban hátul az ugróiskolának, csak kicsit összetettebb. Amíg ezen belül marad, addig tökéletesen szabályos amit csinál. Majd akkor magyarázz nekem erről, ha a fociban megszüntetik a kapus posztját mert futkosnia sem kell, meg kézzel is hozzáérhet a labdához... Jézusom!!! Játék ember!!! JÁTÉK!!!
Az építők szabályosan játszanak. Csapatjáték.
Ülj le fiam, 1-es!
Dátum: 2009.12.21. 22:06:20
Miféle jogtalan előnyről beszélsz???? Minden szövetségnek ott a lehetőség, SŐT minden karakternek, hogy azt mondja: Én akkor a szöviért dolgozom idő, vagy akár már csökkent játékkedv okán. Egy totális építő karakternél nem kell nagyobb ütőfelület egy háborúban. Ez az érem másik oldala.
Másrészt: attól, hogy őszentsége I. (Kötözködő) Deaxus pápának és Smaragd Harcos főbíró úrnak nem fér bele a túlfejlett igazságérzetébe, se erkölcsi, se játéktechnikai alapja nincs, hogy itt vádaskodjon! Nem tetszik valami? Oldjátok meg! Kezdjetek el vakolni a szöviért aranyapám!
(Megjegyzem a manakonsti időszakát éljük, ahol pont elenyészővé válik ez az egész ostoba vita, de amúgy semmi gond. Megértem. Köpködni jó, vakolókanál rossz, annak nyele van, azzal dolgozni kell... Csak ennyi nyálból se lesz nekrofun trón, maximum halastó... Szarügy, mi? )
Dátum: 2009.12.21. 21:52:37
Mi az átok baj van azzal ha valaki építő karakter?!?!
Dátum: 2009.12.21. 21:50:01
Na idefigyelj kisfiam! Milyen jogon minősíted te más játékát? A portyásokkal meg az a baj, hogy csak portyáznak, marha erősek és ezzel tönkreteszik más játékát? A visszafogott fejlődővel meg az a baj, hogy erősebb lesz mint aki nem, ezért tönkreteszi más játékát? A szinguval rohangáló meg többet üt az epicekbe, ezért több a kincspontja, így tönkreteszi más játékát?
Na ne szórakozz! Ez egy taktika, ami nem a karakterről, hanem a csapatról szól. Ha nem tetszik, menjél tevét nevelni. Kezd elegem lenni abból, hogy mindenki folyamatosan azon bömböl, ki mivel teszi tönkre a játékot, ahelyett, hogy végre a saját karakterének vagy szövetségének a megerősítésén agyalna!
Utolsó megjegyzés: "Attól, hogy a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye!"
Dátum: 2009.12.21. 09:22:29
McPaul a szerver egyik legjobb harcosa... Mi a problémád?
Dátum: 2009.12.20. 14:29:00
Idézet: Faust0ne - 2009.12.19. 20:57:26
de hozzáteszem ezt Byzonnak is : szerintem(!!) az arányok nem ilyenek...az a és a b típus talán ha eggyütt kitesz 30%-ot....


Jó, és? Ugyanott vagyunk...
Figyelj:
Akkor A típusú játékos legyen 1%, B típusú 29%, C típusú 70%.
Összes vásárolt őskő: 68.000 db.
Visszaosztás után 68 db/kopf.
A 700 játékosból akik abszolút nem akarnak rákölteni, elpártolnak mondjuk csak 250-enen.
Összes befolyt őskő: 51.000 db.
Ergo bevétel erősen csökkent.

Nem, nem a Behonak dolgozunk. De ha csökken a bevétele, nem érdemes ezzel foglalkoznia, akkor meg nem tudunk játszani, az ő érdekeiket és nézni kell és ez nekik üzlet.

Hidd el, már csak anyagi megfontolás alapján sem lesz fix beugrós szerver SOHA! Akárhányszor fogod is elmondani...
Dátum: 2009.12.20. 13:13:21
Nem kenyerem a számok, nem vagyok az az ember, aki külön minden árva LE-t összeszámol, amit más karaktereknek kellett gyűjteni jelenlegi pozíciójuk és karaktererejük összeszedéséhez, csak néhány gondolat:
1. Hercegnő nyilvánvalóan a szerver egyik legjobb játékosa. Mellette tudnám említeni McPault, Büyüköt, Renét, Wartot, stb. Hogy melyikük a legjobb? Hát ezt szerintem sosem fogjuk tudni eldönteni.
2. Taktikai különbségek vannak a játékosok között. Pl Hercegnő nyilvánvalóan egy olcsón kimaxolt 111-es elementárissal rohangál, ami nem is drágította a többi szakiját ugye, egy ilyen fokú kalandornak tuti az egekben vannak a kalandszakijai is (dettó nem drágítanak). A többieknél feltehetően más a leoszlás, vagyis azonos csp-ből egyrészt a szintjük miatt nyilván nem ugyanannyi LE-t szereznek, a másik meg, hogy nem ugyanannyiba kerül nekik a fejlesztési költség!!!
3. Lehet vádaskodni, a JV nyilvánvalóan meg is vizsgálta már ezeket a felvetéseket. Se a szkarabeusz nem lett elvéve, se semmilyen egyéb szankció nem lett alkalmazva. Ergo nem mutatható ki csalás (amint val'szeg nem is volt).
4. Amikor feltűntek anno v1-en az első pókkirályok (TrueBlood, Crimson, Anababa, stb) ő abból lettek erősek, hogy más játékosok nem odafigyelve, ostobán játszottak (értsd le lehetett őket fosztani). Mindenki kígyót-békát kiabált, pusztán azért, mert nem tudta megemészteni, valaki jobban játszik, mint ő. Nyilván elképzelhetetlen most is az ostoba játékos, aki LE-vel kamrázza be Hercegnőt, mert se ideje, se kedve a karlapot is megnézni csak listából támad. Hogyne. Emellett fenntartom azon véleményemet, hogy Hercegnő erejéhez csak erősen járulékos formában él a szkarabeusz, bár az érintett javítson ki ha tévedek.

Zárszóként: Mindenki foglalkozzon inkább a saját karakterének erejével és megerősítésével. Ha meg gyakorlati tapasztalatokat szeretne kapni, akkor kezdjen el gyűjteni a szkarabeuszra és nézze meg, neki hogy válik be. Erről ennyit.
Sajnos mindenképpen bajos a dolog... Ha becsületesen játszott, ha nem, a kvízadminokat ebből az egy lehetőségből ki kéne zárni v4-en...
Dátum: 2009.12.19. 20:29:21
Figyelj lassan gépelek, hogy megértsd!
Adva van A játékos, B játékos és C játékos. Mindannyian a v4-en. A játékos egy hardcore, kőgazdag állat és vesz az egészre kb 1000 őskövet. B játékos szolídabban játszik, ő vesz 200 őskövet. C játékos meg non-prém nyomja.
Tegyük fel, hogy a játékosok összes száma 1000 fő. Ebből A típusú játékos 5%, B típusú játékos 40%, C típusú játékos 55%. Az összes vásárolt őskő ekkor: 140.000 db.
Most akkor ugye ha visszaosztjuk, hogy a bevétel legalább megmaradjon, akkor fix beugró mellett ez 140 őskő/kopf.
De a játékosok közül, akik nem akarnak őskövet venni, erre jó nagy részük rálegyint az egész marhaságra és nem indul, mondjuk jó közelítéssel 400. 600-an megveszik a 140 őskövet, ami így 84.000 db. Ergo a Beho bukott egy csomó bevételt.
Bármerre tolod a dolgot a végeredmény ez lesz. Tök mindegy milyen számadatokat írsz be.
Magyarul: érdekes ötlet volt, de N E M J Ó !
Dátum: 2009.12.19. 20:06:04
Mivel láthatóan nem tudtad értelmezni Pityu szavait, javaslom ezeken még gondolkozz el egy kicsit...
Dátum: 2009.12.19. 19:47:16
Idézet: Yasmina - 2009.12.19. 18:48:20
Nem akarok nagyon beleszólni, de ha nem VF-et, akkor jelenleg 75 szinten kellene legyen! Miért?:
Ugyan is a VF felezi a szerzett Tp-t, tehát, ha Büyük 18 szintet ugrott Vf mellett, akkor neki VF nélkül, feltételezve hogy aktív volt (és az volt), akkor dupla annyi szintet kellett volna lépnie... (ez 36 szint!)

Ergo Ő is VF-et csak nem nagyban, vagy már elfelejtette!

Mindezek ellenére igen gyorsan fejlődik, gratulálok neki!


Az kicsit erős feltevés, hogy ha vf-ezel akkor fele sebességgel lépnél szintet, lévén portyázol is. Azt meg ugyancsak meg kell tenni Büyüknek is ennyi szerzett LE-hez.

Másrészt:
Birka, még mindig nem értem a problémádat? Kevesebb a portyából szerzett LE. Okés. Nem ismerjük a karakterek tuli és szakieloszlását. Ha jóval magasabb pl a szerencse (nem vagyok hajlandó egyenként lekémkedni őket, bocs) az eltolja a vadászatért kapott LE-t valamennyivel. Nem mindegy, hogy a szakik között ott áll-e mondjuk az irányított vadászat...
Meg nem mindegy hogy tevődnek össze. Ha van köztük 3 iszonyatos küldi szaki, mert mondjuk kitalálja, hogy jövőhónapban sokezer LGy kell neki, az nem összehasonlítható egyetlen bazi kivégzéssel, főleg mert a portyaszakik nem drágítanak.
Nem tudjuk a TÖ leoszlást. Egy alacsony egészség vagy mágia hirtelen 150-ig húzása látszólag megdobja, de a kari erején nem változtat.
Egységnyi idő alatt lépett több szint magasabb átlag vadászat-LE-t is feltételez...
Szkarabeusz okés, persze. Azért vette meg, mert ismeri annyira a világot, hogy mindig lesz pár marha aki benézi, neki ez előny.
Mostmár csak azt mond meg légyszíves: a tökéletesen nagy büdös semmin kívül mi a francot akarsz mutatni?

A helytartó, Ködkapu Strázsái
Dátum: 2009.12.18. 23:18:31
Az, hogy alapvetően nem kedvelem a nyulakat, mégis hogy kapcsolódik ahhoz, hogy valaki emberi hangnemben tud-e megnyilvánulni a fórumon?
Hogy a v4 győztes csapatában sok a nyúl? Nagy játékosok, ez van. Schumacher is nagy pilóta volt, minden elismerésem a tehetsége előtt és meghajlás, mégse szerettem. Na így vagyok a nyulakkal is.
A fórum nem arra van, hogy személyeskedjünk, vagy lecsalózzuk/lehazugozzuk egymást.
Ráadásul ennek az ötleteitek is kárát láthatják majd, ugyanis egyre nehezebb lesz elvonatkoztatni attól, hogy a legtöbb veterán fórumozó már csak rálegyint Ludovekre... Ugyanis egy olyan bizonyítványt sikerült kiállítani magáról, ami nem éppen hízelgő.
A jó ellenfelet tiszteljük akkor is ha összeesett, meg akkor is ha neki sikerült a nyakunkra hágni. Ugyanis ez sajna egy olyan dolog, ha sokat köpködjük, még jobban kifényesedik a páncélja... De mi előrébb nem leszünk....
Dátum: 2009.12.18. 22:51:03
Idézet: Ludovek - 2009.12.18. 22:33:28
en nem vitaztam, es nem fikaztam senki otleteit, foleg nem allitottam legbolkapott baromsagokat, begyakorolt szofordulatok kisasszony.
azert is nem irtam be ide az en javaslataimat, hogy masok hulyesege ne vegye el az ertekuket. de idovel gondolom, kiderulnek majd.


Igen...
Egy ötletet feldobhatsz Mikinek is. Ha tetszik neki, felteszi fórumra és megkérdezi a véleményünket...
De tartok tőle, tipikus esete vagy annak a játékosnak, aki beszabadul ide, a negyedét nem érti annak mi is van itt, de meg van győződve a saját zsenialitásáról ezért bárki aki nála jobban játszik, az bugger/csaló/hazug/festi magát...
Néhány téveszmét eloszlatnék:
1. Az az alapvető, ha egy gagyi karakter hirtelen megerősödik, eddig húzta a LE termelő szakikat, most jön a TÖ. Semmi köze az őskőhöz.
2. Egy nyílt fórumon tartsuk már tiszteletben egymást. Próbáljunk meg visszaemlékezni, mire tanított a kedves édesanyánk.
3. Ludovek... Nem te vagy a főzseni, se a világ közepe, se az etalon. Kevés voltál, ennyi az egész. Tanulj belőle, ne köpködj.
Dátum: 2009.12.18. 21:28:09
Honnan veszed a bátorságot, hogy kétségbe vond más szavait? Főleg mindenki előtt? Barátom... Jó lett volna valami alapvető társasági intelligenciát magadra szedni gyermekéveidben...
Idézet: Ajgatsz - 2009.12.17. 09:57:28

"A bodza fájának fűtőértéke elenyésző. Kizárólag bodzafából úgyszólván lehetetlen tüzet rakni, egészen szárazon is alig gyullad meg, csak izzik és hamuvá omlik össze."


A wiki nem mindig tartalmaz pontos adatokat Ajgatsz. A hivatkozott rész azt mondja úgyszólván lehetetlen tüzet rakni... Lehet nem vagyok tökéletes nyelvtanból, de ez nekem is a "lehetni lehet, de marhamód nehéz, ha van a környéken, keress más fát!" értelmet mutatja...
És fogadjuk el: ha Kóc rakott belőle tüzet, akkor rakott. Netes fórumon vagy, válogasd meg a szavaid! Ne minősíts senkit látatlanban! Köszi.
Dátum: 2009.12.18. 10:08:13
Mentorhoz annyit: más játékban működő rendszer, hogy kidob egy listát a kezdőknek: ezek a tapasztalt játékosok vállalnak mentorkodást a te fajodból (itt hordád esetleg). Ott kattint arra amelyik neki szimpi, annál meg megjelenik: Vérpistike128 mentora lettél. (Kapnak egy külön fórumot, de szentem itt elég lenne, ha kettejük között feloldódna a spam szűrő), ennyire egyszerű. Aki vállalta a mentorkodást, az úgyse fogja elutasítani a kezdőket, nekik is egyszerűbb...