Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Sztavrogin

Oldal: 123456789
Dátum: 2008.11.01. 19:49:46
Egyébként az nem lenne ellenemre, ha pl karácsonykor nem lehetne egymást gyakni a béke és szeretet jegyében... Van olyan játék, ahol ez bekerült a progiba.
(Én karácsonyra, meg szilveszterre emlékszem... Nem akarok reklámozni, de helyes kis faluépítős játék volt. Karácsonykor ha hadat üzentél, akkor amikor odaért a sereg, átadott a másik falunak egy "BOLDOG KARÁCSONYT" üzenetet... NA ebből az lett, hogy az összes klántársank küldözgettük a sereget, és örültünk neki...)
Nem volt nehéz gyerekkorom, de pl én ordas nagyot röhögnék, ha december 6. éjjelén minden karakter kapna egy üzit, egy plussz vadászatot, amiben kifejtik, hogy végzeturadat az éjjel furcsa zaj verte fel... Fegyveréhez nyúlt, és azonnal lesújtott a sötétben. A csata rövid volt és kegyetlen. Lélekenrgiáját veszed RUDOLF, DÖ RED NÓZ RÉNDIÖRnek, és bocsánatot kérsz a mikulástól. Jutalmad +100 LE...
Dátum: 2008.11.01. 14:59:40
Tisztelt Végzeturak, különösképpen te magyarnál is mégmagyarabb Rius...

Először megdöbbenve olvastam kommented, de -stílusomhoz mérten- 10 perce szakadok a röhögéstől...

Egy kis kiegészítés a száraz tényekhez:
Ahhoz, hogy mindszentek háborút tudjunk veletek kezdenni, ahhoz 12 órával előtt el kellett dőlnie a szavazsának. És ehhez kb 6 nappal korábban ki kellett írni a szavazást.

Lehet, hogy megdöbbenéssel fogja fogadni a tényeket a t. játszóközönség -bár nem hiszem:
1, A választásokon nem nyert a Kétfarkú kutyapárt, így ugrott az "Ingyen sör, örökélet" ígéret.
2, Bár kérvényeztük a megfelelő szerveknél a Kubla naptár bevezetését és hivatalossá tételét, sajnos elutasították. Így nekünk is ma van ez az ünnep.
3, A Kubla kánság karaktereivel emberek játszanak. S mint ilyenek véges létezők, akik véges létezőktől származnak -leggyengébb formájában mindenképpen állítható- egy jó ideje...
4, Egy háború 3 napig tart. Ha nem, akkor 1 hétig. HA nem, akkor minimum két hétig.

Ne félj Rius. Felállhatsz a monitor elől. Lemehetsz az utcára. Nem fog rádugrani két Kublás, móleon páncéllal és enyészmesterrel. "Itt kinn" általában mi is farmerben járunk...

(Apró kérdéseim hadd legyenek: Tudtommal a keresztesháborúk hamar elfajzottak. Lehet én emlékszem rosszul, de 4. 5. keresztesháború nem keresztény állam ellen indult? Nem ez volt az a dolog, ami haladtában itt-ott fél Európát átrabolta? Nem ez volt az a valami amiért egy pápa már bocsánatot kért a világtól?)

Ezt kifejtenéd kcisit részletesebben? "semmit tiszteletben nem tartó, mindenkit saját ízlése szerint formálni kívánó, erőszakos magatartásnak."
Dátum: 2008.10.29. 13:44:33
Egyébként eszembe jutott egy kis pszichológiai teszt. Vicces kedvű, és sok idővel rendelkező programozókak ajánlott...

Ki kéne találni egy olya változást, ami nem hoz konrét változást a jáétkban játékmenetre minden maradna ugyanaz. Egy kis csavarral és háttérismerettel könnyen megtehető...
Itt most a példa kedvéért azt mondom:

Mi lenne, ha nem folyamatosan kapnátk a vadászatpontokat, hanem óránként X-et. (Meg lehet úgy csinálni, hogy a játékos ne lássa, mennyire ketyeg az óra...) Ez elég átlászó trükk, de alapnak nem rossz...

Erre lekezdődne a fórumozás, szavazás... Kíváncsi lennék, mennyien pártolják, mennyien ellenzik, és miután bevezették a pszeudováltozást, kiváncsi lennék, hányan sírnak, hogy a régi jobb volt!
Dátum: 2008.10.29. 13:38:16
Ariellel egyet tudok érteni.
Egyébként nézzetek egy kicsit vissza, és gonolkozzunk egy sort.
Minden változtatást elenyésző része "sír ki" a végzeturaknak. Mivel a nagy többség szépen csendben eljátszik.
Minden változásnak vannak győztesei (főleg azok, akik hangosan sírnak...) És mindig vannak vesztesei. Ezek első sorban azok, akik vagy utólag sírnak, vagy utólag még hangosabban kezdenek el sírni, mint előtte...

A változás tényleg időzíthető lett volna... Én sosem programoztam játékot, de gondolom egyszerre millió1 játékot csinálnak Miklósék (és nem csak ezt...) Szóval nem bizots, hogy mindennel van idejük és energiájuk szarozni...
MAzlee meg pont azt álláspontot írja, amit én régen...
De nekem akár úgy is jó, hogy 3 nap 50%, 7 nap 100 győzelem. 14. nap: Döntetlen... Így jobban megéri a kis szöviknek is... Hátránya: Egy kis szövi be tud húzódni 2 hétre katakombába... De istenem. Tegyék!

Közben meg ha ez a Mzlee az a Mazlee akire gondolok, akkor gratulálok, eddig nagyon szép az arány, és jó harcokat kívánok a Mortals League-nak!
Dátum: 2008.10.29. 13:20:08
Oké, akkor a kérdésben szeretnék meghallgatni néhány nem Kublást is, akik nem azért panaszkodnak ,mert bebuktunk egy csatát az Azúrtól..
Üdv: Sztavrogin, A kubla kánság vezére!
Dátum: 2008.10.29. 12:43:46
Úgy, hoyg az egyiknél azt írja: Állatod ennyit sebzett, a másodlagos támadásnál meg ezt írja: Ellenfeled állata ennyit sebződött!
Dátum: 2008.10.29. 12:41:14
Majd megbeszéljük CYronnal, hogy adott esetben van-e kedvük egy visszavágóhoz pár hét múlva, rendes szabájok szerint!
Mondjuk ez a dolog tényleg mozgatja a fantáziám...
Dátum: 2008.10.29. 12:32:53
Szerintem nem történt nagy para, akkor se!
Előre látható volt, hogy az Azúr viszi, ráadásul két hétig húztuk ellenük, így mára már 10 különbség lett volna a 100 helyett... Igen, kcsit hírtelen jött, de legalább már itt van! Fejlődik a játék...
Dátum: 2008.10.29. 11:23:26
Tudja valaki, hogy azonos szintű állat-és állat között van-e léynegi eltérés ha befogod? Már az értékeit illetően? Oké, a kérdés valami transzcendeciára utal, hiszen senki nem látja az állatok pontos értékét, de tapasztalatok azzal kapcsolatban, hogy ezel a lánnyel ennyit ütöttem, ezzel meg ennyit?
Dátum: 2008.10.29. 11:17:07
Egyre inkább örülnék a szövettségi épületek közt egy "biológia szertárnak" vagy a szakértelmek közt egy "Etológiának", amivel meg lehetne nézni (varászpontért vagy LEért cserébe) állataink pontos értékét. Támadását, védekezését... Akkor is, ha még csak befogtad, és nem idomítottad be...
Véresszájú Röffmalacom egyre szebben nőddögél, már lassan 8. szintű... De akkor is csak egy Orling disznó, ami 3 szinttel ez előtt menő volt, most már kevésbé az...

Esélytelen az ötlet, ugye?
Dátum: 2008.10.29. 11:08:44
ÉS a csatajelentéseket fogjuk vajon látni? tudjuk, hogy kb hányadikok lettünk, vagy cska kapom majd az infót, hogy "sajnos beledöngöltek a zaréna följébe. Talán majd legközelebb..."

EAz esélytelenek nyugalmával fogok nekivágni, de nekivágok! (Főleg, ha nincs mondjuk 1000 LE nevezési díj... Más játékokon van "beugrója"?)
Dátum: 2008.10.29. 11:02:36
Ha a karakterlapjára kattintasz, ott valóban nem jelenik meg a támadás. Ezt a problémát a portyázás "megtámadom ezt a végzeturat (névbeír)"-nál lehet áthidalni... Ott tudod óránként támadni. HA mégse támadja meg, kiírja az okát, hogy miért nem...
Dátum: 2008.10.28. 16:17:33
Meg lehetne szellőztetni némi infót, hogy mi lesz a jutalom a győzőknek?
Dátum: 2008.10.27. 09:26:20
Elnézést kérek, ha volt már...
Itt vagyok a 12. szinten, legedát olvastam. hol lehet elválalni a hordaparancsonok küldijeit? Legendákban lesz ez után, vagy valami opciót nem vettem észre?
Csatlakozom Cassianhoz. Az elit hordának gratulálunk, szép háború volt. 11 napos volt a háború, több, mint 300 győzelem kellett nekik a csat a megyneréséhez. És megcsinálták. Korrekt, szép háború volt. Meg lehet csinálni.
Az ötlet nem rossz, de a kérdés, hogy a háborúk hosszával, vagy a háborúk rövidségével legyen azonos a béke hossza, ha ugyan lehetne... Ugyanis ha a háború hosszával egyenesen arányos a béke hossza, akkor az megint csak az "erős klán letámadja a kicsiket" villámháborús projecteket segítené elő.
Apróbb ötlet:

A döntetlen valóba nfonos lenne, két fél megszavazásával. Továbbá egy 4 lépcsős rendszert ajánlanék:

Három nap 2* győzelem VAGY 1 hét 100 támaáds különbség VAGY 2 hét alatt 50 támaáds különbség VAGY 3 hét DÖNTETLEN.

HA egy gorda helyt képest állni két hétig úgy, hogy egy teljes hét alatt nincs meg 50 különbség... Szerintem megérdelmik a békét!

Az épp folyó háborúkra is kiterjed ez az opció? MErt akkor itt-ott stratégiát kéne váltanunk...
Erről van szó! Gratulálok, ezt élmény volt elolvasni...
//Jó lehet ez, csak akkor stílusosan...//

Megtöröltem homlokomat. A Kubla kánság megkezdte háborúját. Elsőként a Rubin klánnak küldött egy véres apróbb wantukoponyát a Kánság, amelyből kiállt egy egyszerű buzogány. Hogy nem vették komolyan a hadüzenetet? Vagy pusztán nem értették a Kánság utalását? Ki tudja. De nem adakoztak időpben LEt...
Erre gondoltam éppen, egy ocsmány vizű aprócska tóba megbújva. A benne élt aligátor már holtan hevert a víz alján, testéből kiszívtam lélekenergiáját. Kifigyeltem már régen, hogy ez Zenithas vadászterülete, aki a a Rubin Klán szövetség tagja.
Később ért oda, mint szokott. Teste csupa vér volt. Egy gonosz mosoly villant át az arcomon, megfodrozva a tó felszínét... No igen. A kánságban élő többi szabad végzetúr is megtette a dolgát... Nem ez lesz ma az első csatája... És nem ez lesz az ő szerencsnapja...
Közel jött. A vizet kémlelete, talál-e benne bármi élőlényt. Mint a szerencsétlenül járt aligátor alábuktam, és a közelébe úsztam. Levegőm fogytán volt, talpam iszapot ért, is kirúgtam magam a felszínre.
Alig-hangon kezdtem el mormolni a varázsigét, hogy a bűzös víz alól méregfelhő törjön elő, és elárassza ellenem légutait. Sajnos ellenfelem bölcs volt és nagy varázsló. Jól ismerte már ezt a varázsigét, és felkészült. Arca elé kapta köntösét, így varázslatom csak 14 ÉP-t sebzett rajta. A méreg nem jtuott elég mélyen a tüdejébe, nem gyengültek el izmai.
Nem kellett kitörölni a vizet a szememből. Zenithas energilaövedékei megoldották a problémát. Fájdalom hasított a homlokomba, arcomba, mellkasomba. 34 életpontnyit sebzett rajtam. A fájdalom felbőszített.

Rávetettem magam a végzetúrra, ledöntve lábáról. Erősen szorítottam a tőrömet, de mire szúrhattam volna, már kimászott szorításomból. A varázstőr a combjába hatolt. 34 épét veszített.
Egyetlen füttyentés, Röfi is előkerült a bokor mögül. Jól tanított állat, nem zajongott eddig. De még nem elég tapasztalt a csatákban. Támadását könnyedén hárította még földön fekve is Zenithas.
Megpróbált felállni, és varázstőrével arra vágott, amerre csak sejtette, hogy lehetek, a borulás szögéből kiindulva. Közel volt, de nem mérte fel elég pontosan az irányt. Mire talpra álltunk, mindketten a legevőben egy süvítés, a páncélomon egy koppanás...
Hát előkerült az ő állatkája is. Egy sunyi manó. Bár meglepetésként ért a támadás, nem tudott sebet ütni rajtam.

Elöntött minket a düh és gyűlölet. Nem cseleztünk. Ordítva rohantunk egymás felé. Egyszerre szúrtunk a tőreinkkel, egy helyet célozva a másik testén. Sziszegés, fájdalom. Ő 32 én 33 épét vesztettem. Nem számított. Az állataink csak köröztek körülöttünk, nem mertek támadni.

Kirántottam a tőrt az oldalából, és könyökömmel a nyakszirtjére csaptam. Hibáa próbált meg időben odaérni Guenwyvar, a sunyi manó, kezemet nem tudta elkapni, csak szárny sérült meg a nagy igyekezetben. Csak egy Épt vesztett, de akor is lesz mit gyógyítania a gazdájának rajta, akinek ütésemtől összeroggyant a térde. Több se kellett Röfinek: Belemart a gyengülő karjába, ami a tőrt szorongatta. Egyetlen sebződés, de sebződés.

Ellenfeled ájultan esik össze.
A csatában összesen 103 sebzést okoztál, és 67 sebzést kaptál. Orgling disznó 2. szintre lépett!

- Az utolsó csepp vérig! -Hörögtem, és magasvba emeltem tőrömet. De eszembe jutottak a vortexek. Leengedtem a tőrt.
- Az utolsó csepped megtarthatod.

És elhelyeztem mellé egy kisebb wantu koponyát, amiből kiáll egy buzogány. Hogy emlékezzen a háborúra...

//Nem nagy csata, de ilyet csak kellemesebb olvasni, nem? //
Dátum: 2008.10.13. 13:37:54
Elnézést, hogy ide írom, remnélem jó helsyre megy... A klánon belüli fórumokat jó lenne, ha lehetne törölni... kicsit nagy a Káosz nálunk a klánfórumokon, a játékon belül...
Oldal: 123456789