Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bolsevik

Oldal: 12345678
Dátum: 2009.06.23. 11:01:03
Nagy kedvencem mikor megmagyarázzák hogy portyásból/többszörös bajnokból/kivégzőből milyen kevés van, és ezért velük nem kell foglalkozni.

TOPperből hány is van..?
Ja értem! Dejszen akkor is, a 15% alatt vadászó, jellemzően magas szintű karaktereket ez annyira tán nem bántja, aki meg azt sem tudja hogy hol van a vadászat gomb, az bánatos lesz.

Idézet: Zotmund - 2009.06.06. 11:04:09

Ahhoz, hogy egy szövetséget ellehetetlenítsenek 4-5 másik szövetségnek össze kell fognia és állandóan egyeztetnie kell maximális épület szint mellett. Ha
valakit ennyire utálnak az megérdemli.


Szerintem akad egy-két ilyen szövetség
Dátum: 2009.06.05. 11:25:09
Igen. Ez az a hozzáállás ami tipikusnak mondható a TOP részéről. Egyrészt hidd el hogy rajtatok kívül is sok-sok ember fizet a játékért, és ők is szórakozni járnak ide. Másrészt nem te akarsz változtatni, vagy a sokszor hangoztatott "alkalmazkodást" nem te akarod elkezdeni, hanem reformálják meg az egész játékot úgy ahogy van, a ti igényeitekre szabva.

Fogadjuk el hogy ez egy társasjáték, ahol ha más játékosokkal akarsz küzdeni, akkor ahhoz sajnos definíciószerűen szükség van más játékosokra is, éspedig lehetőleg olyanokra akikkel nem álltok szövetségben, mert hát gondolom ez a lovagi torna legalább olyan izgalmas lehetett mint az arénabajnokságotok.

Szerintem pedig panaszra nem lehet ok ebből a szempontból, ugyanis sokadszorra vált nyilvánvalóvá hogy márpedig Miklós elsősorban a TOP igényeit tartja szemelőtt, lásd pl. ezt a Kristályhordát vagy a kivégzés reformot, amire nagy szükség volt, mert a TOP tagjain és a legerősebb pókokon kívül mindenki végigélte a kivégzők sáskajárását, és most hogy ti is kaptatok volna belőle, nagyon gyorsan tenni kellett valami. Pedig végre jutott volna nektek is valami izgalom. Ezért hát szerintem lassan el kéne dönteni hogy most akkor tképp mit is akartok...

A konkrét javaslatod pedig a gyorsabb gyógyulásról... Most ezt vajon szükséges kommentálni? A TOPpereken és a durva pókokon kívül mindenki szívna vele.

Nos én is csak azt tudom neked javasolni amit Mortimer, ne a Kristályosoktól várd a csodát, inkább kezdd el fejleszteni a visszafogottat, ugyanis a különbség már csak nőni fog köztetek és a második vonal között. Vagy ne kezdd
Ez maximum 100 percet jelent. Önmagában kb. semmilyen hatása nincs, viszont ha több szövetség összefog akkor ezzel az aktívan portyázgató klánokat el lehet lehetetleníteni. Ugye vadászni nem fognak beállni helyette...

Így a hatás minden szinten azonosan rossz, és kedvez a keveset potyázó/farm szövetségeknek.


Szvsz ez a két dolog üti egymást, ha azonosan rossz akkor nem kedvezhet senkinek. Másrészt magasabb szinteken, a gyengébb karaktereket valószínűleg tényleg nem fogja földhözvágni akár az sem ha soha többé nem portyázhatnak, a többségük így sem tudja/akarja elkölteni a PP-t.

Az íjásztornyos ötleted viszont szerintem nem rossz
Dátum: 2009.05.31. 18:44:05
Akkor szerintem ugyanarról beszélünk. Hát pont ezt mondom, támogassuk minden erőnkkel a TOP-on tanyázó "felnőtt, a játékért fizető" játékosokat, próbáljunk olyan ötleteket bedobni amik emelni tudnák a játékélményüket, próbáljunk már picit végre az ő igényeikre is odafigyelni. Éjt nappallá téve ötletelnek, az a minimum hogy valami kis empátiát és megértést kapnak tőlünk, mert ez nem állapot hogy egy-egy remek javaslatuk és a Miklósnál kisírt újítások után a fél szerver hörög.

Régebben magam is a "hörgők" táborába tartoztam, de a TOP érveinek gőzhengere előtt nincs megállás, és minden, picit is nyitott játékosnak előbb-utóbb fel kell hogy nyíljon a szeme. Most már én is belátom, a kreatív és a kivégzés nerfelése remek ötlet volt.

edit: ejnye, kaptam visszajelzéseket Igen, asszem ez a mostani hozzászólásom talán túl élethűre sikerült, de azért remélem mindenkinek leesett hogy a valós véleményemet nem a legpontosabban tükrözi ez a kicsiny post.
Idézet: Ricardo - 2009.05.30. 20:07:42
Ez az előny amit Trinéktől kaptok ott fog látszódni, mikor 9-10-11. szinten sorra nyered majd a bajnoki tornákat a többi pók ellen, hiszen neked több épületbónuszod lesz.


Na mondjuk erre speciel tökéletes megoldást jelentene ha a bajnokságokon semmilyen épületbónusz nem számítana.
Dátum: 2009.05.31. 10:06:10
Bajtársak, nem hiszem el hogy ennyire irigyek és szűklátókörűek vagytok...

Egy rakás ember törölt mostanság, és szintén egy rakás áll ennek a küszöbén. Értük már nem nincs mit tenni, épp ezért most már azokra kell figyelnünk, akiket megtarthatunk, jelesül a TOP-ra. Az nyilvánvaló hogy ők vagy 50en is fenn tudják tartani a szerót (a jelek szerint ezt Miklós is helyesen látja), ezért jó lenne ha mostantól inkább velük foglalkoznánk, mert eddig méltánytalanul a háttérbe szorultak az igényeik.

Aztán meg most őszintén, ti mit szólnátok ha több 10K HUFot bepakoltatok volna a játékba (esetleg több mint 100at), és a ténykedéseteknek köszönhetően végeredményben mindezért cserébe kaptatok volna egy lila hátterű teveneveldét, ahol a legkomolyabb szórakozási lehetőség az hogy együtt, kalákában vakoljátok a Hatalom Tornyát? Nyilván ti is elégedetlenek lennétek. Most ne mondjátok már hogy ti nem azon ügyködnétek folyamatosan hogy ugyan csatlakozzon már hozzátok a sűrűje hogy hadd üssétek széjjel az arcukat...

Ha ők is lelépnek, mi lesz velünk? Ezért mondom hogy ezt mindenképpen meg kell akadályozni, úgyhogy inkább törjétek a fejeteket ti is, és hagyjatok fel végre ezzel a negatív hozzáállással.

Begginer testvér, te meg lehetőleg ne a lefelé csapkodással foglalkozz, inkább felfelé üss és még ma maxold a szinguláris ismereteket.

Kitartás bajtársak!
Dátum: 2009.05.31. 08:48:51
Ne légy már ilyen borúlátó. A portyáért tp is jár, így a TOP-hoz való felzárkózás eredményes eszköze lehet, ami minden játékos álma.
Dátum: 2009.05.29. 10:25:46
Ejnye-bejnye. Nem biztos ám hogy azon megy a "sírás" hogy mit korlátoztak már megint, hanem talán inkább azon hogy miért, és hogy hogyan.

Például be lehetne vezetni egy-két olyan franyesz kis újítást, mint pl. a smaragdadó, ami azt jelenti hogy minden smaragd hordájú júzertől a nap elején levonnak 1 LÉt. Vagy egy még jobb: minden Kócos nevű fórumozó karaktere kapjon a játékban minden reggel egy "LOL!" szövegezésű levelet a gépháztól.

Ugye ezek spec nem vernének a földhöz senkit, de mégis kicsit furán jönnének ki.
Dátum: 2009.05.28. 18:04:50
Ó, hát ez tudod csak értelmezés kérdése. Egyébként is, a "TOP" szó alatt sokan, sokféle dolgot értenek. De akkor pontosítok a kedvedért: egyebek mellett az ún. TOP klánok alacsonyabb szintű tagjat éri el.

De ugye ennek valóban van egy olyan kellemetlen folyománya hogy ha továbbra is ilyen szinten rabolgatott volna, ti meg továbbra is sajnáltátok volna a te számításaid szerint másfél milkát a védekezésre, szerintem jó kis murit csaphatott volna köztetek De szerencsére most már erre nem lesz szükség, korlát ON.
Dátum: 2009.05.27. 20:57:16
Bajtársak, most mégis mit nem értetek?

Olyan játékot szeretnénk, amit szinttől, klántól, hordától függetlenül mindenki élvezhet, és senki nem érzi úgy hogy egyik-másik kaszttal kivételeznének az ő rovására.

Tehát, kő ide Hatalom Tornya, ez egy frankó újítás ami némi izgalmat csempész a 15% alatt vadászgató játékostársaink mindennapjaiba. Igaz hogy ezt az AL és az EH lényegében kisajátította magának, de ez nem probléma, ők csupán kreatívak és kihasználják a játékban rejlő lehetőségeket, amiért maximum vállveregetés jár nekik.

Nagyon kellett már a hordagyűlölet szakértelem, ez plusz taktikázási lehetőséget nyújt mindenkinek. Na most hogy ezzel valahogy ismét az AL és az EH járt jól, hát istenem, ami odafönn van az egy "speciális helyzet", de mindenki másnak megfelel. Vagy ha netán mégsem, akkor váltsatok hordát, lehetőleg egyesével.

Szükség volt ismételhető küldetésekre, mert nagyjaink unatkoznak. És mivel ők nem áldoznak CSP-t az Aukciós Házban, lemaradnának a másodvonalbéliekhez képest akik ugyanannyit térkapuznak mint ők és még a CSP-t is nyomatják, ami nyilvánvalóan nemkívánatos dolog, kapjanak hát dukátot, ha nem is hármat, azért legalább egyet-egyet mindenképpen.

Ezek mind-mind a többség érdekeit képviselő változtatások voltak, és a mai napig a köznép épülésére vannak, ezért a játékvezetésnek eszébe sem jut hogy ezekkel a dolgokkal kezdjen valamit. Ezek nem "anomáliák", nem vírusok, nincs szükség penicillinre.

Most viszont valami borzalmas dolog történt, megjelentek a kivégzők!

LanMaffia beérte a TOP alját, és szorgalmasan ütlegeli őket. Ugye ti is belátjátok, a pókok eddigi ténykedése nem igényelt azonnali közbeavatkozást, most azonban eljött a kivégzés és a kreatív affinitás radikális reformjának ideje. Vannak akik felnőtt, a játékért fizető TOPjátékosokat kivégzik vagy ki fogják, ezt nem tűrhetjük ölbetett kézzel! Be kell látnotok hogy a portyát erősen be kell szabályozni, de minimum a gyengébb játékosok további védelmét kell fokozni. A TOP úgysem tud portyázni, ezért valószínű másnak sincs ilyesmire szüksége.

Csatlakozzatok ti is a reformerek szövetségéhez, segítsük ötleteinkkel mi is a portya további nehezítését, vagy ha ezt esetleg nem is, legalább bólogassatok.

Kitartás bajtársak, előre a reformok útján!
Szerintem itt a +6 szint volt a lényeg, és a "támadás" helyett az "instant állatmorál-növelés" felirat a portya gombon.

Tudom hogy te magad is azt írtad hogy ezzel nem nagyon szimpatizálsz, de hát sajnos ettől még ez egy létező és sokak által áldott dolog.
Huhh, milyen böszmeségeket lehet itt már megint olvasni. Hallottam hogy durva volt a mai termés is, na de ennyire?

Ha rajtam múlna, simán beraknám a programba, hogy a megszerzett LE mellé TP is járjon, sokezer LE mellé legalább 500-1000 TP. Aztán utána megnézném, milyen nagy mellénye van a pókoknak.


Na erre bevallom én is nagyon kiváncsi lennék, főleg azután hogy a durvább pókok egy maratoni portyázás után hirtelen 6 szinttel a mostani TOP fölé keverednének. Hijj, milyen "sírás" lenne itt...

LOL, EPIC FAIL
Sanyi bácsi (remélem nem veszi zokon, ezt tiszteletem jelének szánom), bár én lehetnék a maga helyében XD

Köszönöm, de hát ezek elég nyilvánvaló dolgok. Legalább akkora LOL mint amikor egyesek ezer helyen leírják hogy mekkora királyság a gyémánt horda, meg hogy váltsanak egyesével hordát és sokkal erősebbek lehetnek mint előtte egy új klánban, aztán amikor szóba kerül hogy klánostul válthatnának, akkor ugyanők javasolják hogy inkább adjanak nekünk valami bónuszt a vadászatra, hogy ne szűnjön már meg a gyémánt horda. Vagy amikor háborúhiányra panaszkodnak, aztán mikor a TGY elkeni a szájukat akkor beírják hogy mekkora xar ez az egész háborúzás, de még aznap gratulálnak a helytálláshoz egy másik klánnak, akiket viszont ők nyomtak le.

Vagy hogy trendibb legyek: EPIC FAIL...
Minden szavaddal egyetértek. Ha jól emlékszem, azt is te írtad egy helyütt, hogy "a pókok csak annak a játékát b*sszák el, akik hagyják"

És adott még egy fontos dolog: a pók mellett egy "normál", vadászó júzer viszonylag rövid idő alatt el tud suhanni, és ha már túl sok tp-t ad, akkor a viszonylag jó zsákmány mellett se biztos hogy utána ütögetünk, ha pedig kiér az ütőtávból akkor kalap-kabát.

Ezzel szemben TOPper kollégáink ütőtávjából kicsit nehezebb kikerülni. Fölfelé ugye nyilván nem lehet, lefelé meg lehetne, de ugye nem teljesen véletlen hogy egyesek ahol lehet, azt reklámozzák hogy a visszafogott fejlődés mekkora "ögyilkosság" és egyebek. Ilyen véleményeket kizárólag a legnagyobbaktól olvastam idáig (bár persze lehet hogy én voltam figyelmetlen), vajon miért..?

Úgyhogy igen, én is némi önvizsgálatot javasolnék a kedves érintetteknek.
Bér téged említettelek, de nem neked, hanem Hombre-nek reagáltam, főleg azért mert ő is elővette az egyébként sokakra jellemző "nekem te ne pofázzá' kölök..."-stílust. Amit most írtál azzal egyet tudok érteni, bár akkor most felmerül a kérdés: jól értem, az a gond hogy közétek és Lan közé szorultak emberek? Ha Lan nem nyomatná a kivégzést, akkor nem lenne semmilyen probléma? Magas dolgok ezek.

Viszont ha téged természetesen nem a TOP érdekel, akkor azért lehetne csemegézni a saját, 1731. hozzászólásodból, elég kemény dolgok vannak benne a vírussal, penicilinnel, meg a két törölt ELITessel.
Akkor bocsesz, azt hittem hogy te valami antipóknak nézel (ilyenre volt már példa), aztán azért szólogatsz be
Véletlenül nem a te klántársad, Solina jelentette be hogy ha ezeket az abzug pókokat nem bántják akkor a TOPperek egy része törölni fog? Ő csak erre reagált, jelezte hogy hajrá-hajrá...

Egyébként ti állandóan azzal jöttök hogy nincs kit ütnötök, mert alig-alig akar kibújni a nép az ÉP-limit alól, de azért csak-csak találtok célpontot. Szerintem akiknek mégis sikerül kibújniuk, azok is "felnőtt emberek akik ki tudják fizetni a játékot", csak épp ők is kimentek a gyerekhez, ti meg 6 szintről lecsapjátok őket amint lehet. Közülük vajon hányan töröltek miattatok?

Bizony furcsa dolog a kettős mérce.
Ilyen kijelentésekkel inkább nem vitatkoznék, mindenesetre köszönöm a lényeget megragadó, tömör és világos magyarázatot, bár ez mintha idáig is tiszta lett volna.
Mivel feltűnő hogy milyen népszerűek a pókok (főleg Birka nyomja jól), gondoltam feltárom a lényegi különbséget a kreatív exploitja és a pókoskodás között, majd jól beírom ide minden fanyalgó okulására oszt jónapot.

Jelentem: nem találom a lényegi különbséget Mindkét dolog legális (idáig legalábbis az volt), mindkettő hatalmas előnyt jelent, és mindkettő az extrém optimalizáció eredménye.

Na most hogy akkor lényegében saját magamnak is beszóltam: izé, akkor a hiénascript miatt lényegében az lesz célszerű ha a szövetségen belül azt írjuk be a fórumra egymás között hogy kit NE támadjanak a többiek..? Ugye ez így elég érdekes.
Oldal: 12345678