Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - K1k1k1

Oldal: 123
Természetesen minden egyes égitest hat a naprendszerben található többi égitestre, de azért szerintem erős túlzás azt állítani, hogy a földi ár-apály jelenségre ne a Hold lenne a jó válasz, pláne, hogy az elfogadott tanítási órákon, illetve tankönyvekben nem a Jupitert említik meg mint fő okozót!

A bemásolt linket köszönöm, érdekes olvasmány volt, de a bolygók várható össze ütközése nem kapcsolódik az ár-apály jelenséghez, engedelmeddel én is bemásolok neked egy linket ez jobban fogja súrolni a témát:
http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%81rap%C3%A1ly
Üdv, mindenkinek!
Lenne egy nagy kérdésem, ebben a kérdésben mi a nem megválaszolható:

Melyik égitest okozza az ár-apály jelenséget?

Mars
Hold-ez a jó válasz
Vénusz
Jupiter

Külön üdvözlöm azon "kedves" értékelőimet akik azt az értékelést adták nekem: "Kérjük próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók..."

Remélem ezen értékelők mélyen magukba néznek és elővesznek egy egyszerű általános iskolai fizika könyvet és kicsit félreteszik a lapozgatós szerepjátékaikat, meg az egyéb fantasy világokban íródott ponyvairodalmukat!!
Dátum: 2009.06.01. 11:48:09
Üdv, mindenkinek!
Mi ez a békés ellenfélre támadsz dolog, mert ahányszor ilyen ellenféllel találkozok portyázásaim során, függetlenül a felszerelés minőségétől, a tulajdonság összegtől, illetve a szakértelmek összegétől mindig vereséget szenvedek ezen játékosoktól, illetve eléggé rendesen el is visznek a lélekenergiámból. Miért nem lehet ezeket is jelölni, mint a láthatatlanokat, vagy a védelem itala alatt lévőket és akkor nem őket fogom támadni.
Dátum: 2009.05.31. 12:02:50
Azonnal törölni, hogy lehet ilyen kérdés az adatbankban!?
Mi a szellem/négyzetméter(vicc)?
szellem kastély
lidércnyomás
láplidérc
kísértet tanya
Dátum: 2009.05.11. 20:16:04
Köszönöm az infót!
Dátum: 2009.05.11. 18:21:30
Sziasztok!

Felmerült bennem egy kérdés, ha elhagyom a szövetségemet akkor a 40-es tanulásom és az ehhez kapcsolódó fejlesztéseim elvesznek, illetve egyedül akadémia nélkül tudnám fejleszteni pl. a transzplantációt és a többi akadémiás szakértelmemet?
Remélem sikerült érthető módon megfogalmazni a gondolatmenetet.
Szia Awenhai!
Nézd lehet valakivel egyetérteni, illetve nem egyetérteni, de szerintem ha legközelebb bármilyen hozzászóláshoz példát, esetleg példamondatot szeretnél írni, megkérlek, hogy inkább le se írd, ha csak ilyen szintűt tudsz produkálni "nem méltó a játékhoz". Köszönöm! A másik pedig a reklám esete, nos véleményem szerint kissé túlliheged ezt a dolgot.
.
Szerinted ebben az esetben mire kellene hivatkoznom? Az a kérdés jó, az enyém rossz, ennyi itt nem lehet, illetve nem is kell szerintem másra hivatkoznom. A felháborodásom oka pedig az, hogy miért nem tehettem fel helyette egy másik kérdést. De igazából már nem érdekel a dolog, mert nem sokára felteszek egy újabb kérdést, tehát megint lesz mit a kedves közönségnek visszadobni.
Összegezve a dolgot azt tapasztaltam, hogy itt csak szájtépés folyik semmilyen eredményt nem tudtam leszűrni, semmivel sem vagyok előrébb. A véleményem ugyanaz, nem tudtál sem te, sem pedig másik hozzászóló meggyőzni arról, hogy nincs igazam, több "remek" érdeméremre pedig nincs szükségem. Az összes érved kb. az volt, hogy ha más rossz kérdését elfogadják akkor miért kellene az enyémet is elfogadni, de könyörgöm az a másik kérdés nem volt rossz, mint ahogy az enyém sem. A másik remek érv, hogy a játék elején mindenféle kérdés el lett fogadva, de kérdem én ez kinek a hibája volt, ki fogadta el akkor a rossz kérdéseket szűretlenül, talán én?
Szia!

Olvastam Rejtő Jenő könyveket pl.: Előretolt helyőrség, 14 karátos autó stb. Amit te ajánlottál speciel nem, de felkeltetted az érdeklődésemet és mielőbb pótlom ezirányú hiányosságomat, viszont így egyenlőre nem tudok érdemben reagálni a hozzászólásodhoz. ( Be kell szereznem a könyvet )

Üdv!
Winnie igazad van, csak tudod nem esik jól az embernek, ha kigörcsöl egy kérdést ami jónak tűnik és azt visszadobják. Mégis mire lehet hivatkozni ez ügyben, írjam azt, hogy Caggivára, Bimotára, Moto Guzzira 100%, hogy ez a kérdés nem lett feltéve? Lehet, hogy kissé érzékeny vagyok, de ha visszadobják a kérdésem akkor nekem nem esik jól ha még le is degradálnak mindenféle besorolásokkal.
Akkor segítek, ha pár hozzászólással feljebb olvasol, akkor olvashatod a beírásomat, az Apriliás kérdéssel kapcsolatban, hogy ne kelljen vissza menned leírom ide:
Melyik országban gyártják az Aprilia motorkerékpárokat? Ezt a kérdést dobtátok vissza úgymond túl speciális, lexikális tudásra hivatkozva.
Erre írtam, hogy a Ducattival miért lett ez a kérdés elfogadva egy másik játékostól, erre írtad az úgynevezett "bezzeg Béla" besorolásodat a kérdésemre, hogy miért nem fogadták el az én kérdésemet és a másikat miért pedig, miért nem. Nézd egy dolog, ha vissza utasítod, vagy vissza utasítják az ember kérdését, de ez nem ok arra, hogy bármilyen jelzővel is illessék, még akár a "bezzeg Béla" kifejezéssel, a véleményedet meghallgatom, de az ilyen jellegű besorolások nem igazán esnek jól az embernek, így nekem sem.
Nem vitatom, hogy emberileg mindent megteszel a játékosok érdekében, de sajnos nekem ebből a te részedről csak a "bezzeg Béla" maradt meg.
Szia Kocos!
Meglepődve olvastam az úgynevezett "bezzeg Béla" besorolásodat a kérdésemre.
Tudomásom szerint a 3 szerver egy azonos kérdéscsoportra támaszkodik, tehát, ha az egyik szerveren feltesznek egy kérdést az a másik szerveren is megjelenik. Az összes Admin azzal álltat, hogy milyen nehéz a dolguk mivel 200 ezer feletti kérdés is lehet az adatbázisban, akkor nehogy már elvárd tőlem, hogy én is fejben tartsam ezt a kérdés mennyiséget, neked nehéz, nekem miért lenne akkor könnyű! Lehetnél kissé rugalmasabb is ez ügyben! Mivel én csak egy szerveren játszok nekem a másik két szerveren feltett kérdések újak és bocs, de nekem ez csak!! egy játék és nem kívánok egy bizonyos időmennyiségnél többet ezzel foglalkozni!! Ha úgymond bezzeg Bélázol akkor megkérlek, hogy írd ki, a kérdés feltevésnél, hogy jobban jársz ha elfogadod a felkínált kevesebb LE-t mert azt legalább megkapod és nem fogunk mindenféle alibi, dolgokkal visszadobálni a kérdéseidet. Mielőtt még ideírnád azt, hogy a nem tudom, milyen topidcba másold át a hibás kérdést, arra meg azt válaszolnám, hogy az nem az én feladatom, nem én vagyok a kérdés Admin. Én játszani szeretnék, minden Adimja ennek a játéknak ennek az egyszerű dolognak az érdekében lett felkérve!
Tehát én csak azt kérem, hogy ha már elvállaltad, te és a többi Admin ezt a feladatot akkor ne bezzeg Béláz nekem hanem próbáld meg úgy ellátni a feladatodat, hogy nekem és a többi játékosnak
mennél kevesebb ilyen jellegű hozzászólása legyen!
Szia Kocos!
Szerintem abba nem kellene belemenni, hogy az Aprilia kereskedelmi márka avagy sem, mert akkor kapásból ki lehetne a kérdések felét dobni, a kedvenc kérdésem ebben a témában a Nokia gyár Connecting People szlogenje volt, ezt a kérdést már többször is megkaptam, tehát nagy valószínűséggel még most is benne van a kérdések között. A kérdésemet pedig fel lehet úgy is fogni, mint a japán motorkerékpárok mellé ismerjen meg a jónép akárcsak egy európai motorkerékpár márkát is. Az általános műveltség szerintem meg eléggé tág fogalom kinek mi fér ebbe bele, szerintem a sport is beletartozik és akkor már a motorsportnál is tartunk, abban pedig az Aprilia megkerülhetetlen.
A véleményem továbbra is az, hogy ha már kidobtátok a kérdésem akkor nem a rossz válaszok közé kellett volna sorolni, mivel így nem tudtam helyette másik kérdést feltenni. Mellesleg a rossz kérdést továbbra is vitatom, de inkább rátok hagyom.
Szia!

Köszönöm a hozzászólást, mert tényleg segített! Jó pár kérdést feltettem, ( túl vagyok a 4000 helyes válaszon,) de sajnos még nem sikerült, rájönni, hogy mely témakörből kikerülő kérdések lehetnek jók, a kérdéseim változatosak voltak, (földrajz, sport, film, zene stb.) .Az értékelésnél kizárólag azokat a kérdésekhez jelöltem az azonnal törölni lehetőséget, mely szerintem nem tartozott az átlagos műveltségi szint kategóriájába. Valóban volt olyan példa, hogy egy visszadobott kérdés után "Ja ezeknek ez kell" alapján tettem fel kérdést. Véleményem szerint, akkor sem a rossz, hibás kérdések csoportjába kellett volna sorolni, mert így nem tudtam helyette másik kérdést feltenni.
Kedves Meridiath!

Ha érdemben nem tudsz, esetleg nem akarsz hozzászólni a fórumhoz, akkor nem hiszem, hogy bármelyik hozzászólónak a véleményét kellene leszólni. Valószínű, hogy Berényi01 játékos is megkapta már a heti, kártyás,fantasy-s kérdés adagját. Esetleg, ha az értékelők becses táborába tartozol, akkor válaszolhatnál egyben arra a kérdésre is, hogy kb. január óta egyetlen kvíz kérdés kiértékelésre való lehetőségem nem volt. Lehet, hogy azért mert az összes fantasy, gyűjtögetős kártya és egyéb az álltalános műveltségbe nem beletartozó kérdést visszadobtam?
Üdv a kedves kvíz értékelőknek!
Mi a probléma azzal a kérdéssel, hogy:
Melyik országban gyártják az Aprilia motorkerékpárokat?
Olaszország - ez a jó válasz
India
Japán
Franciaország

Kedveseim a kérdés feltevése elött kettő kérdéssel kaptam meg azt a kérdést, hogy hol gyártják a Ducati motorokat!!!!!!!!! Ez miért nem került az érdektelen lexikális tudásra hivatkozva rossz kérdés kategóriába. Magyarországon kb. a két típus ismertsége egyenlő!
Köszönöm nektek, a mínusz 1700 LE veszteséget és mihelyt olyan kérdést kapok, hogy Salvatore Sötét Elf trilógiájában Mütymürüttynek ki volt az ellenfele, vagy Izgiri-Bizgirinek milyen színű volt a kártyalapja és egyéb remek kérdéskörből, akkor máris ide írok nektek!!
Szia!
Egy előző kérdésemben feltettem egy olyan kérdést , hogy melyik város nem Svédországban található? erre a válaszadók 24,24% tudott helyesen válaszolni, ezért ki lett véve a kérdésekből, zömmel skandináv városok voltak megadva, ezek után nem igazán volt kedvem skandináv országokat megnevezni, pláne annk tudatában, hogy egy kollégám feltette kérdésnek, hogy Vonyarcvashegy hol található és Mongólia is szerepelt a lehetséges válaszok között. Ennek ismeretében nem tudom, hogy Szvázifölddel mi a gond?
Szia!
Ha a fórum felsö részébe belekukkantasz akkor elolvshatod a kérdésemet is.
Mint írtam csak a rossz, hibás kérdés értékelés szerepelt, igaz ezt a mondatot kétszer is elküldték nekem, kár pedig ért, mivel másik kérdést nem tehettem fel tehát kb.1200 le-t veszítettem.
A helyesírási hibát szerintem ejthetjük, a speciális kérdést is, mivel rendszeresen kapok szerepjátékos és egyéb fantasyhoz köthető kérdéseket. A túl lexikális, vagy speciális, lehet, ha kb. az 5-6. osztályos földrajzot annak vesszük.
Oldal: 123