Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Új szakértelmek
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
21. hozzászólás - 2014.10.17. 11:20:07 (Válasz Offsboy #19 hozzászólására.)
Offs, kb 1/2 éve 30pp-n vagyok, és a 47 megaesszenciát se tudtam volna összehozni vadászat nélkül. Nem tudom honnan veszitek páran, hogy POK karival játszom, mivel erről én nem tudok Persze vannak időszakok, amikor nem vadászok, mert más "projektek" blokkolják, de az előző 2 hordák harcában a toplistán voltam eventenkénti 4-5 szintlépéssel pl...

A védelmemhez/szintemhez képest extrém erővel rohangálok 30pp-n és ennek ellenére van, hogy napokig nem kapok ki szövi bajnokin. Lehet a 125. szint miatt van?
A hozzászólást Birka módosította 2014.10.17. 11:24:00-kor
Pontszám: 5.88
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
22. hozzászólás - 2014.10.17. 15:50:44 (Válasz Amnael #17 hozzászólására.)
"Építő" jellegű hozzászólásodból látom, átment a lényeg..
Pontszám: 8.41
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
23. hozzászólás - 2014.10.17. 16:43:27
Idézet: Offsboy - 2014.10.16. 16:22:54
Idézet: Miklós - 2014.10.16. 15:52:49

1.) fenevad reflex. Az ellenfél állatai +1% támadást kapnak minden lépett szintjük után, a szakértelem ezt a bónuszt csökkenti.

Leírása alapján nem teljesen tiszta, ez PvP-ben is működik? Ha igen, nem fogja megborítani a varázslat-közelharc balanszot? A kiesett állatsebzés eltolhatja a dolgot a varázslat felé.
Ha csak NPC ellen működik, akkor persze semmi.

Igen, úgy gondoltuk, hogy PVP-ben is működik, de nyitottak vagyunk a javaslatokra.

A második 2 szakértelem csak NJK-kal szemben működik, tehát ha még le is klónoznák az ellenfelek, számukra akkor se csinálnának semmit (de azért erre odafigyelünk, hogy tényleg így is legyen, köszi az észrevételt!)

Idézet: Abcdefg - 2014.10.17. 09:42:40
Engem az érdekelne, hogy ezeket az új szakikat epikusra és főleg entitásra nem lehetne-e kiterjeszteni?

Azok túl sokat sebeznek? Elvben igen, ki lehet terjeszteni, ha úgy érzitek, hogy erre szükség van.
Pontszám: 7.65
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
24. hozzászólás - 2014.10.17. 18:10:16
Pvpben azért nem lenne annyira fontos ezt erőltetni.
Jó, hogy a másik fél állatai is elértéktelenődnek ezáltal, de vélhetőleg ez néhány hónap elteltével mindenkiére igaz lesz. Mit érek el vele, ha az ellenfél állatai kevesebbet érnek ellenem, ha egyszer az enyémek is kvázi haszontalanná válnak? Na meg még jobban szerephez jut az állatok esetében is ezáltal a mindenki által imádott random, mert amíg eddig 10% esély volt arra, hogy az állatok a fülük botját se mozdítják harc közben, most az az ötszörösére növekszik. Aztán jön majd ide a fórumra a teljesen jogos panaszözön, hogy 10ből 9 csatában egyetlen sikeres támadás nem történt 4 darab 450. szintű állat mellett, aminek a kitenyésztése azért nem egy-két nap volt.
Valóban erre van szükségünk?

Az epikusra való hatása pedig bármelyik szakértelemnek fontos. Úgyis minden nap kiüti mindegyik szövetség a maga epikusát, de nagyon nem mindegy, hogy ezt a gép előtt ülve szenvedésként éli meg, folyton a mágikus regen/pihenés/gyógyitalok rekeszeivel töltve, vagy elviselhető, ne adja ég, élvezhető kihívásként. Eléggé frusztráló az is, hogy az epikus állatai mindenhatóak, mert ha normális állatként működnének, akkor már az ötödik támadás után legalább velük kevesebb lenne.
Pontszám: 7.61
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
25. hozzászólás - 2014.10.17. 19:44:32 (Válasz Zoole #24 hozzászólására.)
Zoole abba belegondoltál, hogy 90%-ról 70%-ra csökken a támadási esély "csak" a szaki hatására?
Ha ezen múlik egy portyád, akkor már régen rossz...
Pontszám: 5.88
kedvelt tagUtolsó_LovagFérfi
Végzetúr mester
397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
26. hozzászólás - 2014.10.17. 19:49:55
Élvezem ez is állati jó lesz
Pontozz le, széles ívben teszek rá!

Hitvallásomat az alábbi tartalmazza

http://www.hallottad.hu/cikkek/legszebb-dalok-katona-jozsef-erkel-ferenc-bank- ban-hazam-hazam-enekeli-simandy-jozsef

Pontszám: 5.59
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
27. hozzászólás - 2014.10.17. 20:09:39 (Válasz Zoole #24 hozzászólására.)
A hozzászólás nagy igazságokat tartalmaz, ehhez a részéhez viszont kiegészítenék.

Idézet: Zoole - 2014.10.17. 18:10:16
Úgyis minden nap kiüti mindegyik szövetség a maga epikusát, de nagyon nem mindegy, hogy ezt a gép előtt ülve szenvedésként éli meg, folyton a mágikus regen/pihenés/gyógyitalok rekeszeivel töltve, vagy elviselhető, ne adja ég, élvezhető kihívásként.

Ha gyengítve lenne az epikus, akkor azt érnénk el, hogy most az alacsonyabb szintűeknek is élvezhető lenne az epikus mostantól 50-100-200 szintig, aztán ugyanígy előjönne a probléma.
A hozzászólást Offsboy módosította 2014.10.17. 20:10:45-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.55
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
28. hozzászólás - 2014.10.17. 21:21:13 (Válasz Offsboy #27 hozzászólására.)
Utána megint sírunk egy sort amivel bekapcsoljuk a rinyadetektort és akkor megint kapunk némi boostot!
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 8.29
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
29. hozzászólás - 2014.10.17. 21:29:37
20 százalék az rengeteg, te is tudod, Birka. Nem ezen fog múlni minden csata, de jónéhány, igen idegtépő vereség lesz ennek a számlájára írható. Az állatok eddig bírtak bizonyos taktikai funkcióval, mert húztad kicsit az erőt, húztad az állatokat, és a mágus kariknak ezzel adtál egy kis viszonzást, az embertelen varázslatsebzésért cserébe. Most ezek a játékosok pofáncsapnak egy irdatlan erejű varázslattal, az állataik őket eddig se nagyon izgatták, a harcos karaktereket annál inkább. Nekik befigyel majd zsinórban a laza 30%, amit te nem sokallsz, aztán a körönkénti átlag 2500 sebzésből, ami szívósság övével azért nem elhanyagolható, nem jön össze semmi. Énszerintem ezen múlhat azért csata, még ha másként gondolod is.

Gyakorlatilag kapunk egy olyan fejlesztést, ami ha nem lennének mágus karakterek, akkor rohadt nagy költségen, de gyengítene mindenkit. Mivel vannak mágus karakterek, akik eddig se voltak piskóták, viszont kapnak egy jelentéktelen veszteséget, amíg a harcosok egy irgalmatlan nagy hátránnyal számolhatnak. Ne mond azt, hogy ez nem látszik kilométerekről. Egyébként meg azt is agyatlanságnak tartom, hogy arra költsünk LE-t, hogy gyengüljön a teljes játékosállomány. Nevetséges ötletnek tartom, de lehet, hogy csak én vagyok túlságosan maradi a fejlődést illetően, és a nerfeléseket támogatóknak van igaza. A sok bohockodás helyett meg lehetne duplázni a gyógyitalok hatásfokát, és nem kéne itt bűvészkedni feleslegesen, ha valaki valamiért soknak találja az őt érő sebzést. Meg lehet növelni az egészségen is, nem utolsó sorban.
Npc ellen támogatom az ötletet, de pvp esetén botrányosan nagy hülyeség.

Offs, és az nem eredmény? Ugyanúgy döglene az epikus, de nem csak néhány ember ölné, hanem többen részesedhetnének belőle, csapatmunkává válhatna ez is, nem csak 4-5 játékos/(nagyobb)szövi üthetné. Mire meg ismét húzós lesz az epi, addigra az 50-100-200. játékos 150-200-250. lesz jó esetben, és a kicsik is hozzánőnek a feladathoz addigra valamelyest.
Pontszám: 8.05
kedvelt tagAbcdefgFérfi
Végzetúr tehetség
185 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
30. hozzászólás - 2014.10.17. 21:34:51 (Válasz Miklós #23 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2014.10.17. 16:43:27

Azok túl sokat sebeznek? Elvben igen, ki lehet terjeszteni, ha úgy érzitek, hogy erre szükség van.

Azt ne mond, hogy meglep.
Varázslatból 45k-t, közelharcból elenyésző, gondolom azért, hogy a visszacsatolásom ne működjön, az állatai viszont ocsmány sokat sebeznek, átlag 50-55k-t. A három új szakiból kettő is kimondottan jó lenne az entitások ellen. Végül is a játék ad lehetőséget arra, hogy magas szintű entik ellen lehessen küzdeni, de azzal, hogy a szerveren található összes állat ott harcol mellettük, értelmetlen egy idő után. A negatív aura nullázódását sem értem, a regenerációjuk sokszor több, mint amit varázslattal sebzek, szóval én személy szerint üdvözölném, ha érvényes lenne rájuk is.
Mi ez, hagymás bab?
Nem. Krumplis hal.
Pontszám: 7.72
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
31. hozzászólás - 2014.10.17. 21:55:12 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2014.10.16. 15:52:49
1.) fenevad reflex.

Ezzel a szakival az a bajom, hogy mindössze annyit csinál, hogy a találati esélyt a fix 90%-ról 70%-ra csökkenti, és az embernek nincs hatása a saját állatainak találati esélyére. Simán meg lehetne csinálni ezt a szakit is úgy, mint a kritikus ütést és kritikus varit. Legalább lenne még egy szakértelem, amit hosszú távon is lenne értelme fejleszteni.

A játékban pont azok a hibák kezdenek jelentkezni, amiknek egy végtelen fejlődési pályát ígérő játékban nem szabadna megtörténjenek: nincs mit fejleszteni. Bármelyik tulajdonságot is fejlesztem, a klónom megkapja, ami jobb esetben annyit tesz, hogy nem romlik az esélyem ellene, rosszabb esetben a klón magasabb szintje miatt még szivatom is magam, ha fejlesztek. És ezen az új szakértelmek sem segítenek.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.01
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
32. hozzászólás - 2014.10.18. 09:30:28 (Válasz Zoole #29 hozzászólására.)
Idézet: Zoole - 2014.10.17. 21:29:37
A sok bohockodás helyett meg lehetne duplázni a gyógyitalok hatásfokát, és nem kéne itt bűvészkedni feleslegesen, ha valaki valamiért soknak találja az őt érő sebzést. Meg lehet növelni az egészségen is, nem utolsó sorban.

Egyik sem megoldás. A gyógyitaloknak %-os hatásfokúnak kell lennie, ezzel jutalmazva az egészség fejlesztését. Szerencsére ezt felismerték, mivel bekerült a must. Remélhetőleg minél több kerül majd játékba, ne'adjisten kufárhoz is bekerül majd mikor egyszer.
Alap egészségem több mint szintem 6x-osa, mégsem bírok 20-25 csatánál többet egy szuszra. És minél többet fejlesztek magamon, annál kevesebb csatára elég.

Idézet: Zoole - 2014.10.17. 21:29:37
Offs, és az nem eredmény? Ugyanúgy döglene az epikus, de nem csak néhány ember ölné, hanem többen részesedhetnének belőle, csapatmunkává válhatna ez is, nem csak 4-5 játékos/(nagyobb)szövi üthetné. Mire meg ismét húzós lesz az epi, addigra az 50-100-200. játékos 150-200-250. lesz jó esetben, és a kicsik is hozzánőnek a feladathoz addigra valamelyest.

Nem vagyok konkrétan ellene, csak nem értem a koncepciót. Eddig is ha valaki be akart szállni az epikusba, elkezdte lépni a szinteket és előbb utóbb odaért. Korlátlanul lehet visszahívni is, ami sikerélményt nyújthat a kisebbeknek.

Idézet: Ariel - 2014.10.17. 21:55:12
Idézet: Miklós - 2014.10.16. 15:52:49
1.) fenevad reflex.

Ezzel a szakival az a bajom, hogy mindössze annyit csinál, hogy a találati esélyt a fix 90%-ról 70%-ra csökkenti, és az embernek nincs hatása a saját állatainak találati esélyére. Simán meg lehetne csinálni ezt a szakit is úgy, mint a kritikus ütést és kritikus varit. Legalább lenne még egy szakértelem, amit hosszú távon is lenne értelme fejleszteni.

Érdekes ötlet, legalább lehetne védekezni ellene. Szerintem bevezetése után úgyis előjönne problémaként, és "kisírna" a nép valamilyen védekezési módon ellene. Bár a magam részéről nem rajongok egy újabb LE temető szakiért.

Idézet: Ariel - 2014.10.17. 21:55:12
Bármelyik tulajdonságot is fejlesztem, a klónom megkapja, ami jobb esetben annyit tesz, hogy nem romlik az esélyem ellene, rosszabb esetben a klón magasabb szintje miatt még szivatom is magam, ha fejlesztek. És ezen az új szakértelmek sem segítenek.

Na ja. Ez egészen odáig átfordult a helyzet, hogy konkrétan a prémiumos kábítós fegyverem le kellett cserélnem egy nem prémesre, ami nem ad semennyi bónuszt az erőre, taumaturgiára, mert ugyanakkora nyerési aránnyal (vagy inkább nagyobbal), kevesebb sebződésből megúszom a csatát.
Az új szakik bevezetáse mellett jó lenne ha a klón örökölt értékei nem függnének a zárójeles bónuszaimtól, hogy legalább felszerelésből/csatlósból lehessen olyan előnyre szert tenni, amit nem másol a klón. Persze lehet már túl sokat kérek..
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.55
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
33. hozzászólás - 2014.10.18. 20:16:47 (Válasz Offsboy #32 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2014.10.18. 09:30:28
Bár a magam részéről nem rajongok egy újabb LE temető szakiért.

Kíváncsi vagyok, ebben az évben mennyi LE-t költöttél szakikra, és mennyit tulajdonságokra. Gyanítom, hogy nem a "LE temető szakik" viszik el a bevételt...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.34
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
34. hozzászólás - 2014.10.19. 08:41:25 (Válasz Ariel #33 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2014.10.18. 20:16:47
Idézet: Offsboy - 2014.10.18. 09:30:28
Bár a magam részéről nem rajongok egy újabb LE temető szakiért.

Kíváncsi vagyok, ebben az évben mennyi LE-t költöttél szakikra, és mennyit tulajdonságokra. Gyanítom, hogy nem a "LE temető szakik" viszik el a bevételt...


Hogy nem rajongok érte, nem jelenti, hogy nem ez a megoldás. De igazából most arról beszélünk, hogy mindenkit legyengítünk PvP-ben, aztán végtelen LE ráköltésével igyekezzünk visszanyerni azt az állapotot, ami a bevezetés előtt volt. Szóval ilyen formában lehet jobb lenne, ha inkább megmaradna a működése szigorúan PvE-ben.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.91
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
35. hozzászólás - 2014.10.19. 08:57:35
Maximálisan egyetértek Offssal... Semmi szükség további olyan szakértelmekre amiktől erősebbek nem leszünk de a végtelenségig lehet tolni...
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 7.89
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
36. hozzászólás - 2014.10.19. 10:52:42 (Válasz Iceman_96 #35 hozzászólására.)
Helyette olyan szakit kapsz, amiért fix költség mellett mindenki gyengébb lesz. Inkább költök végtelen mennyiségű LE-t, hogy ne gyengüljek, mint hogy kis pista elköltsön valami bagatell mennyiséget, amivel engem gyengít.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.34
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
37. hozzászólás - 2014.10.19. 17:56:55 (Válasz Zoole #29 hozzászólására.)
Idézet: Zoole - 2014.10.17. 21:29:37

A sok bohockodás helyett meg lehetne duplázni a gyógyitalok hatásfokát, és nem kéne itt bűvészkedni feleslegesen, ha valaki valamiért soknak találja az őt érő sebzést.


Zoole tapintott igazán a lényegre. Persze elég gusztustalan sebzést kapunk a klónozott NJK karakterektől, de azzal kellett volna kezdeni hogy a gyógyitalok hatásfokát növeljék.

Idézet: Ariel - 2014.10.19. 10:52:42
Inkább költök végtelen mennyiségű LE-t, hogy ne gyengüljek, mint hogy kis pista elköltsön valami bagatell mennyiséget, amivel engem gyengít.


Ariel teljes mértékben egyet értek. Ha valaki időt/pénzt áldoz a karaktere erősítésére, azt ne dobjuk már el, azért mert mások elhanyagolható lélekenergia mennyiségért legyengíthetik azt. NJK ellen egy remek fejlesztés, de nem PvP-ben a helye.
Pontszám: 8.45
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
38. hozzászólás - 2014.10.19. 19:16:31 (Válasz Maci #37 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2014.10.19. 17:56:55
de azzal kellett volna kezdeni hogy a gyógyitalok hatásfokát növeljék.

Amikor az ÜSZ-en rákérdeztem, hogy mi van azzal a javaslatommal, hogy egyszerre több gyógyitalt lehessen meginni, ahogy mindenféle egyéb italból is, azt a választ kaptam, hogy ez nem egy fontos fejlesztés, nem is biztos, hogy valaha meg fog valósulni. Pedig itt még nem is arról lett volna szó, hogy erősebbek legyenek az italok, csak arról, hogy ne kelljen 3 csatánként 10 gyógyitalt egyesével meginni...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.01
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
39. hozzászólás - 2014.10.19. 19:59:02 (Válasz Ariel #38 hozzászólására.)
Igen, pénteken felmerült egy olyan problémám hogy a portyázás italából sem tudtam egyszerre többet inni, csak sokadik próbálkozásra.
Ugyan nem vagyok programozó, sem hasonló elmével megáldott zseni, de nem lehet túl bonyolult ennek a mechanikáját átírni a gyógyitalokra és varázsitalokra...
Pontszám: 7.68
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szakértelmek
40. hozzászólás - 2014.10.20. 12:18:08 (Válasz Maci #39 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2014.10.19. 19:59:02
Igen, pénteken felmerült egy olyan problémám hogy a portyázás italából sem tudtam egyszerre többet inni, csak sokadik próbálkozásra.
Ugyan nem vagyok programozó, sem hasonló elmével megáldott zseni, de nem lehet túl bonyolult ennek a mechanikáját átírni a gyógyitalokra és varázsitalokra...


A portyaitalból tudsz többet inni - HA prémium tag vagy.

A gyógyitalokból több ivás drasztikusan különbözik az egyéb tárgyakból. Az egyéb tárgyakat a tárgylistból, rákattintással használod, "linként", a gyógyital ivó tool viszont egy javascriptes modul. Persze itt is rá lehet ültetni valahogy, csak nem tudjuk elképzelni, mi lenne a jó megoldás úgy, hogy nem komplikálódna túl az interfész, és aki csak egyet akar inni továbbra is (ez az esetek többsége) annak nem kéne emiatt minden alkalommal egy +confirm gombot megnyomni.
A másik gond az volt, hogy ha teszem azt 2 gyógyital elég ahhoz, hogy maxba menj, és te 3-mat használsz el, rögtön menne a sírás-rivás, hogy adjuk vissza a gyógyitalt. Márpedig előre kiszámolni, hogy mennyit érdemes meginni, szintén nem egyszerű, honnan tudjam, hogy amikor még 200 ÉP-d hiányzik, megiszol-e ezért egy 500-at gyógyitó italt, ráadásul a gyógyítás mértéke random).
A hozzászólást Miklós módosította 2014.10.20. 12:20:05-kor
Pontszám: 8.44
Oldal: 12345
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője