Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új fejlesztés: mini események
kedvencZooleeeFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
61. hozzászólás - 2014.08.13. 15:18:11
Nem levelezgetek tovább (más játékban egyszer sem kellett), eddig( ami a hozzászólásaimból is látszott) védtem a játékot, már nem érdekel, a lényeg én igen is büntetésnek érzem a dolgot, nem emlékszem pontosan a start értékekre, de kb. a következő a reggeli állás: napkristály-0
PP kb. 120
Portya ital kb.12

A reggeli mahinációmmal (nem olvastam sem fórumot, sem mást, csak portyáztam, vadásztam, kalandoztam, majd kihívásoztam és mivel itt potyogott a láda ezt nyomtam) szereztem a ládikókból 3!!!! napkristályt és erre így kompenzálták: napkristály (12-3) 9 (ez szerezhető "legálisan")
PP: 60!!!!!
portya ital: 0!!!!

Mi ez ha nem kib....szás?

Tudom, írjak ÜSZ-re ne itt jártassam a szám, de gyanús a nagy csönd hogy más nem is reklamál!
V2 Solmyr as Samud
Pontszám: 6.16
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
62. hozzászólás - 2014.08.13. 15:41:48
Én megmondom őszintén,hogy egyszer sem írogattam az ÜSZ-re még és ezután sem fogok. A múltkor is csak itt a fórumon írtam kétszer meg,hogy a rendszer benyelt pár őskövemet. De túlléptem ezen és ezután is,mivel valamiféle kalkulált veszteségként fogom fel avagy bug,számteches malőr,hiba szóval Murphy törvénye alapján.
Erre a minieventre is ma akadtam rá,hogy felül rányomtam az ikonjára....a hírekben később olvastam csak róla,hogy mi is ez.

U.i: Én nem jegyzem meg/fel,hogy éppen mennyi PP-m,CSP-m,ilyen-olyan italom van meg egyebek (kivéve talán csak az LE-t,de azt mindig gyorsan elköltöm erre-arra),csak játszo/gato/m.
A hozzászólást Sandman010 módosította 2014.08.13. 15:45:42-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 6.23
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
63. hozzászólás - 2014.08.13. 15:53:15 (Válasz Gwindor #57 hozzászólására.)
István lekódolta, nekiestek vagy 3-4-en tesztelni. Senkinek nem jutott eszébe, hogy force kihívásozzon a teszt során, így ez "beragadt" mint hiba. Ugyan úgy az üres index.html is kimaradt a pic mappából, mert ki afenének jutne eszébe, hogy lesz aki a wiki miatt azzal kezdi, hogy levadássza a képeket.

Amikor nekiesik többszáz/ezer játékos egy rendszernek, akkor nem meglepő, hogy sokkal több "extrém" variánst is letesztelnek mint amikre a játék üzemeltetői/tesztelői nem is gondoltak eredetileg...

Amúgy le a kalappal, határozottan "simán" indult el ez az event az eddigiekhez képest, és tényleg ki tudja tölteni az "űrt" a nagy eventek közt.

Amik nekem személy szerint nem tetszenek ennek ellenére:
-Kihívásra miért jár ládika, főleg vesztes kihívásra??? Ez erdetileg egy "pótcselekvés" volt ehhez képest erőforrást lehet vele termelni mostmár...
-Mi a fenéért kell leokéznom mindent? VIP tag vagyok, minimum, hogy kérnék egy checkboxot mint a feladatoknál! pl.:
X/- Nap végén automatikusan átveszem az át nem vett jutalmakat. Megváltoztat

-Az energiatégla átváltási arány nevetséges szerintem. Amikor kell 18000 tégla a köv szinthez, akkor 1 templomkristálynyi értékért kapok 5 azaz 5 téglát az építésbe este???

Valamint jelenleg egyetértek azzal a Skypeos félelemmel, hogy csak annak lehet majd fétise, aki 95++%-on tolja a mini eventet. Ehhez képest a hordák harca is laza volt, ahol 60%-os teljesítmény már elég volt.

Fsanyi te meg olvass wikit...
Pontszám: 5.88
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
64. hozzászólás - 2014.08.13. 16:10:22
Akkor pusztán még egy gyors kérdés azután tűz!
Lesz akkor a négy évszaknak megfelelően négy minievent????
Mondjuk ilyen nevekkel,hogy:
Kikelet (tavasz),Nyári vakáció (adja magát),Lombhullás (ősz),Télvíz idején (szintén "zenész",adja magát a név)???
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 5.93
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
65. hozzászólás - 2014.08.13. 16:12:14 (Válasz Redboybeach #60 hozzászólására.)
A stílussal nem feltétlenül, de a tartalommal egyetértek...nem az elsõ eset, hogy besül egy felügyelet nélkül indítottevent...miért kell még mindig ...???

Egyébként pedig, vagy piszok mázlista vagyok az 5 százalékokkal, vagy v5-ön még nincs kész a javítás.... ( 15 ládikám van jelenleg...)
Báró Samedi
Pontszám: 8.67
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
66. hozzászólás - 2014.08.13. 16:16:18 (Válasz Birka #63 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2014.08.13. 15:53:15
István lekódolta, nekiestek vagy 3-4-en tesztelni. Senkinek nem jutott eszébe, hogy force kihívásozzon a teszt során, így ez "beragadt" mint hiba.

Az, hogy senkinek nem jutott eszébe a tesztelés során, az tesztelők hibája -pláne ha 3-4en voltak rá-, nem a játékosoké. Ha nem kezeltem le a kivételeket, akkor várt a pótvizsga prog zh-n, és senkit nem érdekelt, hogy egyedül végzem a tesztelést is.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.19
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
67. hozzászólás - 2014.08.13. 16:22:35 (Válasz Birka #63 hozzászólására.)
És ugyan miért nem gondoltak rá a tesztelõk? Még sosem fordult elõ, hogy extrém dolgokkal próbálkozunk?
Ha valaminek csak százalékos eséllyel szabad megtörténnie kihíváskor, akkor, mit tesztelek, ha nem azt, hogy mi történik hetvenháromezer egymásutáni kihívás alatt???
Báró Samedi
Pontszám: 9.00
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
68. hozzászólás - 2014.08.13. 16:38:06
Idézet: Offsboy - 2014.08.13. 15:04:28
Azért aki csak emiatt tolta a kihívásokat, az rengeteg pp-t vert el így utólag a semmire. Aki idejében jelezte üsz-re az mindenképp megérdemelné a pp-i visszakapását.

Ha valaki észlelte ezt a hibát... és írt nekünk... akkor utána miért vert el rá 100 pp-t? Egyébként az, hogy a kihívás pp-b kerül, nem bug... fejlődnek az állatok, teljesülnek a küldetések, lépsz előre a ranglistán, ezeket a dolgokat nem lehet meg nem történtté tenni. Az ehhez hasonló esetekben igyekszünk maximálisan segítőkészek lenni, de külön jutalmat osztani azért nem fogunk - a jutalmak közül az energiatéglát egyébként nem vettem el.

Teljesen mindegy, hogy az esemény éjfélkor, 10kor vagy 12kor indul, ha van hiba, az valameddig bent lesz a játékban, lesz, aki kihasználja, és utána visszacsináljuk. És mindig lesz, aki ezen felháborodik Pedig az igazi felháborodás akkor lenne, ha nem csinálnánk vissza. Nekem se volt öröm ma kb. 4 órát ezzel tölteni, egyszerűbb lett volna rálegyinteni, de ez nem lett volna tisztességes a többi játékossal szemben.
Pontszám: 8.38
kedvencZooleeeFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
69. hozzászólás - 2014.08.13. 16:51:14
Ha valaki észlelte ezt a hibát... és írt nekünk... akkor utána miért vert el rá 100 pp-t?

Ha ez nekem szólt, bizonyára az időbeni történéseknek is utána tudtok nézni!
V2 Solmyr as Samud
Pontszám: 9.20
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
70. hozzászólás - 2014.08.13. 17:05:20 (Válasz Miklós #68 hozzászólására.)
Miklós.
Az tényleg mindegy, hogy mennyit mutat az óra, az számít, hogy az indulás pillanatában, és utána még legalább a csúcsidõ végéig figyeli-e valaki, aki meg tudja állítani a futását...mert azért nem mindegy, hogy öt percet toltuk bugosan, vagy öt órát...szerintem, bár nem vagyok informatikus.
Báró Samedi
Pontszám: 8.67
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
71. hozzászólás - 2014.08.13. 17:12:03
Teljesítettem a feladatokat, átvettem a jutalmakat, nem indul újra. A többször teljesíthető feladatok nem ma vannak ezek szerint?
Pontszám: 5.67
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
72. hozzászólás - 2014.08.13. 17:20:21 (Válasz Miklós #68 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2014.08.13. 16:38:06

Teljesen mindegy, hogy az esemény éjfélkor, 10kor vagy 12kor indul, ha van hiba, az valameddig bent lesz a játékban, lesz, aki kihasználja, és utána visszacsináljuk. És mindig lesz, aki ezen felháborodik Pedig az igazi felháborodás akkor lenne, ha nem csinálnánk vissza.

Teljesen rendben is van ha visszacsináljátok, engem is zavart volna ha más emiatt kerül előnybe.
Ha csináljátok, akkor viszont csináljátok rendesen vissza, ne csak a jutalom legyen elvéve, hanem a belefektetett erőforrás is legyen viszaadva. Nyilván nem a kihívás toplista miatt csinálta aki.
ha van hiba, az valameddig bent lesz a játékban, lesz, aki kihasználja

Azért reflexből feltételezni, hogy szándékos bugkihasználás az összes ilyen dolog, az merész. Én azt mondom, hogy ha a jószándék megvan a játékos részéről (jelzés üsz-re), akkor ha amúgy is 4 órát kell melózni a bug javítással és undo műveletekkel, akkor egyéni mérlegelés alapján lehetne ez 4,5 óra akár, ha már tényleg senki nem tudhatta hogyan is kellene működnie. Pár pp jóváírásáról beszélünk, olyan játékosoknál, akik jelezték, hogy akkor ez jó-e így, és mire választ kaptak már túl voltak a napi tevékenységek jó részén. (Mikor csak reggel tudok játszani, én is reggel játszom, nem napközben...)
Elég régóta vagyok itt, épp ezért tudom, hogy nem várható el mindenkitől, hogy sejtse ha valami bugos, pláne nem korrekt a tapasztalatlanabbakat amiatt büntetni, mert nem jól tippelnek melyik mechanizmust hogyan terveztétek.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.99
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
73. hozzászólás - 2014.08.13. 17:43:49
Egyetértek, Offs.

Honnan a bánatból kéne tudnia bárkinek is, mi egy új eventnél a rendeltetésszerű működés?
Az erről való tájékoztatást luxusnak érzik, meg nem tudnám mondani, hogy miért, se azt, hogy ez mire jó, de aztán meg megy a bugkihasználás duma.
Reggel zavarok le én is mindent általában, most is ezt tettem. Miközben töltöttem a kínzót, toltam pár kihívást is, először azt tapasztaltam, hogy a kihívásból gyakrabban esik láda, így aztán elkezdtem tolni őket, utána pedig azt, hogy túlságosan is gyakran esik láda, így inkább abbahagytam. Egyébként nem azt figyeltem mi esik a kihívásból, rányomok a kihívásra, utána amint betöltődött az oldal, rányomok az egér vissza gombjára. Úgy a 6.nál szúrt szemet a dolog. 20at toltam le összesen, és nem érzem magam szándékos bugkihasználónak.
Még akkor sem, ha nem írtam az ÜSZ-nek.
Azért nem írtam, mert ha a Dikó úr válaszol, az csak megint felb*ssza az agyamat. Dikó úrnak ehhez kimondottan jó érzéke van, ezért a lehető legkevesebbszer írok az ÜSZ-nek, és akkor is azért imádkozom, hogy Baraty legyen az, akivel kommunikálni fogok. Vele lehet.
Pontszám: 8.80
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
74. hozzászólás - 2014.08.13. 17:50:05
Jól sikerült a javítás...v1 : nyögve, döcögve, fél percekig gondolkodva megy a kihívás.

V3 : huszonvalahány kihívásból, egyetlen ládika sem..
Báró Samedi
Pontszám: 8.01
kedvencSunyisszeuszFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
75. hozzászólás - 2014.08.13. 18:02:12
Nekem mindez nagyon tetszik, hogy lett új eventek közti event, de azért nem lenne rossz, ha pl. nem arról kapnánk értesítést,hogy átvettük a jutit, mert az valószínűleg feltűnik mindenkinek, hogy jé tényleg átvettem, hanem inkább arról, hogy mondjuk kész lett a bizonyos feladat... A helyesírási hibákat, valamint a magyartalan megfogalmazásokat a leírásokban is jó lenne magyarítani, valamint a többi játékelemnél megszokott stílushoz igazítani. Arról tényleg ne beszéljünk, hogy pl. manaitalt kér a feladat és pl. egy kezdő játékos mit tud venni a kufárnál? Varázsitalt... No offense, de tényleg ezeket érdemes lenne átgondolni, mert az össze-visszaság nem sok friss játékost fog vonzani. Egyébként köszönjük a törődést, a fejlesztői munkát!
Pontszám: 9.65
kedvelt tagUtolsó_LovagFérfi
Végzetúr mester
397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
76. hozzászólás - 2014.08.13. 18:16:09
??????????????
Pontozz le, széles ívben teszek rá!

Hitvallásomat az alábbi tartalmazza

http://www.hallottad.hu/cikkek/legszebb-dalok-katona-jozsef-erkel-ferenc-bank- ban-hazam-hazam-enekeli-simandy-jozsef

Pontszám: 6.97
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
77. hozzászólás - 2014.08.13. 18:16:18
Nem értem miért kell sírni minden egyes új esemény bevezetésekor? Igen tudom, általában szoktak kisebb-nagyobb bugok előfordulni, de nem kell azonnal nekiesni az eventnek induláskor, mint részeg tót az ajtófélfának, lehet vele várni picit, amíg minden kiderül. Azt senki ne mesélje be, hogy azonnal, vagy 1 órán belül kell megcsinálni és sietnie kellett.
A leírásba meg belekötni felesleges, nekem érthető volt, vagy ha nem, akkor 24 óra múlva úgyis kiderül a folytatás.
De itt már többen megszokták, hogy a seggük is ki van nyalva és sírnak, mint a fürdős kurvák mindenért.
Pontszám: 8.24
kedvencJack BauerFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
78. hozzászólás - 2014.08.13. 18:31:40 (Válasz Miklós #68 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2014.08.13. 16:38:06
Nekem se volt öröm ma kb. 4 órát ezzel tölteni, egyszerűbb lett volna rálegyinteni, de ez nem lett volna tisztességes a többi játékossal szemben.


Elnézést a kritikai élért, de egyszerűbb (és a legegyszerűbb) az lett volna, ha le lett volna rendesen tesztelve a fejlesztés. Neked sem kellett volna 4 órát ezzel töltened és nem lennének - jogosan v. jogtalanul - reklamáló emberek.
Pontszám: 8.44
kedvencKelatFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
79. hozzászólás - 2014.08.13. 19:21:39
Sziasztok!

Mit jelent minden feladatnál a hátralévő idő? Annyi idő múlva más lesz a feladat? Na csak azért furi mert, ugye a leírás azzal kezd hogy a nyár utolsó két hete. A legalsó feladatnál meg hátra van 16 nap, ami több mint két hét...
Pontszám: 8.33
kedvencKuzma.f.tFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: mini események
80. hozzászólás - 2014.08.13. 19:26:54 (Válasz Kwisatz #77 hozzászólására.)
Kwisatz: Amennyiben páran nem esnének neki az új eventeknek, mi, a kivárók elveszítenénk a tényleges "tesztelőket". Aki nekiugrik, az kockáztatja azt, hogy belefut pár bugba, de cserébe többet is kaszálhat mondjuk egy nappal. Valamit valamiért...

Sunyisszeusz: Egyet értek veled. A megnevezések néha félrevezetőek. Én is ránéztem a 63. szintű karakteremnél, mit is árul a kufár, majd vettem próbaként egy darabot, nehogy potyára bevásároljak valamit.

Lovag: Ezért kár volt bekapcsolnod a számítógépet.
v5 - Harlequin
v6 - Hitmebabyonemoretime
Pontszám: 6.96
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője