Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234
Szerző
Topic neve: Új végtelen világ
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Új végtelen világ
1. hozzászólás - 2014.04.10. 00:17:57
Sziasztok!

Ezt a levelet kűldtem a VU csapatnak, amire Miklóstól egy pozitív visszajelzét kaptam, illetve, hogy majd felveti a fórumon. Ennek immáron kb. 4 hónapja, így gondoltam megteszem én:

"Tisztelt VU vezetőség!

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy mint egy szerepjáték üzemeltetői csapat, nem gondolnak a sok fejlesztés mellett olyan játékosokra, akik esetleg 2010 május 19. után ismerték meg ezt a játékot, és nem akarnak olyan szervereken játszani ahol 150-200+ os karakterekkel kell versenybe szállni, vagy véges világon indulni??
Mondjanak nekem EGY olyan játékot, ahol az esélytelenek nyugalmával (és 4 év lemaradással) bárki szívesen kezd el játszani! Egy olyan játékban, ahol fejlődni kell, ahol a legerősebbnek kell lenni, ha valaki azt mondja, hogy lelkesen tud az "erősek" után kullogni, az hazudik!
Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel: Egy új szerverre váró (pénzt költeni hajlandó...) játékos"

Úgy gondolom, hogy azzal a reakcióval h fórumon vitassuk meg, megint csak azt a választ kaptam, hogy az aktív játékosok (hisz azok fórumoznak aktívan) eldöntik, hogy mennyre jól elvannak a saját karaktereikkel, és mennyire nem kell új szerver senkinek. :S

Remélem azért, hogy a vezetőség önmaga képes meghozni ezt a döntést, és gondolnak azokra is, akik még jöhetnek, és nem csak akik már itt vannak.
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.75
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
2. hozzászólás - 2014.04.10. 07:01:36
Felvetette ezt már más is egyébként, volt akit érdekelt, volt akit kevésbé. Szó volt szerverösszevonásokról is, ami inkább tűnik egy ellentétes tendenciának.

Szerintem kérdezz rá megint ügyfélszolgálaton, kíváncsi lennék a válaszra.
Pontszám: 8.46
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
3. hozzászólás - 2014.04.10. 09:19:50 (Válasz Street05 #1 hozzászólására.)
Tudod egy új világ minden játékban vérpezsdítő, játékkedv erősítő dolog. Kivéve...
A VÚ egy igenérdekes felépítésű játék - aki ott van a rajtnál, az jellemzően 2 tápos út közül választhat:
1. Sebességbe kapcsol (Topszintre hajt - maximális epiütő erő és felszerelés, valamint építőerő manakonsttal és LE-vel kevés portyacélponttal).
2. Izomból fékez (maximális LE mennyiség berámolása minden szinten - LE/TP maxolás).
Ez érdekes módon egy később indulónál eléggé leszűkül a 2. lehetőségre minél később csatlakozik valaki ÉS PvP szinten is szeretne toppá válni.

Valójában aki régebbi világon indít karit az sosem fog versenyezni a most akár csak 50. szintű karikkal sem (hacsak nem elhagyott kari, akivel max annyiban összehasonlítható a később induló, hogy a két kari közül melyik, mekkora hatékonysággal termelte a LE-t és azt milyen optimálisan tolta el).
/Teszteltem V2-n egy kiskarit és biztosíthatlak, hogy a hónapok óta 3.-4.-5. szintű, de hiperaktív kariktól több félnivalód van, mint bármely világ topszintű karijaitól. :S/

Akiknek van X karija, az ritkán engedhet meg magának még 1et. Szerintem egy új világ csak úgy tudna életképes lenni, ha elég sokan döntenek úgy, hogy egy esetleg "beállt" világon lévő karijukat lecserélnék egy izgalmas, erősebb kihívást, új célokat jelentő, előre jól lekommunikáltan frissen induló világra kitalált karira.

Az indulás érdekes lenne - aztán az induló "mezőny" taktika és játéklehetőség függvényében szépen elnyúlna és pár hónap múlva pontosan úgy festene, mint a mostani világok, csak kisebb topszinttel. Ennek kipróbálására szerintem épp elégséges egy véges világ (ott szépen látszik a dolog rendszeresen). SAJNOS inkább általános játékosállomány gyérítő hatást látok egy új világban (pl. egy fiatal világ, a V5 népszerű, de milyen áron? Jellemzően régi világos karit feladva népesült be).

Egy új világ mindazonáltal igenis jó ötlet lenne... A régiek összevonása után, hogy azok életkedve, játékélménye felfrissüljön és a többkarisok esetleg 1-2 karit feladva egy új világon is nekivágjanak. Enélkül több lesz a beleunó, mint a váltó és ezzel a régi világokat tovább szürkítő, pláne a plusz (esetleg még arra IS fizető) karit bevállaló ... :-X
/Ez a tendencia a világhalmozó játékokban jól látható - más játékban is láttam a működését - eleinte sok kari, majd folyamatosan kihaló világok pár CSAPATban játszó játékos által életben tartva/

Kieg.: Természetesen ez csak egy szubjektív(?) álláspont.
A hozzászólást McMad módosította 2014.04.10. 09:27:23-kor
Pontszám: 8.18
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
4. hozzászólás - 2014.04.10. 09:46:32 (Válasz McMad #3 hozzászólására.)
Más megközelítésben is lehet ezt nézni

Tengek-lengek egy "régi" világon, majd rezignáltan az esélytelenek nyugalmával törlök és elfejeltem a játékot. (Új karaktert indítani nincs motiváció a kisszintű pókok miatt, közepesből menekülne, nagyra meg esélye nincs.) Amennyiben lenne egy új szerver, úgy játszana, de így... A játékos állomány csökkenés egy ilyen idős játéknál természetes folyamat (Lásd Everquest, SC, Lineage2, Wow stb...), melyet elkerülni nem igazán lehet.

V6-ról már volt szó, akkor az volt a feltétele, hogy a V1 és V2-öt össze kellene vonni, hogy legyen rá szerver kapacitás. A pár hete lezajlott javítgatások után úgy gondolom ez a feltétel már nem szükséges erőforrás oldalon, maximum a jövő témája lehet az átvándorló (megmentett) játékos állomány miatt még üresebbé váló V2 miatt.

A szerverek közti diverzitás programozói oldalon mindig kellemetlen, de a már ismert hibákat mindig lehet "finomítgatni". Amit utólag nem lehet lemódosítani egy szerveren, azt egy új szerveren bizton be lehet vezetni... Gondolok itt a kisebb szövi létszámra, a jól lakotság indikátorra példának.

Ennek kapcsán kérdezném, hogy az azonos email címen később indított karakterek megkapják-e az ahhoz az email címhez a relikviák menüpont alatt már megvett javakat indulásakor?
A hozzászólást Birka módosította 2014.04.10. 10:01:16-kor
Pontszám: 5.88
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
5. hozzászólás - 2014.04.10. 09:59:35 (Válasz Birka #4 hozzászólására.)
Zömében egyetértek veled.
Idézet: Birka - 2014.04.10. 09:46:32
...Amennyiben lenne egy új szerver, úgy játszana, de így...

Fontos szempont a játékosmentés, de erre építve pl. évente lenne érdemes indítani világot? Ez világonként játékosállomány "öngyérítő" lépés lenne a Behó részéről - igaz az egyéni játékélmény erősebb lenne (csak egyre kisebb lélekszámú világokkal).
Idézet: Birka - 2014.04.10. 09:46:32
... A játékos állomány csökkenés egy ilyen idős játéknál természetes folyamat (Lásd Everquest, SC, Lineage2, Wow stb...), melyet elkerülni nem igazán lehet. ...

Bejóóó lenne pedig feltalálni a megoldást...
Szerintem MMO történelmi lépés lenne.
Pontszám: 7.26
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
6. hozzászólás - 2014.04.10. 10:08:12 (Válasz McMad #5 hozzászólására.)
Jópár olyan kockát ismerek, aki belép a szerverre, lenyomja a "megszokott" raideket, hogy hátha kiesik valami cucc, ami eddig nem esett és talán ad 0,000001% bónuszt az eddig megszerzett javakhoz képest.
Esetleg elmegy PK-zni egy picitt, szétszór a kezdő városban némi 70+-os cuccot a raid dropból, hogy a kezdő játékosokat "segítse". (Amivel általában többet árt a szervernek, mint segít, mert a kezdő kapásból továbbáll keresni egy olyan szervert, ahol még van esetleges versenyhelyzet...)

Egy új szervernek/wipe-nak mindig megvannak a maga "mellékhatásai" de nem viccből csinálják időközönként a "nagyok" sem...
A hozzászólást Birka módosította 2014.04.10. 10:08:53-kor
Pontszám: 5.88
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
7. hozzászólás - 2014.04.10. 10:18:14 (Válasz Birka #6 hozzászólására.)
Sejtem...
Azon merengek, hogy mi lenne ha a köv felépítésű lenne egy játék világkoncepciója:
Magvilág + új világ.
A magvilág örök és pl. 1-2 évente beolvasztja az "újat" + ezzel a pillanattal indul egy újabb világ.
Kieg.: FELTÉTEL - Magvilágon NEM lehetne karaktert indítani. 1x csak megtalálja mindenki a helyét a magvilágon...
A hozzászólást McMad módosította 2014.04.10. 10:22:26-kor
Pontszám: 7.84
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
8. hozzászólás - 2014.04.10. 10:24:13 (Válasz McMad #7 hozzászólására.)
Ez már megvalósult az "átvivős" V4 esetével...
Pontszám: 5.66
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
9. hozzászólás - 2014.04.10. 10:28:23 (Válasz Birka #8 hozzászólására.)
Rosszul - ezt mindketten tudjuk.
Személy szerint 2 60as V4-et szenteltem a témára (átvivők segítésére).
Kieg.: Eleinte volt rá igény, aztán...
Vagy módosítani lenne érdemes a 60as alap koncepciót, vagy 1es szinttől is lehetővé tenni (Epi-centrikuson).
Szerintem túl gyors a gyors világ egy karineveléshez + ölég drága + túl érdekellentétes a nem átvivőkkel + a végeredmény...
A hozzászólást McMad módosította 2014.04.10. 11:26:19-kor
Pontszám: 7.27
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
10. hozzászólás - 2014.04.10. 11:15:43 (Válasz Birka #4 hozzászólására.)
Nem kapjak meg. Sot, ha volt x masik vilagon karaktered amit elozoleg toroltel es kozben y vilagon levo karakterednek vasaroltal tobb vilagra jaro reliket, bizony azt sem kapja meg az x vilagon jatszo karaktered visszairatas utan. Az info Diko Istvan tollabol szarmazik, tehat hivatalos.

*Szemelyes tapasztalat...
A hozzászólást Buildermann módosította 2014.04.10. 11:33:33-kor
Pontszám: 6.75
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
11. hozzászólás - 2014.04.10. 11:32:48
Szemely szerint 2 jatekost ismerek, akik kezdtek(/enenek talan meg most is?) volna karaktert egy uj vilagon, regebbiekre viszont nem lattak ertelmet reszben az elozoekben altalatok vazoltak miatt is. Vegul noszogatasomra pokkezdemenyig jutottak V1-en, vettek fejenkent 350 kovet, majd 1-2 honappal kesobb abbahagytak a jatekot, mert tul unalmas volt.
Ha indul uj szerver, a szabalyainak mindenkeppen alkalmazkodni kellene az elozo evek valtozasaihoz, nagyon sok kisebb-nagyobb szabalyvaltoztatasra volna szukseg.
Pontszám: 6.75
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
12. hozzászólás - 2014.04.10. 12:11:36
Párhuzamos dimenziók lehetne a megoldás szerintem. Egy szerveren lenne együtt az összes aktívjátékos másolata, ami 1 hónapnál nem régebbi belépést jelent a játékba. Akik régebben jelentkeztek be mint 1 hónap nem jelennének meg a világban ill. kitörlődnének onnan. Azonos azonosítóról ill. IP címről stb. játékosok hiába támadnák a saját karakterüket(akiknek több világon van karakterük) nem kapnának LE-t. Az ezen szerveren található játékosok frissítése(tul. összegek, szakik, nála lévő LE mennyiség, stb.) akkor történne meg amikor belép ide, illetve bizonyos időközönként ami nem állandó időt jelentene. Talán úgy izgalmasabb lenne, ha egyszer csak 3 óra elteltével máskor mondjuk csak 6 óra múlva. Nem lehetne kiszámítható mikor vannak automatikus frissítések. Egy szóval random lenne az egész. A naponta kapott portya pontoknak csak a felét lehetne itt felhasználni a másik felét mindenképpen a saját világában.
Erre a létsíkra dimenzió kapusegítségével lehetne jutni ami automatikusan megjelenne a szövetségi oldalon valamilyen történettel bevezetve.Itt csak portyázás ill. a kihívás lenne lehetséges.Az itt nyert és vesztett LE-k ill. ÉP- vesztés stb. valós lenne. Valamint nem lehetne szubplazmával támadni.
Talán eventeket is lehetne találni ehhez a világhoz.

Hirtelen ennyi ami eszembe jutott, de mindenkinek várom az ötletét evvel kapcsolatban. Életképes és kivitelezhető -e egyeltalán.
Így mindenképpen felpezsdülne a játék és sok probléma megoldódna szerintem.
Pontszám: 6.75
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
13. hozzászólás - 2014.04.10. 12:24:15 (Válasz Buildermann #11 hozzászólására.)
Nagyon sok szabályváltoztatásra lehetőség nem lesz, az biztos. Már a V3 és a V5 "extrái" is komoly galibákat okoznak, ezek után ha 2-3 eltérést sikerül elérni egy új világon, akkor már nagyon engedékeny volt Miklós...

De kivi lennék, mik azok a módosítások, amikre gondolsz.

Én 2 dologról tudok, amit nem lehetett bevezetni a V5 rendszeréhez képest, és szó volt róla:
-A szövik "multisodása" ellen a szövik létszám maximumának csökkentése
-"Jóllakottság" melyet vadászattal lehet felvinni és portyázással/térkapuval csökken. Természetesen módosítja a LÉ bevételt, és a harci értékeket a portya során.
A hozzászólást Birka módosította 2014.04.10. 12:27:02-kor
Pontszám: 5.66
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
14. hozzászólás - 2014.04.10. 12:26:14 (Válasz Bíborhold #12 hozzászólására.)
Szerverek közti karakter mozgatás nem autómatizálható programozásilag mint kiderült. Vagy összevonnak 2 világot, mint a külföldi szervereken, vagy kézzel kell átíni 1-1 karaktert, mint ahogy most is lehetőséged van rá némi őskőért cserébe...
Pontszám: 5.66
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
15. hozzászólás - 2014.04.10. 13:07:05
Úgy néz ki, hogy lesz 6. világ. A teljesítmény gyorsítása érdekében be fogunk üzemelni egy 5. szervert is, a világ6 ezen fog futni a többiektől függetlenül. Várhatóan néhány hét még.
Pontszám: 8.83
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
16. hozzászólás - 2014.04.10. 16:52:19 (Válasz Birka #13 hozzászólására.)
A sok valtoztatast az alapvilagokhoz merten gondoltam. Most a V5-on felulieket irom, ami hirtelen eszembe jut.

Elsosorban a top szintlepes lassitasa amit mindenkeppen szamuznek egy uj szerverrol, teljesen ertelmetlen volna oda.
A feladatokat is rendben illene tenni: az ismetelheto kuldetesek elerese elott nagyon konnyen lehetelten kombinacioval talalja magat szemben az ember.
A fontos LE-szerzo szakertelmek melle egy figyelemkelto felhivas a fontossaguknak hangsulyozasara.
Szubteri erzekeles lehetseges maximumanak megnovelese.
Esetleg a jatekosok automatikusan maxos kronokompenzacioval induljanak.
Epikus spec maximumanak kitolasa: 52-es szakiszinten -1 perc, 56-oson -2, 64-esen -3, 80-ason -4.../barmilyen egyeb rendszer alapjan csokkentheto legyen az epikus uthetosege ideje egeszen nullaig (akar azzal a feltetellel is, hogy az igy keletkezo 5/10 percek a kovetkezo epikus megjelenesi idejehez adodnak hozza.
Barmilyen egyeb olyan ujdonsag ami a jatekkal toltendo "kotelezo" idot csokkenti.
Pl. a hordagyulolet helyett -ami alapbol kiesik ugye- egy uj szakertelem, ami a portyakor keletkezo faradtsag kezdetet tolja ki.
Esetleg szintlepes es/vagy vadaszat extra jutalmazasa, amire a jollakottsag megoldas is lehet.
A KH megjelenesevel egy idoben jelenjenek meg a Kristaly Hatalmasok, amely egy kisletszamu elit KH lenne, kulon script altal vezerelve a legmagasabb szintu jatekosok riogatasara (+eselyegyenloseg gyanant, valamint +celpont) -ez erosen kerdese mennyire volna helyenvalo.
Talan a hosszabb piheno megteremtesenek lehetosege (ha valaki nem lep be hosszabb ideig, akkor az eroforrasai pufferei naponta emelkedjenek 50 csp/nappal, es 25/40 pp/nappal - leallast koveto elso belepestol kezdve ugyanilyen utemben kezdjen csokkenni). Feltetel toplista top 50/100/x, naptari evente legfeljebb 30 nap osszesen 2 reszletben. (megj.: a szamok erosen hasrautesszeruek). Jo par jatekost tudnek a kornyezetembol felsorolni, akik talan meg ma is jatszananak, ha nem ereztek volna terhesnek az allando jatekkenyszert..

Mindezek V5-os alap mellett.
Roviden: barmi ami felhasznalobarat, es a full speeden jatszo jatekosoknak megteremti a lelegzetvetelnyi szunet lehetoseget. Barmi ami a jatekkal toltendo idot csokkenti valamelyest.
Pontszám: 6.17
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
17. hozzászólás - 2014.04.10. 16:54:05 (Válasz Miklós #15 hozzászólására.)
Ez most valami vicc?
Megint április 1. van?
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.66
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
18. hozzászólás - 2014.04.10. 16:54:27 (Válasz Miklós #15 hozzászólására.)
Ennek szemely szerint orulok, egy ideig ismet biztos jelen leszek rajta.
Pontszám: 6.75
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
19. hozzászólás - 2014.04.10. 17:21:25
jobban örültem volna az éven belül beígért világösszevonásnak...
Pontszám: 6.83
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
20. hozzászólás - 2014.04.10. 17:54:15 (Válasz Nagy02 #19 hozzászólására.)
Mivel gondolom Te is 1 vagy a sok olyan közül, akik jelenleg nem 4 év lemaradásból indulnál ha most tetszett meg a játék, és sejtem azt is, hogy pont nem is érdekel, aki/k a másik oldalon vannak.
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.75
Oldal: 1234
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!