Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1
Szerző
Topic neve: GYAKRAN FELTETT KÉRDÉSEK
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
GYAKRAN FELTETT KÉRDÉSEK + DRAKIN!
1. hozzászólás - 2008.10.02. 17:21:36
Ha bármilyen kérdésed, problémád van, akkor
Először olvasd el a játékleírást, és a játék GY.I.K-et!
Ha ott nem találsz választ, fusd át az alábbi összefoglalót!
Szövetséggel kapcsolatos további kérdések:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,32.0
Kvízzel kapcsolatos tudnivalók:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,39.0
Ha ezek után sem boldogulsz használd a keresést!
Ha még mindig problémát van, akkor kérdezz a Kérdezz és mi válaszolunk fórumban.
Kvízes kérdéseket ne oda, hanem Panaszok >> kvíz topicba!
A hozzászólást Miklós módosította 2008.11.14. 16:15:00-kor
Pontszám: 6.62
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: GYAKRAN FELTETT KÉRDÉSEK
2. hozzászólás - 2008.10.02. 17:26:49 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Kvízzel kapcsolatos tudnivalók:
Panaszok fórum >> A kvíz értékelési rendszeréről

Szövetséggel, lélekkúttal kapcsolatos tudnivalók:
Szövetségek fórum >> Szövetségekkel kapcsolatos alapvető információk

Szakértelmekkel kapcsolatos tudnivalók:
Haladóknak fórum >> Szakértelmek

Ha elmentem vadászni, de közben kikapcsolom a gépem, a vadászat azért lemegy?
Igen, a vadászat nem a te gépeden fut, hanem a szerveren, a te gépeden csak az eredmény jelenik meg.

Ha megszakítom a vadászatot, elvész a cselekvéspont?
Nem vész el, visszakapod.

Megvettem a prémium tagságot, mégsem nőttek meg a cselekvéspontjaim!
A prémium tagság nem azt csinálja, hogy azonnal ad plusz cselekvéspontokat, hanem azt, hogy egy hétig minden nap 25%-kal több cselekvéspontot kapsz. Azaz, a nap folyamán fokozatosan 30 helyett 37 csp-t kapsz. Kivétel: Amikor elkezded a játékot, 30 csp-vel indulsz, ha az első napon kiváltod a prémium tagságot, akkor ehhez megkapod a +7-et.

Milyen gyakran kapok cselekvéspontot?
A napi 30 cselekvéspontot egyenletesen "adagoljuk", tehát 48 percenként kapsz egyet.

Le kell vadásznom 3 apró szörnyet, mégsem találok egyet sem!
Legyél türelemmel, előbb-utóbb jönni fognak az apró szörnyek.

Mit jelent az, hogy a cselekvéspontok maximuma 250 helyett 400?
Minden nap 30 (prémiumosok 37) csp-t kapnak. Ha ezt nem költöd el, egy ideig halmozódik, nem vész el! A 250 azt jelenti, hogy valamivel több, mint 8 napig nem lépsz be, akkor gyűlik a csp-d. Ha továbbra sem lépsz be, akkor a maradék elvész. Egy prémiumosnak így 11 napig halmozódik a csp-je. Ha egy prémiumosnak 400 csp-je van már felhalmozódva, és közben lejár a prémium tagsága, automatikusan 250 lesz neki.

Nem tudom növelni egy tulajdonságomat, vagy szakértelmemet. Mi lehet a gond?
Az ilyen esetek 99%ában az a probléma, hogy nincs elég lélekenergiád. Ha szürke a + jel a tulajdonságnál vagy szakértelemnél, az azt jelenti, hogy nincs elég LE-d rá. Ezt egyszerűen ellenőrizheted, ha ilyenkor ráviszed a kurzort kiírja, hogy mennyi LE kell a növeléshez. Ha a + jel zöld, az azt jelenti, hogy van elég LE-d a növeléshez.

Hol találhatok részletes leírást arról, hogy melyik tulajdonság mit csinál?
A tulajdonságok részletes képletei jelenleg nem publikusak, annyit kell tudnod róluk, amennyi a Játékleírásban van.

Hogyan lehetséges az, hogy egy játékos, akinek semmi felszerelése nincs, a tulajdonságai jelentősen kisebbek az enyémnél, megver, hiába vannak ősköves tárgyaim?
Ha két pont egyforma karakter harcol egymással ott a győzelmi esélyed 50 %. Ezt változtatják a tulajdonságok, a tárgyak (amik gyakorlatilag szintén tulajdonságokat adnak) és a karakterek szintje. Mivel a játék hosszútávra van tervezve, ezért 4-5 tulajdonságösszeg, és egy-két alacsony szintű tárgy által adott pár tulajdonság bónusz, összesen mondjuk 10 tulajdonság különbség nem fogja ezt az 50 %-ot 100 %-ra növelni. Felnöveli mondjuk 60-ra, tehát 40 % eséllyel vesztesz, ami azért átlagosan 10 csatából négyszer megtörténik. Magasabb szinten már sokkal nagyobb különbség is lehet két karakter között, de a nyerési esélyed sosem lesz 100%, mindig előfordulhat, hogy melléütsz, vagy a gyenge ellenfél eltalál. Nyilván, ha 20. szinten támadnál egy első szintű ellenfelet, akkor mindig győznél, de erre nincs lehetőség a játékban.

Hogyan tudok kiégett őskőből rendes őskövet csinálni?
Amikor őskövet veszel, akkor a kiégett ősköveid is rendes őskővé változnak. Olvasd el az őskő és kiégett őskő enciklopédiáját!

Miért nem tudom eladni a lélekkufárnak a kézben tartott fegyveremet?
A bekészített fegyveredet nem adhatod el, csak akkor, ha egy másik fegyvert veszel helyette a kezedbe. Ez azért van, mert csupasz kézzel nem harcolhatsz. A többi tárgyadat sem veheted le, csak ha mást teszel a helyükre, de azokat a tárgyakat eladhatod a lélekkufárnak akkor is, ha be vannak készítve.

Ha eladok egy prémiumos tárgyat, visszakapom az ősköveket?
Nem sajnos.

Hogyan tudom a fókuszkristályt kivenni a tárgyamból és átrakni egy másikba?
Erre nincs lehetőség, a fókuszkristályt csak egy másikra cserélheted (de akkor az előző elvész).

Hogyan tudom használni a megvett varázslatot?
Ugyanúgy be kell készítened, mint a fegyvert, vagy páncélt, vagyis a karakterlapon egyszerűen rákattintasz.

Be lehet-e állítani, hogy egy végzetúrra nem varázsolok?
Ez nem lehetséges. Később megteheted, hogy veszel egy erősebb varázslatot, de ugyanakkor megtartod az energialövedéket is, és a gyengébb ellenfelekkel szemben az utóbbit használod, hogy kevesebb VP-d fogyjon.

Feltöltöttem egy képet magamnak (prémiumos vagyok) de nem jelent meg!
A képek jóváhagyása időbe kerül, légy türelemmel!

Vettem egy díszes nyakörvet őskőért, de sehol se találom. Mi történt vele?
A díszes nyakörvet elfogott és beidomított állatra lehet rakni, hasonlóan ahhoz, ahogy egy fegyverbe őskövet raksz. Amíg nincs idomított állatod, addig nem tudod semmire használni, viszont el tudod adni a lélekkufárnak.

Kaptam egy küldetést, hogy találjam meg Drakint/Hordaparancsnokot. Nem tudom hol keressem.
Vannak küldetések, melyeket csak akkor teljesíthetsz, ha elérsz egy bizonyos szintet, és a legendában olvasol róla.

Hogyan tudok állatot befogni, és idomítani?
Fel kell lépned 4. szintre, hogy tudjál szakértelmet tanulni. Ezután el kell sajátítanod a csapdakészítés szakértelmet, ehhez legalább 3-as tanulás szakértelem kell. Ezután vadászat során a szakértelmed szintjétől függő eséllyel elfoghatsz szörnyeket (automatikusan). Majd az idomítás szakértelmet kell megtanulnod (4-es tanulásnál), amivel beidomíthatod az állatodat.

Miért kapott a kvízkérdésem Rossz kérdés értékelést?
A panaszok fórumban olvasd el a kvízkérdések kiértékelésére vonatkozó részt. Ha továbbra is kérdésed van, akkor tedd fel a kvíz topicban.

Legyőztem egy végzeturat, mégis 0 TP-t kaptam érte. Miért?
A portyázásnál, a végzeturak neve mellett látsz egy százalékot. 100, 80, 40 esetleg 20. Ez attól függ, az elmúlt órában hányan támadták az illetőt. Minél többen, annál kevesebb lélekenergiát és TP-t kapsz érte. Ha 80, akkor csak a normál TP 80%-kát, ha 60, akkor csak 60%-kát stb. Ha valakiért 1 TP járna, annak a 40%-ka 0,4, ami lefelé kerekítve nulla.

Teljesítettem egy küldetést, még sem fogadta el a gép. Miért?
Sokan elkövetik a hibát, hogy elfelejtik a küldetést felvenni! Rá kell a küldetésre kattintanod, hogy az aktívvá váljon.

Mi történik, ha kisütöm a lélekkutat?
Az Egyéb menüpontban a lélekkút felépítése után megjelenik egy Lélekkút kisütése gomb. Nem kell tőle félni, nyugodtan rákattinthatsz, azzal még nem sütöd ki a lélekkutat, csak kapsz egy teljes leírást róla, olvasd el!

Mikor lesz 2. világ?
A játéknak jelenleg 1 világa van, de 2008. október végén indítunk egy második világot. Mivel egy világon mindenkinek csak 1 karaktere lehet, így lesz lehetőség a második világon mindenkinek újabb karaktert indítani.

Játszhatunk-e ketten ugyanarról a gépről?
Ha egy játékos több karaktert irányít, és a számítógépes algoritmusok ezt felismerik, akkor a karaktereket átmenetileg vagy véglegesen zárolhatjuk. Ha többen ugyanarról a számítógépről játszotok, és szeretnétek elkerülni, hogy azt higgyük, hogy ugyanaz a játékos játszik, akkor ügyeljetek rá, hogy nem támadjátok egymást, nem támadjátok ugyanazt, és lehetőleg nem léptek azonos szövetségbe.

Beajánlottam valakit, aki őskövet fizetett, nálam mégsem jelent meg az őskő. Miért?
Az ajánlásért járó LE-t és őskövet naponta egyszer, éjjel írjuk jóvá.

Tudok-e őskövet visszaváltani, vagy átadni másnak?
Erre jelenleg nincs lehetőség (ld. Felhasználási feltételek).

Hogyan tudom törölni a karakteremet?
Beállítások gomb: karakter törlése. Vigyázz, ez végleges, nem visszavonható!

Szövetségen belüli körüzenetre van mód?
Tudom, hogy más játékban van ilyen, de a dolog ott sem igazán müködött, mivel mindenki a körüzenettel kommunikált, és a fórumot senki sem használta. Az üzenet nálunk a személyes kommunikáció eszköze, a közérdekű dolgokra ott van a szövi belső fóruma.

Nem kaptam meg a lélekenergiát egy vadászatért!
Ez egy nagyon ritkán előforduló szinkronizációs hiba, hogy a vadászatért nem írja jóvá a TP-t és LE-t a program. Szerencsére, ilyenkor a cselekvéspontot sem vonja le, tehát hátrány nem ér téged. A hibát javítni fogjuk (csak nem túl egyszerű).
A hozzászólást Miklós módosította 2009.01.04. 18:13:01-kor
Pontszám: 8.13
Oldal: 1
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője