Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Probléma az idomított állatokkal
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
41. hozzászólás - 2008.10.06. 20:23:59 (Válasz Zoli #37 hozzászólására.)
Idézet: Zoli - 2008.10.06. 15:14:05

Az állat valós szintje = az eredeti állat szintje + amennyi szintet lépett nálad.

Az állat eredeti szintje: Ez a fajától függ. Minden szinten van valami szórás abban, hogy milyen szintű állat jöhet. Ez a szint határozza meg, hogy mennyi LE-be kerül beidomítani.

Mennyi szintet lépett nálad: ezt írja ki az állatodnál.

Tehát ha elfogsz egy 1. szintű szörnyet egyből, és az lép nálad mondjuk 10 szintet az az állat pont ugyanolyan lesz a harcban, mint azé aki az elején nem fogott el állatot, és később egy 10. szintűt fog el, beidomítja, de még nem lépett nála szintet.


Most már értem!

Hmm... én is azt kérdezném, hogy nem lehetne inkább az abszolút szintjét kiírni, és nem azt, hogy nálam mennyit lépett?

Mert most ha megnézem valakinek a karakterlapját, és van ott egy 1. szintű nyúl, és megtámadom, de kiderül, hogy a nyúl szintje alapból 35, akkor nagyon rosszul járok...
A hozzászólást Petrus módosította 2008.10.06. 20:27:15-kor
Pontszám: 8.33
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
42. hozzászólás - 2008.10.07. 12:36:27
Nagyon érdekes; az állatkám 7. szintre lépett és begyógyult minden sebe holott eddig nem gyógyult a szintlépések után (és úgy általában sem); ez miért van így?
Pontszám: 3
fórumozóArianneNő
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
43. hozzászólás - 2008.10.07. 15:33:28
Bevetettem végre a kisállatomat, és teljesen boldog voltam, mert az a plusz 1 sebzés is valami. Lenne, ha az állat mellett én is tudnék ütni. De ahogy látom, mindig útban van, mert folyton elhibázom az ütéseket. Már egy klántársam is panaszkodott erről. Míg van aki azóta jóformán nem sebződik, s ugyanúgy nagyokat csap...) Meg tudja valaki mondani hogy miért? Még csak nem is fekete macskát fogtam be, hogy balszerencsét hozzon...
Pontszám: 5
fórumozóArianneNő
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
44. hozzászólás - 2008.10.07. 15:34:54
Oh, és: Nekem teljesen egyértelmű volt hogy csak egy állatom harcolhat velem együtt. És hogy nem éri meg. De én szeretem ha van mellettem valami kis dög...
Pontszám: 5.33
fórumozóatuaFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
45. hozzászólás - 2008.10.07. 16:04:21 (Válasz tramenes #42 hozzászólására.)
nekem minden szintlépésnél maxra gyógyult, ugyanúgy, ahogy a karakterek is maxra töltődnek szintlépéskor...
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
46. hozzászólás - 2008.10.07. 16:35:58 (Válasz atua #45 hozzászólására.)
Na erre viszont kíváncsi leszek hogy mit mondanak a JV-k...mert ha ez a jó és nálam volt hiba hogy nem gyógyultak az állatok akkor úgy a sebgyógyításnak és a másodlagos támadásnak rögtön nincs értelme.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
47. hozzászólás - 2008.10.07. 18:09:18 (Válasz tramenes #46 hozzászólására.)
Nálam is maxba gyógyult a kukuc szintlépésnél
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
48. hozzászólás - 2008.10.07. 22:56:43
A morálja magától nem jön vissza? Miközben pihent, akkor is szomorodott elfele. Hiányolja a családját? Én nem tervezem az újranősülést mostanában. :think:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 7
kedvelt tagZoli
Adminisztrátor
96 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
49. hozzászólás - 2008.10.08. 09:35:17
Idézet: tramenes - 2008.10.07. 16:35:58
Na erre viszont kíváncsi leszek hogy mit mondanak a JV-k...mert ha ez a jó és nálam volt hiba hogy nem gyógyultak az állatok akkor úgy a sebgyógyításnak és a másodlagos támadásnak rögtön nincs értelme.


Az állatok szintlépéskor maxba gyógyulnak. Ez mindig is így volt. Szerintem csak nem figyelted korábban. És a másodlagos támadásnak, meg a gyógyításnak továbbra is van értelme, főleg ha sokat portyázol...
Pontszám: 5
irritáló_WHITE_Férfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
50. hozzászólás - 2008.10.09. 17:38:05
Nekem ugyan nincs még állatom, de ahogy olvastam a fórumban, mi az hogy feltart? Az állat miatt nem tudsz ütni emiatt hibázof el az ütést? Erre akinek mondjuk már komolyabb szintű állatja van örülnék reagálna erre a levelemre:-) Végülis teljesen ésszerű így olvasva csak mi a gyakorlat? Előre is köszi a választ!
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
51. hozzászólás - 2008.10.09. 18:31:48 (Válasz Zoli #49 hozzászólására.)
Idézet: Zoli - 2008.10.08. 09:35:17
És a másodlagos támadásnak, meg a gyógyításnak továbbra is van értelme, főleg ha sokat portyázol...


Aham...egyrészt most lettek maximalizálva a portyapontok szóval olyan sokat nem lehet. Másrészt ha megnézünk egy jelenlegi 8. szintű állatot az 500 Xp amíg legközelebb szintet ép és maxba gyógyul. Ha a napi 30 portyás változattal számolom (ami csak azonos v. magasabb szintű elleni támadást tesz lehetővé) akkor kb. 45-50 nyert csata kell a szintlépéshez. Alacsonyabb szinten jóval kevesebb.

Továbbá; most 8. szinten az állatomnak 64 épje van; még ha minden csatában sebeznének belé 1-et (az átlag ennél nagyságrendekkel alacsonyabb, egy szinten össz. 2-4 ép sebet kapott eddig) akkor is bőven kihúzza a következő szintlépésig. Nagyon tovább meg nem is kell mert addigra már meg fogja érni új állatot befogni.

Szóval ez a része szerintem eléggé el lett számolva. 3as másodlagos támadással 1nél többet nem sebeztem még állatba körönként; ha mindenkinek lenne ennyi azt mondom talán volna értelme ezeknek a szakiknak. De így és most nincs.
A hozzászólást tramenes módosította 2008.10.09. 18:33:06-kor
Pontszám: 5
fórumozóorzol13Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
52. hozzászólás - 2008.10.10. 12:48:46
Hello.

Később majd lehet másra is használni az állatokat, nem csak a harcra? Gondolok itt vadászatra v. kiégett őskő keresésére pl.? Mivel így csak portyázás során tudnak szegénykék fejlődni.

Szerintem is jobb lenne, hogyha az állat abszolút szintje kerülne kiírásra.
Pontszám: 5
fórumozóArianneNő
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
53. hozzászólás - 2008.10.10. 16:13:20
Megjavult az állatom! Már tudok tőle ütni nagynéha.

Gyakorlatban azt jelenti, hogy útban van, hogy én minden ütést elhibáztam ha az állat betalált. De már jó.
Pontszám: 5
kedvelt tagTierNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
54. hozzászólás - 2008.10.11. 21:28:51
Na én ezt akkor megint nem értem hogy az első szinten befogott állat amit véres veríték árán felfejlesztettél 10-re ugyanolyan mint amit majd 10. szintü kariddal simán elsőre majd befogsz.
Akkor szerintem aki nem portyázik naponta 30-*at neki se álljon a petnevelésnek.
Én elég sokat portyáztam viszonylag amíg be nem jöttek a portyapontok azóta már nem.
De még így is 3 szinttel kisebb nálam nem is fog soha utolérni. Ezek szerint akkor ki is rughatom mert jobban járok ha most a 7. szinten befogok egy újjat mintha a 4. szintüt használnám tovább ?
Pontszám: 5
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
55. hozzászólás - 2008.10.11. 21:38:23
Fogós kérdés, valóban. Jelenlegi tudásommal azt feltételezem, hogy előbb-utóbb mindenképp le kell cserélni az állatomat/állataimat. Ezt a következőkre alapozom:
Ha befogok egy állatot, annak ugye van egy alap szintje. Számításaim szerint ez a szint idomítási költség/300. Amikor beidomítottam az állatot, 1. szintű lesz nálam, és alap szint*5 ÉP-je van. Innentől kezdve szintlépésenként annyi ÉP-t kap, amennyi az alap szintje volt. Na már most, lehet, hogy a harci tulajdonságai azonosak az azonos össz-szintű állatoknak, de ez ugye az ÉP-jükről nem mondható el. Ha befogsz pl. egy 2. szintű állatot, azt 600 Léért beidomítod. lesz 10 ÉP-je. Lép nálad 20 szintet, az össz szintje lesz 23, és lesz 50 ÉP-je. Ha befogsz egy 10. szintűt, beidomítod 3000 Léért, lesz egyből 50 ÉP-je. Lép 12 szintet, az össz-szintje lesz 23, és lesz 170 ÉP-je. Döntsd el, melyik éri meg jobban. Megtartani vagy lecserélni?
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
56. hozzászólás - 2008.10.11. 22:26:47
Azért ehhez hozzászólnék:
Én 4 szintet vártam arra, hogy befogjak valamit, addig viszont sorra elvertek azok, akiknek már sikerült az állatbefogás az első lehetséges szinten.
Szóval mielőtt itt sírni kezdünk, hogy mennyivel jobb annak, aki később fog be állatot, mert egyből félelmetes erősségűre idomíthatja, azért gondoljuk már végig, hogy mennyi ÉP-t és TP-t veszített már el az illető csak azért, mert nem volt olyan szerencséje, hogy a kezdet kezdetén befogjon egy kukacot...
Azt hiszem rossz hozzáállás, hogy folyton azon bosszankodik valaki, hogy mennyi sok LE-be kerül ez vagy az.... hiszen 5-6 szinttel feljebb már a legújabb vérfarkas agyar is haszontalan lesz! Ennyi erővel az egész játékból csak annyit fog fel az illető, hogy mennyi minden rossz benne, akkor meg mikor élvezi???
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 3.75
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
57. hozzászólás - 2008.10.11. 22:32:50 (Válasz Khetty #56 hozzászólására.)
Öööö... Azt hiszem, félreértettél Én nagyon örültem, mikor az első kis kukackámat befogtam, most is megvan Mindössze annyit mondtam, hogy nagy dilemmát okoz számomra, hogy lecseréljem-e? És úgy tűnik, később kénytelen leszek, mert nem lesz elég ÉP-je Pedig nem szívesen válok meg tőle, elhiheted, ismersz már annyira
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
58. hozzászólás - 2008.10.11. 22:34:29 (Válasz Necronis #57 hozzászólására.)
Nem neked szólt a válasz, hanem a korábban hozzászólóknak!
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 3
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
59. hozzászólás - 2008.10.11. 22:35:46 (Válasz Khetty #58 hozzászólására.)
Akkor nem szóltam, elnézést De nem jelezted, kinek válaszolsz, és az én hozzászólásom után írtad
Pontszám: 3.50
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
60. hozzászólás - 2008.10.12. 06:30:38
Úgy látom, hogy alapvetően mindenki szereti az állatkáját, a legfőbb baj az, hogy nem éri meg tartani/nevelgetni őket. Az egyik játékvezető elmondta, hogy azért kellett legyengíteni őket, mert a bétatesztben túl táposnak bizonyultak. Jelentem, ez sikerült: több ezer LE-t elköltök szakértelmekre és idomításra, cserébe kapok egy lényt, akinek állandóan figyelni kell a lelki problémáit, és ha portyázok, állandóan nyernem kell, különben lelki válságba esik, és nem hajlandó kiosztani csatánként azt a 2-3 sebzést. Már alig várom, hogy mikor jönnek a tápos szörnyek, amik napi egy őskövet esznek...
A Túlélők Földjén volt értelme az idomított állatoknak- terhet hordtak, vadásztak, építkeztek, tábort őriztek, de itt jelenleg kb. egy elkényeztetett tamagotchi szintjén állnak. Hangsúlyozom: JELENLEG. Lehet, hogy később nagyon meg fog térülni az a rengeteg energia, amit fordíthattunk volna tulajdonságnövelésre vagy építésre is.
Pontszám: 5.25
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője