Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Probléma az idomított állatokkal
fórumozóatuaFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
21. hozzászólás - 2008.10.02. 15:53:02 (Válasz cirip #20 hozzászólására.)
ez is le van írva a játékban:

"Minden kedvencednek csak egy tárgya lehet! Ha egy új tárgyat adsz egy lényednek, vagy szabadon engeded, a tárgyat nem kapod vissza."
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
22. hozzászólás - 2008.10.02. 16:08:44 (Válasz atua #21 hozzászólására.)
ahh, szóval csak simán figyelmetlen voltam
oké, köszi a választ

a kukacot meg átkeresztelem Nyakörvrágóra...
Pontszám: 8.50
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
23. hozzászólás - 2008.10.02. 18:14:58 (Válasz cirip #22 hozzászólására.)
Ha bemész a lélekkufárhoz, el tudod adni a nem hazsnáltat.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
24. hozzászólás - 2008.10.03. 10:42:29 (Válasz Shiako #23 hozzászólására.)
Nem, az már elveszett....
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
25. hozzászólás - 2008.10.03. 11:11:22
Másodlagos támadás szakival kapcsolatban; azt írja hogy az általam kiosztott sebzés bizonyos százaléka megy át az ellenfél állatára. Kérdés az, hogy

-mekkora ez a % és mennyivel nő szintenként
-fix érték-e vagy van benne valamekkora random, esetleg erre is külön támadás dobás van (pl. 2es szakival ugyanabban a csatában sebeztem egyszer 21-et ebből átment 1, másszor 28at és nem ment át semmi.)
-csak a közelharci sebzésnél érvényes vagy a varázslatnál is (variból még soha nem jött be)

Továbbá; esetleg ki lehetne ezekkel a válaszokkal egészíteni majd a szaki leírását? Szerintem hasznos volna...
Pontszám: 5
kedvelt tagZoli
Adminisztrátor
96 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
26. hozzászólás - 2008.10.03. 13:44:54
Idézet: tramenes - 2008.10.03. 11:11:22
Másodlagos támadás szakival kapcsolatban; azt írja hogy az általam kiosztott sebzés bizonyos százaléka megy át az ellenfél állatára. Kérdés az, hogy

-mekkora ez a % és mennyivel nő szintenként
-fix érték-e vagy van benne valamekkora random, esetleg erre is külön támadás dobás van (pl. 2es szakival ugyanabban a csatában sebeztem egyszer 21-et ebből átment 1, másszor 28at és nem ment át semmi.)
-csak a közelharci sebzésnél érvényes vagy a varázslatnál is (variból még soha nem jött be)

Továbbá; esetleg ki lehetne ezekkel a válaszokkal egészíteni majd a szaki leírását? Szerintem hasznos volna...


A másodlagos támadás értéke fix, a szkértelemtől függő %. A pontos képletet nem tudom fejből, de nem is fontos szerintem. Varázslatra nem működik.

Pár dolog még az állatokról: A béte1 teszten egy állatra gyúró karakter vezetett egy idő után. Megnéztük, és az állatok túl erősnek bizonyultak. Visszavettük egy kicsit. Amit talán nem láttok a harcban, hogy az állat a kapott sebzést is csökkenti. Persze, amikor beidomítod az állatodat, akkor még elég gyenge, egyeket sebez. De ha valaki sokat portyázik, és nyer többször, akkor az állatok elég gyorsan fejlődnek, szintet lépnek és erősödnek. Az állat idomítási LE költsége nem fix, hanem attól függ, hányadik szintű az állat alapból.

Másodlagos támadás: Igen, most még kevés embernek van, emiatt nem sebződik az állatod sokat. Még csak másfél hét telt el, sokaknak nincs is állatuk. De egy idő után, hidd el, amikor már sokaknak lesz állata, és sokkal több LE jön a vadászatból mint most, semeddig nem tart kinöveszteni ezt a képességet, és mindenki sebezni fogja az állatodat.
Pontszám: 5.33
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
27. hozzászólás - 2008.10.03. 14:31:10 (Válasz Zoli #26 hozzászólására.)
Idézet: Zoli - 2008.10.03. 13:44:54
A másodlagos támadás értéke fix, a szakértelemtől függő %. (...)


Jó; de akkor még mindig nem értem hogy 21ből miért megy át 1ép és 28ból miért nem megy át egy sem.
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
28. hozzászólás - 2008.10.04. 14:05:18 (Válasz tramenes #27 hozzászólására.)
van itt is egy minimális random faktor a kerekítésnél. Ugyanis a következő módon kerekítünk:
A 0,4-ből 40% eséllyel egy, 60% eséllyel nulla lesz ilyen esetben.
Pontszám: 7.50
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
29. hozzászólás - 2008.10.04. 16:29:26
Hogyan gyógyul meg a kis kedvencem? Én is pihenésben vagyok, azon kívül őt is pihenni küldtem, mégse akarja összekapni magát. Többet kell várni? Előre is köszi a választ.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
30. hozzászólás - 2008.10.04. 16:39:13 (Válasz Zsolesz #29 hozzászólására.)
Az állat magától nem gyógyul, 9-es tanulásnál megkapod a sebgyógyítás szakértelmet, azzal lehet gyógyítani.

Egyébként ezért van értelme a vezetőkészség szakértelemnek (7-es tanulásnál): amíg az egyik állatod lábadozik, a másikat viheted a harcba.
A hozzászólást Petrus módosította 2008.10.04. 16:41:18-kor
Pontszám: 8.33
kedvencDeronFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
31. hozzászólás - 2008.10.04. 18:43:22
Most én is kicsit ki vagyok akadva.Sajna csak most néztem be ide és látom más is ugy járt mint én.
Rengeteget költöttem a csapdaállitásra(kb5000), a vezetőkészségre vagy 4000LE-t(már készülve a 3.állatra) végre beidomitom a 2-at 2400LE-ért, csatába hivom és kopp. Csak az egyik tud menni.
EZT MIÉRT NEM LEHETETT ELŐRE LEÍRNI????
Mert számomra nem volt egyértelmű, főleg a vezetőkészség szakértelemre tett utalásokkal.
Az elmult napokban minden forrásomat erre forditottam.
Gondoltam kicsit eltérek a sablontol, hosszu távon jo befektetésnek tünt, de ez így értelmetlen számomra. Ha majd gyengélkedik a 4-5. szintü lényem akkor addig beugorhat a helyére az 1.szintü.
igy jártam...
Csak az ilyenek elveszik kicsit az ember kedvét a játéktol.
És tényleg kb 1 mondattal elkerülhető lett volna...
Pontszám: 7.25
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
32. hozzászólás - 2008.10.05. 00:56:42
"Ezen az oldalon gondoskodhatsz befogott állataidról. Idomíthatod és gyógyíthatod őket, tárgyakat adhatsz nekik, kiválaszthatod, hogy MELYIK kísérjen el a harcba."

nekem elég egyértelműnek tünt, h egyes számban beszél a szörny kiválasztásáról.
Pontszám: 6.50
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
33. hozzászólás - 2008.10.05. 13:44:55
Idézet a másodlagos támadás szakértelem szövegéből:

"Képes leszel ellenfeled egy állatára is egy támadást minden körben leadni, amikor eltalálod ellenfeledet."

Eszerint meg egyáltalán nem egyértelmű. Ha csak egy állattal harcolhat, nem kell oda az "egy" határozatlan névelő, hisz mit számít a harcban, mennyi állata van otthon az ólban?
Pontszám: 7.50
fórumozóJucikaNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
34. hozzászólás - 2008.10.05. 17:11:53 (Válasz Deron #31 hozzászólására.)
Jah. a tobballatos szivasok - csapdaallitasra elmegy egy csomo pont, vezetokeszsegre megint; es ugyi a tobbi szakertelem is tobbe kerul ezutan...
Egyszeruen nem latom kiegyensulyozva ezt a dolgot, kivancsi vagyok, hol es hogyan terul meg a "befektetes" amit az ember a 2. 3. allat befogasara/idomitasara fordit...
Pontszám: 7.50
kedvencDeronFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
35. hozzászólás - 2008.10.06. 01:53:54 (Válasz BaalCain #32 hozzászólására.)
"Ezen az oldalon gondoskodhatsz befogott állataidról. Idomíthatod és gyógyíthatod őket, tárgyakat adhatsz nekik, kiválaszthatod, hogy MELYIK kísérjen el a harcba."

Valóban ez alapján lehet rá következtetni.
Ezt az elején elolvastam aztán, nem maradt meg.
És ugy tünt logikusnak, hogy ekkora befektetés ennél többet fog érni.
most már mind1.
De "csatába csak egy állat kisérhet el" tisztább lett volna...
Pontszám: 6.50
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
36. hozzászólás - 2008.10.06. 10:59:58
Felmerült bennem egy kérdés. Ugyebár maximum 10 állatom lehet(ne). Ennek nem sok értelmét látom persze, mert akkor lesz 10 alacsony szintű állatom 1 magas szintű helyett, szóval a vezetőkészség szakértelem nem ér egy kalap sz@rt se. Viszont ha 9 állatom pihen, míg a tizedik harcol, akkor a pihenő állatoknak változik-e a morálja? Mert ha ráadásul pihenés közben is csökken a moráljuk az már igazán szívás lenne.
Pontszám: 5
kedvelt tagZoli
Adminisztrátor
96 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
37. hozzászólás - 2008.10.06. 15:14:05
Van olyan álllat, amit 600 LE beidomítani, van olyan, amit 1800 LE, és most olvastam a szövetségemben olyat, hogy az 1800 LE-s állat első szintű lett. Akkor az 1800 LE-s állat - Miklós hozzászólása alapján - táposabb? És ha ez így van, akkor kívülről nézve honnan lehet tudni, hogy két azonos szintű állat közül melyik az erősebb? Nem lehetne valahogy kiíratni a harci adataikat, hogy ez világosabb legyen?


Az állat valós szintje = az eredeti állat szintje + amennyi szintet lépett nálad.

Az állat eredeti szintje: Ez a fajától függ. Minden szinten van valami szórás abban, hogy milyen szintű állat jöhet. Ez a szint határozza meg, hogy mennyi LE-be kerül beidomítani.

Mennyi szintet lépett nálad: ezt írja ki az állatodnál.

Tehát ha elfogsz egy 1. szintű szörnyet egyből, és az lép nálad mondjuk 10 szintet az az állat pont ugyanolyan lesz a harcban, mint azé aki az elején nem fogott el állatot, és később egy 10. szintűt fog el, beidomítja, de még nem lépett nála szintet.
Pontszám: 5
népszerűPacalpörköltFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
38. hozzászólás - 2008.10.06. 19:47:34
Itt mi számít egy szintnek? Azaz milyen egy első szintű állat?

Mondjuk van egy állatom akinek az idomítása volt 900 LE. Ha ez harmadik szintű, akkor melyik 1. szintű állattal lesz egy kategória?
A hozzászólást Pacalpörkölt módosította 2008.10.06. 19:49:19-kor
Arius - Nyugdíjas Klub
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
39. hozzászólás - 2008.10.06. 19:54:51 (Válasz Pacalpörkölt #38 hozzászólására.)
Ha ezt valamelyik admin megerősítené az jó volna; de én úgy látom hogy 300LE-ként megy felfelé az állatok idomítási költsége tehát a kezdeti idomításkor minden 300LE 1szintnek számít.

Vagyis egy 600as patkány 2. szinről, egy 1800as manapuffancs 6. szintről indul; de ez egyenlőre csak spekuláció...
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
40. hozzászólás - 2008.10.06. 20:19:33 (Válasz tramenes #39 hozzászólására.)
Mondjuk az lenne a legegyszerűbb, ha eleve az összeadott, aktuális szintjét látnánk az állatoknak. Tehát nekem jelenleg van egy 3. szintű állatom, aminek az idomítása 1500LE-be került, akkor a fenti kalkuláció szerint az 8. szint. Mindenképpen jó lenne tisztán látni ebben a dologban, mert elég nagy szürke folt ez a játékban!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője