Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
21. hozzászólás - 2009.06.10. 15:50:27 (Válasz Miklós #19 hozzászólására.)
Volt egy talan nem is megvetendo otlet.
Nem tudom mi a mesteri epites elofeltetele, de gondolom 20 vedofel, 20 gyaksziter. Mi lenne ha ezt kicsit leszallitanank? Mondjuk 15-re?
Pontszám: 6.50
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
22. hozzászólás - 2009.06.10. 15:53:40
Miklós: Igazából mindegy, milyen új épület került volna be, ha drága és tápot ad. Morgás lett volna belőle mindenképp, hiszen akik lassabban építik fel, azok hátrányban érzik magukat. Az, hogy az első pár szövetségnek már jóideje csak tölteléképületek építésére van lehetősége azt az illúziót keltette, hogy fel lehet zárkózni hozzájuk. A mostani épületek és az esetleg később bekerülők szertefoszlatják ezt a reményt.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
23. hozzászólás - 2009.06.10. 15:54:48
Miklós: Meg lehetne tudni mi a két új szakértelem?
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
24. hozzászólás - 2009.06.10. 15:59:23
dehakkor ha így megy a dolog...akkor mondmár meg nekm Miklós de őszintén becsülettel...mért nem daraboltátok föl a Bajnoki viadal kategoriáit?(ez csak egy kiragadott példa sok hasonlót lehetne mondnai)

szal nem látom az értelmét hogy minek kellett kezdeni valamit a gyaktérrel meg a védőfallal...esetlegesen talán a kristályhorda ellen van valami haszna jelenleg...háde ezé?

ittvan pl ez a kombásdi láthatatlnsági látósdi..ez tökjódolog majnem akkora nagyfless mint a fejléces térkapu csp ppturbó mutató...és az ilyen dolgok megvalósítása pikpakk mehetne nemaz hogy nahvégre van ez is...a Viadalt is megcsináltátok csak épp a kategoriákhoz nem nyultatok pedig 10 ből 8 emberke felszólalt mellette...mesteri épitést meg nemnagyon igényeltek seholse

há hogyvanez?
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.71
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
25. hozzászólás - 2009.06.10. 15:59:52 (Válasz Miklós #19 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.06.10. 15:41:20
2.) Ha valaki nekiáll, akkor átmenetileg legyengül - ekkor jobban lehet őket támadni, felpezsdül a játék, ráadásul lehet taktikázni, hogy mikor és hogyan időzítsék ezt az egészet.


Nem fogunk azért nekimenni azoknak a szöviknek akiknek "mesterkedni" támad kedvük, mert épp gyengébbek. Attól még ugyanúgy nem éri meg.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
26. hozzászólás - 2009.06.10. 16:01:57
Gondolom a készítőknek van egy listájuk amiben szép sorrendben le van írva milyen épületeket akarnak a játékba belerakni. Most ez került sorra!

Szerintem ezt a listát meg lehetne mutatni, hogy ami már eleve felejtős azt már meg se kelljen írni
Pontszám: 2.60
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
27. hozzászólás - 2009.06.10. 16:05:23 (Válasz Morroch #25 hozzászólására.)
Szerintem Miklos nem háborúra gondolt, hanem portyára. Ha egy Elitesről leszakad a plusz 60 védekezés- teszem azt, két hétig- már sokkal több esélye van ellene bárkinek. Támadni is kisebb kedvel fog, +60 támadás ugye nem elvetendő...
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
28. hozzászólás - 2009.06.10. 16:07:06 (Válasz Danka33 #27 hozzászólására.)
Igazad lehet, de ez ideiglenes állapot lenne utána 60+15.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
kedvelt tagSilveradoFérfi
Végzetúr tehetség
121 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
29. hozzászólás - 2009.06.10. 16:19:36 (Válasz Danka33 #27 hozzászólására.)
Idézet: Danka33 - 2009.06.10. 16:05:23
Szerintem Miklos nem háborúra gondolt, hanem portyára. Ha egy Elitesről leszakad a plusz 60 védekezés- teszem azt, két hétig- már sokkal több esélye van ellene bárkinek. Támadni is kisebb kedvel fog, +60 támadás ugye nem elvetendő...

Most Sharpára vagy Crimsonra gondoltál?
Légyszi konkretizáld!
Pontszám: 4.14
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
30. hozzászólás - 2009.06.10. 16:26:48 (Válasz Silverado #29 hozzászólására.)
Crimson a kategóriájában olyan bivaly, hogy megélne a +60+60 nélkül is.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5.17
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
31. hozzászólás - 2009.06.10. 16:35:21 (Válasz Danka33 #27 hozzászólására.)
Igen, ezt én is így látom.


De látod "humoros visszaszólás nagymester" rengeteg van errefelé. És csak szaporodnak.

Akik már azt is kisírták, hogy ne legyen Büntető a kristályosoknál, ne legyen lopás szakértelmük. Akiknek akármit tesznek az orra alá azt alapból lehúzzák. "Hát ő, nem pont erre gondoltunk a szövetségi társaimmal."

Igen tudom, hogy ezt már rengetegszer olvastátok, de az egész fórum lassan egy nagy sírás.

Lehet, hogy régen a moák annyit sírtak, hogy a TF-n már egy Csatorna lett ~belőle. A végzeturak talán egy egész özönvizet csinálnak... ha ennyit sírnak.
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 4.29
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
32. hozzászólás - 2009.06.10. 16:45:24
Hihetetlen, hogy mennyire képtelenek egyesek a témánál maradni és gond nélkül csevegőt csinálnak egy olyan topicból amihez semmi közük.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 6
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
33. hozzászólás - 2009.06.10. 16:54:36 (Válasz Miklós #19 hozzászólására.)
Semmi gond nem lenne ezzel a dologgal szerintem ha nem fejlesztésként érkezne egy ilyen dolog, 5 új épületből ez lenne mondjuk az egyik mint egy mellékesen akkor azt el tudnám fejlesztésnek fogadni. Persze, lehet csak én vagyok finnyás de a fejlesztés számomra újdonságot jelent nem egy meglévő épület változtatás nélküli tovább tápolását. A topicot nem azért nyitottam mert maga a változtatás nem tetszene hanem azért mert baromira fölöslegesnek tartom lerombolni és újra felhúzni ezeket az épületeket. Ha tényleg az elejétől kezdve így lett volna 5 szintenként valószínűleg akkor is előbb utóbb előkerült volna egy ilyen javaslat. De ez nem 5. szintről indult vagy 10-ről... az építés z építés és elkölteni 55 milla LE-t mostantól számítva ahhot hogy ugyan ott tartsak mint most az még akkor is luxus szerintem ha csa minimális haszonnal is de mást tudok építeni.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
34. hozzászólás - 2009.06.10. 17:05:08
Igazából ez olyan mint az állatreform csak nagyobban és kénnyelmetlenebb.
Rákényszerültünk az állatok magasabb szinten nagyobb elnyelése miatt arra, hogy ha versenyben akarunk maradni akkor bizonyos időközönként lecseréljük a teljes állományt.
Itt ugyanaz történik/történhet. Ahhoz, hogy egyre magasabbra építhessük a gyaktér-védőfal párost, minidg bizonyos szintig le kell rombolni és újrakezdeni.
20. bont-> 0. épít-> 25. bont-> 5. épít-> 30. bont-> 10. épít-> 35.
Vagy akár mindig nullára és onnan újra, azért írtam úgy hogy nem mindig nullára bontjuk, mert az állatok alapszintje is emelkedik.
Ez egy elég fájdalmas fejlesztés (lenne?), nem kell magyaráznom miért.
Viszont el lehetne dönteni, hogy valaki megelégszik egy stabil, állandó értékkel és nem kockáztat vagy nekifexik a nagyobb és nagyobbra törni és hajlandó közben az áldozatokra.

Ha ez nagyüzemben beindulna akkor lehetne érdekeseket háborúzni.
Ez egy földtől elrugaszkodott HSZ, nem feltétlen látnám szívesen megvalósult állapotban, de a fejlesztőink ki tudja hogyan gondolják.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
35. hozzászólás - 2009.06.10. 17:09:32 (Válasz Danka33 #27 hozzászólására.)
Idézet: Danka33 - 2009.06.10. 16:05:23
Szerintem Miklos nem háborúra gondolt, hanem portyára. Ha egy Elitesről leszakad a plusz 60 védekezés- teszem azt, két hétig- már sokkal több esélye van ellene bárkinek. Támadni is kisebb kedvel fog, +60 támadás ugye nem elvetendő...


Rózsaszín álom...
A dolgo úgy fog történni, hogy következő bajnoki napján berakják az utolsó téglát a mesteri építészetbe, lebomlik a védőfal és a gyakorlótér, majd az ezt váró emberek beletolják a készenlétbe helyezett LE-t és manakonstrukciót, és máris legalább 10-es szinten van mind a kettő. A következő pár szint pedig naponta fog épülni, és a következő bajnokira ugyanúgy meglesz a +60/+60.

Szóval az a +60 védekezés két hétig reálisan +20 védekezés max. 4 napig.

Ami engem zavar a dologban, az az, hogy simán lehetett volna ÚJ épületeket betenni. A játékból totálisan hiányzik a taktikázás lehetősége, ezen a téren kellene lépni, minden karakter egyforma, a különbség kb. annyi, valaki előszőr a SM-et maxolja, valaki a sajtolást. Nagyon kellene olyan fejlesztés, ami nem tápot ad, hanem ÚJDONSÁGOT, és nem arra épít, hogy beteszek 100000000 LE-ért valamit, azzal ellesznek a játékosok pár hónapig, amíg összehordják.
Tartok tőle, hogy az új szakértelmek is valamilyen formában a régieket fogják turbózni - de ne legyen igazam.

Idézet: Morroch - 2009.06.10. 17:05:08
Ahhoz, hogy egyre magasabbra építhessük a gyaktér-védőfal párost, minidg bizonyos szintig le kell rombolni és újrakezdeni.
20. bont-> 0. épít-> 25. bont-> 5. épít-> 30. bont-> 10. épít-> 35.
Vagy akár mindig nullára és onnan újra, azért írtam úgy hogy nem mindig nullára bontjuk, mert az állatok alapszintje is emelkedik.
Ez egy elég fájdalmas fejlesztés (lenne?), nem kell magyaráznom miért.


Itt a dolog pszichológiájával van baj. Megmondom őszintén, másodjára már kicsit unalmas ugyanazt felépíteni, harmadjára, negyedjére meg még inkább az lesz. Ez a dolog inkább elüldözi a játékosokat a játékból, mert bizony negatív hatást okoz, de ez jól látszik már azon is, ahogy a játékosok ezt fogadják.

A másik, hogy még nagyobb különbséget fog hozni a szövetségek között - behozhatatlant. Eddig, ha szép lassan is, de egy kisebb szövetségnek volt esélye elérni azt, amit egy nagynak, legfeljebb több héttel/hónappal később. A játék jellegéből adódóan viszont egy kisebb szövetség (akik kevesebben vannak) nem tudják újra felhúzni a védőfalat gyakorlóteret egy-két hét alatt. Főleg nem úgy, hogy körülöttük ott a többi szövetség, akik támadásának nagyon ki lesznek téve. Számukra a helyes döntés egyértelmű: vagy megpróbálnak átlépni egy nagyobb szövetségbe, vagy meghagyják a 20-as szintű épületeket - több hónapos gyaktér/védőfal hátrányt egyértelműen nem lehet bevállalni. És ha megnézitek a szövetségi toplistát taglétszám szerint, már az első oldal alján 24 fős szövetség áll - azaz már létszámban is csak kétharmada a legnagyobbaknak, a szintkülönbségről nem is beszélve.

Ezzel a fejlesztéssel egy szakadék képződött a szövetségek között: aki nem tudja átugrani, az a túloldalon marad örökre.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.06.10. 17:21:00-kor
Pontszám: 8.50
népszerűLanceFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
36. hozzászólás - 2009.06.10. 17:26:47
gyaktér és Védőfal eddig azért volt jó, mert mindenki épített/konstruált egy keveset bele, és kevesebbet áldozott fel,mintha 3-at húzott volna védelmen vagy támadáson...most viszont az lett belőle, hogy nagynehezen felhúztad..na jó most bontsad is le ugyan olyan gyorsasággal és fizess ki 2-szer annyit,hogy meglegyen az ami volt +15...

Mint ahogy más is írta,:Bejársz 1 utat amit már megtettél, csak 2-szer eltévedsz rajta,és teljesen máshol jukadsz ki...

Jah és igen a valami "újdonság" (mint ahogy valaki írta) ,az tényleg egy teljesen új és hasznos épületet kéne jelentenie,nem egy régi épület átalakítása...

Amikor berakták információk topicba,hogy új épület, nagyon megörültem és kiváncsi lettem, hogy mi lehet az....aztán kiderül,hogy egy eléggé értelmetlen új épület került be, ami kb nem csinál semmitsem,és amikor olyan szintre érünk, hogy használjuk, ki leszünk ütve hónapokig mert a 20-as szinttel rendelkezők levadásznak minket...nagy lélekkútnál nem kevés Le-t jelent...
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
37. hozzászólás - 2009.06.10. 17:28:35 (Válasz Jeriko #35 hozzászólására.)
Pontosan.
Idézet: Danka33 - 2009.06.10. 16:05:23
Itt a dolog pszichológiájával van baj. Megmondom őszintén, másodjára már kicsit unalmas ugyanazt felépíteni, harmadjára, negyedjére meg még inkább az lesz. Ez a dolog inkább elüldözi a játékosokat a játékból, mert bizony negatív hatást okoz, de ez jól látszik már azon is, ahogy a játékosok ezt fogadják.


Szerinted miért nem játszom csak V1-en? Csak nem azért mert halálunalmas lenne újra ugyanazt a semmittevést végigcsinálni aminek egyetlen célja van: "Előre!"?

De akkor várjuk a következő bajnoki napját és ami utána történik.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
fórumozóTeki1986Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
38. hozzászólás - 2009.06.10. 17:39:20
max 3-4 szövetség fogja meglépni, a többiek meg örülnek ha valaha végeznek az építéssel.
Pontszám: 3
kedvelt tagMzperxFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
39. hozzászólás - 2009.06.10. 17:44:59
Olyan gyorsan jött a fejlesztés, hogy az akadémia leírására már senki nem gondolt.

"Akadémia
Az akadémia további szakértelmek elsajátítását teszi lehetővé! Az akadémia minden szintje után a tanulást kettővel tovább növelheted, tehát 1-es akadémiánál 32-re, 2-esnél 34-re, stb."

És igen, ez már valami!
5 akadémia szintért 2 új szakértelem, amit összesen +10 tanulásszinttel lehet összeszedni. Miért nem volt elég a 2?
Ez is ugyanaz a "tovább tart összehordani" elv, mint amit Jerikó említett.
Mzperx - Sötét Ösvény
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
40. hozzászólás - 2009.06.10. 17:52:29 (Válasz Mzperx #39 hozzászólására.)
Ja, de akkor már inkább úgy lenne, hogy nem kevesebb szint csak drágábban.
Attól, hogy nőnek a számok nem fogunk jobban örülni a semmitérő részének.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
Oldal: 12345678
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!