Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
121. hozzászólás - 2009.06.11. 12:53:04
Azért ehhez hozzá kell tenni, hogy megint mi harcoltuk ki a dolgot. Volt itt asztalcsapkodás, hogy én azért fizetek...
Megkaptuk, van 2 új szaki és lehet építeni.
Legközelebb kicsit többet várunk (és értelmesebbet) de azért köszönjük!
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
122. hozzászólás - 2009.06.11. 12:56:07 (Válasz Otoaak #119 hozzászólására.)
Idézet: Otoaak - 2009.06.11. 12:47:39
Einsteinnek volt igaza a világegyetemről kiderülhet hogy önmagába forduló spirál az emberi hülyeség viszont garantáltan végtelen. Köszönjük meg winnienek, hogy ezt nap mint nap szemléletes példákkal és az adott fórum "témájához gorcsösen ragaszkodó" hozzászólásaival eszünkbe idézi ezt a tényt.

Szerintem winnie te még a sprinternek is simán megmagyaráznád, hogy igazából az az érdeke, hogy lassan fusson mert akkor kevésbé fárad el, ha mindenki így gondolkodik mint te akkor elég végigsétálni a távot a végén meg kézenfogva egyszerre átszakítani a szalgot. De ezek után könnyen lehet, hogy már nem sport lenne a dolgo és szépen kihalna a sprintelés, vége lenne a végzetúrnak is. A játékosok nem a játék határaival versengenek hanem egymással és ha a 100 méteres pályán 80 méternél elfogy a pálya nem lehet a futókat hibáztatni, hogy teccett volna lassabban futni a jómunkás emberek már építik a pályát csak nem gondoltuk, hogy 6 sec alatt ideérnek azt, hittük amíg futnak lesz idő felépíteni a maradékot...



TÖKÉLETESEN EGYETÉRTEK, és itt még van egy olyan apró külömbség, hogy fizettem/fizetek egy komolyabb nevezési díjat is egy olyan versenyért ahol elfogy a pálya....
A hozzászólást Sultankalifa módosította 2009.06.11. 12:57:48-kor
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
123. hozzászólás - 2009.06.11. 13:20:00 (Válasz winnie #102 hozzászólására.)
Hát Winnie, az utóbbi hónapokban tett hozzászólásaid alapján másra már tényleg nem tudok következtetni, mint hogy az a játék amit Te játszol egy rózsaszín bárányfelhőkkel övezett utópisztikus világ, ahol nincsenek célok, nem kell küzdeni semmiért, mert mindenki tökéletes, és minden fajta kimozdulás (fejlődés, rohanás, stb) csak árt a karakternek. Neked gyakorlatilag bármilyen fejlesztés megfelel, az is, ha egyáltalán nincs fejlesztés, ugyan úgy eljátszanál az álomvilágodban. Más viszont nem éri be ennyivel, jobb akar lenni másoknál. Háborúzni akar, fejlődni akar, jobb lenni a környezeténél. És rosszul érinti ha kifogy alóla a játék, pláne ha azzal akarják beetetni, hogy ezért ő a felelős.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.62
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
124. hozzászólás - 2009.06.11. 13:24:26 (Válasz Ariel #123 hozzászólására.)
Szerintem meg szimplán provokál, és ti meg ugrotok a hülyeségeire, ahelyett, hogy olvasatlanul továbblépnétek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.38
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
125. hozzászólás - 2009.06.11. 13:24:35 (Válasz winnie #104 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.06.11. 12:01:18
nekem már nem. azért 70. szint fölött nem sokan fognak 10 percenként epikus ölni azok közül akik ott tartanak (akik ölhetnének, azok már jóval előrébb járnak). ez azoknak jó, akik 55-65. szintű epikusnál vannak, azok sebzése még van, hogy kétszmájegyű.


Ketszamjegyu...
Igaz mi nem vagyunk benne a zonaban, de nekunk teljesen felesleges. Mi idot es energiat nem kimelve jol megszopattuk magunkat.
Az epikus sebzese egyebkent olyan 3000-3500 kozott van jellemzoen.
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
126. hozzászólás - 2009.06.11. 13:29:32 (Válasz Viszok009 #120 hozzászólására.)
Ha a játékban lévő random valóban random akkor ugyan azt fogod kapni mint eddig, ha viszont random ugyan de előszeretettel akad el bizonyos értékeknél amit sokan sejteni vélnek, akkor attól függően, hogy nálad hol "szokott beragadni" a random lehet kevesebb és több is a vadászott LE mint eddig. Ha sokan kifejlesztik akkor egyszer és mindenkorra tisztázhatóvá válik, vannak e tipikusan szerencsétlen ill szerencsés karakterek. A kérdés csak az, hogy ezért érdemes e éles játékba betenni egy szakértelmet az emberek megnyugtatására, hogy nesztek fejlesszétek ki és számoljatok utánna. Mondjuk ha csak páran fejlesztik ki és a hiányos adatok inkább a random elakadó természetét erősítik meg elég érdekes dolgok történhetnek.. Szerintem mondjuk nem sok olyan ember van aki ezt hajlandó megcsinálni.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
127. hozzászólás - 2009.06.11. 13:30:20 (Válasz Mortimer #111 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.11. 12:26:37
Nem kapsz több LE-t, ez "szinesítő" szakértelem. Pl. ha most 250-750 LE között kapsz, ezután fixen 500 lesz.


Teccik az idezojel hasznalatod.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
128. hozzászólás - 2009.06.11. 13:36:18 (Válasz Kocos #127 hozzászólására.)
Én inkább "nesze semmi, fogd meg jól" szakértelemnek nevezném...
Miközben mindenki azon van, hogy a használhatatlan szakik érjenek végre valamit...
A hozzászólást Ariel módosította 2009.06.11. 13:37:01-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
129. hozzászólás - 2009.06.11. 13:41:15 (Válasz Kocos #127 hozzászólására.)
Ez csak a fejünket szinesíti vörösebbre. Legközelebb akkor építünk akadémiát, ha már tudjuk mit kapunk érte.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 9.17
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
130. hozzászólás - 2009.06.11. 13:45:44 (Válasz Ariel #128 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.06.11. 13:36:18
Én inkább "nesze semmi, fogd meg jól" szakértelemnek nevezném...
Miközben mindenki azon van, hogy a használhatatlan szakik érjenek végre valamit...


Nem ez annal sokkal roszabb. Szinesites cimszoval egyenruhat huz a szornyekre. Mert milyen szines lesz a vadaszat ugy, ha ugyanazert a moncert ugyanannyi LE-t kapsz.
Plusz hat ugye a dolog lenyege egyertelmuen a szopatas, mert ha valaki nem figyel es kifejleszti, az nem csak ugyanannyit vadaszik utana, hanem minden egyes szakertelmet dragabban is fejlesztheti utana.

Amit en raktam volna be helyette:
Örömmámor
Minden csata vegen minimum szakertelemszint*5 LE-t zsakmanyolsz. Ha a zsakmany ennel kevesebb lenne, akkor a celpont csak annyit veszit, de te a minimum jutalmat kapod meg. A szakertelmed nem lehet magasabb mint a szinted. A jutalomra hat a kreativ affinitas. Ha ellenfeledet kivegzed, a rabolt minimum LE a kivegzes szakertelem aranyaban novekszik. Csak tamado csatakban ervenyesul.

Update: Cirip keresere a szaki neve mostantol Szublimációs üdvrivaj.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.06.11. 13:51:28-kor
Pontszám: 9.55
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
131. hozzászólás - 2009.06.11. 13:58:05 (Válasz Kocos #130 hozzászólására.)
Hát igen, rosszabb a semminél, mert azt legalább nem lehet "benézni". Sebaj, az idő megoldja majd a problémát, ha 2-3 hónap múlva sem fejleszti senki, talán Miklós is belátja, hogy értelmetlen szaki.

Ha pedig vadászós szakit kellene berakni én vmi olyanra szavaznék, ami a levadászható szörnyek szintjét növelné meg. A szakértelem minden 20-ik szintjével 1 szinttel magasabb lények is levadászhatók és befoghatók lennének. Max szint 60. Nem hoz sokkal több LE-t a játékba, de több fajta szörny lenne vadászható egyszerre és erősebb alapszintű lények is befoghatók lennének.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.67
fórumozóSzinvFérfi
Végzetúr tehetség
137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
132. hozzászólás - 2009.06.11. 14:02:23 (Válasz Ariel #131 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.06.11. 13:58:05
Hát igen, rosszabb a semminél, mert azt legalább nem lehet "benézni". Sebaj, az idő megoldja majd a problémát, ha 2-3 hónap múlva sem fejleszti senki, talán Miklós is belátja, hogy értelmetlen szaki.

Ha pedig vadászós szakit kellene berakni én vmi olyanra szavaznék, ami a levadászható szörnyek szintjét növelné meg. A szakértelem minden 20-ik szintjével 1 szinttel magasabb lények is levadászhatók és befoghatók lennének. Max szint 60. Nem hoz sokkal több LE-t a játékba, de több fajta szörny lenne vadászható egyszerre és erősebb alapszintű lények is befoghatók lennének.


És ezt még ki lehetne egészíteni a vadászat idejének csökkentésével, mondjuk 10. szintenként csökkenne a vadászat ideje 10 másodperccel.
A hozzászólást Szinv módosította 2009.06.11. 14:02:47-kor
Pontszám: 8.40
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
133. hozzászólás - 2009.06.11. 15:06:04 (Válasz Mortimer #106 hozzászólására.)
Ez részben igaz. Arra akartam kilyukadni, hogy bármilyen fejlesztés bevezetése ezerszer át van már most is gondolva, hiszen úgyis akad olyan réteg, akinek nem fog tetszeni. Olyan fejlesztés elképzelhetetlen, amit mindenki kitörő örömmel fogad, mert valakik úgyis rosszul járnak.
Az ötletelést pedig maximálisan támogatom, de figyelembe kell venni, amit fentebb írtam: nem mindenki lesz megelégedve vele, ugyanakkor ez lenne az elvárás. Lássuk be, ez irreális.
Pontszám: 8.50
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
134. hozzászólás - 2009.06.11. 15:18:59
Megnéztem a Várható fejlesztéseket, úgy emlékszem ott voltak olyan pontok, hogy új épület, és új szakik (dokumentáció már kész) már 2 hónapja. Ezek szerinte ennél több tervben sincs. Ezek pedig, fejlesztésileg, annyit tudnak, ahogy így programozóként érzem, hogy egy épületnek képet kellett találni, és leprogramozni, hogy 3-4 változót felülírjon (aktuális szint, maximum), a kronokompenzációból copy-paste az epikus szakértelembe, és a vadászatnál a random(0.5, 1.5) kicserélése 1-re... ezt nagyon kevésnek érzem, főleg amellett, hogy mennyi ötlet volt. Teljesen azt érzem most már, hogy elhanyagolják a VU működő világait, és csak gyors, rossz megoldások születnek, egy két pozitív ellenpédával. Őszintén szólva nem hiszem, hogy nem fizetünk annyit, hogy igenis heti egy napnyi időt egy fejlesztő foglakozzon az egyes világokkal, valaki akivel a fórumokon is lehet beszélni, válaszol a felvetésekre, problémákra, és az elhangzó ötletekkel vitatkozik, miért nem jó, miben jó. Most foglmunk sincs, hogy az ötleteink nagy részét elolvassák-e vagy csak nem tetszettek, és miért nem tetszettek.
Nagyon remélem, hogy nem lesz küldi ezen szakértelmek növelése. Én a vadászatnál például külön szeretem a randomot, és nem tudom más hogy van vele, de én örültem az első 2000, 3000, 4000, és 5000 feletti vadászatomnak, hasonlóan sajtolásnál is.
Igazából ahogy nézem Sharpa jövő hét vége felé legyőzi a fertőzést, de ott sem születhet igazán jó megoldás, éppen a titkolózás miatt - ami ezek után úgy érzem abból fakad, hogy most programozzák le a hatását... A kristály horda 15 embernek jó a többieknek szívás, az új szakik, és épületek sem jöttek össze igazán, a kristályponttal is problémák vannak, kíváncsi leszek ezek után mit fog tudni a fertőzés, mert most ahogy nézem legkorábban szeptemberig ez marad csak... (meg az újabb törléshullám).
Egyetértek vele, hogy igenis versengés és optimalizáció van. Ez egy játék, méghozzá egy társasjáték, méghozzá nem kooperációs, hanem versengő. Nem érzem, hogy le kellene nézni a top 3-at, 10-et vagy 100-at mert erősebbek akartak lenni a többieknél, és előre rohantak. Ha tényleg játszani akar valaki és a játék minél többlehetőségét kihasználni, akkir meg rohanni kell előre még ha az elején le is marad valaki pók taktikával 30 szinten keresztül. És a TOP100 befizet minimum 100*5000Ft-ot havonta, igenis ezért cserébe ők is kérik a fejlesztéseket, és a célokat. Még ha nem is lett szerintem jó például a kristályhorda, és nekem pl több, mint 10k LÉ bukás naponta, azt a részét páldául nem fogom sajnálni, és 20 szinttel lejjebb sem sajnálnám, hogy Sharpának, vagy Barriquenek, vagy Galmuszknak van célpontjai, és még jók is az eredményeik ellenük, talán a legerősebb karakterek a szerveren, és ők is játszani portyázni akarnak, mint bárki más. Mindig lesz aki elrohan, mert ugye aki fizet érte - és ugye ők tartják el az egész szervert - az játszani akar, és ha nem tud akkor töröl (ha valaki cslódik nem nagyon szokott megmaradni nem fizetős építőkariként vagy hasonló...), jön a következő csoport, ha nem rohan mindenki, hanem mindenki maxos visszafogottal megy akkor is lesz egy magas szintű réteg, aki mindenben erősebb szinte mindenkinél, ugyanez a gond, csak kicsit lassabban. (Amúgy soha nem értem meg azt a szakértemet, megnőtt a portyaTP, hogy be lehessen hozni az elsőket, utána, bejött a visszafogott fejlődés, hogy mégis le lehessen maradni, a teljes elszakadást, lefelé támadást megoldotta volna, ha gyorsabban nőtt volna a szintekhez szükséges TP...)
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 8.30
fórumozóTeki1986Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
135. hozzászólás - 2009.06.11. 16:26:28
A Káosz és Vér hagyja az egészet a fenébe. Nincs értelme. Komolyan ki az aki bírja hp-val a 10 percenkénti epikus ütést? Én már azért örülök ha 20-30% között tudok lenni, de az epikus azt varázslattal leszedi. Köszönjük a semmit és várjuk hogy valami értelmes dolog is történjen.
Miért is jó a kisebbeknek az epikus spec?
Pontszám: 6.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
136. hozzászólás - 2009.06.11. 18:21:39
Lehetne olyan szakértelem is, hogy a fegyver minimáli sebzését megnöveli a szakértelem szintjével, a maximálisat meg lecsökkenti (persze a minimum nem mehet a maximum fölé). Így párszázezer LE árán meg tudnék szabadulni attól az érzéstől, hogy a változó sebzéseket figyeljem.

Esetleg az is jó lenne, hogy az oldal háttérszínét változtatom: hetente egyszer át tudom állítani másmilyenre, a szakértelem pedig szintenként 4 órával csökkenti az újrahasználatának az idejét.
Persze nyilván ilyesmit 30-as akadémia előtt nem szabad berakni.

Aztán lehetne bontás szakértelem: az építéshez hasonlóan működne, csak ezzel bontani lehetne az épületeket.
Az se ártana, ha gy 20-as szinttől csak úgy lehetne felépíteni az akadémiát, hogy minden szint után előbb le kellene bontani teljesen. És hogy hosszabb ideig nyújtson szórakozást, tegyünk az építési költség végére még egy nullát.


Egyébként a mi hibánk, hogy ilyen dolgok kerülnek a játékba, mert nem vesszük észre, hogy a játék véget ért, és makacsul tovább akarunk játszani.
Valahogy pedig muszáj figyelmeztetni minket, hogy vegyük már észre.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.06.11. 18:30:23-kor
Pontszám: 9.61
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
137. hozzászólás - 2009.06.11. 18:32:19
Egyébként a mi hibánk, hogy ilyen dolgok kerülnek a játékba, mert nem vesszük észre, hogy a játék véget ért, és makacsul tovább akarunk játszani.


Ez a mondatod szerintem legendás lesz
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
138. hozzászólás - 2009.06.11. 19:29:38 (Válasz Jeriko #136 hozzászólására.)
Ennek oka egyértelműen az, hogy jónak tartjuk a játékot, és látunk benne lehetőségeket. Ezeket már csak meg kellene valósítani.

Én is úgy vélem, hogy egyetlen ember, aki heti egy nap csak ezzel foglalkozna lényegesen többet nyújtana, mint ami most van. Ehelyett jön V4... hova, minek?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
139. hozzászólás - 2009.06.11. 19:32:55 (Válasz Mortimer #138 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.11. 19:29:38
Ehelyett jön V4... hova, minek?


Lekoti az embereket(kevesebb siras), minimalis uj munkaora kell bele, penzt hoz. Aranybanya
Pontszám: 5
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Építsünk együtt, vagy inkább mégse?
140. hozzászólás - 2009.06.11. 19:37:23
Mondjuk arra még kíváncsi leszek, hogy mi történik ha Sharpa legyőzi a fertőzést




Pontszám: 5
Oldal: 12345678
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!