Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
141. hozzászólás - 2009.10.18. 14:03:04
Nagyon simán előfordulhat, hogy a mostani rendszeren jutott át a kérdés. Ugyanis semmi baj nincs vele, még csak azt se mondhatjuk egy kvízben hogy érdektelen a kvíz szó eredetével foglalkozó kérdés.

A szó első (angol) említése 1782-ből származik és „egy különös ember”-t jelent. A szó ezen értelme ma is felbukkan a quizzical szóban. Szintén használták a quizzing glass kifejezésben, ami a 19. század eleji angol dandyk viselete volt. Később „gúnyolódni, viccelődni” jelentést kapott. Hogy a szó hogyan kapta a mai „vetélkedő” értelmet, az nem tisztázott. E jelentés nem tűnt fel egészen 1867-ig, amikor is már így használták az Egyesült Államokban.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.26
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
142. hozzászólás - 2009.10.19. 07:16:50 (Válasz Alfa001 #138 hozzászólására.)
Idézet: Alfa001 - 2009.10.15. 20:09:21
ezt nevezem komoly elenörzö rendszernek amin egy eféle kérdés átjut.

Melyik nem a kvíz szó hajdani vagy jelenlegi jeletése?

gúnyolódni, viccelődni
különös ember
üres üveg
vetélkedő

Válasz az :üres üveg volt.
én már nem irok kérdéseket mert az összeset leminösitik szándékosan ami jo az rosszat kap ami hibás az meg jot.enyit nem szbadna engedni hogy a játékosok,minösitsék a kérdéseket.beirnám ide miket minösitetek le mindenki elszégyelné magát.Bezeg az ijen értelmetlen kérdések rossz válaszokal simán benne vanak a rendszerbe.


Ez egy jó kérdés, kicsit gondolkodni kell, érdekes és persze utána is kell járni, bár a válasz is könnyen kilogikázható. Amíg meg ilyen a helyesírásod, addig ne csodálkozz, hogy akár helyesírási indokkal is, de visszadobálják a kérdéseidet, ne haragudj, de förtelmes a helyesírásod. Van egy topic, ahol előzetesen érdeklődhetsz, hogy a kérdésed jó lehet-e? Emellett már rég nem a a játékosok értékelnek, hanem kvízadminok. Legalábbis sok ismerősömmel együtt, mint játékos, rég nem kellett értékelnem.
Pontszám: 8.44
népszerűtlenGara StarNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
143. hozzászólás - 2009.10.20. 11:16:27
Milyen veszélyes hatásai lehetnek az LSD vagy másnéven lizergsav-dietilamidnak?

Eufória, intenzív boldogságérzet, éberség.
Hajhullás, foghullás, szempillahullás, emiatt fennáll a kihűlés és az éhhalál veszélye.
Édesség utáni sóvárgás, elhízás veszélye
Komoly, félelmetes hallucinációk léphetnek fel, paranoid téveszmék, öngyilkosság veszélye.

Az LSD-nek nincsenek veszélyes hatásai.
Nem létezik valós feljegyzés/eset LSD hatására elkövetett bárminemű önveszélyeztetettségről.
A kérdésfeltevő valószínűleg riogató (prevenciós) irodalomból szerzett tapasztalataira szeretett volna hagyatkozni.
Tudom, hozzászólásom homlok egyenest ütközik az általánosságban elfogadott információtól, mégis azt kérném hogy ne szerepeljen ez a kérdés, hisz nem tartalmaz helyes választ, hanem egy nagyközönség által elfogadott tévhitet.
Pontszám: 5
közkedveltLacrimosaNő
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
144. hozzászólás - 2009.10.21. 12:13:44
Az lenne a kérdésem, hogy ki tudom javítani a saját kvíz kérdésemet?
Mert gyorsan írtam és 2 betűt megcseréltem. Azért kérdezem, mert nem akarok senkit sem félre vezetni.
Talpazatot írtam talapzat helyett. Ezt ki lehet javítani?
Pontszám: 9.18
irritálóOliusFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
145. hozzászólás - 2009.10.21. 14:52:19
van 1 kerdes h melyik a legeszakibb hid BP-n, es aszem az Erzsebet a "helyes" most lehet h regi de a 0ason van az a fura hid, sajna a neve nem jut eszembe, sztem az van legeszakabban. \o
Pontszám: 1
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
146. hozzászólás - 2009.10.21. 15:30:06 (Válasz Lacrimosa #144 hozzászólására.)
Ha csak a helyesírással van gond, akkor az admin vissza fogja neked dobni és javíthatod. (Ha más hiba is van, nem megfelelő, akkor természetesen nem helyesírással fogod visszakapni.)
Pontszám: 8.44
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
147. hozzászólás - 2009.10.21. 15:31:19 (Válasz Olius #145 hozzászólására.)
Megyeri-híd a neve, de az már Budapest határán kívül van. Egyébként az Északi vasúti összekötő híd a legészakibb híd Budapesten. Az Erzsébet elég messze van az északi résztől.
Pontszám: 8.44
fórumozóUranosFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
148. hozzászólás - 2009.10.25. 09:32:23
Volt egy kérdés, amit feltett nekem a gép csak a tatalmára emlékszem a pontos szövegre nem:

Keszonbetegség esetén, melyik anyag képez buborékot a vérben?
oxigén
nitrogén
meg volt még két egyéb lehetséges válasz is.

Az alábbiak szerint az oxigén és a nitrogén is megoldás, márpedig csak egy lehetne a megoldás
A válasz beküldő szerint nitrogén......?!?



A keszonbetegség leírása a neten:

Ha a környezeti nyomás alacsonyabb, mint a szövetekben lévő gázkeverék (nitrogén, oxigén, széndioxid és vízpára) össznyomása, a vérben valamint az extra- és intracellularis folyadékban a többlet gázok buborékok formájában szabadulnak fel.
Nem a népszűségre hajtok, hanem az észszerűségre
A fránya helyesírás és a gépelési sebességem nem fér meg egymás mellett valamiért... :X
Pontszám: 2.83
kedvelt tagLuiggi0416Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
149. hozzászólás - 2009.11.26. 17:18:39
A kérdésekkel kapcsolatban apró észrevétel. Bár idegen tollakkal ne ékeskedjen az ember de ha valami kipróbált dolog működik és nem tekinthető másolásnak értékes lenne alkalmazni. Pl. a honfoglaló kvízjáték bizonyos szint után engedi, hogy a játékos jelezze ha hibás a kérdés ( és értékelje is) amit aztán vizsgálnak. Ki lehetne próbálni. Emelné a közhangulatot és szűrné a kérdéseket mindkét oldalról...
Pontszám: 5.67
közellenségJirasonFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
150. hozzászólás - 2009.11.28. 02:44:45
ezt a sok buta kis selyemretke t..... ez nagyon dühitő hogy valaki probál rendesen érvényesülni de nem hadják
Pontszám: 2.33
irritálóSárkány karomFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
151. hozzászólás - 2009.11.29. 09:28:53
Ezt nem tudom ki fogatta el?

Minden nap felkel láb nélkül. Mi az?
kígyó
hal
Nap
Hold

Nem egyértelmű a kérdés és válasz elutasítást adtam volna
indoklás egyiknek sincs lábba és a hold is a nap is naponta felkel maximum nem látszik egyik a másiktól, szerintem kígyó és a hal is felkel esetleg télen az iszapba fúrja magát de nem mindegyik milyen hal és melyik kígyó? Illetve a fel kel az vajon ugyan az mint a fel ébred vagy csillagászati értelemben kell értelmezni?
Ennél sokkal egyértelműbb kérdések is el lettek utasítva. Akkor most hogy van ez?
Egyébként a válasz a nap és a kérdező szerint is.
Pontszám: 4
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
152. hozzászólás - 2009.11.30. 12:14:33 (Válasz Sárkány karom #151 hozzászólására.)
Idézet: Sárkány karom - 2009.11.29. 09:28:53
Ezt nem tudom ki fogatta el?

Minden nap felkel láb nélkül. Mi az?
kígyó
hal
Nap
Hold

Nem egyértelmű a kérdés és válasz elutasítást adtam volna
indoklás egyiknek sincs lábba és a hold is a nap is naponta felkel maximum nem látszik egyik a másiktól, szerintem kígyó és a hal is felkel esetleg télen az iszapba fúrja magát de nem mindegyik milyen hal és melyik kígyó? Illetve a fel kel az vajon ugyan az mint a fel ébred vagy csillagászati értelemben kell értelmezni?
Ennél sokkal egyértelműbb kérdések is el lettek utasítva. Akkor most hogy van ez?
Egyébként a válasz a nap és a kérdező szerint is.

Kvíz 4 topicba, köszi.
Pontszám: 8.44
kedvelt tagLuiggi0416Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
153. hozzászólás - 2010.01.05. 17:12:16
Hali!

Továbbra is az a problémám, hogy nem lehet egy már elfogadott kérdésre reagálni (kb minden 12 ből 1 rossz) illetve az elutasítottra nincs igazán konkrét indoklás. Pl: túl egyszerű a kérdés 8holott nála sokkal bárgyúbbak átmennek, vagy rossz válasz értékelést kap míg nincs is benne hiba. arról nem is beszélve, hogy több kérdés is szerepel ami az alap követelménynek nem felel meg, mert túl lexikális vagy mert évszám van benne( mikor volt a vesztfáliai béke?).

Jogot kellene adni a játékosoknak (mondjuk 8:1 jó válasz arány esetén), hogy a hibásnak vélt kérdéseket jelezzék! indoklással és azokat javítani lehessen
Pontszám: 7
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
154. hozzászólás - 2010.01.05. 17:21:45 (Válasz Luiggi0416 #153 hozzászólására.)
Erre való a kvíz 4 topic és nem csak a 8:1 arányúak számára
Pontszám: 7.03
közellenségDiploFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
155. hozzászólás - 2010.01.11. 01:01:24
na en most kaptam 1 olyan kerdest, h mi volt Puskas Ferenc beceneve Spanyolorszagban. mivel nem tudtam a valaszt, utananeztem, es nekem ez az oldal: http://www.puskasferenc.hu/hu/menu.php?id=news25 , amiben nem tudom miert, de megbizom, egeszen mas valaszt adott, olyat, ami nem is szerepelt a valaszlehetossegek kozott. (a guglin tobb talalat is ezt igazolta)
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
156. hozzászólás - 2010.01.11. 06:47:39 (Válasz Diplo #155 hozzászólására.)
Írd be a kérdést a pontos válaszokkal és a véleményeddel együtt a kvíz 4 topicba és ha hibás, törlik.
Pontszám: 8.38
fórumozóXxXBBXxxNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
157. hozzászólás - 2010.01.13. 00:07:39
Mi Bolívia pénzneme?
bolivano*
dollár
real
bolivar



A boliviano Bolívia hivatalos pénzneme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
158. hozzászólás - 2010.01.13. 06:05:27
Szervusztok!

A Kvíz 4. topikba másold be, ott foglalkoznak az ilyen bejelentésekkel. A felkiáltójelekből ott viszont egy is elegendő lesz, bár bölcs ember csupán annyit ír: Elgépelés: boliviano.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.71
fórumozóDorina4Nő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
159. hozzászólás - 2010.01.15. 06:11:08
Az érdekelne,hogy a feltett kérdésekre ellenőrzik-e a megjelölt válaszok helyességét,mert már találkoztam egy-pár olyannal amiben nem jól volt megjelölve a válasz.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
160. hozzászólás - 2010.01.15. 06:28:50 (Válasz Dorina4 #159 hozzászólására.)
Ezeket másold be a kvíz 4 topicba
Pontszám: 8.38
Oldal: 1234567891011
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!