Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
201. hozzászólás - 2010.11.22. 08:12:25
Sziasztok!

Először is csatlakozom az előttem szólóhoz. Tuti, hogy nem egy királynője volt Magyarországnak.
A másik kérdésem az, hogy az alábbi kérdés miért értelmezhetetlen?

Melyik két bolygó közt húzódik a kisbolygó övezet?

A Mars és a Jupiter
A Föld és a Mars
A Jupiter és a Szaturnusz
A Vénusz és a Föld

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
202. hozzászólás - 2010.11.22. 08:21:09 (Válasz Bpetya75 #201 hozzászólására.)
Ha elutasítják a kérdésed, akkor legközelebb használd a "Nem fogadták el a kérdésem. Miért?" topicot.

Egyébként a jelenlegi ismereteink szerint a Naprendszerben minimum 2 kisbolygóövezet van. Az egyik a Mars és Jupiter között, a másik a Neptunusz pályáján túl, a Kuiper-öv. Ez utóbbinak a tagja többek között a pár éve visszaminősített Pluto.
Emellett Van még az Oort-felhő, amely a Kuiper-övön túl található és az ott keringő törmelék, anyag már nem csak nagyjából a bolygók keringési síkjában található, hanem gömbszerűen terül el. Ebből származik nagy valószínűség szerint az üstökösök többsége egy közelben elhaladó nagyobb égitest hatására (barna törpe vagy más csillag lehetett).
Így a kérdésed valóban pontatlan és kizár más lehetséges helyeket, ahol vannak kisbolygók.

Nem javaslom javítva sem feltenni, mert már szerepel helyes kérdésként.
Pontszám: 8.28
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
203. hozzászólás - 2010.11.22. 09:07:50 (Válasz Craslorg #202 hozzászólására.)
Köszi a választ!

Nos igen. A Kuiper-övről én is olvastam, mivel utána néztem a dolognak a kérdés feltevése előtt. Úgy vélem, hogy az átlagosnál többet tudok a csillagászatról, bár az is igaz, hogy nem vagyok szakértője a témának. De ez a Neptunuszon túli öv teljesen új volt számomra. Így azt gondoltam, hogy egy efféle kvízben egyértelmű, hogy a belső naprendszerben (vagyis annak határán) található kisbolygóövre vonatkozik a kérdés.
Pontszám: 5
kedvelt tagMiszteriaNő
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
204. hozzászólás - 2010.11.22. 16:50:22
Ez azért túlzás! Ekkora szarvas hiba! A történelmi leckék legelemibb kérdése, amit mindenkinek tudni kéne, hogy IV. Béla

Kivolt a 2.-dik honalapitó?

Géza fejedelem
2.Ulászló
1.Henrik
2.Béla
http://vk001.be/index.php
Kivolt a 2.-dik honalapitó: 2.Béla
Pontszám: 1.50
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
205. hozzászólás - 2010.11.22. 17:13:39 (Válasz Miszteria #204 hozzászólására.)
Hasonló problémás kérdéseket a Kvíz 5. topikba légyszíves.

Pontszám: 4.72
fórumozóEngeggybeFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
206. hozzászólás - 2010.11.25. 11:41:42
Sziasztok!

Lenne 2 kérdésem:

1. Sorozatban kapom vissza a feltett kérdéseimet "Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban" minősítéssel, pedig az adatbázisban mindegyiket leellenőriztem. Milyen lehetőségem van még, a kérdés elküldése előtt az ellenőrzésre, hogy ezt elkerüljem? Mert ez így eléggé kiábrándító tud lenni...

2. Az elutasított kérdés miért szerepel a Kvíz menümben 100% "Jó válaszok aránya" megjelöléssel?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
207. hozzászólás - 2010.11.25. 13:03:53 (Válasz Engeggybe #206 hozzászólására.)
1. A nyilvános adatbázis is a kérdéseknek csak töredékét tartalmazza (azokat, amelyeket már besoroltak). Emellett a "már szerepelt" nem feltétlenül a konkrét kérdésnek szól (bár az is lehet, hogy már fel lett téve, csak más formában), hanem az azonos stílusú, témájú kérdéseknek, amiből már rengeteg van (Ki írta? Hol található? Melyik filmben szerepelt/nem szerepelt? stb).

2. Mert a kvíz menüdben minden általad feltett kérdés szerepel. A 100% meg azt jelzi, hogy az admin az értékeléskor tudta rá a helyes választ. Egyébként az elutasított vagy rossz válaszarány miatt kiesett kérdéseket időnként globálisan törlik.
Pontszám: 7.41
Oldal: 1234567891011
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője