Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Sünike83

Dátum: 2015.11.15. 19:41:40
Az eddigiek közül Ariel ötlete a legjobb. Egyszerű és nagyszerű. Igazából azt nem értem, hogy a VIP funkciók miért nem tartalmazták már eddig is ezt...
Idézem: "A tárgyak használatakor (ha van értelme) megadhatsz egy mennyiségi paramétert."
Gyógyitalok tárgyak? Igen.
Lenne értelme? De még mennyire!
Javítana a játékon? Ohohó, de még hogy!!!

Igazából már az egyfajta lehúzás Beho részéről, hogy az nincs oda írva, hogy "vigyázz hülyegyerek, ez a gyógyitalokra épp nem vonatkozik"...

E helyett, most mi lesz? Érzem a vizeletemen, hogy valahogy ez is az őskő körül fog forogni. Még egy új gyorsítást is el tudok képzelni. Lássuk csak... 1000 őskőért lehet majd egyszerre töb italt is inni. Mást nem csinál, de azért TE vedd majd meg...
Dátum: 2015.11.12. 15:03:17
Persze, zaklatom őket ezzel tisztességesen 1-2 havonta.

De addig abba sem hagyom, amíg meg nem lesz. Ez az egyik legjobban hiányzó dolog a játékból nagy szinten.

Mi olyan nehéz ebben?! Csinál 3 extra gombot.
-Az első 80%ra tölti az ÉP-t (szerintem ez hasznosabb, mint a 90%, de akár lehetne a beállításoknál megadni egy %ot és akkor senki sem vitázna ezen).
-A második felhasznál 10et az italaidból (szintén beállításoknál meg lehetne adni, hogy melyikeket, hasonlóan, mint kalandoknál).
-A harmadik gombnál (szintén beállításoknál megadva) egy előre megadott mennyiséget használ el.
A második és harmadik gombot akár össze is lehetne vonni egybe, xal csak két extra gomb kell. Nem tudom, hogy ezeken az opciókon kívül milyen variáció lehet még. Szerintem ezekkel minden játékos igénye teljesülne...
Dátum: 2015.11.11. 13:26:27
Köszönjük a 10építéses gombot. Érdeklődnék, mikor kapjuk meg végre ugyanezt vagy hasonlót gyógyitalokra? Azt se lehet sokkal bonyolultabb leprogramozni...
Dátum: 2015.11.06. 10:47:02
Ajjj, megint regényt írok, mert ezt a témát csak hosszan tudom "boncolgatni".

Igen Quellon, lehetne azt is amit Taspi mond, bizonyos szinten egyet értek vele, de nem teljesen.
Mondjuk tegnap összehasonlítottam két randomra választott pajzsot (jó, nem randomra. Úgy kerestem, hogy egy ősköves és egy nem ősköves legyen és az utóbbi legyen nagyobb szintű). A 202es szintő fagyott tűzpajzsot (nem ősköves) és a 201es szintű fogaskereket (ősköves). Való igaz, a Fogaskerék "csak" 48al ad több TÖ-t, mint a másik, de nézzük a többi különbséget:
-igaz, hogy ha az ősköveset választom, kicsivel kevesebb rezisztenciát kapok (ami gondolom sokaknak alapból nem számít, mivel már így is jócskán túllépték a maximumot)
-a 201esnek nagyobb az elnyelése, a varázslatelnyelése, és majdnem dupla annyi kábítás elhárítást is ad (ja, meg a kettő közül csak ez ad kábítást)
-legfőbb szempontom mégis az, hogy 23% lélekszívást és ugyanennyi védelmet kapok, ha az ősköveset veszem meg. A másiktól 0-t.

És most elébe mennék pár dolognak, amivel lehet támadni ezt az összehasonlítást.
-Ha azzal jönne valaki, hogy "jó, ennél a két tárgynál így van, de nem az összesnél ekkora a különbség": Bizonyára így van, ahogy mondod. Én csak arra próbálok rávilágítani, hogy (tippelek) az esetek 80-90%ban ha összehasonlítunk két azonos típusú tárgyat, amik szintkülönbsége minimális (szóval 1 vagy 2, esetleg néhány alkalommal 2+) akkor mindig azt fogjuk észrevenni, hogy összességében az ősköves a jobb. Naná, hogy így van. Ha a nem ősköves lenne a jobb, semmi haszna nem lenne a Beho-nak.
-Ha abba szeretne bárki belekötni, hogy ezek nagyon kis különbségek (a harmadik pontot kivéve, mert az azért jó nagy): igen, önmagukban apróságok. De ez a sok apróság összeadódik és az adja az igazi előnyt.
-És végül, aki a fétisekre hivatkozva érvel: igen, azok szerintem is über tápok lettek. De ne felejtsünk el egy fontos dolgot! Limitálva van a maximum szintjük és képességeik (szürke képesség maximuma akkora, mint a karakterszint=a többi képesség sem lehet nagyobb a szürkénél=a csatlós szintje max annyival növelhető 250 fölé, ahányas szintű maga a karakter). Persze sok idő, mire bárki is kimaxolja az összeset és jó nagy tápra tesz szert ezzel. De mindenkinek ugyanekkora esélye van erre. Az most másik dolog, hogy ki mennyire teszi oda magát ez ügyben (nyilván aki kevésbé, annak kevesebb joga van ez miatt sírni). Előbb vagy utóbb ha bármelyik játékos ráfekszik a témára, behozza a lemaradást. Miklósék sem ostobák, az új fétisek termelése egyszer abba fog maradni, és a lemaradottak saját tempójuktól függően felzárkózhatnak, mert azok, akik addigra már felhúzták a csatlósokat a tőlük telhető legnagyobb szintre, egyszerűen nem tudnak majd több előnyt kisajtolni ebből (csak ha szintet lépnek, de a top lassításra most nem térnék ki, mert így is hosszú az írásom).

Végeredmény: a végén az lesz, hogy mindenki, aki odatette magát majdhogynem ugyanakkora tápot fog kapni a fétisekből és olyankor igenis számítani fog az, hogy ősköves, vagy nem ősköves cuccban rohangálunk-e...

Köszönöm, ha vetted a fáradtságot és végigolvastad. Várom a válaszokat, észrevételeket, kötődéseket, beszólásokat, egyetértéseket, stb. De mielőtt írni kezdenél, ne feledd: ezek mind csak vélemények. Az én írásom is, és a tiéd is. És mostanra már mindenki ismeri a vélemény és a s*gglyuk hasonlatát ugye? Aki nem, az googlezzon rá. XD
Dátum: 2015.11.05. 18:37:20
Esélyes, de akkor meg nemtudom hanyas szintű tárgyakra gondol. Jómagam 202es tárgyakat tudok jelenleg venni. Ott azért nagyobb a különbség az ősköves és a nem ősköves tárgyak között, mint 2TÖ.
De ha megpróbálok csak nem-ősköves tárgyakban gondolkozni, akkor is ugyanúgy végződik. Bármilyen tárgyat is veszel, előbbvagy utóbb lépsz annyi szintet, hogy le kelljen cserélned.
Dátum: 2015.11.05. 16:15:18
Ezt most komolyan kérdezted?! Ezek szerint bzonyára te bőrpajzzsal meg buzogánnyal szaladgálsz és energialövedékkel dobálódzol... 10-20 szintenként azért szerintem belefér egy öltözetfrissítés. Nem is beszélve arról, hogy aki a legjobban akar taktikázni külön öltözetet használ vadászatra, portyára, epikverésre, stb.
Tudom, hogy csak beszólni akartál, értékelem is a törődést, de légyszives ennél jobbat találj ki, mert többről van szó, mint +2 védekezés...
Dátum: 2015.11.01. 19:18:14
Az igen! Kösz a linket. Szóval erről a szkarabeuszról volt szó. Hát ez tényleg elég tápos. Azt hiszem el is kezdem a spórolást a szkarabeusz átka AFre, nincs kedvem szivatni magam... XD
Dátum: 2015.11.01. 19:13:30
Ezen már rég túl vagyok. Csak a legfontosabbakat veszem meg így is, h ne kerüljek túl nagy hátrányba.
Viszont a fórum arra van, h elmondjuk a véleményünket. Az enyém az, h túl sok fizetős dolog van túl drága áron (lásd pl. veszek egy új öltözéket, mert a régi már elavult, akkor 300 őskő alatt nem úszom meg). Persze ha a demoralizálás és a játékosállomány ritkítása a cél, akkor nem szóltam, ahhoz jó úton haladnak.
Dátum: 2015.10.31. 20:10:46
Értem. És az mit tud? Mert Ariel reakciójából ítélve valami elszállt képessége van (gyanítom köze van a kincskereső szkarabeuszhoz, ha már ebbe a topikba írta).
Idézet: Ariel - 2015.10.19. 21:58:23
Idézet: Baraty - 2015.10.19. 17:50:25
átgondoljuk a működését.

Ezt elkövethettétek volna a szkarabeuszos pajzsokkal is
Dátum: 2015.10.28. 21:48:18
Valószinű én maradtam le valamiről. Mik ezek a szkarabeuszos pajzsok? Az AF-ről beszélsz, vagy már megint valami új relikvia, amitől elsül az agyam?
Dátum: 2015.10.05. 03:21:36
Köszönöm. Végre elkezdtem én is a második piramist. Hogy lehet barna mytokronitot szerezni?
Dátum: 2015.10.04. 11:25:00
Valaki megtudná mondani, hogy mit fog tudni az új fétis? Csak szeretném tudni, hogy megéri-e kaparni érte...
Dátum: 2015.09.14. 13:15:36
Melyik nem kombinatorikai fogalom?
fraktál
kombináció
variáció
permutáció

Na nesze neked alapműveltség!!! Hogy jut át az ilyen kérdés a szűrőn?! Alszanak a kvízmesterek???!!!
Dátum: 2015.08.12. 15:56:13
A mestertolvaj ékes tőre
Típus: relikvia
Hatás: csata végén NEM lophatsz kiégett őskövet, helyette a lopás szakértelmed és a mestertolvaj AF-ed minden SIKERES közelharci ütésednél érvényesül (az így szerzett kiégettek száma sem haladhatja meg azt, amit ez a relikvia nélkül lopnál).

Megszállt az ihlet. Az okok, amiért ajánlom:
-a játék egyhangúságát megtöri. Gondolok itt arra, hogy a mágusnak fejlesztett karakterek megeszik kenyér nélkül a harcosokat. Ezzel az eszközzel a közelharcot nem elhanyagolt karakterek is kapnának valamit.
-itt-ott felbukkan a "nincs elég kiégett őskő" téma a fórumban. Ez a tőr nem töri meg a játék egyensúlyát, de több esélyt ad a kavicsszerzésre (ugyebár egy harc alatt 7-8szor üthet a karakter. Már csak a mestertolvaj 30%a a +1kavicsra elég jó arány szerintem).

Mivel néhol láttam hőbörgéseket a mini eventek jutalmához, ezt ajánlanám valamelyik helyett. Három verziót tudok elképzelni.
1.: az egyik minievent fő jutalmát lecserélni erre, és a lecserélt tárgy (hogy azok számára is elérhető legyen, akik még nem szerezték meg) ezután kiváltható legyen valami event alatt gyűjthető erőforrásból (napkristály, tavaszi ládikó, húsvéti tojás, stb. esetleg ha nehezebbet akartok, templomkristály, vagy fétisszilánk)
2.: ezt a relikviát lehessen kiváltani a felsorolt erőforrásokból
3.: a kiválasztott event jutalmai maradnak, csak kibővülnek ezzel
Dátum: 2015.08.02. 09:54:04
A "több gyógyital megivása egyszerre" és a "gyógyitalok megivása 90%ÉPig" gombokat én is támogatom.
Kiegészíteném még azzal, hogy lélekkufárnál a tárgyak eladásánál lehessen kijelölni több tárgyat, amiket azután egy gombnyomással el lehet adni (a nem kijelöltek meg megmaradnának).
Jogos, ott a pont. Erre nem is gondoltam, bocsi...
A karakterlapokon szépen fel van tüntetve egy infó, hogy mennyi volt eddig a karakter legtöbb okozott sebzése. Lehetne mondjuk ez a limit a robbanáshoz. Szerintem...
Na a piros mytokronit aránya már tényleg elszállt. Tisztelt fejlesztők, erre találni fogtok valami megoldást? Szinte mindenkinek 100X több pirosa van, mint a többi. Kellene egy újabb konverter...
Idézet: Miklós - 2015.03.26. 16:53:53
A sebzés a következőktől függ: a csatlósaid robbanásának összege, az ellenfél csatlósai robbanásának az összege, és a maximális ÉP-d. Minél több a max. ÉP-d, annál nagyobb lesz a sebzés. A te robbanás összeged nagyobb súllyal van figyelembe véve, tehát 2 azonos összeg esetén is fogsz sebezni.


Direkt képletet nem tudok adni, de mivel a fenti idézet alapján támadó szorzója mindig nagyobb lesz, mint a védekezőé, ezért ajánlott jócskán felhúzni. Meg az egészségedet is, ha már max ÉP-hez van kötve...
Szia. Megszeretném kérdezni, hogy mire mennyit fejlesztettél, mert nálam eddig 8700 volt a plafon robbantás.
AF-ed mekkora szintű? Hány csatlósodnak van robbantása és melyiknek mekkora szintű? Mennyi a max ÉP-d? Van még valami, ami befolyásolja a sebzés mértékét?
A válaszaidat előre is köszönöm.