Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Ha tippelnem kéne, amondó vagyok, hogy sem Marco Polo, sem Amundsen nem hajóskapitány; Cook pedig nem élt Hawaii-n, csak néhány hetet töltött ott utolsó útján. Az értékelők szőrösszívűbbek voltak a kelleténél, de a kérdés valóban biceg a bal lábára egy picit.
Dátum: 2009.05.08. 18:46:59
Delkusz hozzászólása után rögtön írtam, mire viszont visszajöttem géphez és elküldtem, némileg bővült a topic, mondhatni aktualitását vesztette a hozzászólásom. De ettől még mint képregényszármazék, továbbra is kapásból spec kategória, függetlenül attól, hogy imádom a Marvell univerzumot a-z.

Ja és csak annyira nem csapnak felhajtást a sportnak, hogy a Vasi Vasember rendezvényt Budapesten minden évben látom óriásplakátokon hirdetve.
Dátum: 2009.05.08. 18:29:46
.
Kovács "KOKO" István egy híres zenemű "O Fortuna" című tételére vonult be mérkőzésein. Ki komponálta a művet?
Sergey Rachmaninov
Ludwig van Beethoven
Carl Orff
Claude Debussy
Mi a tea éberséget előidéző hatóanyaga?
Taurin
Koffein
Mebucain
Teinn


Csak helyesírással küldtem vissza, pedig kijárna a nem egyértelmű válasz. Tudósok kimutatták, hogy a tein az tulajdonképpen koffein.
Idézet: Firemancs - 2009.05.08. 10:20:11
Az év játéka volt.

Half-Life2
IL-2 sturmovik
Flat out
Starship Troopers

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
keresni sem nagyon kell hogy 35 különböző nemzetközi fórumon lett az év pc játéka.


Én itt még csak kérdést se látok, tehát nincs ami jó értékelést kapjon.
Dátum: 2009.05.08. 08:07:26
Bővebben sincs igazad!

Komolyra fordítva, a régi kariddal meddig jutottál, 20-25. szint? Ott még igaz, hogy sok portyával kiemelkedő bevételre lehet szert tenni, feljebb a portyák többségéből már csak TP-t kapsz, a LE bevétel bizonytalan.
Dátum: 2009.05.07. 23:18:13
Biztos el kellett kutyagolnia bolhairtóért!
Köszi! Számomra mindenképpen érdekes, és új info volt. Akkor én valami ilyesmit fogalmaznék az adatokból:

Ki volt a magyar reformkor azon nagy alakja, akit a Vörös Stefi gúnynévvel illettek a vörös borok iránti vonzalma miatt?

A reformkort azért tenném bele, hogy aki nem tudja (már pedig sokan lesznek ilyenek), annak ne 1000 év történelmében kelljen gondolkodni, elég lesz mondjuk Martinovichéktól a szabadságharcig. A háttérinfó meg azoknak fontos, akik a kvíz szépsége és az extra információk gyűjtése miatt járnak vadászni.
(persze, csak most esett le, a Stefi meg az Stefan (István) becézett alakja)
Dátum: 2009.05.07. 08:04:20
Úgy látszik, kicsit más fogalmaink vannak a normális hangnemről. Az utóbbi hozzászólásod kifogástalan úriemberre vall, higgadtan adva elő a lényeget. Az első viszont úgy indít, hogy Kockafejű számítógépb..i. Remélem utólag lehiggadva beismered, hogy ez semmiképp nem az a megszólítás, ami belefér a normális hangnembe. Tegnap is megírtam, most is vállalom, ha az elsőnek a stílusa olyan lett volna mint a másodiknak, maximálisan osztanám a nézeteidet, de a hangnem tiltakozásra késztetett. Egyébként már csak abból is látszik, hogy nem egy "mélyen tisztelt kocka" tette fel a kérdést, hogy win97 pl nem is létezett, szemben a win98-cal, ami emlékeim és tapasztalataim szerint simán a leginstabilabb win volt a 3.1 óta.
Attól függ mik a válaszok, és ha én írnám a kérdést, belefűzném, hogy ez egy gúnynév volt, amivel a reformkor egyik kiemelkedő alakját illették. De egyébként részemről én mindig szívesen veszem a történelmi vonatkozású, érdekes kérdéseket. A legjobb talán az lenne, ha tudnál valamit írni a név eredetéről, mert emlékeim szerint az illető fekete hajú volt, tehát aki ezen a nyomon indulna el, rossz nyomon jár.
Dátum: 2009.05.07. 00:10:32
Tudod, egy internetes játék fórumán nem vall feltétlenül kifinomult intelligenciára ilyen stílusban szidni az informatika iránt érdeklődőket, még akkor sem, ha a mondandód sok igazságot is tartalmazna, ha normális hangnemben lenne leírva. Egyébként ha hagyod lepörögni a kérdés idejét, elvileg nem veszi rossz válasznak és nem bukod a küldetést.
Dátum: 2009.05.06. 23:53:53
Dátum: 2009.05.06. 23:32:14
Amíg értékelés alatt van addig nem is fogod látni a jutalmat. Ez teljesen normális működés, ha nem válaszolhatnának rá a játkosok, nem tudnék értékelni sem, és a tévhitekkel ellentétben nem egy-két játékos dönt
Dátum: 2009.05.06. 23:25:18
Idézet: csati777 - 2009.05.06. 23:00:29
Uramisten, megint belefutottam egy jó adag új kérdésbe! Lássuk a legszebbeket!

A nulla milyen színű?
piros
zöld/sárga
kék*
fekete

Jelentkezzen, aki érti! Mindenesetre már tudjuk, hogy a nulla: KÉK! Most már lehet törölni.


Azt hiszem én értem. Villanyszerelés a kulcsszó, és vezetékszínek vannak felsorolva.
Dátum: 2009.05.06. 21:29:40
Azok után, hogy a második hozzászólásodban hatalmas hozzáértésről és tenni akarásról tettél tanúbizonyságot ami a kvízrendszer javítását illeti, és ennek kapcsán a billentyűidet nekem címezve koptattad, engedtessék meg nekem, hogy összeolvassam a mondandódat.
Az ominózus hsz lényege:
Idézet: Toshiro - 2009.05.05. 22:38:07

Amúgy meg a horgászatos szuper hsz-ed alapján nem is problémázok tovább, belenyugszom, hogy debil kérdésekre adott ócska válaszokat is lehet "jó"-nak minősíteni, aztán küzdhet ellene a kevésbé értő nép, hogy töröljék már.



Idézet: Awenhai - 2009.05.05. 19:16:49
Szervusztok!

A mai legbosszantóbb hibás kérdése:

Mi volt a Trafalgari csata?
Nem volt ilyen!
Ez a bkv-s "villamosfutás" egy másik, kevéssé ismert neve
A dicső angol flotta tönkreverte a francia hajóhadat
A román bányászok ütközete az albán reaktormérnökökkel

Idióta válaszok, és tagadás, törlendő.

Idézet: Toshiro - 2009.05.05. 22:54:43

Re: Kvíz 3.
6180. hozzászólás - 2009.05.05. 22:54:43 (Válasz Awenhai #6164 hozzászólására.)



Ezt én tettem fel... Kb miután megkérdeztem, ki volt Hadik András; de hát a google megnyitása (és amúgy is elemi műveltség) helyett kaptam egy speciális-t.

Ez simán átment. Amúgy meg benne van a helyes válasz, válaszd ki.
Szomorú, ha nem megy...


Az első hsz-eddel még sok tekintetben egyet is értenék. De! Amíg magad is kihasználod, hogy debil kérdésekre adott ócska válaszokra is lehet "jó" minősítést kapni, és nem te próbálod emelni a kérdések színvonalát, hanem te süllyedsz le a béka segge alá; mindezt pár rongyos LE miatt, egy visszadobott kérdés után, és még fel is vállalod nyíltan; addig semmilyen jogalapod nincs rá, hogy olyanokról alkoss véleményt egy-két kiragadott mondat alapján, akik tevékenyen részt vesznek a kvíz minőségének folyamatos javításában. Legyen az akár a jv, akár bármelyik olyan játékos aki nem a saját kérdése miatt jön ide panaszkodni.
Dátum: 2009.05.05. 21:42:21
Azért azt elárulhatnád, mi köze a jv-nek egy játékosok által elfogadott kérdéshez, ha neki még senki nem szólt, hogy törölni kéne. Jelezted, itt már jó helyen van, hidd el törölve lesz.
Dátum: 2009.05.05. 21:38:48
Én inkább azt nevezném szánalmasnak, ha számodra az a műveltség netovábbja, hogy egy számítógépes játékot milyen betűkóddal lehet jellemezni.

És meglepődnél, ha tudnád mekkora százaléka lelkesedik a játékosoknak a horgászatért, szóval attól hogy te nem, az még nem biztos hogy speciális.
Dátum: 2009.05.05. 21:29:05
Mea culpa, régen voltam ennyire alacsony szintű, nem emlékeztem a pontos TP mennyiségekre, a magyarázat viszont kézenfekvő volt. Még egy gondolat, nem lehet, hogy ott megjelenik a kvízolimpiai teljesítmény is?
Dátum: 2009.05.05. 21:18:07
Ne öregítsd!