Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Otoaak

Dátum: 2009.05.29. 07:14:49
Én olyasmit tudok elképzelni, hogy aki legyőzi a kristályhordát az utánna kereskedhet a kristálypontokkal és vehetnek belőle mondjuk ékszerbe pakolható fókuszkristályt stb. amikről korábban szó volt. A kristályszív szerintem shoa nem lesz játékosok számára elérhető. Nem sok értelme lenne.
Dátum: 2009.05.29. 06:48:28
Most, hogy a lérablás gyengült a kivégzésnél vihetnénk a nagyok számára némi izgalmat a játékba és a kivégzés szint x (5+szintkülönbség)-el működhetne vagyis 5 szinttel lefele ütve nem tudsz kivégezni de ha 7 szinttel feljebbről ütnek akkor szint x12 életerővel kattanna be a kivégzés, elég gyorsan megszüntetné asszem a lefele támadásokat.
Dátum: 2009.05.29. 06:20:20
Na éjjelre "kintfelejtettem" az állataimat, a tapasztala: egyre több embernek van kataklizmája 8 óra alatt míg nem voltam gépnél 1600+ sérültek az állataim/darab. Ezt most 40-es gyógyítással 16 óra alatt tudnám kigyógyítani. Most, hogy bent van a kristályhorda (és részben emiat is) hirtelen barmi sok embernek okoz ez gondot szerintem. Nekem 10 állatom van amit vetésforgóban használok de még így sem tudom megvédeni őket az ájulástól. Nagyon időszerű lenne végre betenni pár módosítást amik valóban lehetővé teszik az állatok életben tartását.

Vagy a vastag bőr hatékonyságát kellene jelentősen emelni (az eddigi 1 pont helyett legalább 5 pontot kellene fognia) vagy a gyógyítást kellene jelentősen meggyorsítani. (Ahogy más topicokban már írták 10-es gyógyításnaál +1, 30-asnál +2, 60-asnál +3 állat gyógyítása egy időben.)

edit: Na közben csináltam egy összesítést tegnap reggeltől mostanáig 10 állatból 1 beájult (400 életerő alatt küldtem őket pihenni de bekaptak egy 450-es sebzést) összesen több mint 9000 sebződés 19 portya (8 portyát indítottam 11 támadást kaptam) 7 térkapu és 7 epikus ütés. Igaz csak 20-as vastag bőr van de ennek a sebződésnek több mint 90% varázslatból jön 100-as vastag bőrrel sem csökkenne 8000 alá a sebződés semmi értelme megcsinálni. A közelharci sérülés 1-2 nagyobb kritet leszámítva fixen 1 a varázslatoknál meg észre se lehet venni, hogy van e vastag bőr vagy sem.
Dátum: 2009.05.28. 13:30:13
Nem tudom jelenleg mi az állás de ha a 6 szöviből 5 megnyeri 3 napon belül a háborút akkor vajon mi lesz ?


K&V: nem teljesen értem miért reklamáltok, tuti biztos volt, hogy használni fogják a citadellát, ha nem tetszik, hogy szivatnak titeket kapituláljatok azt kész, még mindíg jobb mintha szarrá vernének titeket 3 nap alatt és minden nap kapjátok a citadellát. Elég jól leköti őket a másik 5 szövi jó esélyel még portyázni se fognak nálatok utánna.
Dátum: 2009.05.28. 12:23:25
5. szintű pusztító csapást mértetek a következő szövetségre: Kristály Szövetség
Dátum: 2009.05.28. 12:03:52
Kristály Szövetség szövetség egy 20. szintű pusztító csapást küldött rátok! Ma, 12:00

Ilyen citadella nekünk is jó lenne, lehet lőni ész nélkül mindenkit.
Dátum: 2009.05.27. 17:24:57
Ahogy meglátjátok egymást, rohanni kezdtek.
Egy kataklizma sújt le rád. 2185 pontnyit sebzett. Kritikus sebzés! Az állataid 526 életpontot sebződtek.

Lehetne, hogy bekerül valami használható védelem az ilyenek ellen? Sóher vagyok ezért inkább "sírok", nincs kedvem elkölteni azt a "kevéske" LE-t ami a vastag bőr 400 fölé húzásához kell, még úgy is kb. 150 sebzést kaptak volna az állatok lévén, hogy most 20-as van. Az ok, hogy ilyet nem mindenki tud csinálni de a 400-500-as vastag bőr szerintem még ritkább, szóval olyasmi kéne ami hasonlóan skálázódik mint a sebzés, aztán ha valaki nem fejleszti magára vessen de aki védeni akarja az állatait annak legyen esélye. (40-es gyógyítással max.-os kutyhóval röpke 6 óra helyretenni a dögöket... )
Lan miatt semmilyen korlátozás nem került be (én olyan hsz-t se láttam, hogy vegyék el Lan-tól a szerzett LE-t vagy bármilyen más módon korlátozzák a játékát), a kreatív korlát a Csuhiék által használt exploit miatt került be. Ne keverjük a dolgokat. A vita meg azon van, hogy elégséges ill. jó megoldás e a kreatív korlát. (Per pillanat Miklóson kívül talán nincs is senki aki jónak tartja, szerintem.)

A többség (nekem legalábbis ez jött le) azt támogatná ha csak az 1 portyából jövő LE-n lenne korlát nem a szakértelmen, és ha a portyázás LE hatékonysága mindenki számára elérhetően (értsd hasonló erősségű karakter legyőzése esetén) jelentősen nőne, vagyis a portyázással vállalt kockázatnak megfelelően nőne a portyázásért járó jutalom. ( lefele ütve lófütty, felfele ütve meg számottevő mennyiség).

innentől már csak az én elképzelésem a megvalósításra:

Korábban azzal volt gond nem igazán van mihez mérni mennyi LE is járjon győztes portyáér, a tárgyak értéke valószínű nem véletlen annyi amennyi lehetne ez a mérvadó. Az 1 portyából szerezhető Le maximuma a karakter szintjének megfelelő nem prémes tárgy értéke, ez szerintem komoly mennyiség. A "bónusz" győzelemért járó LE ennek az 5-15%-a (itt továbbra is a szint/tö/szö különbség kéne legyen a mérvadó) vagyis további 85% szerezhető rablásból. A szintkülönbség és a TÖ/SZÖ különbség a kreatív és a kivégzés az eddigi szabályok szerint módosíthatja a szerzett LE maximumát, de a ténylegesen raboltét nem, és a győztes semmiképpen nem kaphat több LE-t mint amennyi nála van.

Ezzel persze meglehetősen sok +LE-t viszünk a játékba aminek kompenzálásaként (egyben a portyázás további erősítéseként) csökkenteni kéne a vadászat hatékonyságát 15-20%-al.
Dátum: 2009.05.25. 13:15:19
Hmm köszi.

Volt valami hír az új akadémia szintekről is az is a kristály hordával jön? (rémlik, hogy az mult hétre lett talán beharangozva.)
Dátum: 2009.05.25. 13:08:28
Kiváncsi vagyok a kristály hordára, elvileg ugye ma kerül be. De ha mégse akkor jó lenne tudni, mikor jön. (Meg miért csak a magas szintűek számára lesz elérhető, szerintem mindenki örülne neki).
Van aki már 850-ről is kivégez, ne ragadjunk le a 600-nál... Itt jegyzem meg, hogy már a 600 is túl van a lélektani határon. 850-es 15%hoz 5k fölötti életerő kell, és persze a kivégzés tulaja is sebez azért. Szóval nem árt ha 1400-1500 fölött van a 15%-od, és meg kell tudd verni a támadót, ha ez nem megy és a támadó az erősebb akkor lehet gyúrni a 3-3,5k 15%-ra. (10k életerő 50-es szinten 195-200as egészség, sok sikert hozzá). Aki "olcsó János" és nem akar 200+os egészséget az piával ugorjon 15% fölé, ha szerencséje van és lepattan a támadó akár még nyerhet is rajta. Ha ez sem tetszik akkor lehet nonstop ücsörögni 15% alatt vagy törölni.

Az egyetlen hatékony "védelem" ha 15% fölött nincs nálad LE, lehet ősköért/csp-ért váltani a turbót vagy max.-os kronóval nem zafírként kb. fél órával zafírként akár 1 órával is tovább tart a vadászat (élvezzétek a gyorsabb regen "előnyeit").
Ebben egyet értünk. Úgy szar a változtatás ahogy van, legalábbis én tuti nem ilyesmit szerettem volna, de fent a top-on se gondolt senki ilyen elcseszett megoldásra szerintem.
Senki nem állította, hogy nem fejték őket eddig. Akinek pozitív az Le mérlege kevés kivételtől eltekintve nem 40-es szint fölött szedte össze. Én 3-4 hónap alatt kb. 25kLE-t szedtem portyából (nem igazán szoktam 0-LEvel támadni bár előfordul), szeritnem ezzel elég sokan így vannak és pár másodpercen bukni el ennek töbszörösét sokaknak nem fér bele a tűrőképességébe.
Nem hiszem, hogy ez megvalósítható de legalábbis nagyon durván bele kéne nyulni a programba szinte újra kéne írni szerintem nagyon sokáig tartana.


Viszok: részemről lezártam annak amit írsz semmi köze ahhoz amit én irtam. Lan-t ismerem, ha nem is túl jól de beszéltem vele néhány alkalommal skypen, semmi bajom vele. Komolyan nem értem miért pont őt hozod fel, ugyan azt csinálja amit a pókok, a külöbség csak abban van ahogyan elérte.
Nem tudom, kivel keversz össze és, hogy ezt miért az én hozzászólásomra adod válaszként. A top ill. a "nagyok" (ez utobbi nem tudom kit takar engem biztos nem) lehetőségei jelentősen beszűkülnek egy idő után amiért jópár alkalommal felemelték a szavuk de ahogyan a földbedöngölésekkel szemben, úgy ezzel kapcsolatban sem történt semmi. Azért mert a "nagyok" arra panaszkodnak, hogy nem lehet rendesen portyázni meg nem éri meg nem jelenti azt, hogy nem is akarnak. Pont azért írnak ide mert a tökük televan a vadászós tamagocsival, senki nem a portya eltörléséért hanem a felvirágoztatásáért lobbizik. A többség vadászatból és portyából fejlődik de a portya nagyságrendekkel kevesebbet hoz, ha jobban megéri portyázni akkor a pokok kerülnek hátrányba de ez mondjuk kb. annyira érdekel, mint amennyire a pókokat vagy 6 szintel lejjebb támadókat, esxploit kihasználókat, az, hogy hányan hagyják abba miattuk a játékot.
Ez egyértelmű, nem véletlen indítottam topicot a portya reform érdekében, csak nem lett belőle semmi. A portya ugyan olyan fontos kéne legyen mint a vadászat. Nem csak háború szempontjából hanem LE forrásként is. De nem csak egy szűk réteg számára és nem korlátlanul.
Sokan azt írták alkalmazkodni kéne, amiben van némi igazság, alkalmazkodni lehet és kell is. De azért vannak határok szerintem. Ha egy medve minden nap bejön a faluba és megeszik valakit (cc. abbahagyja a játékot) akkor nem sok választás marad, vagy kinyirják a medvét vagy kihal a falu. A kihaláshoz szerintem nem lehet alkalmazkodni, a medve meg előbb utóbb így is úgy is megdöglik. vagy a falubeliek verik agyon vagy éhendöglik ha kihal a falu.
Az egészbe az a legszomorúbb, hogy újabban minden ujdonsült pók zseninek hiszi magát, de még olvasni se tudtok. Jöttök a sírós dumával sértegettek egy pár embert és közben fogalmatok nincs az egészről. Már jópáran leírták, hogy Lan nem éri el a topot, ahogy azt is, hogy baromira nem az izmosabb "kocka" jellegű embereket feji. Ha el is érné a top-ot ott nem olyan emberek játszanak, hogy ezt meg tudja csinálni már rég felkopott volna az álla. Azok akik töröltek többségében azért törölnek mert Lan taktikája miatt még több időt kellene szánniuk a játékra de így már nem fér bele.

Megható a pókok önzetlensége, hogy szükségtelenül szórják az őskövet, mélyen együttérzünk veletek (különösen azok örülhetnek ennek akikből összejön a pár milla rabolt LE, ők most biztos könnyekig meghatódtak milyen jó helyre kerül a megtermelt LE).

Büszke lehetsz arra, hogy pók vagy, másokon élősködni, és mások által kitaposott úton kényelmesen ellenni biztos nagyon tiszteletre méltó tevékenység. A pók taktika sosem volt tervezett része a játéknak, a teszt alatt sem voltak ilyen karakterek, tudtommal a TOP miatt nem kellett még új világot indítani de a pók karakterek miatt született meg és lett olyan a V3 amilyen. Biztos vagyok benne, hogy V1-en és V2-őn is csak azért maradt bent mert Miklós eleinte úgy gondolta színesíti a játékot aztán mikor kiderült, hogy ez így nem jó már nem lehetett visszacsinálni inkább elindították a V3-at.

De semmi gond, csináljunk, egy olyan szabályt, hogy aki nem nyer 24 órán belűl legalább 5 portyát azt ne lehessen támadni. Akinek nincs ideje portyázni azt ne lehessen ütni aztán meglátjuk, hogy a pókoknak a kizsákmányolás lehetősége nélkül önerőből mekkora arcuk lesz milyen izmosra tudnak fejlődni, ha csak a portyázó karikat üthetik.

A szabályok lehetővé teszik jelenleg a pók taktikát ahogyan a kreatív exploit is (ami csak korlátozva lett nem megszüntetve), és az alacsonyabb szintű/gyengébb esélytelen földebdöngölések is szabályosak jelenleg, de ettől még nem azok a hibásak akik a játék koncepcióját követve vegyesen portyából és vadászatból egyformán fejlődgetve fejlesztik magukat, és az is biztos, hogy a legkevésbé sem ezek az emberek azok akik a játék határait feszegetik. Nem miattuk hanem a rossz szabályok és a rossz szabályokat gátlástalanul kihasználók azok akik miatt ott tart a játék most ahol. És az ilyen emberkék úgy gondolom, hogy függetlenül attól, mennyire erős karakterük van joggal emelhetik fel a hangjukat azok ellen akik szó szerint tönkreteszik a játékot.

Sokan azt írták meg kellene tanulni játszani nem kicsit tartom pofátlannak ezt a dolgot bár van benne igazság. Meg kéne tanulni játszani és meg kéne tanulni némi önmérsékletet tartani és nem a kiskapuk keresése a rossz szabályok kihasználása és a másokon "élősködés" kellene jelentse a "játékot"... akinek meg ez jelenti a játékot azoknak meg lehetne csinálni egy frankó bugos és visszaélésekre lehetőséget adó elcseszett V4-et éljék ki magukat ott, aki tud és akar is játszani annak meg lehetne végre egy kis nyugta a meglévő 3 világon.
Erre nincs biztos válasz, az viszont biztos, hogy a szakértelem leírásába csak kb. 1,5-2 hónappal később került be ahhoz képest, hogy a "nagy" nyilvánosság számára is kiderült, hogy növeli a szerezhető LE-t.
Jól fog kinézni fél év múlva a toplista 100 emberből lesz kb. 50 csontváz aki nem lett törölve csak katakombába ül, meg 50 pók akik 15%-on egymást verik hülyére (elvonási tünetekkel idegrángással és kivételes kattintási sebességgel rendelkezők előnyben).

Azért gratulálnom kell Miklósnak volt kb. 500 hozzászólás meg ötlet a portyázás reformjára, de neki sikerült kitalálni egy olyat ami igazából senkinek nem jó és amire senki nem gondolt. Le a kalappal.